Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nisam mogla da odolim, pustim prvi deo, pa drugi, pa treci.. hahaha..

Odlicno je! Nisam ocekivala da bude, ali jeste. Tj, saznala sam tri stvari koje nisam znala ranije, Sydovu epizodu sa zabom i homoseksualizmom :) , to da su pokrivali snimak hodanja po mesecu UZIVO!! za BBC, i da su se cak nekoliko nedelja igrali idejom da sve zvukove na albumu proizvedu objektima kao sto su olovke itd :bigblue:.

 

Takodje, priceless video pustanja svinje u vazduh kod fabrike, to nisam videla pre, u 4. delu, i, najzanimljivije, pricaju pred kamerama, za emisiju, o raspadu i razlozima raspada benda. S obzirom na to da je ovakva forma Pink Floyd dokumentarca ponovljena pet puta do sad, ovo (5. i donekle 6. deo) je bilo prijatno iznenadjenje. Kraj.. kraj je odlican, filmski :bigblue: .

 

Jos jedno iznenadjenje, Waters priznaje da nije bilo na njemu da zahteva da se bend raspadne kad je on izasao iz njega! Vau.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da su se cak nekoliko nedelja igrali idejom da sve zvukove na albumu proizvedu objektima kao sto su olovke itd

Nisi znala za to?! Nije baš najbolje pokriveno u dokumentarcu, ali priča uglavnom ide ovako:

Pošto su Floydi izvodili "Dark Side" uživo u celini mnogo pre izlaska albuma, neko je snimio jedan koncert i objavio ga kao bootleg, koji je počeo mnogo dobro da se prodaje. Onda su oni iz protesta odlučili da kompletno batale tu ideju i snime album bez instrumenata koristeći samo kućne predmete. Radni naslov albuma bio je (naravno) "Household Objects". Kad su videli da će to ići mnogo teže nego što su mislili, srećom po istoriju rock muzike, vratili su se na "The Dark Side" koncept, a jedini snimak koji je načinjen za "Household Objects" stavljen je u intro "Shine On You Crazy Diamond". To su oni zvuci koji se čuju par sekundi na samom početku stvari, i snimljeni su pomoću selotejpa!

 

Jel gledo neko Remember That Night od David Gilmour-a?

Nisam gledao ceo, samo neke delove. Zanimljiva mi je verzija "Cofortably Numb" sa Davidom Bowiem. Pošto mi se "On An Island" u globalu ne dopada, nisam se baš nešto trudio da nabavim ceo DVD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi znala za to?! Nije baš najbolje pokriveno u dokumentarcu, ali priča uglavnom ide ovako:

Pošto su Floydi izvodili "Dark Side" uživo u celini mnogo pre izlaska albuma, neko je snimio jedan koncert i objavio ga kao bootleg, koji je počeo mnogo dobro da se prodaje. Onda su oni iz protesta odlučili da kompletno batale tu ideju i snime album bez instrumenata koristeći samo kućne predmete. Radni naslov albuma bio je (naravno) "Household Objects". Kad su videli da će to ići mnogo teže nego što su mislili, srećom po istoriju rock muzike, vratili su se na "The Dark Side" koncept, a jedini snimak koji je načinjen za "Household Objects" stavljen je u intro "Shine On You Crazy Diamond". To su oni zvuci koji se čuju par sekundi na samom početku stvari, i snimljeni su pomoću selotejpa!

 

Vish, nisam znala. "Household Objects" does ring a bell.. ali.. Zato kazem, dobar dokumentarac, saznala sam nesto novo :bigblue: . Ali mi je veci gust bio onaj za moon landing. Vau.

