Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Dusane, jel to ona zelena dzitra koju je g. Vai licno potpisivao a ima ih ukupno 777? DiMarzzio PAF pro, maple neck, scalloped poslednja 3 praga? Po carsiji se prica da hoces da je prodas, izjavi za Blic da li su te reci istinite... icon_wink.gif

laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane, jel to ona zelena dzitra koju je g. Vai licno potpisivao a ima ih ukupno 777? DiMarzzio PAF pro, maple neck, scalloped poslednja 3 praga? Po carsiji se prica da hoces da je prodas, izjavi za Blic da li su te reci istinite...
icon_smile.gif

Scaloped su 4 zadnja, as a matter of fact. icon_mrgreen.gif I na zalost na njoj vise nema potpisa, u originalu je bila potpisana kao i ostale, ali jedan od prethodnih vlasnika nije bio zainteresovan da sacuva potpis na gitari icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

Scaloped su 4 zadnja, as a matter of fact. icon_mrgreen.gif I na zalost na njoj vise nema potpisa, u originalu je bila potpisana kao i ostale, ali jedan od prethodnih vlasnika nije bio zainteresovan da sacuva potpis na gitari icon_wink.gif

a-ha! znaci prodajes! icon_mrgreen.gif pogresan sam taster opalio (3 umesto, jel, 4)... mislis neko od prethodnih vlasnika, Dusan S, je odlucio da umesto Steva Vaj stoji Dusan S, pa mi ti reci koliko sam u pravu? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a-ha! znaci prodajes!  pogresan sam taster opalio (3 umesto, jel, 4)... mislis neko od prethodnih vlasnika, Dusan S, je odlucio da umesto Steva Vaj stoji Dusan S, pa mi ti reci koliko sam u pravu?
Ne, prvi vlasnik (kreten no.gif ) je isharao gitaru bojama i isarao i preko Vai-ovog potpisa (nije bitno ko je, znaju ljudi za njega) i onda kada je sledeci vlasnik cistio gitaru, naravno, nije mogao da izmisli nacin kako da ocisti sve sem potpisa, koji je bio ispod, ko zna gde. icon_sad.gif

 

Da, prodajem gitaru, vrti se vec neko vreme u oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, prvi vlasnik (kreten no.gif ) je isharao gitaru bojama i isarao i preko Vai-ovog potpisa (nije bitno ko je, znaju ljudi za njega) i onda kada je sledeci vlasnik cistio gitaru, naravno, nije mogao da izmisli nacin kako da ocisti sve sem potpisa, koji je bio ispod, ko zna gde. icon_sad.gif

 

Da, prodajem gitaru, vrti se vec neko vreme u oglasima

salim se ja malo, kao i obicno... mislio sam u pocetku da je to ona Borkova dzitra (777DY valjda)...

 

posalji mi cenu na pp... cisto voajerski... u kakvom je stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salim se ja malo, kao i obicno... mislio sam u pocetku da je to ona Borkova dzitra (777DY valjda)...

 

posalji mi cenu na pp... cisto voajerski... u kakvom je stanju?

Ej zar Miksha ne svira Fendzu,a ne Jema?Mada sam video ga na omotu s Jemmom... icon_confused.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane, jel to ona zelena dzitra koju je g. Vai licno potpisivao a ima ih ukupno 777? DiMarzzio PAF pro, maple neck, scalloped poslednja 3 praga? Po carsiji se prica da hoces da je prodas, izjavi za Blic da li su te reci istinite... icon_wink.gif

Hm ,moze li neko da mi objasni razliku izmedju Paf pro i Evolution magneta?,ne znam kako da se izrazim..moze kao primer za svakog neke kompozicije u kojima se ogleda karakteristichnost sveobuhvatnosti njihovih finesa ponaosob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ,moze li neko da mi objasni razliku izmedju Paf pro i Evolution magneta?,ne znam kako da se izrazim..moze kao primer za svakog neke kompozicije u kojima se ogleda karakteristichnost sveobuhvatnosti njihovih finesa ponaosob.

Mislim da takve finese ne mozes bas lako da primetis + kada se provuku kroz razlicite efekte + kada su na razlicitim gitarama... Idi na www.seymorduncan.com i vidi koje su razlike izmedju njihovih magneta (cisto poredjenja radi, imas i MP3 da skidas kao primere). Najvece su razlike, koliko sam provalio, u tome koji spektar favorizuju (visoki, bas, srednji)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne volim LP, ne osecam izazov da sviram, da se borim sa gitarom, kao sto je slucaj sa stratom, koji morate da svirate mushki, inace se nista ne desava. LP je prilicno lako svirati, ne na onaj ibanez nacin, ali lako. Nekako mi je dovrsena gitara, tu nema truda.

