Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

ГЛАС НАШИХ ПРЕДАКА

 

Само онај који носи своју сопствену душу

живућом и горућом у својим грудима је

појединац, и јесте господар

а онај који напушта свој сопствени род

јесте роб.

 

Кључ до слободе лежи унутар нас самих!

 

Сада ми поново чујемо глас наших предака,

и штитимо нашу суштину од страних утицаја,

штитећи оно што хоће да израсте

из наше сопствене душе.

 

Јачи него армија је човек што ослобађа силу

што почива унутар њега!

 

 

СРПСКИ ФРОНТ #20

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black totem,sad tek vidim kako licis na onog zelenog baju pored sebe..

 

Evo neceg:

-"Sloveni, čija su se najstarija sedišta nalazila u području današnje istočne i južne Poljske i jugozapadne Rusije, pripadaju indo-evropskoj zajednici. Oni predstavljaju krajnju severoistočnu grupu naroda te pripadnosti. Antropološki tip starih Slovena nije sasvim pouzdano utvrdjen. Sigurno je samo to da smo u većini bili dolihokefali i da smo imali pretežne osobine nordijske rase. Vizantijski pisci opisuju dunavske Slovene kao visoke i jake ljude. Sam car Mavrikije čudio se, jednom prilikom, veličini njihovih telesa i razvijenosti udova. Prokopije veli za njih da im je boja kose bila ridja. To potvrdjuju i arapski pisci, koji Slovene uopšte pirikazuju kao rumene i ruse kose. Jedan arapski pisac bio je čak i sam prozvan Slovenom zato što je bio zarastao, svetle kose i modrih očiju. Plavi tip ljudi nije samo karakteristika Slovena, nego severnih naroda uopšte.

Sloveni su neustrašivi i ratoborni piše Ibrahim ibn Jakub, i kad medjusobno ne bi bili nesložni radi mnogostrukog razgranjivanja njihovih plemena i rascepkanosti njihovih bratstva, ne bi se nijedan narod na zemlji mogao sa njima meriti po snazi. Naročito se hvali njihova izdržljivost. Nesvikli na neko naročito blagostanje, oni, po Strategikonu, „lako podnose i vrućinu i studen i mokrinu tela i oskudicu namirnica“.

 

Sam car Konstantin Porfirogenit naveo je jedno pričanje koje je nesumnjivo srpsko-hrvatskog porekla, a sastoji se u ovome: da su Hrvati došli na jug iz Bele Hrvatske, a Srbi iz Bele Srbije (Bojke). Na osnovu podrobnih ispitivanja Hauptmana danas se može smatrati kao utvrdjeno da se Bela Hrvatska nalazila na području gornje Odre i Visle u takozvanoj Maloj Poljskoj, a Bela Srbija severnije i severozapadnije od njih. Za staru postojbinu Srba kazuje Konstantin Porfirogenit, u svom važnom spisu „O upravljanju državom“ , da Srbi „potiču od nekrštenih Srba, prozvanih i Beli Srbi“. Veliko slovensko pleme behu i Hrvati. Oni su naselili zapadni deo Balkanskog poluostrva. Vrlo bliski Srbima, oni su kod starih pisaca zamenjivani više puta. Kod grčkih pisaca XI i XII veka nalaze se izričito ovakve rečenice: „Narod Srba, koje zovu i Hrvatima“ (Skilica), ili „Narod Hrvata, koje neki zovu i Srbima“ (Zonara)."-

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black totem,sad tek vidim kako licis na onog zelenog baju pored sebe..

 

HAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHA da to sam ja, mada zeleni tj. parallax i black totem lik iz moje knjige na neki nacin i jesu slicni, mada sve to ima veze sa onim deimos, fobos i jos mnogi drugih likovia.

Poslacu ti crteze totema, deimosa, itd................

 

Ima tu svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' то В. Ћоровић - Историја Срба?

Ubi me ako znam odakle mi to.. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Uglavnom mi je sve sa net-a.. icon_cool.gif

 

EDIT:

 

Toteme,ajd' bas da vidim te crteze..ti si ih radio,a?

Edited by Thor the Guardian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok moram skenirati. Mada tebe interesuju kako su nacrtani paganski bogovi?

Normalno da me intreresuje..zar i paganske bogove ubacujes u pricu?

Imam ja neke crteze Svaroga itd..naravnom nisu moji posto nemam pojma sa crtanjem..bez kompa.. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Posto ovde ima pametnjakovica koji nemaju pojma o sopstvenoj rasi, probacu ukratko da kazem par reci o rasama sa akcentom na nasoj, Beloj Rasi.

 

Ljudsku rasu mozemo podeliti u tri velike grupe: Negridi, Mongoloidi i Europidi.

