Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

Pentagram nije satanistichki znak. Pagani stvorili taj znak po verovanju da se Venera krece takvom putanjom (oblik pentagram). To je pretstavljao polozaj zvezda. Smatra se da je to navodno zenski znak. ;)

Mada to i ovako nema veze sa ovom temom, ali i ovako je otishla u pm.... hoce li je zatvoriti vec jednom....

 

Mislim,imaju OBRNUTI pentagram u imenu,a to je satanisticki znak,a sve i da je paganski,opet tu nesto ne stima.

Ova tema 'ladno jos uvek postoji :icon_eek:

Spamujte je ljudi mozda ce je ugasiti (a mozda i nece)

Evo ja cu prvi.

 

Svi ste vi ovde sada moji zarobljenici.

Intenzivno je spamujemo vec dohohohohosta dugo,za sad bez rezultata :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unblack metal?

houli anblek :rockdevil:

http://en.wikipedia.org/wiki/Unblack_metal

 

Obicno neko slusa metal ili neki pravac blizak metalu pa onda dodje na yumetal.net

bio sam metalac ranije.. kad sam bio mali.. :rolleyes: a inache me ima na svakakvijem forumima... sem na b92, gde sam banovan zbog antisemitizma, i na stormfrontu gde sam banovan zato shto sam judeofil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gandor http://www.imdb.com/title/tt0436341/

 

 

 

 

 

vish da znash... jer ako ne otvorite ochi i ne vidite Istinu, odoste svi u pak'o... vechne muke bato...

 

Sto kazu superheroji "I laugh at the face of danger..." :D

 

 

Aj da se spasim nekako ako mogu, tako sto cu da se vratim temi :) :

 

Metalci vole Tolkina uglavnom zato sto metalci vole "izmisljene svetove", ali vise nekog "mitoloskog" tipa (kao "bilo jednom" a ne - "bice jednom" :) ), nego "sci-fi", a Tolkin je taj "mitoloski" fazon iskoristio da stvori ogroman svet, sa dovoljno ozbiljnom pricom (mislim, zasto niko ne peva o Konanu?) i mracnom atmosferom, i dosta metalaca i metal bendova smatraju to dovoljno zahvalnim za koriscenje kao temu u muzici. Grubo receno.

A neki od nas su samo voleli da citaju Tolkina ;)

 

Eto. Ja stavio smajlija da namigne, a on se kezi i namiguje.

: ) se smesi i zeva, ovaj se kezi i namiguje, ccc...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam htela da pisem o Tolkienu kao maturski rad...

Ali su mi rekli da je ta tema iskoriscena, pa da ne mogu...

Ali, npr. onda mi je palo na pamet da pisem o vilinskom jeziku, ali ne znam koliko bi to bilo uspesno...

Sta bi jos moglo? Prilozite neke svoje ideje, pa mozd' neku usvojim...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam htela da pisem o Tolkienu kao maturski rad...

Ali su mi rekli da je ta tema iskoriscena, pa da ne mogu...

Ali, npr. onda mi je palo na pamet da pisem o vilinskom jeziku, ali ne znam koliko bi to bilo uspesno...

Sta bi jos moglo? Prilozite neke svoje ideje, pa mozd' neku usvojim...

;)

 

Pa shta bi sa onim shto si rekla na spaceu, o onim nekim bolestima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tema: propustih zanimljivu raspravu sa prethodne strane, pa moram malo i da se na nju nadovezem... :rolleyes: Tolkina ne citaju SAMO metalci, pobogu.... a za neke na ovom forumu bi, ocigledno, bilo otkrovenje i cinjenica da na svetu ne postoje samo metalci :mhihi::mhihi::mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam htela da pisem o Tolkienu kao maturski rad...

