Jump to content

Vaša prva gitara


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ljudi....wish me luck....odo sutra ili prekosutra u Mitros....

trazim nekog Strata...relativno finog(kopiju nemacku)...ako naletim na dobrog Squiera VRH.....pojacalo od 30W ili 20....videcemo.....

+ ce da me povadi 20% popusta na fendere.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Pa ne pricam ja o pravim Fender-ima...vec o Squier-ima...mislim mogu i oni da valjaju ako se dobro nabudze  ...doduse probao sam par komada koji su bili boli glava

 

ma ok,nego kada si pomenuo cifru od 500e (mislim za te pare mozes da uzmes i

pravog strata)ali i ako pise stratokaster ne mora da znaci da je dobar,vidjao sam squiere mnogo bolje od nekih dosta skuplijih dres stratova.jebiga sve opet zavisi...

 

judi....wish me luck....odo sutra ili prekosutra u Mitros....

trazim nekog Strata...relativno finog(kopiju nemacku)...ako naletim na dobrog Squiera VRH.....pojacalo od 30W ili 20....videcemo.....

+ ce da me povadi 20% popusta na fendere.......

 

pa ako si bas odlucio tako,moj savet ti je da ako nemas dovoljno iskustva(a koliko vidim nemas,posto tamo kupujes gitaru i malo pojacalo) da povedes nekog ko se dobro razume,da ne bi kupio neko sranje.i bar pogledaj yamahu,koliko se secam u mitrosu imaju pacifike, sto se tice pojacala,tamo su preskupa,imaju jeftine behringere (nisam ih probao ali pretpostavljam da su losi)bolje pogledaj po oglasima i za gitaru i za pojacalo,i nemoj da zuris kada kupujes takve stvari.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam Squier Stratocaster.......i dobar je !!!.....lep zvuk...ima 2 dupla magneta.....koliko se ja razumem....poveo sam nekog nije frka...i za one pare koje sam imao lepo sam prosao.......uzeo sam od druga pojacalo 15W+distorzija za 5 hiljada.........svako najvise voli svoju gitaru......pa volim je i ja !!!! laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

znachi imash dist u pojachalu? a za zvuk je nemoguce razlikovati kad je stishano... tako i prodavci u radnjama uvaljuju krdze, malo pojachaju i ljudi se odma zalepe, a kad pojachaju preko 2, vide u chemu je shtos...

 

pitao sam za humove, jer se nisam sreo sa time u zivotu...

 

mozda drugi znaju vishe i molio bih ih da mi objasne - double hum u stratu

Edited by dRunken_munKy

Share this post


Link to post
Share on other sites

znachi imash dist u pojachalu? a za zvuk je nemoguce razlikovati kad je stishano... tako i prodavci u radnjama uvaljuju krdze, malo pojachaju i ljudi se odma zalepe, a kad pojachaju preko 2, vide u chemu je shtos...

 

pitao sam za humove, jer se nisam sreo sa time u zivotu...

 

mozda drugi znaju vishe i molio bih ih da mi objasne - double hum u stratu

Pa Squier i mex fendza mogu da se nadju (najcesce u beloj varijanti sa crnom maskom), sa dva hama. I suppose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

hehehe prava akustara - dade mi je neki ortak onako za Dz

doneo mu cale iz Rusije valjda, i stajala ona tako njemu gajbi

jedno 10-ak godina i tu ti se ja napravim pametan i kazem: Daj to vamo!!!! ph34r.gif

zic su bile debele zardjale i sve razlicitih debljina.

Ona sesta je komotno mogla da se koristi za bas ( samo da se skine onaj sloj rdje), a da se te takve zice docepao neki psiho sa samoubilackim namerama mogo je komotno da se obesi o istu.Kasnije sam morao da trpam neku sper plocu ( koju sam iskopo u tehnickom iz ko zna kog razreda )ne bi li mi vrat ostao na gitari.O razmaku izmedju vrata i zica necu ni da pricam.Sta da kazem horor.

E ali elektricna je vec druga prica:

Jackson Randy Rhoads,sto ce reci crni Flying V icon_mrgreen.gif

 

bas je icon_rockdevil.gif jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prvu akustaru tj klasicnu sam kupio za tada 40 maraka i bila je solidno dobra ali previshe tvrda, dobro mi doshlo zbog vezbe...

prva elektricna je bila neka krshina ali je radila super, imala je samo jedan magnet, ali jako dobar zvuk...sada je druga prica...dobio sam za devetnaesti rodjus od ujaka gastarbajtera:) Ibanez RG370b sa 24 praga, Lock.tremom, 1s i 2 hb magneta, skroz crna...milina...mislim da je bilo krajnje vreme da i ja zasviram na nekoj postenoj gitari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Akusticni "Squier" by "Fender". Jedna od boljih u toj klasi. 8500 DIN u cash-u. Bolelo je samo dok je nisam uhvatio u ruke. Inace, dobio sam i do jaja dodatke, tipa 6 Fenderovih medium trza, harmonika-stimer biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dakle odnosi se i na akusticnu i na elektiricnu... Moja je bila framusova,cini mi se da je i Zika iz "zane" imao istu kad je pocinjao da svira...

 

dakle,prva gitara,prva ljubav ?

 

da vas cujem...

HEH,COLINS KOREJSKA KOPIJA SUNBURST STRATOKASTERA,BILA MI JE OK,JEDINO STO JE OD IVERICE,TJ. OD SLEPLJENIH PLOCHA...

SADA IMAM MOG IBANEZCHICA,I ON MI JE SASVIM MNOGO BOLJI OD BILO KOJE IVERICE!!! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

pa sad....bese to davne 2004.....

akustara prva melodija....neka sa tavana iz male plane.....ladno sam mislio da cu da nadjem neko jaje unutra !!!!....

a sad imam Squier stratocaster sa dva humma...crvena(trula visnja) sa crnom plocom.........22praga....i imam pojacalo da dist. X-brand....sljaka icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

FreaK_ brate pravi si musik19.gif

*Meni prvi pravi instrumenta i jeste bio gitara

i to-naslijedstvo od oca,njegova akustika

a dobila sam je kasne 92' kao klinka

s nekih 8 ljeta,sva sreca pa evo josH me sluzi! icon_mrgreen.gif

 

A elek.koristim (i to bratovu) po poterebi

al' vecinom za svirke,i norma kad me uhvati

volja za sviranjem.... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prva elektricna kupljena je pre nekih godinu ipo.Ibanez GSA 60Bk,placen nekih 280 jevreja,ovde u BG-u.Pre nje sam godinu i nesto drndao akustaru cije ime ni ne znam(zar nisu tako svi poceli?!).

 

Na kraju sam tu akustaru prodao nekoj budali za 50 jevreja,a bez kapice na prvoj civiji.Na njegovo pitanje sta sa tom civijom da radi,ja mu rekoh da ima gde hoce da se kupi kapica za 50-60 kinti,a istina je naravno,da bi morao da kupi SVIH 6 civija,sto staje nekih 1000 kinti.Ala sam ga zajebao, icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Da se razumemo,nisam ja takav,ali taj je mislio da moze mene da zajebe,pa je stalno pokusavao da spusti cenu.I kada sam video kako je gramziv rekoh sebi:"e sad cemo da vidimo".

 

I bi tako . pivopije.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja prva elektricna gitara je naka yamaha koju sad prodajem, a sad imam ibanez rg 370dx koji mi je za sad dovoljan i na kojem cu ako bude bilo potrebe menjati magnete, mada za sad i ovi fabricki me fino sluze

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...