Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja sam citao neki intervju sa Mustaineom pre nekih 10-ak godina i secam se da je pricao kako je posle so far so good so what krenuo sa pisanjem pesama, cak i snimanjem u studiju a da sve vreme nije imao muzicare, osim Ellefsona i sam je nasnimavao bubnjeve, gitare i glas, mada mislim nije za sve pesme. Posle kada je dosao Friedman kao ukazao mu je kako zeli da neke solaze zeli da budu svirane, mislim da je neke i sam Dave pre toga nasnimio, ali ne verujem da je sve on sam odradio. Cak sam skoro citao neki intervju sa Friedmanom koji kaze da je kap koja je prelila castu to sto je saznao da je Dave izbacio njegovu solazu iz pesma Breadline i nasnimio svoju, i kao tu je prs'o..... ko ce ga znati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ti sebe nazivaš Megadeth fanom a moraš da naglašavaš da si čuo "Rust In Peace"?!

 

Šta bi bilo da te je pitao za neke od singlova, npr. "Crown Of Worms"?

 

Zaista me BOLI QRČINA MASTNA da sebe nazivam fanom bilo čega. Da si malo bolje čitao, video bi da su me prozvali da ne slušam RIP, jer je snimljen '90.

 

I, mnogo me nerviraju ljudi koji smatraju da ako nisi slušao "najpoznatiji, najbolji" album nekog benda, onda si peder. :rolleyes:

 

I, za tu pesmu nikad nisam čuo. Niti me zanima. :P

 

Iako imah neshto respekta za Dejva, stvarno mi to opade ispod nule nakon onog 'vjua. Poje' kurac ako on pisao solaze Fridmenu, sad i on i Menza i Elefson ispadoshe robovi obichni...a ono za Jona, nek se jebe, bash mu je "hrishcanski" stav...

Ja sam citao neki intervju sa Mustaineom pre nekih 10-ak godina i secam se da je pricao kako je posle so far so good so what krenuo sa pisanjem pesama, cak i snimanjem u studiju a da sve vreme nije imao muzicare, osim Ellefsona i sam je nasnimavao bubnjeve, gitare i glas, mada mislim nije za sve pesme. Posle kada je dosao Friedman kao ukazao mu je kako zeli da neke solaze zeli da budu svirane, mislim da je neke i sam Dave pre toga nasnimio, ali ne verujem da je sve on sam odradio. Cak sam skoro citao neki intervju sa Friedmanom koji kaze da je kap koja je prelila castu to sto je saznao da je Dave izbacio njegovu solazu iz pesma Breadline i nasnimio svoju, i kao tu je prs'o..... ko ce ga znati.....

 

Dave je sam pisao sve pesme, sav bas, sve bubnjeve i sve gitarske deonice, osim samih solaža drugog gitariste, naravno. Može da baroniše koliko hoće, ali ako on može da smisli onakav solo kakav je Marty svirao, što nije sam svirao neki takav solo, seronja. Postoje demo snimci Holy Wars pre nego što je došao Marty, gde sviraju Menza, Ellefson i Mustaine.

 

Tako i ja isto u svom bendu. Ja smislim celu pesmu, snimim i samo dam ostalim članovima. Ja smišljam bubnjeve, bas, jedino solaže drugog gitariste ne. Naravno, dozvolim bubnjaru da nešto promeni, ili basisti, ako smatram da dobro služi pesmi... :)

 

--off topic---

Tower, rece meni jedan drug da ima druga koji zivi u 80-ima iz pete gimn. ali nisam povezao sa tobom... :)

Drug mi je Milos Vuksanovic (Vuksa), cisto da znas ko te ogovara. :) :) :) :)

Kad svirate, ocemo da dodjemo na svirku?

 

Da, znam ga, on je prva godina. Sviramo u subotu, u SKCu, počinje u osam. :) Biće Megadetha!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy Kilmister.Kada si cula njega da odvaljuje takve stvari ko Musavi?

 

 

 

DA :)

zao mi je sto me sad mrzi da guglam za starim intervjuima, kojih se inace sjecam jos iz Cao magazina :lol: pa njegova sva iseravanja po drugim bendovima, pa po samom Mustainu.. auuuu..

ako je iko srao, Lemmy je.. sine, da si i ti popio viskija koliko on - mozda bi i vise srao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista me BOLI QRČINA MASTNA da sebe nazivam fanom bilo čega. Da si malo bolje čitao, video bi da su me prozvali da ne slušam RIP, jer je snimljen '90.

I, mnogo me nerviraju ljudi koji smatraju da ako nisi slušao "najpoznatiji, najbolji" album nekog benda, onda si peder. :rolleyes:

I, za tu pesmu nikad nisam čuo. Niti me zanima. :P

Dave je sam pisao sve pesme, sav bas, sve bubnjeve i sve gitarske deonice, osim samih solaža drugog gitariste, naravno. Može da baroniše koliko hoće, ali ako on može da smisli onakav solo kakav je Marty svirao, što nije sam svirao neki takav solo, seronja. Postoje demo snimci Holy Wars pre nego što je došao Marty, gde sviraju Menza, Ellefson i Mustaine.

