Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

Him je esencija komercijale. Sto samo po sebi ne mora obavezno da bude lose, ali pored toga sto je esencija komercijale, Him je jos i esencija besmisla.

 

Ajde da vidim kako ce neko da mi objasni sta tacno treba da predstavlja obrnuti pentakl stilizovan da izgleda kao srce. Ili svi samo pretpostavljaju da je cool nositi u isto vreme vikend-satanisticke simbole ukombinovane sa teen patetikom.

 

I onda jos one majice sto se nose okolo sa crvenim srcem i 666 upisano u srcu... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jedno i drug je simbol love metala, ma sta love metal bio...

komercijala... ne bas, imaju oni svojih tripova, ali da, dobro se prodaje... besmisao... ne kazem da su najinteligentniji band ikada, i da imaju filozofiju koja ce promeniti svet, ali nisu bas besmisleni... kao manowar, dark funeral i ostali hyper mega glupi tekstovi...

teen patetika... ne, to nije njihovo, to je krivica publike koja dolazi da svrsava na ville-a, a ne da slusa muziku i tekstove... krivica je delom njihova sto su prva asocijacija za njih napaljene klinkice.

slusam HIM od '95. tada su jos bili demo band i mogli su da se nadju samo na netu. inace kako mogu da ne postujem band koji promovise pirateriju? oni su sve svoje prvo izdali na netu, a tek onda zvanicno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

. inace kako mogu da ne postujem band koji promovise pirateriju? oni su sve svoje prvo izdali na netu, a tek onda zvanicno....

Ma 'de promovisu pirateriju. Radi se samo o tome da bilo ko moze da stavi svoje pesme na net, ako imas 9.95 $ kupis domen i zakupis prostor, i eto biggrin.gif Jednostavno su bili nepoznat bend bez izdanja i ugovora sa diskografskom kucom, i kao i hiljade drugih bendova, digli su sajt sa svojim pesmama. Naravno, od kad su dobili ugovor i postali heavy gothic boyz bend decenije, nove pesme izlaze na CD-u a ne na sajtu... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me podseca na Rage Against the Machine pre nego sto je Zack izasao iz benda. U vreme tuzenja Napstera, oni su kao nesto vikali da su za napster i da hoce da ljudi mogu besplatno da dodju do njihove muzike, a i dalje su drzali ugovor sa kucom koja je iz sve snage dizala tuzbe protiv Napstera. Licemerje u najgoroj mogucoj formi.

 

A sto se tice love metal simbola... ajmo ovako. Him ga je izmislio, Him ga propagira, a nije Him kriv? Ajd da refraziram: nevezano za Him, sta to tacno znaci? Bendovi koje si izlistao su otvoreno hyper mega glupi sa samo jednom (ili pola) tematike u tekstu, i ljudi ih kupuju zbog tih pola tematike. Ako vec volis Him onda nemoj da bezis od toga da su im svi tekstovi i pesme zasnovani na "jooooj sto sam se zaljuuubio" tematici (zanimljive paralele se mogu povuci sa domacim turbo folkom i dance-om)zavijenom u neki mega-dark-zamalo-gothic-metal look .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ste culi njihov novi singl IN JOY AND SORROW?

 

HIM IS THE BEST!JA SAM NJIHOV NAJVECI FAN DEFINITIVNO I APSOLUTNO ME NE ZANIMA STO VECINA NJIH TVRDI DA JE VILLE PEDER!

AKO VAS ZANIMA NESTO O NJIMA PISITE MI!POZDRAV ZA POISON GIRL I SVE HIMOVE FANOVE!KISS FROM ANARCHY

Share this post


Link to post
Share on other sites

. inace kako mogu da ne postujem band koji promovise pirateriju? oni su sve svoje prvo izdali na netu, a tek onda zvanicno....

Ma 'de promovisu pirateriju. Radi se samo o tome da bilo ko moze da stavi svoje pesme na net, ako imas 9.95 $ kupis domen i zakupis prostor, i eto biggrin.gif Jednostavno su bili nepoznat bend bez izdanja i ugovora sa diskografskom kucom, i kao i hiljade drugih bendova, digli su sajt sa svojim pesmama. Naravno, od kad su dobili ugovor i postali heavy gothic boyz bend decenije, nove pesme izlaze na CD-u a ne na sajtu... :mrgreen:

 

niko nije pomenuo njihov zvanican site, ali se STUDIJSKE verzije pojavljuju na alternativnim site-ovima, npr. na ruskom i nemackom, a jima to salju sa heartagram.com. ja sam love metal prvo skinuo sa neta, pa tek onda kupio cd. ceo je bio na netu pre datuma izlaska

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice love metal simbola... ajmo ovako. Him ga je izmislio, Him ga propagira, a nije Him kriv? Ajd da refraziram: nevezano za Him, sta to tacno znaci? Bendovi koje si izlistao su otvoreno hyper mega glupi sa samo jednom (ili pola) tematike u tekstu, i ljudi ih kupuju zbog tih pola tematike. Ako vec volis Him onda nemoj da bezis od toga da su im svi tekstovi i pesme zasnovani na "jooooj sto sam se zaljuuubio" tematici (zanimljive paralele se mogu povuci sa domacim turbo folkom i dance-om)zavijenom u neki mega-dark-zamalo-gothic-metal look .

