Jump to content

Aura Noir


Denethor

Recommended Posts

Ovo je 99% thrash, 1% bm, eventualno zbog (retkih) delova gde ima klasičnog bm klanja da kažemo 95%. Agresivnije od klasičnog thrasha, ali thrash. Vole Sodom monci dosta, ne?

 

 

Možda je razlika u tome što tebe agresivan zvuk vuče prema tom doživljaju, a ja imam otprilike i sliku u glavi kakva je tehnika sviranja ovih rifova (treš rifovi nema greške) pa ga zato smatram skoro potpuno thrashom. I boli me kurac da li će neko da shvati kao neko kurčenje lalala ja sviram instrumenat, moj crnja Vo me razume,

 

 

Svakako probaj na nekim normalnim slušalicima ako nemaš dobre zvučnike pri ruci, kulja sirovina i crnilo. :D

 

Inače, razmišljao sam skoro o tome koliko je gomila metala snimljena i isproducirana tako da mora da se sluša na dobrim zvučnicima (al' zato da bude vredno toga), gomilu albuma sam bukvalno malo kasnije otkrio, jer sam kao klinac probao na smeće zvučnicima.

 

I na drugoj strani loudness war i ta sranja. Daš na Rika Rubina da ti producira metal da mogu da te puštaju na radiju i usereš se po sebi :D

 

eh ta magija ispitnog roka, oh kakvo filozofiranje inspiriše

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je oduvek bila sprdačina :D

 

a bilo je i ovoga

 

gomilu albuma sam bukvalno malo kasnije otkrio, jer sam kao klinac probao na smeće zvučnicima.

 

kad se setim da su mi Anaal Nathrakh bili sranje tamo neke 2006-07...

 

može i jedna preporuka kad sam već tu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od onih bendova koje me uvek mrzelo da slusam zbog thrash taga (Destroyer 666, Nifelheim, Sabbat...)..

 

Rezonovanje na nivou "Ne mogu da slušam tu muziku, to su likovi koji lome sebi rebra da bi mogli sami sebi da puše kurac" :D

 

Inače, Aura izvsrtan blackthrash, nema razloga da se pidžnhouluje u bilo koji od dva žanra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oces da kazes da je nije dovoljno cheesy da bude pravi norveski black?

 

Touche! :D

 

Pravi Norveški bm je ono što je započeo Mayhem. Pravi bm rifovi jesu DMDS rifovi, školski, random uzorak sa albuma može maltene. (Darkthrone rifovi jesu slični tome po prirodi svojoj, samo primitivniji)

 

Za mene je i Thorns i familija pravi norveški bm, ali sam išo strejt sa Mayhemom da se ne bismo natezali :D

 

Fenriz profesor je to veoma lepo objasnio, kako su Snorre i Euronymous patentirali bm rif. I stvarno je za to vreme kad su oni tako počeli da sviraju gitaru to bila svirka van ovoga sveta, direktno iz JAMA PEKEEEL.

 

 

 

Dok je Emperor transcedentalni black metal van svih kategorija i okvira, razume se.

 

Rezonovanje na nivou "Ne mogu da slušam tu muziku, to su likovi koji lome sebi rebra da bi mogli sami sebi da puše kurac" :D

 

Rezonovanje na nivou ''ne sluša mi se thrash metal kad tražim black metal bendove''? Brate, opet nisi spot on, moraš da se kalibrišeš :o

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Rezonovanje na nivou "Ne mogu da slušam tu muziku, to su likovi koji lome sebi rebra da bi mogli sami sebi da puše kurac" :D

 

Inače, Aura izvsrtan blackthrash, nema razloga da se pidžnhouluje u bilo koji od dva žanra.

 

Samo kazem da mi se redje slusa tako nesto..

 

Ako je DMDS manifest za bm, kako onda da nema nijednog black metal albuma koji zvuci kao on?

 

Dobro je ovo kuruze al onaj satan deo kao da Goblini pevaju je do jaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je DMDS manifest za bm, kako onda da nema nijednog black metal albuma koji zvuci kao on?

 

wat?

 

Svi jebeni black metal albumi zvuče kao DMDS xD

 

Zar nismo to naučili kad je došao onaj pacijent da sere kako je Ascension ušminkani ripoff Mayhema? :D

 

Prvi talas BMa počinje od Live in Leipzig :horns:

 

Sve pre toga je nulti talas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deathcrush i DMDS baš i nisu slični što se svirke tiče, Deathcrush je dosta siroviji (i više thrash).

