Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Cekaj vlladimire sta ti nije jasno? kako mozes tako da optuzujes coveka??? Ja sam prvi imao priliku 2003ce sa 13 godina da odem u budimpestu na mejdene, al nisam hteo, radije sam otiso na more. To sto ih u to vreme "niko" nije slusao, ne znaci da si ih ti jedini slusao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj vlladimire sta ti nije jasno? kako mozes tako da optuzujes coveka??? Ja sam prvi imao priliku 2003ce sa 13 godina da odem u budimpestu na mejdene, al nisam hteo, radije sam otiso na more. To sto ih u to vreme "niko" nije slusao, ne znaci da si ih ti jedini slusao.

 

Vidi ovog kralja.

Meni je sve jasno...i nisam ja rekao da sam ih jedini slušao, bože sačuvaj. Ali činjenica je da je sve do pojave filma ''gospodar prstenova'' blind guardian na ovim prostorima bio bend kojeg je slušao mali broj ljudi. jedina dva puta kada je blind guardian pušten kod nas, bilo je 1996. pesma welcome to dying i za nešto posle bombardovanje kod jadranke u emisiji, kad je puštena ''dachazova'' verzija ''spota'' ''mirror, mirror''...

Tek kad su počele priče da su guardiani trebali da rade muziku za jacksonov film, ljudi su počeli da se interesuju za njih da seku vene na tolkien teme.

 

Primera radi, do 2004 ni na following-u ni na blind guardian forumu, nije bilo bilo više od 10 ljudi koji su sa ovih prostora, tek kasnije je broj počeo da raste.

 

Što se mene tiče, ako je išao, super, ali odvalite da je od 500 ljudi 450 bilo sa ex-yu prostora a samo 50 madjara, ih-bre...

Ako je i istina da je bio, sigurno se seća u kojem klubu je bend svirao i ko je bio predgrupa guardianima. Ako mi na to odgovori, skidam kapu, i verujem mu da je bio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sve to sto si reko tacno, nije lepo da ga ispitujes takve stvari. Mislim, ko si ti da sad njega smaras i da ti on dokazuje dal je bio il ne.

 

Ja ga smaram?

Da mu posećujem profil, šaljem poruke ili nešto treće, pa i 'ajde. Al' ovako, čista diskusija...ne vidim da sam ičim povredio njegovu ličnost.

 

A ko sam ja? ja sam mystical old bard.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Vlado, ko garantuje da si ti bio ?

 

Da, Farise, jesam li ja igde pominjao da sam bio?

Kako god da bilo, uživajte. U dalju raspravu ne zalazim. Ali cenim što se zalažete za drugara. I treba tako, friendship, unity, respect. Ćaoske!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovog kralja.

Meni je sve jasno...i nisam ja rekao da sam ih jedini slušao, bože sačuvaj. Ali činjenica je da je sve do pojave filma ''gospodar prstenova'' blind guardian na ovim prostorima bio bend kojeg je slušao mali broj ljudi. jedina dva puta kada je blind guardian pušten kod nas, bilo je 1996. pesma welcome to dying i za nešto posle bombardovanje kod jadranke u emisiji, kad je puštena ''dachazova'' verzija ''spota'' ''mirror, mirror''...

Tek kad su počele priče da su guardiani trebali da rade muziku za jacksonov film, ljudi su počeli da se interesuju za njih da seku vene na tolkien teme.

 

Primera radi, do 2004 ni na following-u ni na blind guardian forumu, nije bilo bilo više od 10 ljudi koji su sa ovih prostora, tek kasnije je broj počeo da raste.

 

Što se mene tiče, ako je išao, super, ali odvalite da je od 500 ljudi 450 bilo sa ex-yu prostora a samo 50 madjara, ih-bre...

Ako je i istina da je bio, sigurno se seća u kojem klubu je bend svirao i ko je bio predgrupa guardianima. Ako mi na to odgovori, skidam kapu, i verujem mu da je bio.