 

da, him je odgovoran za simbol, ali njihova komercijala nije posledica simbola. sta je love metal, pisao sam o tome na temi love metal, to je trip jednog lika koji se zove hiili hilesmaa, koji je producent gomile helsinskih bandova, od kojih je him prvi poceo da koristi termin love metal, jos od 1997.

 

tekstovi... da, jesu ljubavni, ali ne pateticni, osim na ds&bh i par stvari sa rr. glsv666 nikako nije patetican, a lm stavljam u istu kategoriju kao rr. tematika je pesimisticna, izgubljena, haoticna ljubav, bez izgleda za uspeh na ovom svetu kao takva. ima tu svega, najvise zameram pretencioznost, za razliku od tekstova 69 eyes koji su slicne tematike, ali dosta jednostavniji i samim tim nekom inteligentnom manje idu na zivce, a i pazljivije su zavijeni u goth metal omot. ne svidja mi se donekle zavisnost him-a od njihove (najcesce budjave) publike, ali ni to im ne mogu osporiti iz razumnih razloga...

btw, da se rulja primi na tvoju najiskreniju varijantu, da li bi ih terao do vraga ili bi im uzimao pare i vrteo svoju pricu...

ne znam da li si bio na him-ovim koncertima, da jesi, mozda bi ti misljenje bilo drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo lestate! Skroz te podrzavam! Evo ti malo podrske:

@ Dawngreeter

Zasto ti je toliko stalo do heartagram simbola? Zasto toliko tupis oko toga sta znaci i trazis od iskernih fanova da ti "nacrtaju"? da sam na tvom mest, ja bih lepo prestala da postujem na ovoj temi, jer ti samo pljujes po HIMu? Da li si ih video uzivo i koliko puta i kada? Ne racuna se ako je to bilo samo na TVu! A da se sad vratim na heartagram...da li pitanja o znacenju zastitnih simbola raznih bendova trazis i od njihovih fanova? Zar je to potrebno objasnjavati? Ako tebi to nista ne znaci...mislim da nisi ni vredan objasnjenja...Onaj ko oseca nesto dok slusa bilo koji bend i ako taj bend ima neki svoj karakteristican znak, razume i nije mu potrebno tudje "crtanje"...

Ja jesam vatreni HIm fan...ali i ja priznajem da su DS&BH i LM losiji albumi. RR je OK. A GLS Vol.666...ubija! To je goth album, hteo ti to ili ne! I stvarno...da li si ga preslusao? Da li si razumeo textove? Da li si nasao lyrics na netu ako nisi razumeo textove? Eto...za druge HIMove albume govori sta god hoces...ali...imam jos jedno pitanje...kako te covece nije sramota da pljujes po GLS Vol.666?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo lestate! Skroz te podrzavam! Evo ti malo podrske:

@ Dawngreeter

Zasto ti je toliko stalo do heartagram simbola? Zasto toliko tupis oko toga sta znaci i trazis od iskernih fanova da ti "nacrtaju"? Da sam na tvom mestu, ja bih lepo prestala da postujem na ovoj temi, jer ti samo pljujes po HIMu? Da li si ih video uzivo i koliko puta i kada? Ne racuna se ako je to bilo samo na TVu! A da se sad vratim na heartagram...da li pitanja o znacenju zastitnih simbola raznih bendova trazis i od njihovih fanova? Zar je to potrebno objasnjavati? Ako tebi to nista ne znaci...mislim da nisi ni vredan objasnjenja...Onaj ko oseca nesto dok slusa bilo koji bend i ako taj bend ima neki svoj karakteristican znak, razume i nije mu potrebno tudje "crtanje"...

Ja jesam vatreni HIM fan...ali i ja priznajem da su DS&BH i LM losiji albumi. RR je OK. A GLS Vol.666...ubija! To je goth album, hteo ti to ili ne! I stvarno...da li si ga preslusao? Da li si razumeo textove? Da li si nasao lyrics na netu ako nisi razumeo textove? Eto...za druge HIMove albume govori sta god hoces...ali...imam jos jedno pitanje...kako te covece nije sramota da pljujes po GLS Vol.666?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari, postovao sam ovde jer me zaista zanima koju pricu Him fanovi furaju oko tog simbola, obzirom da jedino sta vidim u njemu je... pa, vec sam to rekao, pa da se ne ponavljam. Ne bih ni postovao vise od toga da nismo usli u diskusiju oko podrzavanja piraterije i komercijalnosti i sta ti ja znam. A ni ovo ne bi bilo postovano da mi nisi direktno uputila pitanja u svom postu.

