Jump to content

Sta trenutno čitate?


Guest kArLo

Recommended Posts

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Parfem od Patrik Ziskinda......odlicna knjiga biggrin.gifa:

 

....''u 18. stolecu ziveo je u Francuskoj covek koji je spadao medju najgenijalnije i najodvratnije likove ove, genijalnim i odvratnim likovima, nimalo siromasne epohe.......zvao se Zan Batist Grenuj, iako je njegovo ime za razliku od imena drugih genijalnih cudovista poput DE SADA, sen Zista, Fusea, Bonaparte..itd. danas palo u zaborav-to sigurno nije zbog toga sto je Grenuj zaostao za ovim sllavnim mracnacima u pogledu uobrazenosti, preziranja ljudi, amoralnosti, ukratko bezboznosti, vec zato sto se njegov genije i njegova jedina ambicija ogranicavala na oblast koja u istoriji ne ostavlja nikakve tragove: na nepostojano carstvo mirisa.......''

 

...zaista vredna citanja!!! biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta knjiga se i meni veoma dopala....

Procitala sam je na preporuku drugarice iz Kanade koj aju je imala za lektiru...prosto neverovatno kako dobre stvari trebaju da analiziraju na casu (meni je lektira bila pravo mucenje ...izuzev Kafke naravno).

Imala sam totalno neki neverovatan feeling posle on eposlednje scene gde je Grenuj u mesi beskucnika.... i jos uvek se secam da je nesto jako jako cudno strujalo kroz moje telo ceo taj dan posle citanja kraja doticne knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...