Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Looking Down The Cross je nešto najbolje što je MegadetH ikad uradio.

Aaaaaaaa. Uvek se osetim kao da je problem u meni. Svi spominju kako ova pesma rastura, svi je obožavaju, jedino ja nikako ne mogu da je zgotivim. Majko mila, ponovio sam je 10 puta zaredom jedan dan - ništa. Ničeg zaraznog, ništa da te privuče, nešto najbleđe na albumu. Često zaboravim da ta pesma uopšte postoji. Ali, da, Killing is my business i Mechanix su zakon pesme i po meni dovoljne da izvuku album iz proseka.

 

Inače, nisam gledao Behind the music ili tako neki dokumentarac, ali trebalo bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chosen Ones je po meni najbolja na tom albumu, mnogo zarazna pesma...

 

Meni se ista kida sa Looking Down the Cross... To su mi dve omiljene pesme IKADA...

 

I, da, odlučio sam da od sada NEĆU VIŠE NIKADA iznositi svoje mišljenje javno, jer se većina NIKAD ne slaže sa mnom, ja ću slušati, voleti i poštovati svoje, vi nemojte, i kraj priče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ista kida sa Looking Down the Cross... To su mi dve omiljene pesme IKADA...

 

I, da, odlučio sam da od sada NEĆU VIŠE NIKADA iznositi svoje mišljenje javno, jer se većina NIKAD ne slaže sa mnom, ja ću slušati, voleti i poštovati svoje, vi nemojte, i kraj priče...

 

isti problem kod mene........ali eto ti i ja se slazemo.....hehe.........

tako da nisi usamljen.....kao ja....... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nisam cesto ovde, ali sad sam morao da se javim...Daj bre, Tower, koliko ti imas godina???

Produkcija unistava pesmu...Da, zato su i uradili remaster...To je kao kad bih ja rekao da jedem iskljucivo trule jabuke jer sveze nisu tr00 i unistavaju ukus samog voca, ili jer narodnjaci jedu sveze (analogno onom da produkcija Megadetha lici na Britni)...Predpubertetska razmisljanja...Mada, nesto ni ne volim jabuke... ;)

Remaster ti je dokaz koliko je dobar ili los taj album...A kriti nesto iza ocajne produkcije i govoriti kako je kultno zaista nema smisla.

I dobro znas da se ovde ne radi o tome sta ko od nas voli, vec o drugim stvarima koje si rekao...

Elem, prica za drogu i za album vazi za oba pomenuta albuma...za KIMB su dobili 6000$, i od toga 3000$ potrosili na snimanje, ostatak...na ostalo :)

I pitao si nesto sta je sa ljudima koji cu culi samo jedan album benda i tvrde da im je to omiljneni bend...Pa proceni sam! (pomoc prijatelja: ne verujem da bi iko ikad uzeo njihove izjave kao argumente za bilo sta)

I da, Chosen Ones, Looking i The Skull rulaju!!!

 

 

E, sta je na kraju bilo za one price za Megadeth i Castle fest, zna li iko?

Edited by dethman

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dethman

 

Ne, ne. Loše ti je poređenje za jabuke. Evo ti poređenje: Zamisli sliku koja izgleda FENOMENALNO svima koji nemaju pojma ništa o slikarstvu... Recimo, moja keva je magistar likovne akademije, i kad mi prolazimo ulicom ja gledam one slike što ljudi prodaju, i kao, mislim, što su lepe slike (:lol:), a mojoj kevi se POVRAĆA, žena umire, ne veruje koliko je odvratno, a ja nemam pojma o čemu ona priča. Te slike izgledaju feeensi, baš imaju do jaja boje, verno prikazuju neki pejzaž (analogno, "dobrom zvuku"), ali su opet, s slikarske strane gledišta odvratne i treba ih spaliti (ne znam zašto :)), dok su neke dooobre slike velikih slikara bez tih "lepih boja" i verodostojnih prikaza, već su to neki izrazi emocija koje ne može svako da shvati. E, tako ti je isto i za zvuk nekog albuma.

 

I, to nije REMASTER, oni su uradili ceo REMIX. Remaster bi bilo da su samo uzeli stare snimke pesama, malo ih napumpali i kraj, oni su bukvalno uzeli sve sirovo snimljeno zasebno i PONOVO SU MIXOVALI CEO ALBUM, i napravljeno je BRDA grešaka, npr. otpanjen je bubanj previše, posebno doboš, itd. zato što je album remixovan 2000 i neke, a sniman '85. što su dva totalno suprotna vremena što se tiče zvuka, tako da su oni sa starim snimcima pokušali da naprave "modernu produkciju", i tu su zasrali stvar na kvadrat.

 

Ja sam slušao prva dva albuma, RIP, a sad preslušavam So Far, So Good, So What, i smatram da je to sasvim dovoljno da mogu da nazovem bend omiljenim (mada, znam i the System Has Failed i hitove s ostalih albuma, ali ne uzimam to u obzir). Njihovi radovi iz devedesetih me ne zanimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno je nebitno dal i se tamo nekom slikaru neka slika svidja ili ne, bitno je samo sta se meni svidja i ako mi se svidja najnekvalitetnija pesma od megadeth boli me bas qurac sto je nekvalitetna za nekog tamo experta, samo je i jednino vazno da se meni svidja. Pa svi mi znamo da su pljeskavica i pizza nekvalitetnija klopa od recimo barenog povrca, ali me bas briga, meni je samo vazno ono sto se meni svidja a ne sto mi neko tamo drugi kaze da je dobro.

