Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Uh...dugo se cekalo,ali se delimicno isplatilo...

Zasto!? Album, ako se meri u celini nije nista bolji od Twista,cak je i losiji. Medjutim,ono sto ga izdvaja o prethodnog albuma su dve neverovatne pesme: Sacred Worlds i A Voice In The Dark...Ostalo, posle nekoliko slusanja je totalno nedefinisano.Sto rece neko pre mene, ima genijalnih momenata koji me raspamete.Ali,taman kada pomislim da ce to potrajati, krene smoreni deo i ja dobijem neopisivu zelju da promenim pesmu...Jos jedna pesma koja se izdvaja je Valkyries, mada i ona manjka u mnogim delovima...

 

Sve u svemu, album nije nista spektakularno. Medjutim,meni se mnogo svidjaju pomenute dve pesme da nemam hrabrosti da kazem kako je ovaj album los :)

 

P.S. Nije mi jasan komentar kako pesma Wheel Of Time spada u Top 5 BG-a...mada o ukusima...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je stvar ukusa. Meni je Voice In The Dark obicno smece, i pokusaj da zvuce kao da imaju 18 godina, a nemaju.

Wheel Of Time mi jeste u top 5 svih Guardiana, prosto mi je pjesma genijalna. Ima i toga sto sam svakako veliki fan serijala Tocak Vremena, i mislim da su izuzetno docarali atmosferu serijala, pjesma je prosto genijalna. Od onih epskih dijelova, do istocnjackih skala, onih vriskova u negdje u sredini, prosto genijalno.

S druge strane, Sacred Worlds skoro da ne mogu ni da slusam, previse mi je nedorecena a orkestar je odvojen od benda, Rhapsody to mnogo bolje radi od njih, ipak. Ride Into Obsession mi je posliej Voice in The Dark najgora pjesma, a War Of Thrones i Curse My Name izuzetno dobre. Ostale su OK, i to je sve.

Valjda svako ima neki svoj razlog zasto voli muziku Guardiana, mozda je i dobro sto ima dosta suprotstavljenih stavova medju fanovima, vidim da je tako i na njihovom forumu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad moram da se malo ispravim...pesma Wheel of time je nesto...wooooooooow...i ako na prvih par slusanja nisam mogao da je svarim.Medjutim,nadjem orchestral tj. instrumental verziju i vidim koliko je to genijalano.Sad mogu lakse da podnesem i Hansijeve nevorovatne promane tonaliteta,koji su mi na prvo slusanje bili odvratni.Mozda mi se malo vise svidja orchestral verzija :) , jer je ovo zaista neverovatna kompozicija koju bih najbolje bilo videti u izvodjenju sa simfonijskim orkestrom (u BG Areni ;) ).

Izvinjavam se svima koje sam mozda uvredio.

 

Eto,to je ljubav prem Guardinanima.Oni nemaju losu pesmu...sve su dobre :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Албумчина у најбољој БГ традиција! Wheel of time чиста уметност, у рангу са And then there was silence. Танелорн, обсесија и валкире предњаче, одличне и voice in then dark, sacred worlds и control the divine. Свиђа ми се у ком правцу иду.

 

Е да, ape формат тек открива гомилу чари, које првобитно нисам ни чуо ;)

Edited by Вучко Ковачевић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blind Guardian - At The Edge Of Time [2CD Limited Edition 2010]

  th_36954_blindg_122_9lo.jpg

   

`At The Edge Of Time` [Limited Edition 2CD] [2010] @320k

 

1. Sacred Worlds 09:17

2. Tanelorn 05:58

3. Road Of No Release 06:30

4. Ride Into Obsession 04:46

5. Curse My Name 05:52

6. Valkyries 06:38

7. Control The Divine 05:26

8. War Of The Thrones 04:55

9. A Voice In The Dark 05:41

10. Wheel Of Time 08:55

 

Bonus CD:

1. Sacred Worlds (Extended "Sacred" Version) 06:49

2. Wheel Of Time (Orchestral Version) 08:55

3. You§ïre The Voice (John Farnham Cover) (Radio Edit) 03:35

4. Tanelorn (Into The Void) (Demo Version) 05:58

5. Curse My Name (Demo Version) 04:41

6. A Voice In The Dark (Demo Version) 05:40

 

Genre: Power

Subgenre: Power / Progressive Metal

Bitrate: 320 k

Size: 228.18 MB

 

http://hotfile.com/dl/58382241/0aab616/Blin_Guardia2010.rar.html

no pass

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nemojte da se zajebavate sa ovakvim stvarima :pivopije: dobro, svirali ne svirali, u Beogradu sve jedno, odoh da ih vidim sad u Beču...

Nego, evo kupih ovaj digi-pack dupli CD. K'o svinja je debeo, i uopšte mi s ene sviđa. Izgleda k'o dečja igračka sa nekakvom piramidom i zmajem što iskaču kad se otvori digi-pack. Sam Iluvatar zna koliko mrzim takve digi-packove.

Inače slika za pesmu Tanelorn sa Elricom je fantastično urađena i ona je po meni trebala da bude omot za album, sve ostale slike su manje-više bezveze, a neke su dotakle dno ne kreativnost...ali ona sa Eternal Šampionom je stvarno extra!

Sve u svemu hoću sad i regularno pakovanje:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...