Tako i ja isto u svom bendu. Ja smislim celu pesmu, snimim i samo dam ostalim članovima. Ja smišljam bubnjeve, bas, jedino solaže drugog gitariste ne. Naravno, dozvolim bubnjaru da nešto promeni, ili basisti, ako smatram da dobro služi pesmi... :)

Da, znam ga, on je prva godina. Sviramo u subotu, u SKCu, počinje u osam. :) Biće Megadetha!

Какав неписмени болид.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,srao po Musavom.Ko nije srao po njemu?Kerry King je za njega izjavio da je djubre koje hoda. :) Da gledamo ko je kakav na osnovu stvari koje su rekli o Musavom?Idi bezi,pa nema covek koji nije njega popljuvao.

No,nebitno...kao sto sam rekao,lik je neopevani moron,ali je odlican muzicar i pravi sjajne pesme,i to je najbitnije.Tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,srao po Musavom.Ko nije srao po njemu?Kerry King je za njega izjavio da je djubre koje hoda. :) Da gledamo ko je kakav na osnovu stvari koje su rekli o Musavom?Idi bezi,pa nema covek koji nije njega popljuvao.

No,nebitno...kao sto sam rekao,lik je neopevani moron,ali je odlican muzicar i pravi sjajne pesme,i to je najbitnije.Tacka.

 

Jesi li ti s njim na kafi svaki dan pa da znas kakav je on? Je li ti nekad oteo zensku, pozajmio pare pa nije vratio, pricao lazi o tebi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti s njim na kafi svaki dan pa da znas kakav je on? Je li ti nekad oteo zensku, pozajmio pare pa nije vratio, pricao lazi o tebi...?

 

A je si li ti sa njim da bi znao da je on dobar?Nisi.Velika,ogromna vecina ljudi koji ga znaju kazu da je moron.Jeste da su u pitanju muzicari,konkurencija ovo ono,ali ako toliki broj ljudi govori za njega da je moron,znaci da sa njim nije nesto u redu.I pored toga,on daje izjave koje daju tipicni moroni.I cao,to je to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave je sam pisao sve pesme, sav bas, sve bubnjeve i sve gitarske deonice, osim samih solaža drugog gitariste, naravno.

Vidim razumeš se. Ajde pogledaj ponovo među kreditima koje stvari je pisao Ellefson sam, koje su pisali zajedno, koje sa Friedmanom, koje sa Menzom, a koje su pisali sva četvorica...

 

Videćeš da nije baš Dave sve sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je si li ti sa njim da bi znao da je on dobar?Nisi.Velika,ogromna vecina ljudi koji ga znaju kazu da je moron.Jeste da su u pitanju muzicari,konkurencija ovo ono,ali ako toliki broj ljudi govori za njega da je moron,znaci da sa njim nije nesto u redu.I pored toga,on daje izjave koje daju tipicni moroni.I cao,to je to.

 

Upravo zato i ne treba niko od nas da nešto priča o njemu lično, jer ga niko ne zna. Ja ne znam da li je on dobar čovvjek ili ne, samo su me neka njegova djela natjerala da mislim dobro o njemu. Ima ispada, naravno, kao i svaki lider velikog benda, ali ne može se po tome suditi kakav je on čovjek. Možda su svi koji su doblil šut kartu iz Megadetha to i zaslužili, mi to nikada nećemo saznati. Možda su oni govna, a on nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Tower: Ellefson nije "klinac", mlađi je od Mustainea samo 2 godine.

 

Osim toga, ni na jednom albumu ni pre ni posle "Countdown" Mustaine nije autor svih stvari, a na "So Far, So Good..." (4 godine pre "Countdown") su Mustaine i Ellefson gotovo podjednako zastupljeni kao autori.

 

EDIT: Ulete mi Vic u post.

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Tower: Ellefson nije "klinac", mlađi je od Mustainea samo 2 godine.

 

Osim toga, ni na jednom albumu ni pre ni posle "Countdown" Mustaine nije autor svih stvari, a na "So Far, So Good..." (4 godine pre "Countdown") su Mustaine i Ellefson gotovo podjednako zastupljeni kao autori.

 

EDIT: Ulete mi Vic u post.

 

Like, duuuude... Nauči neke stvari.

 

Ellefsonov nadimak je JUNIOR. Razumeš? Znači, ne klinac, kao, ima malo godina, već GA TAKO JEBENO ZOVU. I, nigde ne piše na SFSGSW da je Ellefson išta pisao, a i to je, kao što sam pomenuo, laž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadimak mu je Junior, a ne Klinac.

 

 

 

I evo šta kaže na mom disku:

 

1. Into the Lungs of Hell (Mustaine)

2. Set the World Afire (Mustaine)

3. Anarchy in the UK (Rotten/Jones/Matlock/Cook)

4. Mary Jane(Mustaine/Ellefson)

5. 502 (Mustaine)

6. In My Darkest Hour (Mustaine/Ellefson)

7. Liar (Ellefson)

8. Hook In Mouth (Mustaine/Ellefson)

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ljudi... To što piše u knjižici ne znači da je jebeno pisao pesmu!

 

@ Hudini

 

Jesi to pročitao na Wikipediji pre pet minuta, a? Slučajno to znam, jer sam gledao onaj VH1 Behind the Music... Hajde, budi mudo, i prevedi junior na srpski bolje nego jednostavno klinac. Jebote, kao da je bitno, ionako. Moja poenta je bila da njegovo ime tu stoji samo zbog toga što od toga zavisi koliko će para dobiti od prodanih CDova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...