Jump to content

Motörhead


lemmy sixx

Recommended Posts

Nista to nije. Ja sam bio u prvom redu `89 (valjda) u Ljubljani, kad ga je onaj pacijent isekao ziletom po shaci na samom startu svirke. Kakav je tu haos nastupio jebem ti lebac. Morali su da otkazu celu turneju, ali je Lemmy odsvirao ceo koncert, sa presecenim ligamentima.

Nema takvih frajera nigde, jedan je Lemmy.

 

Mislim da ga je neko pogodio petoparcem(tada je kovanica od 5 dinara bila bas velika) oko kojeg je bio zilet, secam se jednog intervjua Lemijevog gde je spominjao taj dogadjaj...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,zilet izmedju 2 novcica...pisao je o tome u autobiografiji,taj koji ga je gadjao mu je cak i mahnuo i prodrao se:to sam ja!a onda su ga panduri odvalili od batina :rockdevil: valjda na toj turneji je f.animal hteo da ode iz benda,nesto su se pokacili,i bukvalno je sa koferom hteo da izadje iz busa...a kad je vozac zaustavio,skapirao je da bi se nasao sam u hrvatskoj divljini u sred noci pa se predomislio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ga je neko pogodio petoparcem(tada je kovanica od 5 dinara bila bas velika) oko kojeg je bio zilet, secam se jednog intervjua Lemijevog gde je spominjao taj dogadjaj...

Da prepricam? Buduci da sam bio tacno ispred lemija na shipci u prvom redu, cenim da nema boljeg svedoka. :rolleyes:

Motorhead bolje da nisu dolazili u Ljubljanu, svirali su dve veceri, mega sranje se dogodilo na drugoj, ali sranje je krenulo od prve, kada je Wurzel upao u prostor za fotografe pred binom, slomio rebra i sjebao gitaru. Ipak, odsvirao je i drugi koncert ali je sve vreme stajao kao zakopan u nekoj idiotskoj pozi, i jasno se videlo da trpi bolove. Hala Tivoli puna, predgrupa su bili Jingo De Lunch, a Motorhead su izasli sa Built For Speed i nastade opsti krkljanac. Zavrsili su stvar i sisli sa bine. U tom momentu jos niko nije nista kapirao, i svi smo urlali kao magarci. Niko nije primetio kada ga je to govno pogodilo. Dakle, nema ih na bini par minuta...pojavljuje se Lemi, besan kao pas. Staje pred mikrofon, (nekih 2 metra tacno ispred mene) podize levu pesnicu ispred sebe i zaurla "do you think this is interesting?!!" Cela hala zbunjena, niko nista ne vidi niti kapira i svi kao JEEEEEEEEE, valjda kontaju pokazuje prstenje, Iron Fist, sta li...a ja gledam kako mu sa shake lije krv, i pravi jebenu baricu na podu bine. Vrlo brzo su to svi napred skapirali i zamukli a Lemi je totalno odlepio i krenuo da proziva tog lika koji je bio sa desne strane, nekih 15ak metara iza, bukvalno je krenuo preko ograde da ga bije, ali su ga roudiji vratili nazad, a pricu je zavrsila ekipa koja se nasla pored kretena. Secam se da sam se okrenuo i video bar desetak pesnica kako se dizu i spustaju sa mesta na koje je Lemi pikirao, kapiram da su ga ubili ko zeca. Za vreme svirke niko nije nista kapirao, ali po fajrontu se brzo saznalo sta i kako. Nije bio petoparac, vec ona velika kovanica od 10 dindzi koju je lik provukao kroz rupu na ziletu (znate kako izgleda full size zilet, jel), a lik je (navodno) to uradio jer je bio patoloski ljubomoran, kazu, riba mu je otkidala na Motorhead, pa se debil smorio.

Uglavnom, Lemi se smirio, iskukao, tipa "pa jel znate koliko sam ja truda ulozio da dodjem ovde, a vi meni tako..." atmosfera za plakanje, totalni krsh. Medjutim, odlucio je da odsvira ceo koncert, podsecam, sve se dogadja posle prve pesme. Posle svake stvari je isao u backstage da mu promene zavoj, jer je onaj stari svakih par minuta postajao potpuno crven od krvi, on je bukvalno krvario ceo koncert.

Rezultat, preseceni ligamenti leve shake, otkazana turneja i par meseci rehabilitacije. Verovatno je zato postao alergican na bilosta sto leti prema bini.

 

taj koji ga je gadjao mu je cak i mahnuo i prodrao se:to sam ja!

Imas neki link? Aj da upotpunim sliku, nisam to citao. ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@t sawyer-nemam link, verovatno moze da se nadje bez vecih problema.zove se white line fever,http://www.amazon.com/White-Line-Fever-Lemmy-Kilmister/dp/0806525908,pre 2/3 godine sam je kupio za 500 din...sudeci po ceni sa amazona super sam prosao B) (ako je moj ortak u medjuvremenu nije izgubio).ovaj raport bas ide u detalje,rispekt!na tasu je podsetio na sloveniju i tu glupost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta pa zar i lorin jadnu nisu gađali. ja nisam bila na njenom koncertu ali sam čula da su je svačim gađali.

 

na šta bre to liči. ako sviraju lorin+mejdeni zajedno, a jedno od ta dva ne slušam, to ne znači da mi kupovina karte daje za pravo da se ponašam kao stoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga ima svuda, da se razumemo...nemojte sad tu da mudrujete kako je svuda med i mleko a mi najveci divljaci... pogledajte malo realno, ima brdo primera u celom svetu gde je takvo ponasanje...

Naravno da je to kretenski ali kao sto rece Rout. - kretena ima svuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...