Tehnicki, on je vrlo jasno usmerena gitara, i voleo bih da mi finansije podrzavaju i to da imam LP kod kuce u zbirci jer ima svoju jasnu namenu. Mozete od njega dobiti neki topao lead, neke Jazzy tonove, ali ono u cemu je najbolji je cepacka svirka, i mislim da je to najbolja gitara zvucno na planeti za rifashenje. Nedostaje joj definicija donekle, i zato sam skoro uvek u paru sa njom i snimao strata sa manje gain-a na sebi, ali sam po sebi LP je naj HM gitara na planeti. Pretpostavljam da je glavni razlog za to sto je malo sviran u tim varijantama izgled, i to sto je skala kraca, pa je malo problematicnije rastimavati se u neke D stimove i slicno.

 

Ja kako sam vec rekao licno nisam ljubitelj gitare, ali da imam novca vise nego sto mi treba, bila bi mi jako korisna kao alatka, u toj ulozi u kojoj je najbolja - LP u Marshall-a i udri tuci.

Sad ili nikad icon_smile.gif ...

 

Moja prva&jedina gitara je kopija Les Paula, Japanske firme Maya...

 

Zbog nesrecnog prosirenja na kraju vrata (mada pretpostavljam da je to tipicno za LP) otezano je sviranje od 15 praga pa na gore icon_biggrin.gif ...

 

user posted image

 

Eto ilustacije icon_mrgreen.gif

 

Pravi problemi nastaju pri sviranju "s' nogu" icon_smile.gif ili stojecki... Nikako ne uspevam da namestim kaish tako da sviranje bude kol'ko tol'ko udobno... Kada sviram na vishim pragovima - saka mi je negde uz sredinu tele, iznad pupka icon_smile.gif ... jedva sviram na prvih par, tu ruku krivim do maximuma...

 

sve u svemu extra neudobno... ne znam u cemu je fora...

 

Mozda sam gradjen krajnje neobicno icon_smile.gif ... mada mislim da nisam. Neki od vas su imali tu nesrecu da me vide uzivo pa mozda mogu da mi "otvore oci" ako sam nesto prevideo icon_smile.gif ...

 

nisam preterano ni iskusan u svemu ovome, mozda je normalno da tako bude, u pocetku...

 

jbg

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobrih komada tih Maya LP kopija. Ne znam kako da ti pomognem ovako on line, mogu samo da ti kazem da bi trebalo da probas da ili skratis kaish na ushtrb toga da izgledas fancy sa spustenom gitarom, ili da nakosis vrat prema gore nalik Slash-u da bi imao bolji pristup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da takve finese ne mozes bas lako da primetis + kada se provuku kroz razlicite efekte + kada su na razlicitim gitarama... Idi na www.seymorduncan.com i vidi koje su razlike izmedju njihovih magneta (cisto poredjenja radi, imas i MP3 da skidas kao primere). Najvece su razlike, koliko sam provalio, u tome koji spektar favorizuju (visoki, bas, srednji)...

P.A.F. Pro i Evolution su DiMarzio, a ne Seymour Duncan magneti koliko se ja secam icon_smile.gif

 

Glavna razlika izmedju ta dva modela je sto je P.A.F Pro samo usavrsena verzija starod gobrog PAF magneta koji su napravili jako davno za Gibsona koliko se secam (to su bese kao prvi high output humbuckeri) a Evolution magneti su pravljeni ya Steve Vai-a (ukoliko ne gresim totalno) I imaju malo "tolpliji" output od P.A.F.-a i vise idu prema Treble-u dok je kod Evolutiona to nekako izjednaceno (iako neck varijanta ima malo jaci treble dok bridge varijanta ima malo jaci middle) Onaj single colil evolution koji se pakuje u JEM gitare nazalost nemoze da se kupi odvojeno od gitare (osim ako neko nije rasturio gitaru i prodaje ga). Jos jedna razlika izmedju Evo i PAD magneta je u magnetu. PAF-ovi imaju stari dobri Alnico 5 (tj metalni magnet) a Evo i maju keramicki magnet (sta god da je to icon_razz.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='10. 4. 2004, 18:20'] Zbog nesrecnog prosirenja na kraju vrata (mada pretpostavljam da je to tipicno za LP) otezano je sviranje od 15 praga pa na gore icon_biggrin.gif ...

Mislim da je pravo vreme da uzmes strata... icon_wink.gif Definitivno za 'prvih par' bi trebao da iskrivis i gitaru do maximuma, mnogo je udobnije... Za onu 'ruku iznad pupka' pretpostavljam da mislis na ruku kojom nalezes pragove? Ako ti to predstavlja problem mozes da probas da picking rukom odgurnes malo gitaru od sebe, pa da gitaru fixiras podlakticom, kako bi ti 'visi pragovi' pobegli od pupka (da predju na kuk icon_wink.gif )... Ili da gitaru postavis paralelno sa sobom dok soliras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.A.F. Pro i Evolution su DiMarzio, a ne Seymour Duncan magneti koliko se ja secam icon_smile.gif