 

Daklem, cek stani, nisam vredan objasnjenja? smile.gif Neki simbol moze da ne poseduje nikakvo bitno znacenje osim zastitnog znaka benda, i to je sasvim ok. Medjutim, doticni simbol se bavi poznatom elementaristikom, da ne kazem simbolikom, ali kombinacija simbola je meni potpuno neshvatljiva i zaista sumnjam da su autori hteli da postignu nesto vise od 'cool' simbola koje bi maloletne heartbroken tinejdzerke crtale po leksikonima. A posto mi niko ne odgovara na startno pitanje, uzimam da je moja pretpostavka tacna. Al ajde, evo ja sam zaista glup, pa ako bi iko mogao da se udubi i objasni mi sta tacno cenjeni heartagram znaci, ja bi mu/joj bio jako zahvalan.

 

Necu sada da ulazim u polemiku oko tog besmislenog stava da je Him gothic, ali dan kada Him bude gothic je dan kada ja idem da se obesim na prvu banderu. U pitanju je neka smesnjikava varjanta na sweet metal, koji u startu nije bio nesto posebno zanimljiv. Bar se drzite termina love metal, kad ste ga vec izmislili. A kakve veze ima da li sam ih gledao uzivo ili ne? Ni The Sisters of Mercy nikada nisam video uzivo, a i dalje odgovorno tvrdim da su najbolji bend ikada stvoren.

 

U ostalom, ja nisam pljuvao ni po jednom albumu, vec sam konstatovao da je Him kao grupa i kao fenomen vrlo besmislena i vrlo komercijalana stvar. Ovo 'besmislena' mozda (mada sumnjam) reviziram ukoliko mi neko objasni pricu oko vikend-satanistickog srculenceta, ali i pored najbolje volje ne mogu reci da Him nije jedan od najkomercijalnijih bendova na metal sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dawngreeter

 

Ej, kako te ne mrzi da stalno pises jedno te isto?

 

Idi obesi se pa da nam svima bude lakse...hahaha

Ja nisam rekla da su HIM gothic, ja sam rekla da je album GLS Vol.666 gothic. Citaj malo pazljivije sta ljudi pisu i pritom ti kao nesto objasnjavaju...ako te zaista ta tema interesuje.

A sto se simbolike tice, jos jednom ti kazem da nisi vredan objasnjenja...idi bolje pitaj fanove Sepulture sta znaci njihov logo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta kazete na to da otvorimo zasebnu temu:Kako tumaciti heartagram?

 

Po mom misljenju, upravo je taj simbol sustina onoga bi HIM trebalo da predstavlja. Povezivanje ljubavi sa smrcu.Doduse, malo banalizovano, ali to je to.

Zasto srce u pentagramu?Samoubistvo vazi za jedan od najvecih grehova u hriscanstvu, i zbog toga je uzet simbol pentagrama kao osnova.A jos ako se taj cin poveze sa patnjom zbog neostvarene ljubavi, ili zeljom za 'ovekovecavanjem' veze za koju znate da nece dugo trajati, ali je u trenutku dozivljavate kao najvecu u zivotu...

Zasto se za osobu sa kojom se vencate nakon niza godina kaze 'bracni drug'?Ljubav, tj. ona vrsta ljubavi za kojom tragamo, vremenom nestaje i pretvara se u postovanje i prijateljstvo.Sad but true.

U vecnu ljubav ne verujem, i, na dobrom sam putu da prihvatim filozofiju gore navedenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bas sam mislio da se niko nece javiti oko objasnjenja. Zahvalan za inicijativu, Angel of desire. biggrin.gifa:

 

Mislim da bi bilo malo blesavo posebnu temu otvarati jer je vezano za Him, a i sumnjam da ce diskusija trajati dugo. Daklem, kontra-argumentacija: otkud obrnuti pentakl ima veze sa smrcu? Mislim, nema. U tradicionalnom smislu, pentakl predstavlja sve. Pet osnovnih elemenata i njihovu neraskidivu povezanost. U vikend-satanistickom smislu, to je valjda simbol djavola ili na sta se vec loze vikend-satanisti. Ta ideja da ima veze sa smrcu... jel to nesto sto su ovi iz Him-a 'zvanicno' rekli, ili tako nesto? Objasnilo bi mnogo toga ako oni misle da je u pitanju to znacenje simbola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, to je samo moje tumacenje onog simbola, i pojma nemam da li clanovi benda dele isto misljenje...

