Jump to content

Nest


Recommended Posts

Ovo je finski bend koji saradjuje sa agalloch-om, sada bi trebalo da izdaju vinil split sa po jednom pesmom sa njima. Zvuce kao Agalloch u instrumentalima, posto i sviraju samo instrumentale sa povremenim whisper vokalima. Utisak je mesavina Agalloch-a i Tenhi u Kauan fazi, jednom redju predivno i neponovljivo. Ja sam cuo njihov demo i najnoviji album Woodsmoke i odusevio sam se koliko je dobro ispoljena povezanost sa prirodom (nordijskom) preko muzike. Tajanstveno,opustajuce,nostalgicno,melanholicno. Mislio sam da Kauan niko nece nikad reprizirati dostojno, a onda su se setili jos jednog neverovatnog benda (Agalloch) i udruzili uticaje.

btw. na sajtu grupe moze se naruciti CD za 15 eura (ukljucena je postarina bilo gde u Evropu, valjda i za nas).

 

sajt:koti.mbnet.fi/~atolonen/nest

 

Diskografija:

Fabled Lore DEMO 2000

user posted image

Hidden Stream split sa Isafjord-om jesen 2001

user posted image

Woodsmoke 2003 (Corvus Records)

sm-savuvalo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Odlican bend, drago mi je da vidim da postoji tema. Imam Trail of the Unwary i Woodsmoke (ne znam da li su izdali nesto u medjuvremenu   :ph34r: ). Predivna atmosfera od koje se uvek najezim, prava kombinacija neofolka i ambienta. Posebno volim onaj finski tradicionalni instrument kantele koji cesto koriste, kako dobar zvuk, mogu da ga slusam po celu noc.     Trenutno mi je omiljena The Silvershade Lynx.

 

Tolja_forest_in_winter.jpg

 

 

 

Picture related. Svaki put kada ih slusam, ovako nesto mi je u glavi.   :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad cujem By The Healing Waters ili bilo sta sa Trail of the Unwary,najezim se..

 

sluske tu naravno najvise pomazu..

 

 

dopisivao sam se sa Aslakom na fejsbuku i kaze da jos ne zna kad ce ponovo raditi Nest..on uglavnom,koliko vidim provodi vreme na bajsu i prelazi po 100 kilometara dnevno po Skandinaviji..

 

sad ima neki projekat pod imenom Syven..cuo sam nekih par stvari,ali mi se nije bas dopalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...