Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Dobar je fiksni za menjanje štimova npr ali mislim da i floyd može da se sredi da bude ok plus postoje pomoćne spravice koje mogu da ga zaglave u fiksnu poziciju kad je potrebno.

 

 

da ne ispadnem pglu,da se ta spravica ne zove tremseter ili tako neshto??

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo danas sam doneo da isprobam jedan polovan fotoaparat(koshta svega 40e) pa su slike koliko para toliko muzike.:D

 

Gitara 1

pict0018rii7.th.jpg

 

Gitara 2

pict0022rza7.th.jpg

 

Pedalboard

pict0005rvw5.th.jpg

 

Yamaha akusichna i Fender Strat Made in Japan, prilichno star, koliko se moze videti i na slici.

pict0026rhu2.th.jpg

 

Ozvucenje

pict0024rxc8.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gitare:

1. Gibson Les Paul BFG worn Cherry 2007. P-90 u neck-u, Zebra Burst Bucker #3 u bridge-u.

2. Epiphone by Gibson Les Paul Standard maple top "birdseye" 1993. zamalo da dobije dva Seymour Duncan Alnico II pro, ali sam pazario BFG.

(Imao i Ibanez Les Paul De luxe gold top 1971. ali prodao. Pre toga stavio Grover mehaniku, Seymour Duncan elektriku, Gibson Alnico T-500 u bridge-u, Ibanez mini humbacker u neck-u koji je bio nenadjebiv. Uradio i nove pragove, cesalj i sve ugurao u BMK plasticni kofer).

Pojacalo:

JCM800 Lead Series 2203 sa 1982A kutijom 4x12" 80W Rola Celestion. Klasika i evergreen.

Pedale:

Ne volim pedale, pa imam samo najnuznije, nikako neki procesori i ostalo nepotrebno "pumpanje" i skrnavljenje dobrih instrumenata:

Fender Tuner (obavezno), Marshall Guv'nor II (za "ne daj Boze") i Digitech Delay (kao spliter za 2 glavudze ili delay na 40ms kad sviram na 1 pojacalu).

Poslao bih Vam i fotke da bude sarenije, ali ne znam kako se ubacuju... :frown:

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja mu ovo marka dodje dzitre?Vidim imas duncana u bridge-u,koji je model?

 

Obicna Yamaha Les Paul (ali se u katalogu i radnji zove drugacije) koji su mogao da kupis u Mitrosu za 36,000.00 kada se pojavila. Onda je istu takvu svirao Vlatko Stefanovski na TV i siguran sam da joj je cena skocila. Salim se, cena joj je skocila zbog uvoza kineskih gitara od 50 i kusur hiljada.

Ja je probao. Nije nista specijalno. Lepo stimuje i fino je izbalansirana, jedino sto je jos uvek "sveza" pa jos nema kilometrazu, ali bolja je od svake gitare koju kupuju pocetnici. I znatno je laksa od Epiphone-a, pa je zato ljudi vole.

Od 1-10 dajem joj 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posedujem Fenderku stratokaster sanbrst,iliti Branku po naski.

 

 

Moja Branka

 

 

Branka,Branka,gitarice dedina

Branka,Branka,ljubavi jedina

Volem te,duso vise neg' 'leba

uz tebe mi samo wah-wah pedala treba.

 

Branka,Branka,noc je kriva zbog naseg rastanka,

svako jutro ja cekam,zbog radi novog sastanka.

Branka,Branka,dedina gitarice

samo tebe da sviram,ko jebe parice.... :muzicar:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, ne zvone izlizani pragovi, nego oni zdravi koji su, nazalost, pored izlizanih.

Skoro Gilberte druze, kod mene ne zveci, nego pragovi imaju par onako useka na sebi, pa kad zabendujem zica se trlja o brazde i krchi, a nemam problema sa EkSHnom, btw

:pivopije:

 

Tako da, ipak su ovi nezdravi problem

Edited by High_Roller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima!

Malopre sam citao Vase postove unazad 10-tak stranica... pa Vi niste normalni! To je takvo lupetanje da sam puk'o od smeha. I jos nesto: ja znam da se ovo zove Yu(goslovenski) Metal Forum, ali stvarno nisam mislio da je 99% Vas zaljubljeno u spicaste i drecave gitare koje drzite (ili biste drzali) u koferima koji lice na mrtvacki sanduk.

No, to ne znaci da ja imam nesto protiv. Samo sam se iznenadio i uzivao gledajuci u fotke koje ste poslali, a narocito citajuci opise i komentare za instrumente. Svaka cast! Vama stvarno ne ponestaje inspiracije, a ako se desi da neki od clanova posustane ili poklekne pod zluradim komentarima, onda se uvek nadje neko ko ce da ga izvadi i opravda. Cak se izvukao i onaj momak sto je kupio Ibaneza boje (citiram) "brazilskog papagaja", mada ste ga ispljuvali na jedan Vama sofisticiran nacin.

I da ne bude ovo samo bezveze sastav, a tema je "Koju gitaru posedujete?", imam i ja koju gitaru, ali bih ih pre opisivao uz prilozene fotke. Da li neko zna kako se to radi? Evo, ja ovde coratam po celom ekranu i ne vidim.

Hvala i samo Vi headbangirajte!

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imash insert image iznad texta gde pishesh. Pored ubacivanja smajlija. A mozhesh jednostavno kopirati image link izmedju img i /img u uglastim zagradama...

 

Niko nije pljuvao lika sa papagajem, to su bile samo shale i mislim da je i on skontao...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...