 

Ukusi su razliti, hvala Bogu, ti volis jedno, neko nesto drugo i super. Ne vidim razlog zasto da se ovde krvimo koji je najbolji koji najlosiji. Nekome se vise svidja ovaj, nekome onaj album i meni je u stvari sva lepota u razlicitosti. Da svi volimo istu pesmu i isti album to bi bilo uzasno.

 

A ako MEgadeth bude u SD onda definitivno idem tamo, ionako tamo imam kucu (ostala mi od pokojne babe) pa cu imati gde da qntam tih nekoliko dana, steta da se ne ode :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno je nebitno dal i se tamo nekom slikaru neka slika svidja ili ne, bitno je samo sta se meni svidja i ako mi se svidja najnekvalitetnija pesma od megadeth boli me bas qurac sto je nekvalitetna za nekog tamo experta, samo je i jednino vazno da se meni svidja. Pa svi mi znamo da su pljeskavica i pizza nekvalitetnija klopa od recimo barenog povrca, ali me bas briga, meni je samo vazno ono sto se meni svidja a ne sto mi neko tamo drugi kaze da je dobro.

 

 

E, zbog ovakvih stvari ne nazivam sebe metalcem. Nije bitno da li je dobro, važno da ti se sviđa? S takvom logikom, šabani koji slušaju narodnjake su skroz u pravu, kao i prokleti rejveri i dramenbejseri. Nema veze da li je to dobro, to se njima sviđa. Apsolutno se ne slažem s tim.

Ako jedeš previše pljeskavica, dobićeš rak, pizza NIJE nekvalitetna "klopa", samo što ovde kod nas ne znaju da je prave kako treba. Ja volim bareno povrće mnogo više od pljeskavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, ma samo nek' ste svi vi meni nastavili metafore s hranom :D

Tower, ok, sad si sveo sve na subjektivno misljenje, tako da ne mogu da prigovaram :))) Ali ok, sad ozbiljno: previse si napljuvao novu, a nahvalio staru produkciju, pa sam zato ono sve rekao...

E, bas mrzim te nazive tipa metalac i to. Ima smisla npr. ako je neka debata o muzici, pa da se razgranici ko vise voli metal, ko rok itd...ali neki ljudi se tako predstavljaju, kao da im je to zanimanje :D E to mi je neverovatno....Neko mi kaze "metalac", "rejver"...ja cujem samo "zatucan"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

As BLABBERMOUTH.NET first reported on January 7, MEGADETH mainman Dave Mustaine has finally officially confirmed that the band has parted ways with guitarist Glen Drover and replaced him with Chris Broderick (NEVERMORE, JAG PANZER).

 

"I've noticed [on the Internet] that people are pissed with me over the way things were handled with Glen quitting the group," says Mustaine, "but they're gonna be pissed even more when they hear how fierce we are with Chris! MEGADETH is playing at a new level."

 

In a November 2007 posting on the forum of MEGADETH's official fan club, MegaFanClub (accessible to members only), Mustaine stated about Drover, "sadly, Glen is having a really difficult time handling the demands of touring and we are finding that we are having to cut our European run down already, but that it is going to be one of the last long ones for some time."

 

Broderick will make his live debut with MEGADETH on February 4 in Finland, where the group — Mustaine, Broderick, drummer Shawn Drover and James Lomenzo on bass — is kicking off a long string of international dates which wrap March 14 in Bangalore, India.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Countdown To Extinction (to my opinion) no. 1, cista klasika.

Killer album sa kojim je Mustaine, napokon, izasao iz senke Metalike. To opet ne znaci da je to album koji najvise volim, samo pokusavam da realno sagledam ono sto su Mustaine & co. odradili.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tower sine gubis se :)

 

totalno :da:

 

 

 

evo vec 3-4 covjek da ti objasnjava neke stvari, ne vrijedi.

zakljucak za ostale: OSTAVITE COVJEKA NA MIRU :)

 

tek sad vidim da je kreno gigantour.. za evropu, pa nazad kuci :D

 

Pa, ono... Jbg, ja živim u osamdesetima. Slušam samo muziq iz osamdesetih, gledam samo filmove iz osamdesetih, oblačim se po "modi" osamdesetih, imam frizuru iz osamdesetih, pratim taj "duh" iz osamdesetih, pre dve nedelje sam čekao 1987. kad su svi čekali "2008.", imam otpor prema svemu što je "moderno", "savremeno", itd, a posebno kada je u pitanju metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta ćeš onda na internetu barabo?!

 

 

:lol:

 

Pa, ono, jedina stvar koja nije lošija danas nego u osamdesetima je upravo neka računarska tehnologija... Mada, voleo bih da nema ni računara, ni interneta, da se bukvalno vratimo u osamdesete, ali ne mogu da "zaostajem" u tom planu, jer ću ga izduvati u životu. :(

 

tat-pwned-forever.jpg

 

:lol: To je definitivno najgay slika koju sam ikada video. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Countdown To Extinction (to my opinion) no. 1, cista klasika.

Killer album sa kojim je Mustaine, napokon, izasao iz senke Metalike. To opet ne znaci da je to album koji najvise volim, samo pokusavam da realno sagledam ono sto su Mustaine & co. odradili.

 

 

Definitivno najbolji album Megadetha...

 

 

Tower: Znachi tapirash kosu kao u 80-im?

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno najbolji album Megadetha...

 

 

Tower: Znachi tapirash kosu kao u 80-im?

 

Mustaine je po mom mišljenju izašao iz senke Metallice još od samog početka... Mislim, ta dva benda ni ne liče (kao što neki kažu).

 

Ko je tebe izbaronisao da se u osamdesetima tapirala kosa? To su radili samo glameri. Što se tiče kose, fora je u sitnim stepenima i šiškama, a to imam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...