 

NEGRIDI ili crna rasa, glavne odlike: crna koza, tamna kompleksija, kosa kudrava, nos pljosnat, sirok, nozdrve siroke, usne debele, lice istureno. Jedan od prvih zooloskih sistematicara , Linne, kaze za crnacku rasu: Afrikanac je crne boje, flegmaticnog temperamenta, mlitave telesne gradje, ima jako crnu kovrdzavu kosu, kao somot glatku kozu, pljosnat nos i isturene usne. Lukav je, lenj, ravnodusan, maze se mascu i samovoljan je.

MONGOLOIDI ili zuta rasa.Karakteristike su: pljosnat nos na dosta sirokom licu, istaknute jagodice a neistaknuta brada, kruta cekinjasta kosa, tamna kompleksija, zuckasta boja koze i tzv. mongolske oci.

EUROPIDI ili bela rasa, karakteristike: mnogi tonovi bele koze, od ruzicasto bele do crnpuraste, talasasta kosa, visok nos, narociti oblik lobanje koji se razlikuje od negridiskog i mongoloidskog oblika.

Najodgovarajuci termin koji se koristi kada neko treba da se klasifikuje kao pripadnik Bele rase jeste rec ARIJEVAC. Rec ARIJEVAC proizilazi od reci " Ayra", sto na drevnom Sanakritskom jeziku znaci "uzvisen ili plemenit". Vecina savremenih tekstova daju judeiziranu definiciju "Arijevaca" kao "neo-naci" ili "nacisticka gospodarska rasa" , a mnogi pametnjakovici sa ovog foruma slede tu jevrejsku laz i onda ovde lupetaju gluposti.Arijevska rasa prosto znaci"PLEMENITA RASA" .

Antropoloske studije na polju rase, narocito one koje se ticu Arijevaca , priznaju pet poznatih podrasa koje sacinjavaju Arijevsku rasnu familiju: nordijska rasa, mediteranska rasa, dinarska rasa, alpinska rasa i istocno pribalticka rasa.

 

NORDIJSKA RASA: visoka u proseku oko 183 cm, dugoglava, ravnog lica, profil cela je skoro 90 stepeni vertikalno , ravnina ispod vilice sa istaknutim odsecnim obrazima, teme glave tek iznad potiljka vrata, ravni nos sa visokim mostom, meka, glatka ili talasasta(zlatno-svetla) kosa, duboko usadjene svetle(plave ili sive) oci, ruzicasto-bela koza, predominantno zastupljena u Centralnoj/Severnoj Evropi.

 

MEDITERANSKA RASA: niska(prosek 172 cm) , ali ne i zdepasta, dugoglava, profil cela nagnut pozadi i vise zaokrugljen nego kod Nordijaca, teme glave izbaceno izvan potiljka vrata, ali ne ostro kao kod Nordijaca, ravnog lica sa manje istaknutim obrazima, ravan nos sa visokim mostom , mekana, glatka ili kovrdzava braon ili crna kosa, duboko usadjene braon oci, braonkasta koza, predominantno zastupljena u Juznoj/Istocnoj Evropi i Srednjem/Dalekom Istoku

 

DINARSKA RASA: najvisa, prosek 188 cm , dugoglava, visoko celo, profil cela kao

kod Nordijske rase, ravnog lica, sa strmom pozadinom glave, teme glave izgleda skoro paralelno sa vratom vertikalno, obrazi su visoki i vise zaokrugljeni nego kod Nordijaca, vrlo istaknuti nos sa visokom mostom , sa mesnatijim donjim delom izmedju dna nosa i gornje usnice, fina, kovrdzava braon ili crna kosa, krupne obrve, duboko usadjene braon oci, braonkasta koza, predominantno zastupljena u Juznoj/Centralnoj/Istocnoj Evropi.

 

ALPINSKA RASA: niska, prosek 170 cm, zdepasta, kratkoglava, profil glave je zaokrugljen, teme glave nesto malo dalji od potiljka vrata, ravni, kratki nos sa niskim mostom, ruke i noge kratke i zdepaste, ostra, braon ili crna kosa, izgubljene braon oci, zuckasto-braon koza, predominantno zastupljeni u Centralnoj/Istocnoj Evropi, Srednjem/Dalekom Istoku i najsevernijoj Aziji.

 

ISTOCNO PRIBALTICKA RASA: niska, prosek 170 cm, zdepasta, obrazi nisu istaknuti, ravni, kruti nos sa vrlo niskim nosnim mostom, ostra, svetla(pepeljasto plava) kosa, svetle(sive ili belicasto plave) oci, izbuljene, svetla koza sa sivkastim podtonovima, predominantno nastanjena u Severoistocnoj Evropi i najsevernijoj Aziji.