Zasto pentagram? Pa, recimo da nikako nisu mogli da ukombinuju obrnuti krst sa srcem... smile.gifsmile.gifsmile.gif

Vidi, pentagram za ogranicene hriscane i dalje predstavlja simbol satanizma, a samoubistvo je nesto sto bi 'vikend-satanisti' bez problema ucinili.Banalizacija na nivou...

 

P.S.Morate priznati da heartagram super izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uostalom, od svih simbola koji se pojavljuju zajedno sa HIM-om, zasto se svi odmah hvataju za heartagram? heartagram je prosto simbol love metala. srce i pentakl... zasto pentakl, zato sto su neke hriscanske budale nekada povezale pentakl, vikend-sataniste i metal u jedno... mada predjasnji simbol love metala je bio malo umereniji i prihvatljiviji, pa nije bilo potrebe za objasnjavanjem istog... uostalom, heartagram se prvi put pojavio na omotu nekog pop banda, tipa simple minds...

 

toliko o heartagramu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lestate, ja stvarni ne razumem zasto se maltretiras da Dawngreeteru objasnjavas bilo sta u vezi simbolike heartagrama...njemu to ionako nista ne znaci...to treba osetiti...ja sam mu, mislim, najbolje preporucila da ide i smara fanove Sepulture oko njihovog logoa...hahaha...

Ne treba se mlatiti oko nekog ko nece da prihvati tudje misljenje i samo nesto pljuje...Kakvi bre vikend satanisti? Alo? Ima li ovde neko normalan? Heartagram nema NIKAKVE veze sa satanizmom! Ako mi sad opet neko odgovori na ovaj nacin, stvarno bataljujem ovu diskusiju jer postaje pointless...Ne mozes nikome da nametnes svoje misljenje pa cak i ako si u pravu. Ovde svako hoce da njegova bude poslednja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PENTAGRAM ima veze sa satanistima samo zato sto ga je ona budala od la vej-a prisvojila u nekom svom tumacenju, i to potuno pespravno, a pored toga ima jos 3545xyz varijanti tumacenja u svim mogucim i nemogucim religijama (od paganske do hriscanske)

cak je jedno vreme predstavljao hriscanski simbol (opet ga crkva preuzela od pagana) kao 5 hristovih rana.....

Hertagram veze sas satanizmom ima jos manje...

tacnije oni likovi (ili ribe) sto neko rece vikend-satanisti se loze na njega i pentagram smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Telcontar

 

Izgleda da se slazemo oko toga da heartagram nema bas nikakve veze sa satanizmom...ali ja hocu jos jednu stvarcicu da dodam...

J volim HIM prvenstveno zbog muzike ne lozim se ni na kakvu simboliku... Muzika je na prvom mestu.

A sto se tice to ga da se neki loze...loze se klinke koje se loze na Villea...veruj mi 2 puta sam gledala HIM uzivo i bilo mi je muka od te dece...Znas, ono na festivalu...ja ujutro idem da kupim nesto da gricnem...negde oko podne...a klinke nasminkane u vamp fazonu i obucene k'o da su iz grobnice izasle vec stoje ispred bine! A koncert pocinje u 22:00 (ili tako nesto) ali nema veze...oce deca da budu u prvom redu...da budu blize svom "bogu"...koje idolopoklonstvo! I pola njih ima isto majcu HIm...muka mi je bilo, bre! Eto...mozda sam malo i preterala...vise ne znam ni sta sam htela da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzas jedan, to idolopoklonstvo. Sve te Him majice i uzasavanje kada neko kaze da mu se ne svidja doticna muzika... smile.gif Kakve je u opste poenta loziti se na simboliku? Lepo sednes, slusas muziku i bas te briga sta je pisac hteo da kaze. A ne ko neki sto pokusavaju da shvate poentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je to samo rivalstvo medju samim tim djevojkama(koja ce izgledati bolje i u svom stilu)

A sto se tice djece u prvom redu na koncertima... neka ih ... nek se izive pa ce posle shvatiti da im to nista ne treba i da je sasvim dobar provod i u kojem redu dalje... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

ipak... treba osloboditi prednje redove za nove generacije zaludjenika koji tek treba da se dokazuju smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice heartagram-a... meni se bas i ne svidja previse: imam osjecaj kao da HIM zeli da obiljezi svoje obozavaoce sopstvenim logoom

 

Gledala sam emisiju u kojoj je Ville objasnjavao taj znak:

predstavlja tradicionalni spoj dobra i zla (ying-yang) u nekom metal fazonu: otkucaji srca su ono sto je dobro

obrnuti pentagram(znak satane) predstavlja zlo

 

za mene je to fascinantno ali ni sma ne nosim nikakva "obiljezja"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...