Piši o Tomu Bombandilu... taj karakter (onako budalast i veseo) i onako odudara od drugih Tolkinovih likova po mom mišljenju. :)

 

A možeš da pišeš o nekom drugom piscu Epske fantastike... Martin na primer. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piši o Tomu Bombandilu... taj karakter (onako budalast i veseo) i onako odudara od drugih Tolkinovih likova po mom mišljenju. :)

 

A možeš da pišeš o nekom drugom piscu Epske fantastike... Martin na primer. :)

 

 

Hmmmmm...Pa ne znam...ipak, treba pisati o njemu na 20 strana... :mhihi:

 

Danas sam pomislila da bih mogla o Peteru Jacksonu i citavoj toj ekranizaciji...

Njah...videcu jos...

Ako ti jos nesto sine...pisiiiii!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmmm...Pa ne znam...ipak, treba pisati o njemu na 20 strana...

 

Danas sam pomislila da bih mogla o Peteru Jacksonu i citavoj toj ekranizaciji...

Njah...videcu jos...

O Piteru Jacksonu i toj filmskoj zajebanciji bih i ja mogao da ti napišem, ali ne na 20, nego na 100 strana. Strašno je kakve je propuste Jackson napravio iako je uz sebe imao svu moguću audio - vizuelnu podršku.

 

Ako ti jos nesto sine...pisiiiii!!!

 

Pa ne znam koja su ti interesovanja.

Prosto - piši o nečemu o čemu imaš puno toga da kažeš (dobrog ili lošeg).

Ja bih recimo pisao o drveću i verovatno bih tu suptilno ubacio i Tolkina i njegovu ljubav ka prirodi (btw. Enti su nastali kao posledica Tolkinovog besa kada je video u kakve se čađave zgrade pretvara ceo zeleni kraj u kojem je on proveo detinjstvo).

Ja takođe od najmanjih nogu obožavam drveće i sve u vezi drveća i to je jedan od razloga zašto volim Tolkina. Ubacio bih takođe i koje su posledice ta fantastična bića ostavila i u nekim paganskim religijama. Pokušao bih i da definišem njihov karakter, ma koliko to ludo zvučalo. :)

Ali ja nisam ti :) , a i ne znam da li bi ti uopšte dali da pišeš o drveću.

 

Cheers. :)

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo gledao "Gospodare" (sva tri dela, a treći je bolesno dosadan), i mislim da su živo sranje.. Patetika , plus po koji efekat. A za knjige ne znam. Ne vole svi metalci Tolkina. Onaj ko sluša Deicide, Vital REmains, nekako ima drukčiji mozak od onog što više voli Ensiferum, Gardiane i slično.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tolkin je najveću inspiraciju crpeo iz paganskih religija, pre svega nordijaca i kelta. Ako neko već piše rad o Tolkinu ovo bi bilo najbolje istražiti, po meni naravno. Ko je zapravo Sauron, sa onim okom i prstenom moći, Gandalf i simbolika njegove inicijacije nakon sukoba sa Balrogom,, šta simbolizuje Frodo itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo gledao "Gospodare" (sva tri dela, a treći je bolesno dosadan), i mislim da su živo sranje.. Patetika , plus po koji efekat. A za knjige ne znam.

Potrudi se onda i da procitas knjige,onda ce ti biti jasnije koliko je tesko ekranizovati LOTR. I ja imam zamerki na film,ali mislim da je Jackson - kad se uzmu u obzir svi faktori - uradio dobar posao.

 

Sto ga metalci vole? Pa metalci uglavnom vaze za mastovite ljude,a takvi ne mogu da ostanu ravnodusni na tako magicnu knjigu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Meni jedino sto je Jackson realizovao kako se meni svidelo jeste Nazgulove i zmajeve i niiiista vise hahaha.

 

Ne znam, ali su meni filmovi na nivou, iako je izbacio mnogo toga (film ne bi trajao 3 sata vec 5!)

Pa imajte razumevanja, morao je da suzi. :s

Cujem da se prica da se odradi Hobbit, i to duze vreme se prica :o

 

Smaug :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imajte razumevanja, morao je da suzi. :s

"Doktore, suzi mi oko..."

