Jump to content

Prljavo Kazalište


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Рани радови(панк-новоталасни) су мајка али је ово после такво срање да једноставно нећу трошити тастатуру на то.

 

Зато су песме Црно Бијели Свет,Ми плешемо,Широке Улице непревазиђене.

 

,,...осећам да горим,

срце ми је хладно као ријека,

хладно као ријека што протиче кроз град..."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kad je proslo vreme u pitanju, sve je lako priznati... icon_da.gif

 

Slusala sam ih dosta ranije, ali nikada mi se nije dopadala pesma Crno bijeli svet..ne znam zasto, jednostavno me iritira... ta i Mi plesemo su bile kultne u mojoj okolini, ali opet, nije ni to losa pesmica. ali opet nikad je nisam nesto posebno gotivila...

 

drmali su mene tada neki drugi hormoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Riblja čorba nema.

 

Taj im je dio karijere stvarno ... da ne tražim riječi. Zadnja ruža Hrvatska. Molim da se preskoče komentari o tome.

bolje bi ti bilo da malo vise analiziras sta je covek hteo da kaze

u toj pesmi.posvetio ju je preminuloj majci ali je tadasnjem politickom

vrhu u hrvatskoj odgovarala i oni su je namerno napumpali kao nacionalisticku

i time przili narod i budili nacionalizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
Ima li iko ovdje da smije priznati da sluša ove papke?

evo ja priznajem.... icon_smile.gificon_smile.gif , Tu noc kad si se udavala - OBOZAVAM tu pesmu....Ako trazis nekoga...Marina....Moj Bijeli labude...Zaustavite zemlju...Mi plesemo...Iz nekih starih razloga.....fine stvarcice...voleo bih da ih gledam musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja njih mnooogo volem!mogu uvek da se slusaju.... biggrin.gif

a kad se ubedacim leze mi njihove balade...

omiljene pesmice-marina,kad kaze ono 'niko nije znao sakrit suze ko marina' jooj icon_frown.gif onda-ma kog me boga za tebe pitaju,s vremena na vreme,moj bjeli labude,mojoj majci,sve je lako kad si mlad,tu noc kad si se udaval,uzalud vam trud sviraci,s vremena na vreme.....i najvise mozda -iz nekih starih razloga.

A za 'na badnje vece' sam posebno vezana icon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gif

i od starijih(sa prvih albuma-koji su apsolutno super) heroj ulice,sto je to u ljudskom bicu,crno bijeli svet,mi plesemo...itd ne mogu da se setim svih trenutno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiche ranijih domacjih bendova,P.K.ima naj balade.Ne volim nesto pesme tipa rno beli svet i Mi plesemo,mnogo su mi tralala.Ali i muzika i textovi balada me obaraju s nogu iako u sustini danas manje slusam domacicu.

Da ti nisi moj brat/bratica blizanac? 101% se slazem... icon_da.gif

PK su najjaci ex yu bend sto se tice balada... ne samo balada vec imaju taj neki sveCki smek... bili su zaista klasa!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mene moji ortaci uvek pokopaju sa recima : " Jao,opet ti i tvoje Prljavo Kazaliste a tu si kao neki progresivac i jazzer i bivsi metalac " al' sta cu kad sam boleciv prema njima.Uz " Ma kog me boga za tebe pitaju " sam krenuo da se "zabavljam" sa sadasnjom zenom.Sad sam nabavio i njihova dva koncerta na DVD-u pa ih gledam tako kad vec ne mogu uzivo.

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...