Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

hmmm.... ne znam da li je "vole" prava rijec ali se isfuravaju na njegova djela definitivno posto je postao clichee, ne kazem da clichee nuzno mora biti los .

hevijaneri,progresivci,simfonici i powerasi furat ce se na njega zbog fantasy settinga i price, blackeri zbog toga sto je Sauron jako zao i sto orci imaju neizgovorljiva imena laugh.gif a goticari isto zbog price a i jer imaju glavu u oblacima i jer vole gay elfove.

sorry sto sam ti iskasapio post... icon_mrgreen.gif Skroz se slazem sa ovim. icon_da.gif

 

...a to da Tolikin "skoro nista nije izmislio" je po meni totalno preterivanje... icon_mad.gif

 

Recimo da je preuzeo neka imena i likove iz postojecih mitologija - taj detalj meni samo doprinosi opstoj atmosveri u njegovim delima - ali to uopste nije razlog zasto su njegova dela toliko dobra i citana.

 

... a po meni je na prvom mestu - Hobit - najbolja decija fantasy avanturica ikad napisana. icon_rockdevil.gif Pa tek onda Simarilion i Gospodar na drugom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalci vole Tolkiena jer im se to jedino i servira.Meni su osobno svi ti bendovi tipa Hammerfall, Blind Guardian, Rhapsody glupost.Možda metalci nisu dovoljno zreli da naprave nešto što nema veze s vilenjacima i patuljcima.Inače Tolkiena ne bi toliko uzdizao u visine jer on nije mnogo toga, pa skoro i ništa, izmislio.To će potvrdit svatko tko je upoznat s recimo nordijskom ili općenito germanskom mitologijom.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

gluposti...o5...

nema veze to sa zreloshcju.

 

 

uostalom,nije bitno da li je izmislio ili ne,bitan

je nachin na koji je sve to uklopio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalci vole Tolkiena jer im se to jedino i servira.Meni su osobno svi ti bendovi tipa Hammerfall, Blind Guardian, Rhapsody glupost.Možda metalci nisu dovoljno zreli da naprave nešto što nema veze s vilenjacima i patuljcima.Inače Tolkiena ne bi toliko uzdizao u visine jer on nije mnogo toga, pa skoro i ništa, izmislio.To će potvrdit svatko tko je upoznat s recimo nordijskom ili općenito germanskom mitologijom.

Tu imas pravo, ali ako cemo tako, onda apsolutno svaki aspekt danasnjeg modernog zivota ima korijene kroz povijest (vezano ili nevezano za glazbu)...tako da mislim da je ovo previse generaliziranja...

 

I da, ja slusam i Rhapsody, i Blind Guardian, i Hammerfall, i Sinergy, i Nightwish ali isto tako slusam i drugacije stilove metala ( Therion, Dream Theatre, Children of Bodom, itd...)...no ja osobno povlacim paralelu sa glazbom, njenim stihovima, smislom, itd i drugim stvarima (tipa pen&paper RPG-ovima - D&D, Gurps, Vampire, White Wolf, Fallout, itd, i real life RPG-ovima - LARP...), te literarnim djelima kojih u zadnje vrijeme ima sve vise i vise (ima tu jos divnih stvari tipa Zelazny, Pratchett, Salvatore, Greenwood, Martin, itd, itd, itd...da ne nabrajam do sutra...), te filmskim djelima (Lotr, D&D, Willow, Conan, itd...)

 

Sve se to da povezati, a Tolkien je samo kap u moru, ali znacajna kap, nevertheless... icon_mrgreen.gif

 

U biti se sve svodi na: tko voli, nek izvoli...

 

P.S. i da, doista to nema veze sa zreloscu, vec samo sa osobnim preferencama...nista drugo... icon_biggrin.gif

 

Cheers! icon_rockdevil.gif

Edited by Black_Raven0990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalci vole Tolkiena jer im se to jedino i servira.Meni su osobno svi ti bendovi tipa Hammerfall, Blind Guardian, Rhapsody glupost.Možda metalci nisu dovoljno zreli da naprave nešto što nema veze s vilenjacima i patuljcima.Inače Tolkiena ne bi toliko uzdizao u visine jer on nije mnogo toga, pa skoro i ništa, izmislio.To će potvrdit svatko tko je upoznat s recimo nordijskom ili općenito germanskom mitologijom.

 

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
~' date='2. 3. 2005, 14:58'] user posted image

 

slava mu icon_da.gif

ne bih ni ja rekla da se na njega loze samo metalci

gluposti.svi se podjednako loze.mozda se samo

druzimo sa metalicma pa i ne primecujemo da nismo

jedini kome je on genije...

Dobra ti slika Tolkien-a, 'de je nadje????

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

ovako

ove kretene sto su dosli na ovu temu da seru po tolkinu, epskoj fantastici i power metalu necu ni da komentarisem. Live and let others live!

sto se tice teme:

to da metalci najvise vole tolkina nije istina. tolkina vole svi koji vole epsku fantastiku. epsku fantastiku voli vecina power metalaca. ==> vecina POWER metalaca voli tolkina. mislim da se ta tvrdnja ne treba prosirivati na sav metal (izuzetaka naravno da ima. cak i ja poznajem znacajan broj njih, ali to nista ne znaci. Sta mislite od ukupnog broja thrashera koliko voli tolkina?)

