Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

pa eto,das mi orvila,imas epija,strata i uzmes telca,sviras jedno pola godine vidis sta ti najbolje lezi,prodas sve tri i na kraju uzmes goldtop,vintage pravi odlicnu kopiju od jeftinijih,zilion puta bolja od epija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti kad bi mi bio finansijski savetnik brzo bih bankrotirao:) ...nego jurim ja neko lampasko pojacalo, kucno, ono tipa 5-15 vati...ima ih mali milion, ne znam sta je najbolje da se uzme, razmatrao sam Marshall Class 5...ali ono, skupo je dosta...jel imate neki savet? znam da ima posebna tema ali ono, ukratko samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kul je class5,ali se neces usrati od gain-a,eventualno da mijenjas zvucnik,da bi mogao da ga otpanjis jer taj koji je u njemu je super trebli i efikasan.realno od svih tih malih el84 pojacala a da pokriva realno vise zanrova sa dosta vrhunskim zvukom nema bez tiny terror-a.ustvari ima jet city,ali to nema kod nas da se uzme.ja bih vise za kucu isao na neki midi/usb nozni kontroler ili interfejs,dobar ravan hi fi sistem i uz plagine realno tesko da moze bolje za po kuci.drugo je da imas neku stalu ili ljetnju kuhinju pa da mozes da se malo panjis,jer svaki lampas trazi malo otpanja,ne samo lampa vec i malo kvalitetniji zvucnik da bi propjevao a to u stanu ne moze.u stvari ta mala el84 pojacala vise sluze da na probama i u studiju imas vrhunski zvuk tj da se tpanjis skoro do kraja jer tu realno 50ticu i 100ku ne mozes dovoljno da otpanjis.

 

za plag en plej kucne varijante mozda je bolji mali tranzistorac,razni piviji,roland cube,prva serija valvestate-a...

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam te ja sta ti zelis,i ja zelim to isto a to je da se ne jebes sa kompom a da imas zvuk kao sa ploce.ako je el84 jor ting,onda je to to,ali nema puno el84ke na plocama.sve su to stotke sa dva ogromna trafoa koji imaju ako ne i vise magije nego lampa.najbolji ti je primjer 2204 i 2203,fakticki isto a 2203 je DI MARSAL.ja sam skontao da zajebem svu tu pricu i lijepo skrpim pare i uradim sebi jedan kastom i vesel'te boze.or120 sa atenuatorom sa varijabilnom strujom,puna saturacija a varijabilna disipacija lampe - dakle full saturacija trafoa i lampe a u teoriji mogu to da obaram na manje od 1w.plus socinim sebi jedan kabinet 1x12 sa najmanje efikasnom 12ticom na svijetu (jensen-ov mod5 ili c12r,jos cu da razmislim,razlika je u pola decibela) i vala za sve sam spreman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ti kad bi mi bio finansijski savetnik brzo bih bankrotirao:) ...nego jurim ja neko lampasko pojacalo, kucno, ono tipa 5-15 vati...

 

ako ces samo 5 vati...uzmi u obzir i tranzistorce. Jeftiniji su,imaju ok gain,Roland Cube sam iskusio na par dana bio kod mene,svidjao mi se taj gain.

Ali to ako cesh samo u sobi...ako hocesh izistinsku buku,tipa u stali da sviras,kako kaze Blagoje,onda samo lampa i 15 vati minimum

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

pa koliko?jer ako je 150 ili preko opet su bacene pare,ovako drkaj neko vrijeme dok se ne zasitis,i odmah prodavaj dalje,najozbiljnije ti kazem,kad krene ta oplata na hardveru da se jede ne karaju nece biti upotrebljiva.

 

paja:

 

govorim odmah za svaki slucaj,od js i stre x i pro serije sa "hrom" hardverom treba bjezati,narocito za novce za koje se valjaju,toliko je boljih gitara za te pare,da ne pricam da kroz par mjeseci mozes da zavrsis sa neupotrebljivom gitarom a tolike se pare pukle,to je prosto suludo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...