 

Da ne tražim primere, mada nije ni teško, ako je tremolo guljenje celih power chordova (ili još bolje celog akorda :D) ili ako uz pratnju u tom fazonu piči preko tremolo melodija, onda su deca Snorra i Euronymousa :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema neku relevantnost da nabrajamo tako neke manje poznate bendove koji su kopirali DMDS, poenta je da su S i E izmislili takav način sviranja, i da je to onda pokupilo dosta drugih muzičara i nastala je norveška bm scena.

 

Neki od njih su to iskoristili drugačije, ne mora ceo ambijent albuma da zvuči isto da bi to bili ti rifovi.

 

 

Eve pros' primer.

 

 

Prvi rif - jedna gitara guli debeli rif kao pratnju za melodiju koju opet guli druga gitara, drugi rif tremolo guljenje akorda.

 

Burzum - isto to, samo sporije xD

 

Možda je čak Snorre prvi upotrebio (brutalno) distorzirane cele akorde od svih u muzici. :horns:

 

Snorre je unsung tatko crnog metala, Snorre je važnija lektira od Burcuma i Darktrona. :horns: :horns:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je Varg osećaj da napravi dobar bm rif, šteta što je degenerik pa me to malo odbija da ga slušam.

 

E to je već

 

Rezonovanje na nivou "Ne mogu da slušam tu muziku, to su likovi koji lome sebi rebra da bi mogli sami sebi da puše kurac" :D

 

Samo što ovaj stvarno sam sebi puši kurac :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma Frost nije samo način sviranja, nego sve komplet, od produkcije pa nadalje

 

Pa ako si mu onda, ionako je to i tražio, da zvuči full kao DMDS. :D

 

Ova druga tvoja rečenica je to što ja pričam, ti možeš posle s tim rifovima da radiš šta ti volja, mož baciš i drombulju preko kao neki :D

 

 

Da zamočamo priču oko gitara, Hellhammer je verovatno prvi pravi bm bubnjar takođe. Sve kockice su se tu poklopile da pokulja crnilo :horns:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj sto Snorre, samo je Euronymous pisao riffove na DMDS?

 

http://www.youtube.com/watch?v=lFwgZHgm8Dg

 

Classic primer ovoga što pričam a i lepa rana demonstracija disonantnih distorziranih akorAda, disonancu nismo pomenuli. Vidi se lepo taman i uticaj na Varga.

 

Rano je počo Snorre, a oni su svi bili kao crevca povezani, pisao im je malo tekstove za DMDS xD

 

Snorre bre izmislio pola onoga što valja od Satyricona, da budemo malo bezobrazni :D

 

Daklem, mol, disonanca, guli, udri, crni metal. I onda to the moon, šta sve može sa time :D

 

 

 

''Akord-riff'' (čega svakako ima i u toj Burzum pesmi koju si turio) i dobro pisanje (ima i toga ajde :P) ne isključuju jedno drugo :haha:

Kontam ja da tebe boli kurac na koji način je to odsvirano ako zvuči tako kako zvuči, ali počela je priča o tome da l' je Aura Noir bm i zašto ja mislim da nije...

Uostalom, to kako sve to zvuči je posledica načina na koji je svirano i snimljeno i tu postoji gomila faktora kojima hvala što unose raznolikost, al' ono što im je svima zajedničko - SNORRE i EURO BAJO MOJ

 

Nije obavezno da u pesmama budu samo takvi rifovi, evo pretposlednji rif u I Am the Black Wizards (HOW MANY WIZAAARDS THAT SEERVEEE MEE WITH EVIIL deo xD) mož bude lagano Sabbath rif, pa opet, kome bi to palo na pamet (OSIM MENI HEHE) kad u drugom krugu tog rifa (kad ga popne) ide ona disonantna perverzija...

 

Cekaj sto Snorre, samo je Euronymous pisao riffove na DMDS?

 

Evo znao sam da sam video negde da je Snorre i muzički učestvovao, ali ti me ubaci time, a na arhivama kaže samo lyrics, pa sam mislio da sam se zajebao.

 

https://en.wikipedia...is_Dom_Sathanas

  • Snorre "Blackthorn" Ruch – wrote some of the lyrics and guitar riffs[13][14]

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...