Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Mislim, sta reci o ovom albumu osim da kida i da je definitivno album godine! (ako ne i decenije :pivopije: ) I da vec sam naucio skoro svaku pesmu napamet koliko sam ga slusao! Prestao sam da brojim posle 15og slusanja!

 

Najjace pesme su mi Ride into obsesion, Wheel Of Time, Voice in the dark i Sacred Worlds!!! Definitivno su dokazali da su najbrilijantniji i najbolji bend u vremenskom i prostornom kontinuumu!

VIVA LA BLIND GUARDIAN!!!

 

I da, samo da svrate kod nas!

Edited by FëanorSonOfFinwë
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, baš ovih dana pažljivo preslušavam album, pesmu po pesmu, čitam tekstove, obzerivatm booklet i slično.

Ima jako lepih teksova i koji su se sjajno uklopili u pesme.

Sjajan je teks za pesmu ''Road of No release'', a ponaročito za ''A Voice in the Dark''. tek sad kad sam pročitao lyrics za ''War of the Thrones'' potpuno sam prihvatio i tu pesmu. ''sacred Worlds'' ima zanimljiv teks predpstavljam pretežno baziran na istoimenoj igrici.

Ipak, nekako najmanje su mi legli teksovi kad se Hanis bavi ne-fantasy tematikom. I dok je muzika sjajna teksvi za pesme ''Contro the Divine'' i ''Valkyries'' su onako, malo van Hansijevog spektra. Ipak su Emperor bolje ispevali sagu o Luciferu, a Viking bendovi, po naročito Borknagar i/ili enslaved o Odhinn-u...tu se Hasni malo našao na neistraženom polju koje bolje da je sotavio drugima...

ne znam dal' je enko već primetio da je tekst za ''Tanelorn''potpuno drugačiji od teksta za demo verziju iste pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene su jutros zatekle vesti.

METAL SOUND je dobio svoju posebnu stranicu na Blind Guardian offcial websitu kao deo nagrade za doprinos koji sam uradio na promociji novog albuma sa gomilom intervju i verovatno jednom od najdužih recenzija koja je ikada i napisana:

Evo posetite link na BG offical website-u:

Blind Guardian offcial website Metal Sound Strana

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast :pivopije:. Jos jedan razlog vise da dodju kod nas :rockdevil:

Hvala! Pa videću da lobiram:)

U ovom trenutku se pravi ''Tanelorn'' Serbian Blind Guardian fanclub ali trebaće će sigurno par meseci da sve u potpunosti zaživi...treba toliko toga da uradimo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put i ja preslusah album sa 100% koncentracije i lyricsima, i moram reci da sam prijatno iznenadjen, produkcija mnogo bolje nego na Operu, posebno su se normalizovali sto se tice vokalnih harmonija, sad se bar glavni vokal ljudski cuje. Album je tvrd, ali melodican, tj pun je predivnih melodija. Naj pesme: Sacred Worlds, Ride Into Obsession, War Of The Thrones, Wheel Of Time.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon sto me je prosla toplina koja se stvara jednostavnim slusanjem novog Blind Guardiana i kada se malo se bolje upoznah sa materijalom...Uh, by far, definitivno, tacka, najslabije BG izdanje. Album nije los, ali kada se cekaju albumi po 4-5 godina, ipak ocekivanje lecka poraste. Prosli je bio OK, ovaj je takodje OK, ali sa manje ubedljivijih pesama. To mi je glavni problem sa ATEOTom, od covera, preko produkcije, glupog spota (ono ima veze sa Martinom k'o Immortal sa Arturom Klarkom) do pesama i tako hvaljenog orkestra...oko svega mi lebdi jedan veliki oblak neubedljivosti.

 

Bolje stvari, prvo i prvo - "Ride Into Obsession" :rockdevil: Jednostavno, mocna pesma, to die for refren, svaka sekunda zaraznija od prethodne. And. It's fast. Sa druge strane, tu je "War Of The Thrones", da ga ne duzim, ali definitivno tata balada, zasluzuje da se nadje medju najboljim BG baladama, najbolja od "Nightfall" albuma.

