Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

Pa za GArdijane se romantizam i ne moze previse vezati,a ko je njima glavna inspiracija? :da:

 

Nije bas i da ne moze, samo ne toliko koliko, recimo, za Rhapsody i ostale flower metalce. Ali opet, i jedni i drugi se nesumnjivo loze na Tolkina i shure D&D u slobodno vreme. Naravno, to ne vazi samo za power metalce...

 

Ne vidim ni sta je toliko strasno sto se metalci najvise loze na Tolkina. Ako se vecina lozi na istu vrstu muzike, zasto ne i na isti literarni ili filmski zanr. Mislim, budimo realni, "Metal Warriors", sekire, macevi i sve to potice odnekud, a sigurno nije od Klarkovih odiseja ili Herbertove Dine...

Edited by TotalWar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas i da ne moze, samo ne toliko koliko, recimo, za Rhapsody i ostale flower metalce. Ali opet, i jedni i drugi se nesumnjivo loze na Tolkina i shure D&D u slobodno vreme. Naravno, to ne vazi samo za power metalce...

 

Ne vidim ni sta je toliko strasno sto se metalci najvise loze na Tolkina. Ako se vecina lozi na istu vrstu muzike, zasto ne i na isti literarni ili filmski zanr. Mislim, budimo realni, "Metal Warriors", sekire, macevi i sve to potice odnekud, a sigurno nije od Klarkovih odiseja ili Herbertove Dine...

 

MY LAND MUST BEE FREEEEEEEE

 

:)

ma jok to je samo taboo za power bendove mozda je nekoklicini ali nije svim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je totalno neosnovana tema...

''najvise ga vole metalci''?

Šezdesetih su ga izgleda najviše voleli hipici, a da ne pominjem gro new age manijaka s kraja sedamdesetih i pocetka osamdesetih...

kad bi smo tako isli, dosli bi dela da i estradni krem grand parade veoma voli tolkina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogli bismo i tamo da nadjemoTolkinove ljubitelje kad bi estradni krem Grand parade nesto citao,a da to nisu novapevaljkagolanaplazi i cicaimacaunovojljubavnojromansi casopisi. :rolleyes:

 

Slazem se da ne treba generalizovati-najvise ga vole metalci...bla,bla,truc,truc...Ali opet nisam primetila da se u bilo kojoj drugoj  drustvenoj grupi tako cesto kao omiljeni ili jedan od omiljenih pisaca navodi Tolkin. Ipak mi se cini da je mnogo interesantnije pitanje koliko ljudi zaista voli Tolkinova dela,a koliko je "kao" fascinirano Tolkinom (onaj slucaj-to je ql,ja citam Tolkina).

 

I da li bi Tolkin zaista bio tako popularan da nije bilo filmske adaptacije romana?

Edited by Margaritha

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,to je sad pitanje na mestu.Mislim da je,kod novih generacija,ekranizacija romana mnogo potpomogla.Jedan lik mi je svojevremeno trubio nasiroko kako on obozava Tolkina,a nije znao sta je Silmarilion,te se malo docnije utvrdilo da je samo filmove gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da li bi Tolkin zaista bio tako popularan da nije bilo filmske adaptacije romana?

 

 

Očigledno da si ''zavolela'' Tolkiena, nakon ''filmske adaptacije'', čim ovo pišeš....

Pre svega, treba da znaš da je bila masa adaptacija Tolkienovih dela pre Jacksonovog filma, što na polju crtanih filmova, radijskih drama, predstava, pa i pokušaja Diznijevog Mjuzikla...

I Bez filma, Tolkien je bio itekako popularan, stim što se o tome nije pričalo, niti pridavalo toliko značaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da si ''zavolela'' Tolkiena, nakon ''filmske adaptacije'', čim ovo pišeš....

Pre svega, treba da znaš da je bila masa adaptacija Tolkienovih dela pre Jacksonovog filma, što na polju crtanih filmova, radijskih drama, predstava, pa i pokušaja Diznijevog Mjuzikla...

I Bez filma, Tolkien je bio itekako popularan, stim što se o tome nije pričalo, niti pridavalo toliko značaja.

Hmmmmm...????????? :confused::confused::confused:

 

Ocigledno je da uopste nisi shvatio poentu mog posta (@the joker-Hvala na podrsci. ;) ).

 

E sad:

 

1.

Tolkina sam morala da zavolim posle pojave filmske adaptacije jer sam u to vreme imala 12 godina,a iako se mogu pohvaliti dobrim fondom procitanih 

knjiga do tog uzrasta,Tolkin nazalost nije bio medju njima. 

Medjutim,verovao ti ili ne (a meni je svejedno),ja sam bojkotovala gledanje tog istog 

filma pre nego sto sam procitala roman.Tako da mogu ponosno da tvrdim da film nije imao nekog posebnog uticaja na moju ljubav prema Tolkinovim delima.Kad su pitanju filmske adaptacije,trudim se da prvo procitam knjigu.

Jednostavno,ne zelim da mi Holivudska produkcija oduzme lepotu stvaranja sopstvenog filma u svojoj glavi sa likovima onakvim kakvim sam ih ja zamislila. Posto procitam knjigu, odgledam film i dam sud o njemu.

Sto se tice Dzeksona,mislim da je zaista lepo odradio posao i upravo je zbog toga masa ljudi pocela naprasno da obozava Tolkina,iako mnogi nijednu od njegovih knjiga nisu procitali.

 

2.

Nisam rekla da nije bio popularan,ali je svakako,ljubav prema njegovom radu bila mnogo iskrenija jer nije bilo toliko pomodarstva.

I bas posle filma,kako i sam kazes,ljudi pocinju da mu pridaju mnogo vise znacaja.

Sta nam to govori?

Edited by Margaritha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumes sta je htela da kaze,covece,iskuliraj.NE mozes da poreknes statisticke podatke da je prodaja LOTR knjiga sunula nebu pod oblake kad je izasao prvi film.

 

Šta dramiš, ''iskuliraj''? ne smem da iznesem svoje mišljenje? nit sam napadao gospodjicu koja se potpisuje sa Margaritha, niti me interesuje kad je pocela da voli Tolkiena, samo konstatujem preteranost naziva u temi.

 

Film je učinio da malo osveži popularnost, što Tolkienu, što nekim bendovima koji obrađuju neke teme, i da se cela aura srednje zemlje iskomercijališe, što sa igračkama, manga stripovima, igricama...i pre filma, Gospodar Prstenova je prodat u ogromnom tiražu, da ne govorim za Hobita...

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, film je fantastican. I pojma nemam, koliko nagradjivan...

 

Ali, po kvalitetu, nije ni blizu knjige...

Kao sto nije ni kod Harry Pottera, i jos nekih...

 

I, uopste, uvek je knjiga bolja od filma... Ima jako puno primera za ovo...

 

 

11 oskara je osvojio i izjednacio se sa Titanicom... :mrgreen:

Ali, da, slazem se sa tim...

 

Bilo kako bilo,dokazali smo da naslov teme ne drzi vodu

@ Margaritha-Always ;)

 

 

I s tim se slazem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...