 

A sto se Davida tice.. Ja nisam ni "On an Island" slusala :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja znao da su uživo pokrivali sletanje na Mesec. :icon_eek:

 

Ima tu mnogo zanimljivih stvari, većini sam čuo i video ranije, ali opet me je vrlo prijatno iznenadio dokumentarac. Nick Mason je lud, toliko duhovit čovek, i posle svih tih godina i dalje pun fazona. Par puta sam se baš nasmejao kao lud, npr. "Those days they would sign with anybody with long hair, no matter if it happened to be a golden retriever." :)

 

Kraj dokumentarca me je stvarno pomerio. Kad pitaju Watersa ima li šanse da se ponovo okupe, on odgovara "You may ask David Gilmour that when you see him", onda rez i Gilmour koji govori "It can happen" sa osmehom koji je sve samo ne ironičan, bar po meni.

 

Inače, Mason je u poslednjem intervjuu koji je dao za bilten fan kluba objasnio zašto su Pink Floyd i Roger Waters nastupili odvojeno na Syd Barrett tribute koncertu u maju ove godine. Svi su mislili da je opet neka svađa ili inat između njih, u stvari je Waters morao da završi koncert ranije jer je imao generalnu probu pred nastup u Earls Court (koji je održan sutradan), a Gilmour nije mogao da stigne u to vreme. Osim toga, Mason kaže i da postoji interni dogovor između njih da po završetku Wrightovog novog albuma (treba da izađe negde u aprilu) pregovaraju o kompletnom reunionu!

 

S obzirom još i na to da su Waters i Gilmour sve češće viđeni zajedno u javnosti, samo čekam trenutak kad će objaviti neke lepe vesti pa da prodam bubreg i odem na koncert. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su jako dobar razlog (Syd tribute koncert) koji su propustili, pa 40 godina od izlaska "The Piper At The Gates Of Dawn" što nisu ni obeležili kako treba (ako ne računam "Oh By The Way" box set, za koji čujem da svi koji su ga kupili kažu da je bacanje para). Valjda im je sad krivo zbog svega toga, ipak je dokumentarac sniman pre malo više od mesec dana. Ne bi oni ni pričali o reunionu da je to nemoguće. Bar se nadam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Those days they would sign with anybody with long hair, no matter if it happened to be a golden retriever." :)

 

Da, Nick je genije :) .

 

Kraj dokumentarca me je stvarno pomerio. Kad pitaju Watersa ima li šanse da se ponovo okupe, on odgovara "You may ask David Gilmour that when you see him", onda rez i Gilmour koji govori "It can happen" sa osmehom koji je sve samo ne ironičan, bar po meni.

 

Filmski :bigblue: .

 

S obzirom još i na to da su Waters i Gilmour sve češće viđeni zajedno u javnosti, samo čekam trenutak kad će objaviti neke lepe vesti pa da prodam bubreg i odem na koncert. :)

 

Ja sam nekako ubedjena da ce izaci jos jedan Floyd album, konacni. I jedna turneja. I da ce to biti to.

 

"Oh By The Way" box set, za koji čujem da svi koji su ga kupili kažu da je bacanje para..

 

Hm. Predpostavljala sam da nije nista posebno, ali kad kazes - bacanje para, na sta mislis tacno? Bar su albumi u svojim originalnim coverima, bookletima? Ja nista vise nisam ni ocekivala, a to je i dovoljno, za nekog ko nije ranije sve to posedovao, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su jako dobar razlog (Syd tribute koncert) koji su propustili, pa 40 godina od izlaska "The Piper At The Gates Of Dawn" što nisu ni obeležili kako treba (ako ne računam "Oh By The Way" box set, za koji čujem da svi koji su ga kupili kažu da je bacanje para). Valjda im je sad krivo zbog svega toga, ipak je dokumentarac sniman pre malo više od mesec dana. Ne bi oni ni pričali o reunionu da je to nemoguće. Bar se nadam...

 

link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Predpostavljala sam da nije nista posebno, ali kad kazes - bacanje para, na sta mislis tacno? Bar su albumi u svojim originalnim coverima, bookletima? Ja nista vise nisam ni ocekivala, a to je i dovoljno, za nekog ko nije ranije sve to posedovao, naravno.