"Tanelorn" mi je definitivno "grower" albuma, od nyah pesme do uzih favorita. Da danas naprave IFTOS, mislim da bi ovo bila jedna od boljih na njemu.....sta god to znacilo. "Curse My Name", puna nekog anatoizma i bas lepa pesma. "Control The Divine" isto ANATO spirita ima, lepa melodicna pesma, posebno volim onaj srednji deo sa soloima, prekid na "3:23" mi uvek lepo legne.

 

Ostatak, OK do fine pesme...jedino mi se izdvaja "Wheel Of Time" kao pravi snoozefest, sve sto ne volim kod tih zatvarckih "epic" pesama su stavili u nju. Ne vidim cemu ovol'ko svrsavanje na nju.

 

Sve u svemu, bitno da se negde vide na prolece, najlepse bi bilo da to stvarno bude ovde :]

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ne bih se baš složio sa tobom da je ovo najgori album. Realno, bar je bolji od ''Twista''. Vidi se da je trud uložen.

Slažem se donekle da alubmu nešto hvali, da je možda moglo i bolje s' obzirom koliko je vremena prošlo i koliko je truda uloženo. Istina, spot je ravan ozbiljnoj katastrofi, ali opet novi album nije toliko loš. Ima tu dosta kvalitenih momenata i zanimljivih pesama.

Nadam se da ću ih veće tokom ove godine videti u Beču tako da ću sigurno ostaviti komentar (live report) na Metal Sound sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom osamdesetih je bilo veoma popularn da se nose tesne gaće/pantalone i da se nešto stavi u te ''helanke'' da bi članovi izgledali što zanimljivije ženskoj populaciji što se može jasno videti sa sledeće fotografije :meshuggah::rockdevil:

Fokusirajte se posebno na Andrea i Hansija (prvi i drugi sa leve strane:)

8016_photo.jpg

Edited by Despot!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album odlican, 8.5/10 najmanje...

 

I, da, ja sam takodje nov sto se Gardijana tice, slusao sam pre ovog samo ANATO i Nightfall...ne znam zasto, ali nekako mi je Nightfall slabiji od ova 2... Novi je cak i najbolji...

Da, to sam već primetio. Tako je uglavnom sa novijim fanovima. Nekako lakše prihvataju nova izdanja, jer verovatno stariji fanovi su pod određenim pritiskom, vezuju se za određeno vreme kad je neki album objavljen (možda ih vezuju neke emocije, period njihovoh života i slično...)što je zapravo sasvim normalno.

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ne bih se baš složio sa tobom da je ovo najgori album. Realno, bar je bolji od ''Twista''. Vidi se da je trud uložen.

Slažem se donekle da alubmu nešto hvali, da je možda moglo i bolje s' obzirom koliko je vremena prošlo i koliko je truda uloženo. Istina, spot je ravan ozbiljnoj katastrofi, ali opet novi album nije toliko loš. Ima tu dosta kvalitenih momenata i zanimljivih pesama.

Nadam se da ću ih veće tokom ove godine videti u Beču tako da ću sigurno ostaviti komentar (live report) na Metal Sound sajtu.

 

Samo zato sto je najgori ili najslabiji album, njihov, ne znaci da je niti los niti toliko los niti sta vec, samo se u ovoj grupaciji albuma izdvaja na poslednjem mestu. Sto se tice truda, to samo oni tacno znaju koliko je tacno ulozeno, vremenski...i prosli i ovaj su negde na istoj ravni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg mislim da je za oba albuma NB izvrsio pritisak sto pre da zavrse tako da jbg

umesto da im daju malo vise vremena da lepo sve obrade ko zna na sta bi to licilo :muzicar:

Ko zna, možda si upravu..Koliko se sećam činimi se da su ih baš bili pritisli za ''Twist''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte jbt, imali su po 4 godine pauze između albuma, šta treba - da ih rade po 15 godina? :lol:

Imaju oni neku dozu neozbiljnosti koja mi ne ide u glavu kod jednog takvog benda, recimo buklet novog albuma gde su se slikali kao mumije ili novi video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte jbt, imali su po 4 godine pauze između albuma, šta treba - da ih rade po 15 godina? :lol:

Imaju oni neku dozu neozbiljnosti koja mi ne ide u glavu kod jednog takvog benda, recimo buklet novog albuma gde su se slikali kao mumije ili novi video.

da, zaista je buklet za novi album mogoa mnogo bolje i kvalitetnije da bude urađen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...