Jump to content

Koji vam je omiljeni filozof, tj. filosof?


Recommended Posts

Ja sam bio ozbiljan. Ona jeste filozof i nas dvoje cesto filozofiramo.

 

A volim i Nichea (standard izgleda :rolleyes: ), Novalisa, Helderlina, Heraklita itd.

 

E da, ne smem da zaboravim tradicionaliste- Genona, Evolu itd.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Glupo je recji koji vam je omiljeni filozof a da ne kazhete zashto..onda sve ovo nalikuje na neku anketu. Evo, recimo, ja volim Bodrijara zbog njegovog negativnog stava prema modernom svetu. On je moderni svet okarakterisao kao simulakrum nad simulakrumima tj. svet koji je po svojoj prirodi virtuelan i iluzivan.Volim Hegela zbog njegove sintematichnosti i sveobuhvatnosti njegovog sistema, Lajbnica jer je video zhivot i svest u svemu itd.Sigurno necju citirati Fukoa, a josh manje copy-pastovati istog i sl..anyway, hvala Vargu na reklami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
meni je najdrazhi Epiktit (ili Epiktet po zapadnom chitanju).. njegov Priruchnik je stvarno neshto izuzetno, u manje od 20 strana izlozhio kako zhiveti stoichki.. ako nekog zanima mogu da mu poshaljem srpski prevodu u .doc formatu..

 

ajde daj meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Koji je maltene sve uzeo od Epikteta.

 

Elem, ne izucavam filozofiju toliko dugo, pa nisam procitala ko zna koliko knjiga ko zna koliko filozofa, ali oni koji su me dosad prilicno zainteresovali su Nice, Kjerkegor, Heraklit, Rasel.

 

Al' jos treba ja da se zanimam filozofijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kjerkegor

 

Na ispitu, par minuta pre nego sto ce me provati, citam ja o Jaspersu(to pitanje nisam uopste spremio ni pogledao) i pise da je bio ucenik od Kjerkegora...kazem o Jaspersu par recenica sto sam procitao dva minuta pre nego sto ce me prozvati...i prebacim se na Kjerkegora jer sam njega spremio...to upali i ja polozim sa 7. To mi je bio prvi polozen ispit, cale me kuci dobro castio jos se to vece slavila Srpska Nova...i gadno sam se odvalio od alkohola u gradu :)

 

Poenta ove price je, ucite filozofiju, bolje cete piti i provoditi se :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...