Ma bitno je da si ti citao sve sto sam napisao i da si shvatio poentu. icon_wink.gif U poruci koju sam napisao Dusanu pise "DiMarzio PAF Pro". Dalje procitaj sta u poruci pise "Idi na www.seymorduncan.com i vidi koje su razlike izmedju NJIHOVIH magneta" Iz prostog razloga sto nikada nisam bio na sajtu DiMarzia i zato sto na Duncan sajtu imaju tone chart i mp3 primere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. I ja sviram fendera kojeg je hendrix spalio na woodstocku, koji je zatim bio u zappinom vlanistvu, i kojeg je dweezil zappa hteo da proda za 500.000 funti. Posto ga nije prodao poklonio ga je meni. Mada moram da priznam da je ipak lakse nabaviti Golden Eagle kojih je napravljeno cak 10 komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. I ja sviram fendera kojeg je hendrix spalio na woodstocku, koji je zatim bio u zappinom vlanistvu, i kojeg je dweezil zappa hteo da proda za 500.000 funti. Posto ga nije prodao poklonio ga je meni. Mada moram da priznam da je ipak lakse nabaviti Golden Eagle kojih je napravljeno cak 10 komada.

E, a jel bih ja mogao da dodjem do tebe da pogledam gitaru? Ja mnogo volim Xendriha icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze. kazi kada da stavim dzezvu da te saceka sveza kafa icon_smile.gif

SPAM - BRISI

 

Ti si moj novi najboljiji durg, Nurg... icon_wink.gif Bolje ti pristavi jednu bluesvoo, 'mesto jazzV... Koliko sam samo smarao Zappu da mi proda tu dzitru, ti nisi svest®an covece... A on meni nesto u fazonu, kao: "pa ne znam, podseca me na starog druga", ovo/ono... Rek'o, nemoj da mi se femkas tu nesto, znam da ti treba kesa da bi snimio svoj novi kompakt CD disk za Komunu posto oni naplacuju strasno vama, neafirmisanim umet(ni)cima... Nestede da mi dju proda... Koliko sam skupljao/akumulirao kesa, 4 godine u srednjoj ja nisam znao za uzinu/dorucak a u nastavku skolovanja sam se stis'o kada su trebale da se fotokopiraju skripte... mhihi.gif

 

SPAM - BRISI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitare :

Carvin DC-200 Active

Fender Stratocaster '79 ( 3-Sunburst )

 

Procesori +

Zoom 9002

Digitech RP50 Pro

Roland Guitar Synthesizer GR-33

Behringer Dualfex EX-2200 Pro

 

Pojacala

Peavey Renown 400

Yamaha Mk-1 G-212

Crate G-80 XL

Harison Pa-300

 

......... i josh sto kuraca koje moj cale koristi a ni ja neznam stha je to !!!

Samo iskoristim priliku da prigrabim nestho od ovoga kad moze !!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

Da. I ja sviram fendera kojeg je hendrix spalio na woodstocku, koji je zatim bio u zappinom vlanistvu, i kojeg je dweezil zappa hteo da proda za 500.000 funti. Posto ga nije prodao poklonio ga je meni. Mada moram da priznam da je ipak lakse nabaviti Golden Eagle kojih je napravljeno cak 10 komada.

Koliko ja znam, Ta gitara na kraju nije prodata jer niko nije teo da je kupi na aukciji koja je pocinjala bese od 350.000 funti.... Naravno, ne interesuje me nesto preterano doticna gitara (mnogo je ruzna brate icon_smile.gif) pa nisam siguran za cifru, al sam ubedjen da sam ovako nesto procitao u nekom od engleskih izdanja gitaroskih casopisa icon_smile.gif

 

Inace marko, kad se budemo sledeci put videli, pokazacuti kako se drzi gitara icon_razz.gif

 

Fora je u tome sto on oce da izgleda ko basista metalike icon_razz.gif spusti gitaru do kolena, cucne i mrsti se.... biggrin.gif

 

Salu na stranu, fora je u stomaku icon_smile.gif Treba ti malo brdasce, stavis gitaru da ne bude po sredini vec malo sa desne strane stomaka, stisnes je desnom rukom tako da se vrat odlepi od tvog tela, i milina icon_smile.gif

 

Ili mozes da je drzis ko ja i mikica brankovic (cuo sam da i neki narodnjaci drze tako :PPPPPP) To je ultra brzo i udobno icon_razz.gif

 

 

Sto se tice lp-a i pragova, mislim da si malo preterao... kad sam poslednji put bio kod tebe bas sam probao malo kako ide po visim pragovima, i islo je sasvim ok icon_smile.gif) Ako primetis, na vecini gitara su ti pragovi dosta mali tako da sve jedno imas problema sa pristupom doticnima ;P

 

A sto se tice maye, mogu reci da sam veom odusevljen kako ta gitara lezi u ruci i kako je radila na onom tvom pojacalu... za kucu i vise nego do jaja!

 

Inace kad vec otvaramo duse icon_razz.gif, ja sviram ESP LTD M-102 al' sam svhatio da mi LP odgovara dosta tako da mislim da cu menjati ovo u skorije vreme... Jedan ESP Eclipse mislim da bi mi sevno kako valja (al' ne sa emg81 magnetima icon_smile.gif)

Edited by Ivan88

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...