Jump to content

Vaša prva gitara


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

melodija oko 5 meseci a sa kupujem Fendera.....ili Yamahu.....samo kintu da skrpim.....

nego treba li mi jace pojacalo od 15w.....ili da uzmem 30w......jedini je problem sto imam degenske komsije (u zgradi)...a vec su dolazili 5-6 puta jer imam 5.1 sistem icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam vec 14 godina neku akustaru made in Borcha, zaboravio sam autora, ali je nikad gori raspad...

elektrichnu isto josh uvek imam (chuj, josh uvek - tek 3 godine icon_biggrin.gif ) - ibanez blazer series

Edited by dRunken_munKy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

moja prva gitara je jolana, koja je bila uzasno teska,zuta i ruzna.

uzeo sam je na par dana da je isprobam,polomio joj 2 potenciometra, i vratiio je.(potenciometre sam zalepio super lepkom,tako da vise nisu mogli da se okrecu,ali su bar stajali na mestu!)

a prva gitara koju sam svirao bila je neka "prince" kopija strata,koja je bila toliko lagana da sam mislio da je napravljena od pampura. icon_smile.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi....sta mislite o Squier gitarama...mislim nisu skupe a cini mi se da zvuk nije za bacanje....a i para za bacanje nemam tako da razmisljam da uzmem jednu.....

ja se izvinjavam ali ovu poruku sam poslao sa sestrinog Profile-a......i hvala za komentar....to sam i ja pomislio...moz da sluzi..... icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi....sta mislite o Squier gitarama...mislim nisu skupe a cini mi se da zvuk nije za bacanje....a i para za bacanje nemam tako da razmisljam da uzmem jednu.....

ja imam squier-ku! ona ti je vise za neku rokericu nego za neki metal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi kakav zvuk ti hocesh...

 

ne bih da serem, ali imash maidene koji odvajkada sviraju sa single magnetima na fenderima, a imash i slayere koji su imali humbuckere (gibson itd)...

 

masniji je zvuk sa humbuckerom, a opet je lepshe za solo na single-u...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi kakav zvuk ti hocesh...

 

ne bih da serem, ali imash maidene koji odvajkada sviraju sa single magnetima na fenderima, a imash i slayere koji su imali humbuckere (gibson itd)...

 

masniji je zvuk sa humbuckerom, a opet je lepshe za solo na single-u...

Maideni su oduvek koristili nabudzene stratokastere sa humm-ovima...srdedinom 90-ih su presli na hot-rails-e koji su ti ustvari hummbuckeri samo u single colil formatu...inace meni licno singlovi sluze iskljucivo za neko clean sviranje...a humm-ovi sa sve ostalo, pogotovo za solaze...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he opusteno icon_biggrin.gifpivopije.gif

 

Sto se tice Squier-a...ja vam ih ne preporucujem...cas stavise izbegavajte ih!...ne vrede cak ni onoliko malo koliko kostaju icon_smile.gif ...bolje uzmite Pacifiku 120 ili 112...ova prva vam je heavy (H-H) do bola a ova druga je malko blaza (H-S-S)...ja imam ovu drugu, to mi je bila prva gitara i jos uvek je koristim...definitivno se necete pokajati ako budete uzeli neku od ove dve gitare...dobre su za svaku vrstu svirke...evo ja na mojoj upravo drzim 11-ice u D stimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

ljudi....sta mislite o Squier gitarama...mislim nisu skupe a cini mi se da zvuk nije za bacanje....a i para za bacanje nemam tako da razmisljam da uzmem jednu.....

 

slazem se sa marty-em,(mada ima i mnogo dobrih squiera,ali ces ih tesko naci.) a ovi sto se najcecsce prodaju kod nas su uglavnom dresine.(ovi novi iz mitrosa)cak se neki od njih prodaju sa potpuno krivim vratom!!!

tako da je pacifika mnogo bolji izbor a mozes je naci veoma povoljno.

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa marty-em,(mada ima i mnogo dobrih squiera,ali ces ih tesko naci.) a ovi sto se najcecsce prodaju kod nas su uglavnom dresine.(ovi novi iz mitrosa)cak se neki od njih prodaju sa potpuno krivim vratom!!!

tako da je pacifika mnogo bolji izbor a mozes je naci veoma povoljno.

Ima dobrih Squier-a ali su zato skupi...ali i pored toga bolje dati 500 EU za nekog Jackson-a ili Ibanez-a nego za Squier-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

ali i pored toga bolje dati 500 EU za nekog Jackson-a ili Ibanez-a nego za Squier-a...

 

ti pricas u svoje ima,a ne misle svi tako.(ja takodje vise volim jacksone,ibaneze od strata) ali ne mogu bas tako da poredim gitare.sta je bolje?zavisi sve to od gitare do gitare,sta sviras...

 

i ne bih se bas usrecio kada bih dao 500-800e,za neki RG550 japanske proizvodnje sa osrednjim magnetima i licenciranim floyd-om.

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...