 

Stari, ja sam prvo cuo za Guardian, pa sam se zbog njih zainteresovao za Tolkiena, pa za cijeli EF, a onda su krenule najave za film. Znao sam u to vrijeme dosta ljudi koji vole Guardiane... Ne znam zasto si zakljucio da je bas sve zbog filma krenulo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa krenulo je masovnije zbog filma, očigledno. Mada, ja kad sam počeo da slušam Guardiane, učinio sam to jer sam tragao za dobrim power metal bendovima. U to vreme, oni su već bili prilično popularni kod nas. Tek naknadno sam ustanovio da oni imaju pesme o Gospodaru prstenova, što za mene nije imalo nekog posebnog značaja. Više sam se primio na pesmu o Mordredu (čak sam, kad sam pročitao tekst pesme Bright Eyes, jedno vreme bio ubeđen da i ona govori o Mordredu), na Valhalu, i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ajdee ne laži. sa 13 godina si išao na blind guardian?

U vreme kad su ljudi na ovom prostoru tek počeli da slušaju guardiane? što lažeš?

Ja bre koji ih slušam ceo život, i što sam gomilu toga nabavljao iz uvoza, ovde u bg-u dok je piraterija cvetala, skoro niko od pirata nije imao blage veze ko je i šta je blind guardian. sram te bilo!

 

имао сам 14 година, а Гардијане слушам од 12.

 

ЕДИТ: Вигвам клуб. 22. октобар 2002. ок, можда претерујем да је било само 50 Мађара, али више од 100 их није било. што се предгрупа тиче, тога се већ не сећам. нити су ме предгрупе занимале. ишао сам због Гардијана који су ми у то време били омиљени бенд.

Edited by jaroslav

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ajdee ne laži. sa 13 godina si išao na blind guardian?

U vreme kad su ljudi na ovom prostoru tek počeli da slušaju guardiane? što lažeš?

Ja bre koji ih slušam ceo život, i što sam gomilu toga nabavljao iz uvoza, ovde u bg-u dok je piraterija cvetala, skoro niko od pirata nije imao blage veze ko je i šta je blind guardian. sram te bilo!

Zapravo nije cak bio ni jedini 14godisnjak koji je bio na tom koncertu, ja sam tada tek poceo da slusam Guardiane, nesto vishe od godinu dana, i znao sam za koncert, ali tada nisam znao nikoga ko slusha metal, pa nisam imao sa kime da idem. Ja sam imao 18 dodushe, ali to je manje bitno. Posle par godina sam upoznao ortaka koji je tada imao 14 i isao na koncert, sam. I inace je na Maidene, NW i Bodome samnom ishao decko koji je tada imao ... 13-14 godina, i to sam tj samo sa nama nije isao u nicijoj pratnji.

 

Stari, ja sam prvo cuo za Guardian, pa sam se zbog njih zainteresovao za Tolkiena, pa za cijeli EF, a onda su krenule najave za film. Znao sam u to vrijeme dosta ljudi koji vole Guardiane... Ne znam zasto si zakljucio da je bas sve zbog filma krenulo?

+ 1 (Samo sto sam ja prvo procitao Hobita, pa onda cuo Guardiane, pa reshio da onda procitam i ostatak ... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pravi geek prvo sam procitao knjige i onda posle kada sam rezao ortaku Gardijane posto sam mu bio nabavio(mogao sam sve da nabavim :) :) :) ) video sam slucajno pesmu Gandalfs Rebirth pa sam pustio tu pesmu itd itd :) :) :)

tako sam krenuo da u opste slusam metal :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh... kako mi je bilo krivo shto nisam ishao na guardiane >.< negde kraj osmog, nisam znao nikog ko slusha guardiane u mom gradu, samo 2 lika, al njih nisu pustili da idu.... i dan danas nema dovoljno blind guardian fanova kod mene ovde nekih 5-6 ljudi...

ali ako dolaze 2010. ima da idem vala!! :D

a inache sam ih slushao nevezano za Lotr (koji mi je inache jedan od omiljenih filmova), a akd sam provalio pesme o lotr-u u guardianima e tek tad sam se popalio 100% xD chak sam prochitao dark tower zbog demons and wizardsa :) i hocu sve od tolkiena al neam vremena ni materijala :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, зар је сад битно ко је имао колико година, ко је ишао са колико година и то све? Је л' је поента да се докаже ко је већи фан или шта? Ја сам га први пут издркао у 5. разреду, је л' има неко бољи или сам ја највећи цар овде?

Јеботе!

 

 

Иначе, слажем се са неки постом, мрзи ме сад да гледам чијим, прошло је две године, Фруби - ради нешто! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...