Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Zasto Tolkina najvise vole Metalci

 

Hehehehe, u stvari - Tolkinova dela, bez obzira na visoki knjizevni kvalitet i estetsku vrednost, nisu masovno citana, niti proucavana od strane kriticara, sve dok se hipi studentarija najedena esidima nije navukla na LOTR. Nakon toga se pocelo i po svetskim univerzitetima pricati o ovom romanu. Ali da nije bilo D&D hipika, Zepellina, Hendrixa, esida i vutre, ne bi Tolkin jos neko vreme zakacio univerz. katedre, niti toliko masovnih citalaca. Na svu srecu bilo ih je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

nista citao nista od prethodnih strana , ali cu odgovoriti jednostavno .

 

Zato sto metal kao muzichki zanr se najvishe od svih drugih muzickih zanrova bavi epskom mitologijom .

 

Recimo 90 % pesama o epskoj mitologiji su metal pesme ( verujem da je vishe % ali ajde da ne ogreshim dushu ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam citala postove, tako da ako je ovo vec neko napisao... Sta da se radi :)

 

Gospodar prstenova je trilogija koja je bila nesto kao moto pokretu Flower Power iliti Hipicima. Ako dublje udjemo u problematiku hipi pokreta, shvatamo da je metafora koju predstavlja citavo Tolkinovo delo savrsena podloga za celu ideologiju. Tako da je sve krenulo odatle... (Ljudska slabost i sklonost naginjanju ka mracnoj strani, odricanje od vecnog zivota zarad ljubavi itd, da ne nabrajam, svi znamo)

 

Sad, da li su metaci ti koji najvise citaju, hm... ne znam... Mozda se isto pitanje moze postaviti i za role playing... Nije pravilo, ali u nasoj zemlji jeste praksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je zabluda da vole samo metalci. Gospodara su svi citali, a nekolicini ljudi koje ja znam se i svideo jako.

 

Mada, ima u tom i istine... Kad si fenser nemas mozak, a u nedostatku istog ne mozes da citas, a kamoli Tolkina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...