Edited by Valinion

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ovako, ja stvarno volim tres - megadet i slejer i tako neka laksa koljaza, i NISAM ljubitelj epske fantastike, tacnije fantastike uopste ali me se Gospodar prijatno dojmio.

ne kao epska fantastika, nego prosto zato sto je apsolutno sve u cijeloj prici savrseno odradjeno. volim da citam, i bakcem se razlicitom vrste literature, i dugo sam izbjegavala Tolkina zbog opste pometnje koja se javila oko svega toga zbog filma i sl...

zato sto `gospodar` nije ni slucajno obicna bajka, nego je na izuzetno kvalitetan nacin predstavljena neka imaginarna istorija planete, njenih stanovnika, kreatura, kojekakvih bica s ovog i onog svijeta itd..... svaki karakter je savrseno odradjen, i svako poglavlje prica ima svoj duboki smisao.

prica je uradjena za bilo hriscane ili ateiste, pagane ili sataniste, djecu i odrasle, bilo kojih zanimanja, bilo kojih opredjeljenja.

kad je knjiga u pitanju, mislim da stvarno nema potrebe biti ogranicen na fantastiku, klasiku ili nesto lijevo.

ok, jasna su mi klinacka shvatanja tolkina - juris, opkoli, zakolji - pogotovo kroz neke bendove, ali ok..

i to je neciji izbor, i sigurno ce ga proci.

onaj ko se iskreno latio ove price, a uz to voli da cita - tesko da je ostao nezadovoljan ili uskracen za neki karakter, neku scenu, dogadjaj, poentu, bilo sta.

 

 

 

e sad.. nisam nikad bila pristalica toga da se kritkuje nesto sto se ne poznaje. da se razumijemo, ne dolazim ni ja na temu GrguruthaMrgurutha da pljujem neki novi album. niti serem neopravdano po knjizi koju nisam procitala ili filmu kog nisam gledala.

onaj ko ima makar gram mozga, to nece raditi. nego ajmo, tolkina u sake pa nam bacite neku povrsnu analizu djela, da vidimo sta to ne valja u prici i zasto mrziti tolkina..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i da napravim EDIT nakon sto sam bacila pogled na prethodne strane..

 

slazem se s nekim clanovima da ljudi stvarno pretjeruju. neko pomenu cijeli rodoslov patuljaka, ili jezik vilenjaka. suludo zaista. ili neki povrsni i smijesni pristup bendova cijeloj toj mitologiji - ne kazem da je svaki takav, da me ne bi odmah kritikovali. to su otprilike stvari koje su meni licno zgadile Tolkina u startu..

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posmatram power potpuno odvojeno od Gospodara. Lose sam se izrazio, ne mrzim Tolkina, mrzim Gospodare. Ne zato sto su, ne znam, loseg kvaliteta, nego zato sto je sad trenutno masivna lozacina na to, a ja mrzim lozacine. Posebno na dwarves i OF finte.

 

Kad malo porastem i kad prodje lozacina. Procitacu knjige do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis, ja sam procitao gospodara koju godinu prije izlaska filma i drago mi je zbog toga. danas 80% fanova gospodara su u stvari fanovi filma i pitera jacksona (koji je debela shupcina i krmaca ako cemo pravo) a ne knjige i genija tolkina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne volim ni ja lozacine, zato su mi godine prosle dok se nisam nakanila da vidim o cemu se radi.. ali ajde. sta ces sad. mislim, u pitanju je knjiga - a tu vladaju vec neki drugi standardi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam otkrila jako puno pisaca, ako nista drugo a ono citam stvarno mnogo i to od razlicite literature. sad zvacem engleski pomalo itd.. ne, nisam jos otkrila kompletniju pricu iz tog zanra kao sto je tolkinova. ali opet, sve je stvar ukusa - pa i sama knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolkin = Iron Maiden/Metallica

 

 

lozana za amatere, dok ne otkriju da postoji jos pisaca/bendova...

 

 

 

 

ah, da, pitanje iz naslova... e pa odgovor je zato sto je to trend medju metalcima... icon_smile.gif

Eh sad...

 

Meni je Tolkin iskreno da kazem davez...

 

5 strana opisuje list, da bi ti na sestoj rekao kako je to kamen, pa onda jos 3 strane opisuje taj kamen...

 

Gnjavi...

 

Hobit je ok, ali Gospodari su mi nekako... ne znam sta da kazem... thumbs down?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolkien je naparavio veoma razgranat svet, to samo po sebi ostavlja dovoljno prostora za gotivljenje, uvek ce se naci neko keome se jedan deo svidja.

 

Zasto se metalci loze na Tolkina... Nemam pojma.. Ne verujem da je bas tako, ali izgleda samo oni imaju muda da pevaju o tome.

 

Iskreno, vratice se cyber punk, ovo je samo prolazni period icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

GLUPI KVOUT

Tolkin = Iron Maiden/Metallica

 

Apsolutno pogresno, fenseri se ne loze na Maidene i Metallicu. Mrzi me da objasnjavam. no.gif

a loze se na cika Tolkina???? Nisam znao...

 

Pre mi se cini da se nasi fenseri prema ljudima koji vole tolkina odnose kao ameri prema likovima koji igraju D&D... Zovu ih nerd-ovima...

 

 

 

ajd razmisli jos 3.6 puta o onome sto sam napisao gore... Ne moras nista napisati, samo razmisli

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, setjam se kad sam sebi odvojio jedan prolecni raspust da bi prochitao gospodara. i onda svi fenseri u shkoli prichali kako su qlirali, i pitaju mene shta sam ja radio za raspust. a ja chitao tolkina icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve su krivi Blind Guardian icon_wink.gif

Metal je takva zika da ostavlja prostor za razne teme, pa mi je nekako logicno da se takva tematika obradjuje u okviru powera. Zamislite Gospodara u R&B varijanti! Ili Gospel...cekaj, to bi mozda i upalilo. icon_smile.gif

Ne volim Power, a postujem sta je "krmaca" napravio od filma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...