Jump to content

Koji vam je omiljeni filozof, tj. filosof?


Recommended Posts

moze se svakom desit!VEcina filozofa je imala problema sa zenama,jer ako fiozof ima zenu onda ne misli sa mozgom nego sa ....!

to je moja nova teorija!nietzsche je napisao onu recenicu jer je iao proleme sa zenama kai ischopenhauer,kierkegard itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
"Kod osnivaca vjere misao je duplikat zivota, a zivot je duplikat misli. Hristos je dokazao svoju vjeru svojim zivotom. Samopozrtvovanje je konzekvenca Hristovog ucenja, zato su se i Hristos i apostoli njegovi zrtvovali. Samoubistvo je konzekvenca Sopenhauerovog ucenja - Sopenhaur se nije ubio."

 

"I Tolstoja i Rusoa kultura je digla na ovu visinu na kojoj su bili i sa koje se nisu mogli spustiti iako su propovjedali to spustanje. Tolstoj je do smrti pisao knjige a nije orao; Ruso se do smrti potucao po ljetnjikovcima i salonima aristokratskog svijeta, a nije otisao da cuva stado na Alpima...:

 

i tako dalje...

 

Vjerujem u Isusa Hrista, ne volim bas filozofe.

 

Ali ajde, omiljeni filozof mi je svakako moja baba. Od nje sam cula viase mudrolija i zivotnih istina nego od 15 filozofa zajedno. biggrin.gif

Procitaj knjigu Davida Albaharija "Mamac" i videces zasto sam ti je preporucila icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pitagora! Bez pogovora. Njegova ucenja se i danas koriste u npr. numerologiji. Tetraktis je veoma slican kabalistickom drvetu, a o njegovoj skoli necu ni da pricam. Prvi filozof koji je ravnopravno gledao na zene i muskarce.

A i dan danas svako malo dete zna za Pitagoru zbog njegove teoreme koju vrlo cesto koristimo. Ima jos mnogo....

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest GoldenBoy

Lucije Anej Seneka!!!

 

Joco Jamamoto(samuraj,pustinjak,svestenik)

Ko voli istok i njihov nacin razmisljana preporucujem knjigu "Hagakure i Misima"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...