Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

pod hitno rasprodavaj sve to za koliko idje moze

Шта бре кењаш узо ДДM пре недељу дана па да је продаје ? :D

Ајде гитару и појачало, али не видим разлог што би нову педалу ваљао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer zuji xD

 

Distorzije su... greshka koju svaki mladi gitardzija napravi, jer proizvodjachi pokushavaju da zavaljaju neshto za shta tvrde da zvuchi kao neki zajeban bend, a omladina grize. Ja sam, kao mladji, mislio da je MT-2 najbolji dist ikada, pa sam vremenom nauchio par stvari:

 

1. Ne mozesh NIKADA da zvuchish kao neki bend sa studijskog snimka ni u sobi, a kamoli na probi ili ne daj boze svirci. Dist ce ti najmanje u tome pomoci, pogotovo kada, kao svaki metalac pochetnik, zavrnesh midlove, a odvrnesh visoke i baseve i napucash gain do 3/4 (ne mozesh do kraja, jer onda "mnogo pishti"), pa se ne chujesh od ostatka benda ili ti stalno neko kenja kako zvuchish kao kurac :D

 

2. Jeftini proizvodi ne moraju nuzno da budu "dobri za pochetnike". Taj DDM se prodaje po oglasima za otprilike iste pare kao Boss DS-1 (koji je isto kurac xD ), ako se nisam zajebao, a zaista nema poshten drajv. Da ne bude kako pljujem samo ove, slushao sam na nekoj svirci tipa koji je svirao Marshall JH-1 i zvuchao je relativno ok, a kada sam iz prashine izvukao svoj JH-1, nisam satima nikakav upotrebljiv ton mogao da nadjem. Uzeo sam tu pedalu svojevremeno, kada mi je trebalo neshto shto shljaka kao OD i kao dist, za situacije u kojima moze da se desi da jedno veche dobijem pojachalo sa 2 kanala, a drugo veche da mi padne neshto shto nema nikakav drajv. Jbg, ne shljaka mi. Ushi mi se odvikle oz zujanja.

 

3. Chak i ova mala pojachala danas imaju poshten drajv koji mozesh da zamastish nekom OD pedalom ili boosterom/equilizerom. Rezon kako nema clean pada u vodu jer ti ne treba pojachalo od 15 W za probe i svirke. Na kraju krajeva, kada se nadjem u situaciji da nemam futsvich, za chistiji ton zavrnem vol pot i ugasim OD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па јасно ми је све то, али ви јуметал проови морате да схватите да смо нас двојица релативни нубови,и да је нама по педала, 15в појачало и гитара довољна, није као да ћемо да наступамо пред пуном ареном па нам сада треба најбоља опрема. Временом кад развијем слух и мало се извештим , вероватно ћу и узимати боље ствари, али за сада ово што имам ми је доста.

 

Ако могу да кажем, да ви искуснији имате ухо које је префињеније и навикнутије на фину опрему без зујања и курчева. И сам си рекао да ти се ухо одвикло од зујања.

Мене болиии курац сад дал зуји ил не зуји док не свирам ништа, битно ми је да могу да укључим појачало ( а да притом потпуно ради), убодем кабл, набијем дисторзију до краја и пржим. За сада.

Ко што рекох, ако будем напредовао,вероватно ћу гледати да уштекам озбиљнију лову и узимам квалитетније ствари, дотле ће јефтино појачало гитара и дисто педала послужити сврси кућног,пробног и евентуално дрљања на некој малој свирки.

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je chisto da vas rano usmerimo, kako ne biste bacali pare, jer jeftinu robu valjash za josh sitnije novce ;)

 

Zujanje o kome ja pricham je sam zvuk koji daje gitara sa distom, ne pozadinsko... inache - nema lampasha koji ne bruji, zuji - za to koristin noise gate xD

 

A i veruj mi - vece je zadovoljstvo da svirash na nechemu krshtenom, nego da se zlopatish sa nechi loshim. To je jedan od razloga shto mnogi i odustanu od sviranja, jednostavno ne mogu da pridju ni malo onome shto im je ideal, bore se sa svojom opremom. Da ne pricham o tome da se posle lakshe prevazidje i ono "nisam znao da je drljanje djitre zahtevnije od drljanja djoke", pa hocesh da svirash, jer ti prijaju izazovi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurica za pochetnika zameniti bridge pickup sa dobrim dimarziom, emgom ili sdom i uzeti fender frontmena od 25w...

sigracka pedale su bacanje para u ovoj beginner kombini

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto je instrument kvalitetniji i bolji, lakse ga je svirati, cinjenica.

