Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

ti licis na homoseksualca, sto znaci da volis oskara vajlda?

ili elton johna,ili mozda imas vlazne snove u kojima glavnu ulogu igraju boj dzordz i dzordz majkl...i jednog dana,napisaces bijografiju koja ce se zvati:

 

SENDVICH: Dva Dzordza i ja.

DAJTE OVOM COVEKU TV SHOW!!!!!! :):):)

 

@ sleaze-KOJIM BRE IZUZECIMA?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je do jaja jer je preveo Beovulfa sa anglo-saksonskog na moderni engleski... :bigblue:

Zanimljivo je da Tolkina ovde mnogi hvale zbog prevođenja "Beowulfa" sa anglosaksonskog, mada taj njegov prevod nije nikad objavljen i jako malo ljudi uopšte zna kako taj prevod izgleda, čak i u Engleskoj a kamoli ovde u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da Tolkina ovde mnogi hvale zbog prevođenja "Beowulfa" sa anglosaksonskog, mada taj njegov prevod nije nikad objavljen i jako malo ljudi uopšte zna kako taj prevod izgleda, čak i u Engleskoj a kamoli ovde u Srbiji.

 

Čula deca na internetu i negde na b92, pa je sad to fora.

Ja samo od ranije znam, da je i sam Tolkien sa tim prevodjenjem imao problema, jer je sadrzao gomile besmislenih reci, koje nisu imale adekvatno znacenje...

 

Ja sam čuo da i skinsi o ns-ovci dosta vole Tolkien-a. Ian Stuart iz Skrewdriver-a je u jednom intervjuu naveo Tolkienu kao glavnu inspiraciju, jer je Vilenjake uvek vidjao kao cistu, plavokrvnu rasu, prema orcima, koje je definisao crnim, smrdljivim, odvratnim...eto dokle idu asocijacije.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...