Glavne stvari na koje se ljudi žale (pritom moram naglasiti da sam ovo video po forumima i da su ti ljudi sa raznih strana sveta, tako da nije reč o jednoj lošoj seriji):

 

- Albumi (navodno remasterovani) su tiši nego starija izdanja. Na ovo se svi koji su ga uzeli žale. Ni ja ne kapiram koja je poenta remasterovanja ako ćeš već praviti da se sve to slabije čuje. :confused:

 

- Svi se žale i na loše pakovanje, navodno su kutije za te diskove trećerazredne, pa treba kupovati nove ako hoćeš da potraju.

 

- U nekim setovima je "Ummagumma" upakovan tako da dobiješ ili dva studijska ili dva živa diska, a u nekima jedan čak fali! Neverovatno kako je to aljkavo urađeno. :no:

 

- Neki ljudi se žale i da je booklet za "The Wall" pun štamparskih grešaka. Iz EMI je već stigao odgovor da je ovo samo ograničena serija koja je već povučena iz prodaje, tako da im za utehu ostaje da će (možda) moći da prodaju takav set za silne pare za nekih 30 godina. :)

 

U suštini, osim novog artworka nema ništa što bi mene nateralo da uzmem ovakav set, a još kad čujem ove priče dođe mi da popizdim. Uglavnom, što bi rekao jedan lik na NPF forumu (wiped): "Amazing how Gilmour will shut down Bootleg sites etc, but will stand over the release of this crap."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flojd ima, verovatno, najbolju i najkompletniju liriku u roku. Zahvaljujuci gospodinu Votersu naravno. Licno omiljena "The final cut", jedan bolesno dobar suicidal text. I ne bi bilo lose da se ponovo skupe. Solo projekti su im samo zanatski dobri i nista vise.

 

copyofbodypainton8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio za Watersove solo projekte. Njegovi solo albumi više liče na klasični Pink Floyd od "A Momentary Lapse Of Reason" i "The Division Bell", bar po meni.

 

I Wrightovi solo albumi su odlični, samo što je on imao pauzu u pisanju stvari za Floyd od 1975 do 1994 (poslednju stvar kao samostalan autor muzike i teksta za Floyd je potpisao još 1970 - "Summer '68"), pa su se mnogi odvikli od njegovog stila. Na solo albumima je baš razvijao taj svoj stil i to na vrlo zanimljive načine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavne stvari na koje se ljudi žale (pritom moram naglasiti da sam ovo video po forumima i da su ti ljudi sa raznih strana sveta, tako da nije reč o jednoj lošoj seriji):

 

- Albumi (navodno remasterovani) su tiši nego starija izdanja. Na ovo se svi koji su ga uzeli žale. Ni ja ne kapiram koja je poenta remasterovanja ako ćeš već praviti da se sve to slabije čuje. :confused:

 

- Svi se žale i na loše pakovanje, navodno su kutije za te diskove trećerazredne, pa treba kupovati nove ako hoćeš da potraju.

 

- U nekim setovima je "Ummagumma" upakovan tako da dobiješ ili dva studijska ili dva živa diska, a u nekima jedan čak fali! Neverovatno kako je to aljkavo urađeno. :no:

 

- Neki ljudi se žale i da je booklet za "The Wall" pun štamparskih grešaka. Iz EMI je već stigao odgovor da je ovo samo ograničena serija koja je već povučena iz prodaje, tako da im za utehu ostaje da će (možda) moći da prodaju takav set za silne pare za nekih 30 godina. :)

 

:no: ne mogu da verujem. Zaista.

 

Ne bih se složio za Watersove solo projekte. Njegovi solo albumi više liče na klasični Pink Floyd od "A Momentary Lapse Of Reason" i "The Division Bell", bar po meni.

 

I po meni, i po svima koji imaju ushi :bigblue: . ТDB ima Floyd smek, AMLOR jedva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...