Jump to content

Vaša prva gitara


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Akustična: neka rumunska gitara koju je keva kupila, je l', u Rumuniji kada sam imao 8 godina. icon_smile.gif Smanjena veličina, metalne žice koje su stajale prilično visoko... kad su to jagodice istrpele, istrpeće i sve drugo. Imao sam priliku da je sviram pre par dana nakon dužeg vremena; ono je smrt. icon_smile.gif Jadan moj ortak kome sam je poklonio...

Električna: Vester Maniac, kupljena 1998. ili 1999, nisam siguran - oblik sličan Stratocasteru, dva singl magneta i jedan hambaker. Neki lik je probao i bio u fazonu da je drvo, ali meni je sasvim ok. biggrin.gif Još uvek mi je jedina električna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Paralelno kupih Melodiu akustaru, za divno cudo skroz fina ("samo" 0.7cm odignute zice) i Jolana elektricnu, dva singla,sunburst,tremolo koji je zaribo, vrat bez sipke, pragovi iz 3 seta, civije iz dva, cvor na vratu, trulo telo...

Njom plasim nezeljene goste i cistim crnu magiju po kucama mhihi.gifmhihi.gif

Srecom pa imam sada Cimar kopiju Les Paula koja radi bolje od svega sto sam probao po prodavnicama (racunajuci tu i sve BC Rich,Ibanez,Fender,Squier,Jackson,Yamaha ispljuvke koji se sada prodaju).

Custom hardver cini cuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

prva el. gitara mi je epiphone sg...nije kostao nesto puno,jebem li ga...ima jake magnete i lepo izgleda gitara,ali ima i sranja...sada je uglavnom ne diram,soji mi tamo dok sviram druge...drzim je u Es stimu za svaki slucaj ako zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
Prva je bila Musima leadstar, s-s-s stratocaster shvapska kopija iz `82 godine. Drago mi je sto sam je sacuvao, imam je i danas ali je retko izvadim iz ormana. za jolane i melodije - klasa.

pivopije.gif

 

to je bila i moja prva električna, ali ja sam je prodao i sada razmišljam da je ponovo otkupim, ...što me podsjeti:

 

Žalite li zbog starih gitara koje su silom prilika promijenile vlasnika?

 

ja se, iskreno, emotivno vežem za svoje gitare, tako da dugo tugujem za svakom koju sam prodao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, malo je ljudi kao prvu gitaru imalo nešto toliko pristojno, pa i treba da tu bude žao i da se stidiš što si je prodao icon_mrgreen.gifmhihi.gificon_wink.gif

da sam greshio, greshio sam... ali ovo necu sebi nikada oprostiti, ta gitara je vrh... zvuci bolje od mog gilberta... jebenog... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo neka ceska akustara,pa onda Melodija akustara,pa YAMAHA akustara.....

E onda Jolana,pa Squier stratocaster,Apollo Tele Oblik,i sada ESP! icon_smile.gif

 

-Trnovit je put do uspeha! icon_smile.gificon_smile.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo neka ceska akustara,pa onda Melodija akustara,pa YAMAHA akustara.....

E onda Jolana,pa Squier stratocaster,Apollo Tele Oblik,i sada ESP! icon_smile.gif

 

-Trnovit je put do uspeha! icon_smile.gificon_smile.gifpivopije.gif

Razumem te potpuno! ja sam jos uvek na ibanezu RG 170, a zelja mi je gibson flying V kad to sebi obezbedim mogu da umrem icon_smile.gifmusik19.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te potpuno! ja sam jos uvek na ibanezu RG 170, a zelja mi je gibson flying V kad to sebi obezbedim mogu da umrem icon_smile.gifmusik19.gifpivopije.gif

Ja josh samo da umrem...posto sam obezbedio gitaru.

hahaha icon_smile.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...