 

Nego to asterce pojacalo nije lose kad se sredi.Ortak je uzeo taj aster paket(mislio da ce nauci da svira za nedelju dana al da ne puca previse para) pre 6-7 godina, i geknulo mu pojacalo posle 3 godine.

Elektroliti i par kondenzatora, i odnese on jednom liku koji se bavi budzenjem elektronike i on mu rokne kvalitetnije ,onda odsekli plocu iza pojacala do pola, da bude otvoreno i eno ga mali sljaka odlicno, totalno drugacije zvuci, za gajbu dusu dalo.Ukupno ga sve izaslo 2000 tada.

Gitara je takodje sredjena, zamenjen imput i sva tri pota, posto oni originalni ili su bili totalni krs ili uopste nisu radili(minimalna promena tona od 10 do 1), tako da i ona sada sljaka, ortaka sam odvikao od tremola.Vrat kao vrat je ok za hvat, ali sama gitara je nevidjeno kruta. Za njega i njegove potrebe zajebavanja i ja da se izivljavam kad naletim kod njega, odlicno je prosao sa tim paketom.ali nije za bilo sta ozbiljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je chisto da vas rano usmerimo, kako ne biste bacali pare, jer jeftinu robu valjash za josh sitnije novce ;)

 

За то вам хвала велико.

 

 

A i veruj mi - vece je zadovoljstvo da svirash na nechemu krshtenom, nego da se zlopatish sa nechi loshim. To je jedan od razloga shto mnogi i odustanu od sviranja, jednostavno ne mogu da pridju ni malo onome shto im je ideal

Верујем ти. Зато ћу и да гледам да за годину дана уштекам лову да пазарим оног ибанеза кога је Благоје препоручио. Дотле сам приморан на сквајера.

 

 

sigurica za pochetnika zameniti bridge pickup sa dobrim dimarziom, emgom ili sdom i uzeti fender frontmena od 25w...

Не могу се бакћем са електроником и магнетима од 50е, кад ми гитара има го курац од електронике,на сваки недељу дана ја морам да је отварам лемим и лепим,тога ми пун курац, нема шансе да улажем у њу...

 

 

 

Nego to asterce pojacalo nije lose

Па није, дефинитивно је боље од мог фендера. Њему траје чини мисе неких 5 и кусур година и одлично ради ( док је са друге стране моје почело брзо да се квари,а ја будала нисам гаранцију искористио ), то је сасвим довољно, е сад што је драјв срање, ту уступају разни курчеви диџитекови и Босови....

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta price je sto mi pricamo o promjeni stanja svijesti,ne o ulaganju "ogromnih" para,niko vam ovdje ne sere kako vam treba gitara od cca 600e,pojacalo od 400e i pedale od 300e da bi svirali kuci,imate kompove,a na kompu i najjeftinijim generickim zvucnicima koje imate kuci zvucacete bolje nego na bilo kojem aster master megablaster pojacalu na koje ste naletjeli,a ja vas tjeram da prodate tu opremu dok jos koliko toliko moze da se zavalja da bi kupili krsten instrument.onaj ibanez o kojem serem je i 150e na oglasima,glat za pojacalo pedala gitara kombo moze da se izvuce bar 120e kad se uglanca taj skvajer malo (dakle ne ulaganje para,vec ga poneses nekom iskusnijem da je nasteluje i dotegne malo) i za 30 e koje sigurno prospes u toku jednog mjeseca umjesto mucenja i jebanja sa opremom vjezbas kuci kao covjek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Digitech Death Metal pedalu, i sranje je, Metal Zone je mnogo bolji, a nije mnogo skuplji

По чему је бољи? Ја се кајем што нисам узео дет метал, или још боље метал маф ( због оног топ буста). Металзоун ми је слаб много.

 

 

Mogu li da pitam koji to Ibanez?

GRG 121EX

GRG121EX_SV.jpg

 

ЕДИТ: Наравно, металзоун је квалитет, то стоји.