... i doktor mu suzi oko... :) :) :)

 

Ne radi se o tome da je film loš zato što je sužen. Film je loš zato što su karakteri odrađeni naopačke, pogotovo Gandalf gay koji više liči na dobroćudnog starca sa reumom u kostima, nego na karaktera iz knjiga - Gandalfa vranolujnog! Zatim tu je ono besomučno unižavanje (jeftinim forama) Gimlija patuljka, Aragorn koji nema nimalo autoriteta (što se pogotovo vidi kad tankim glasićem doziva Legolasa)... jedino je Bilbo baš Ok odrađen.

Da se razumemo, ja ovde ne pričam o vizuelnom momentu filma (i vizuelizaciji karaktera), već o njihovoj glumi, poenti, harizmi...

 

Razmisli... uporedi Brave Hart i Gospodare.

Brave Hart može da se gleda 100 puta i da ne dosadi, Gospodari samo 2 ili 3 puta i odmah dosadi.

Zašto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Simple. Zato sto pricha o zmajevima, vitezovima, junacima, spashavanjem princeza i slichno sto je poprilichno srodno dobrom delu metala.

Vole i druge, al ovaj je kanda najpopularniji, a zna se kad je nesto najpopularnije to se i kolektivno voli.

 

Sad, kvantitet ili kvalitet, to je druga tema. :)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Simple. Zato sto pricha o zmajevima, vitezovima, junacima, spashavanjem princeza i slichno sto je poprilichno srodno dobrom delu metala.

 

Мислим да су се сада дед металци покопали у гроб. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujem da se prica da se odradi Hobbit, i to duze vreme se prica :o

 

Smaug :rockdevil:

 

:rockdevil: Da istina je, film je vec poceo sa produkcijom... bice sta vise 2 filma! 1. direktno o hobitu, a 2. ce biti tipa sta se desavalo izmedju hobita i gospodara!!! to ce biti zanimljivo xD

 

A da i Tom Bombadilo je veoma zanimljiv lik, Tolkin nikada nije otkrio sta je on, i koja je njegova uloga ... Neki nagadjaju da je on zapravo bio Witch King, ali ja mislim da je on ili Iluvatar ili da je on tolkin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom Bombadil=Veštac Kralj?Niđe veze.Koje li su to budale smislile...

 

I kako to misliš da je on Tolkin?Hoćeš reći,da predstavlja njegovu ličnost.Onda on može biti i Iluvatar,i bilo šta drugo,ne mora on biti ili Iluvatar ili Tolkin ili šta već.

 

Inače,ja mislim da ako ima neki lik u njegovom univerzumu da predstavlja njega samog,onda je to Bilbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom Bombadil=Veštac Kralj?Niđe veze.Koje li su to budale smislile...

 

I kako to misliš da je on Tolkin?Hoćeš reći,da predstavlja njegovu ličnost.Onda on može biti i Iluvatar,i bilo šta drugo,ne mora on biti ili Iluvatar ili Tolkin ili šta već.

 

Inače,ja mislim da ako ima neki lik u njegovom univerzumu da predstavlja njega samog,onda je to Bilbo.

 

Pa nznm kao zato sto bombadilo je odoleo prstenu pa kao zato je on vestac... bzvz!

 

pa zanimljiv je Bombadilo bas zbog te misterije sto ne znamo ko je zapravo on...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime teme je diskutabilno, pogotovu što su teme o Tolkinu obrađivane daleko više u pop, new age, synth, rock i psychodelic miljeu, mnogo pre nego što je metal i postojao.

 

Švedski klavijaturista Bo Hansen je komponovao kompletnog Hobita

postojao je i bend Hobbits

folk muzičar Gandalf the Gray (kako se potpisivao) uglavnom se bavio lotr tematikom

Druids of Stonehenge takođe, stari bend.

Donovan ima nekih Tolkienovih tema

Tu je i bend Oberon

pa Gandalf-one man projekat...i brdo drugih.

a tek posle dolaze Led Zeppelin, Cirith Ungol... pa potom i metal bendovi koji su počeli da se prže na tu tematiku.

 

Drugo, pominje se soundtrack za Jacksonov film, a za divno čudo da niko nije pomenuo LOTR soundtrack koji je komponovao Leonard Rosenman za Bakšijev crtać iz 1979.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...