 

Jedna od najcescih gresaka je brkanje nacionalnosti i nacije sa rasom.Nacija nije rasa, kao sto ni rasa nije nacija. Rasa je karakteristicna zajednica naslednih faktora. Nacija je najtacnije definisana kao :" grupa, skupina, pleme ili federacija plemena, zajednica naroda koji poseduje zajednicki jezik i odredjenu teritoriju i upravu". Mnogi govore o nekim Germanskim, Latinskim, Keltskim i Slovenskim rasama(najprikladnije je da svaki od ovih termina odredjuje specificnu jezicku a ne rasnu grupu); i ako je potpuno jasno da one nacije u kojima se govori Germanskim, Romanskim, Keltskim i Slovenskim jezicima, poseduju isto tako velike razlike u fizickim i mentalnim karakteristikama njihovih ljudi(podrase zastupljeni u jednom narodu kao i strani elementi) i da nikada takva nacionalna uniformisanost (jezik, teritorija ili uprava) ne moze da predstavlja rasu.Naprimer,

niko ne govori o nekakvoj americkoj rasi, to bi bilo apsurdno!Znaci, Sloveni, Germani, Kelti i ostali formiraju specificne lingvisticke i nacionalne grupa a NE rasne grupe!

Znaci, kad nek tvrdi da su arijevci samo oni sa plavom kosom i plavim ocima, taj je ili neobavesten ili to radi sa ciljem kako bi mi odbacili svoju rasnu pripadnost.

Na kraju, najbitnije kada se Arijevac pita o sopstvenoj rasi ili upotrebi znacenja termina biti Arijevac- je da budete vredna veza u drevnoj krvnoj liniji, koja je kroz istoriju bila okosnica civilizacije i cuvar evolucionarnog napretka.

Zaboravio sam reci da je kod nas Srba, najzastupljeniji dinarski tip Bele rase.

Koga interesuje detaljnije o ljudskim rasama, neka potrazi knjigu DR. Branimira Malesa "Ljudske Rase. Posto ce se verovatno naci neko pametan pa reci kako je Males bio nacista, rasista i sl. mogu reci da je ta knjiga izasla pre drugog svetsko g rata a on je svoje radove temeljio na istrazivanjima antropologa koji su ziveli pre nego sto se Hitler rodio.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo te, zasto se uvek tezi podelama? Ajd chik probaj jednom za promenu da potrazis slicnosti.

Podele su prirodne, normalne..i neizbezne.

Zasto traziti slicnosti kod drugih,koji se tako ocigledno razlikuju, kada imamo one koji vec lice na nas, koji pripadaju nasoj rasi ili kako vec.

I podela kao podela ne mora znaciti nista lose, to je cisto zdrava identifikacija naseg duha, bele rase.Ako kazemo da smo drugaciji od crnaca(a i jesmo, naravno), nismo mi uradili nista lose, samo smo povukli neku liniju izmedju.

Identitet na prvom mestu, bez lazne skromnosti-zna se ko smo mi i sta zasluzujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podele su prirodne, normalne..i neizbezne.

Zasto traziti slicnosti kod drugih,koji se tako ocigledno razlikuju, kada imamo one koji vec lice na nas, koji pripadaju nasoj rasi ili kako vec.

I podela kao podela ne mora znaciti nista lose, to je cisto zdrava identifikacija naseg duha, bele rase.Ako kazemo da smo drugaciji od crnaca(a i jesmo, naravno), nismo mi uradili nista lose, samo smo povukli neku liniju izmedju.

Identitet na prvom mestu, bez lazne skromnosti-zna se ko smo mi i sta zasluzujemo.

Ma kakvi danas u holandiji kucni ljubimci imaju ista prava kao i ljudi icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Jos malo pa ce i zabe imati isti status kao i ljudi, nema vise podela opet sodoma i gomora.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi danas u holandiji kucni ljubimci imaju ista prava kao i ljudi icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Jos malo pa ce i zabe imati isti status kao i ljudi, nema vise podela opet sodoma i gomora.

Tamo ce uskoro da legalizuju i brak sa zivotinjama..ovaj svet je osudjen na propast.

 

 

@Demonizer---Da je Perun sad sa nama, gde bi nam bio kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno. nema podjela. svi smo isti. treba da se volimo. s televizorom, kucetom, pederom. svi smo isti.

 

koliko ja znam, onome su priznali brak s televizorom u holandiji.

 

u kontekstu price o paganizmu - da nema hriscanstva i citavog tog ucenja, prije bih glasala da se ljudi vrate nekim normalnim paganskim stvarima, nego za ovu posranu demokratiju u kojoj smo svi izjednaceni sa zabama, sto rece Totem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...