Jump to content

Prljavo Kazalište


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pazi, oni nikada nisu pljuvali po Srbiji za razliku od Bore koji se Hrvatima najebao svega i svacega te u Srbiji nema toliko mrznje koja bi njima predstavljala opasnost vec bi se veca bura digla u Hrvatskim medijima. Inace oni su pre par godina tajno nastupili u jednoj Novosadskoj diskoteci i bili odlicno prihvaceni iako su odsvirali Ruzu i Lupi petama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali opet ko zna kakvih budala ima

pa ako su Rundeka savatali koji je u Beogradu cesto, kako bi tek ovo bilo... ima raznih budala...zaista. Nazalost. no.gif

 

mene licno zabole za ta nacionalisticka sranja......muzika mi je jedino bitna

Ista stvar.

Lepo bi ih bilo cuti! Bas sam se skoro nalozila na pesmu Strah od letenja, mnogo mi je lepa...a ostale, uh klasika, kad smo u Zagrebu uvek suze uz Tu notj kad si se udavala, uvek ! laugh.gif A moj favorit je pored Heroja ulice i Na Badnje vece.... mhihi.gifwub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
joj ja bih bash volela da chujem one starije pesme, sa prva tri albuma...

Jao i ja isto! Prvi album Kazalista je jedan od prvih punk-rock albuma u SFRJ.

 

U Mojoj Opcini Problema Nema, Neki Djecaci (mislim da je ovo prva gay pesma u ex-yu:da: ), Veze I Poznanstva, Covjek Za Sutra, i naravno Sretno Dijete

wub.gif su najbolje pesme!

 

Ni sledeca tri albuma nisu za bacanje, ali od Korak Do Sna, i odlaska Bogovica (Otisao zbog previse mekog zvuka upravo tog albuma i nacionalizma Houre) PK nisu ono sto su bili.

 

Kasniji radovi Kazalista nemaju nikakvu dodirnu tacku sa punkom, ali to naravno ne znaci da su losi. Ima tu super pesmica! Ali ni do kolena prethodnim.

 

Inace jos odavno sam bio na njihovom koncertu u Puli pred 5 000 ljudi, i Mladen Bodalec me izveo na binu da pevam Mi Pijemo (plesemo). Verovatno je odabrao bas mene zato sto sam bio jedini u prvom redu koji nije imao dres ili sal dinama i pivo u ruci. Prilicno sam se usr'o. Bio sam klinac i to mi je bio prvi put da se popnem na binu, jos pred 5 000 ljudi! Kakav osecaj! E da je znao odakle sam, sumnjam da bi me pozvao gore. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi album Kazalista - punk, Crno bijeli svijet - new wawe inspirisan radovima grupe Police sto je bio cest slucaj na tadasnjoj YU sceni (prvi album Azre), Heroj ulice - R N R inspirisan radovima Springsteena I Collinsa te su pesme zapravo parafraze nekih njihovih hitova, Korak od sna - pronasli svoj zvuk njima karakteristican koji neguju i danas sto je mnogo bolje nego da kopiraju ono sto je u trendu.

Bogovic je jos 1981 napustio bend (Heroja je otpevao Houra) da bi se vratio 1983 za Korak od sna na kome je pratece pevao Bodalec koji je po meni mnogo bolje resenje za grupu. Znaci Bogovic je mogao da napusti bend samo zbog tezine zvuka a zbog nacionalizma nikako. Houra nije imao pojma sta je nacionalizam svo do 1989 kada je tadasnji Hrvatski vrh na sve nacine pokusavao da probudi nacionalizam tako sto je pesmu Mojoj majci (koju je Houra posvetio premunuloj majci) proglasio nacionalistiskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DI SI BORO KUCO STARA pivopije.gif

 

 

Malo U2, malo Bon Yovia, malo Simple Mindsa, malo ovo,malo ono pa dodjes do svog zvuka a u slucaju prva tri albuma bilo je Puno Policea, Puno Springstina i Collinsa...moja malopredjasnja izjava se odnosila uglavnom na korak od sna.

 

Celo je otisao 81 i otvorio cvecaru. Oduvek mi je delovao kao malo opicen tip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh i ja sam se nekad bedacio uz tu pesmu.... ali bilo je bas onako "mene pijanog su odnjeli, moji prijatelji vjerni psi... i do jutra me tjesili da ima miliun takvih kao sto si ti i da cu te preboleti..." icon_wink.gif

 

Sto kaze moj ortak "znas kako cu da se napijem, onako kao kada te zena ostavi, e tako! icon_smile.gifbiggrin.gificon_razz.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh i ja sam se nekad bedacio uz tu pesmu.... ali bilo je bas onako "mene pijanog su odnjeli, moji prijatelji vjerni psi... i do jutra me tjesili da ima miliun takvih kao sto si ti i da cu te preboleti..." icon_wink.gif

 

Ma mene ubija kad chujem ono:

 

Postoje neki drugi svjetovi

Za nas bi bili rajski cvjetovi

O samo da si htjela pobjeci

Ovako stisni zube ne placi.

 

icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

AAAAAAAAAAAAAAAAA Prljavo Kazaliste i Film sviraju u Zagrebu za novu..........jebote kako mi se ide.......dodje mi da batalim moju zurku i sve ortake i da zapalim sam......sto vise mislim o tome vise mi se svidja ta ideja :ph34r:

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svima vama koji to kazete mogu samo rec:

 

Sto sad ljubav

ma sto sad ljubav

ima s tim

kad te vise ne volim

kad te vise ne volim

 

Ma ne placem, mama,

ne rade to muskarcine o ne

sve je to od dima,

ma kakve emocije

i to sto ne jedem, mama,

to je stvar linije

i sama znas

da ne trpim savjete

 

Sto sad ljubav,

ma sto sad ljubav

ima s tim

kad te vise ne volim

 

Ne zovi mama, ne zovi doktora

jer nema lijeka protiv tog otrova

ma dobro mama,

preboljet cu ja to

samo pusti nek svira

glasno rock 'n' roll

 

Sto sad ljubav,

ma sto sad ljubav

ima s tim

kad te vise ne volim

XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema informacijama Pressa, u toku su pregovori da "Prljavo kazalište", jedan od najpopularnijih bendova stare Jugoslavije, naredne godine održi i veliki koncert u Beogradu.

 

 

Isuvise lepo da bilo istinito.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...