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

neke od tih zujalica mogu da se iskoriste,ali samo kao full preampovi,o cemu nema govora kad su u pitanju asteri masteri i megablasteri,ovo bodenje u los preamp sa losom gitarom ce uvijek da bude kurac.

 

Vuk:

 

JH1 je sigurno stekao u fx return,i koristio ga kao full preamp,'oce onda da radi,malo previse muljavo i basovito,ali ako je neka ultrabrajt gitara 'oce to da bude korektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vise knobova za twidlovanje :zuba:

 

Zvuk na DM je nekako muljaviji, cistiji je na MT-2.

Takodje mi se cini da dosta vise nacina mozes da podesis MT-2, a na DM kao da treba da ubodes jedan koji je najbolji, a sve ostale kombinacije su sranje. To je barem moj utisak.

 

Cak mi se i onaj Digitechov Metal Master cini mnogo bolji od DM pedale, mada mi se i od njega vise svidja MT-2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vise knobova za twidlovanje :zuba:

 

 

Takodje mi se cini da dosta vise nacina mozes da podesis MT-2, a na DM kao da treba da ubodes jedan koji je najbolji, a sve ostale kombinacije su sranje. To je barem moj utisak.

 

Па јесте, мада мене та срања курци и подешавања не интересују . Ја сам само за то да убодем , гаин иде на макс, и пржење. :rockdevil: :rockdevil:

Баш због тога ми металзоун слаб, могли су више гејна да набију унутра. :udri: И требл кноб би добро пао,чисто да се зачини.

 

 

 

941622_621318551230403_2126226574_n.jpg

Ако приметите фали један шараф на кобилици :zuba: Fuck the system !

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Blagoje

 

JH ima taman potova koliko i MT-2, ali je muljaviji (shto ne znachi da je zujavi MT-2 dobar) i vrlo pipav za nameshtanje, a pritom rezultati nisu zadovoljavajuci. Behringer sa 3 pota mnogo lakshe i brze namestim po zelji, iako je kinesko plastichno govno na koje pijan ne smem da zgazim xD

Ne znam kako je car uspeo da nadje zvuk, ali je furao gomilu drugih pedala. Moguce je da je koristio Marshalla na vec prljav ENGL.

 

Da priznam - meni se dopadala H&K Warp factor, te sam nabavio Behringer kopiju, za koju se ispostavilo da mi je odradila neke svirke na kojima sam hteo da plachem kada sam video opremu koja me je chekala xD

Dopao mi se dist koji prave oni iz Blackstara, samo zaboravih koja je. Bitno je da koshta vishe od Digitecha i Astera :D

Bulldog dist od Voxa mi se isto svojevremeno dojmio, mada ni on neje jeftin.

 

No, pretpostavljam da mi se dojme zbog toga shto su mnogo "mekshi" od ovih standardnih "metal" distova, a rilja se za sve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pajathetrut

 

Plus za koficu :rockdevil:

 

Veruj mi da ti ne treba sav gain sa pedale xD

 

Inache, ovo je moj prvi dist :redface:

Umro je prekidach posle godinu i po, a hteo sam da ga prodam malo pre toga. Uzet u Engleskoj, ne znam koji mi je kurac bio xD

 

DOD_FX86B_Death_Metal_Distortion-3.jpg

Edited by Vuk
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trut

Pa imas "High" knob na MT-2...

 

Ladno se bunis kako fali knob na MT-2, a na njemu ima 6, dok na DDM ima 4 :D

хахахах ја сам комплетни идиот. Тек сад неке ствари повезујем . Иначе ми Хај кноб увек стоји до краја одврнут зато што сам утриповао да даје неку врсту требла, кад оно, испоставило се да је заиста тако :D

 

 

@Pajathetrut

 

Plus za koficu :rockdevil:

 

 

:pivopije:

Скоро увек свирам са кофицом на глави . :mhihi:

 

 

 

 

Inache, ovo je moj prvi dist :redface:

Umro je prekidach posle godinu i po, a hteo sam da ga prodam malo pre toga. Uzet u Engleskoj, ne znam koji mi je kurac bio xD

 

 

Што? Дојаја су ми натписи испод кнобова,максимално су брутални :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...