Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pa dobro, kako za koga...ne razumem sta fali brodericku?

 

 

Pa ovako mu ne fali nista,cool tip,lepo svira,muzicki obrazovan...ali ako bi pokusao da ga poredis s Martijem,i sa onim sta je sve uradio,fali mu dosta toga(npr samo uporedi prvi martijev album s dedama,treba li da pomenem tornado,hangar i holy wars i ovaj prvi broderikov s dedama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Megadeth-a bez Musavog...kakvi bre Menze,Elefsoni,Fridmeni...to ko da kazes "Jao,ode Jason iz Metallice,ode sve u kurac" ili "Motorhead je gotov,otisao je Mikkey Dee".Svi su uvek radili sta Musonja kaze,i to je to.On je glavni,i bez njega nista.Svi ostali su prolazna stvar.Tako to funkcionise u ovom bendu.Ne vidim sta ce Elefson bitnije promeniti,posto je Megadeth objavio tri jako dobra albuma i bez njega (po meni,svi su bolji od poslednja tri kada je on bio u bendu).

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jednostavno nije tačno. Friedmanova uloga u Megadeth-u nikako ne može da se poredi sa pomenutim muzičarima u svojim bendovima.

Friedman je snimio solaže koje su bile vrhunac zlatnog doba Megadetha, i njihovih najboljih pjesama. Ja "sečem vene" na njegove solo dionice, a vjerujem da nisam jedini, jer je ono stvarno neponovljivo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Megadeth-a bez Musavog...kakvi bre Menze,Elefsoni,Fridmeni...to ko da kazes "Jao,ode Jason iz Metallice,ode sve u kurac" ili "Motorhead je gotov,otisao je Mikkey Dee".Svi su uvek radili sta Musonja kaze,i to je to.On je glavni,i bez njega nista.Svi ostali su prolazna stvar.Tako to funkcionise u ovom bendu.Ne vidim sta ce Elefson bitnije promeniti,posto je Megadeth objavio tri jako dobra albuma i bez njega (po meni,svi su bolji od poslednja tri kada je on bio u bendu).

 

uze mi rijeci iz usta, 100% tacno, mada ako je iko doprinosio deth-u od dosadasnjih clanova to je junior i dobro je sto se vratio a kad vidim sad fredmana u japanskom tripu bolje da se nikad ne vrati

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jednostavno nije tačno. Friedmanova uloga u Megadeth-u nikako ne može da se poredi sa pomenutim muzičarima u svojim bendovima.

Friedman je snimio solaže koje su bile vrhunac zlatnog doba Megadetha, i njihovih najboljih pjesama. Ja "sečem vene" na njegove solo dionice, a vjerujem da nisam jedini, jer je ono stvarno neponovljivo.

 

Solo deonia nije pesma.Vec solo deonica.Pesme pise Musavi.Jebes pesmu koja je losa a ima dobar solo.A isto tako,jebes los solo ako je pesma dobra.Mislim da smo se razumeli.

 

uze mi rijeci iz usta, 100% tacno, mada ako je iko doprinosio deth-u od dosadasnjih clanova to je junior i dobro je sto se vratio a kad vidim sad fredmana u japanskom tripu bolje da se nikad ne vrati

 

Ja ne sporim uticaj ostalih ljudi.Imali su uticaj,ostavili neki svoj pecat u vremenu,i to je to.Ali covek ovog benda je Musavac,apsolutna alfa i omega.Realno,Fridmen je za njega suvi kurac.Mozda je Fridmen tehnicki bolji gitarista,ali je po pitanju kreativnosti,vizije i liderstva cist kurton za Musavog.A to je neuporedivo bitnije od tehnikalija i sibanja solaza.I zbog toga je povratak i Elefsona u principu potpuno nebitan sa te neke kreativne strane.Sa marketinske je pun pogodak,ali to je vec neka druga prica.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes pesmu koja je losa a ima dobar solo.A isto tako,jebes los solo ako je pesma dobra.Mislim da smo se razumeli.

Tu se slažemo. :pivopije:

 

 

Ja ne sporim uticaj ostalih ljudi.Imali su uticaj,ostavili neki svoj pecat u vremenu,i to je to.Ali covek ovog benda je Musavac,apsolutna alfa i omega.Realno,Fridmen je za njega suvi kurac.Mozda je Fridmen tehnicki bolji gitarista,ali je po pitanju kreativnosti,vizije i liderstva cist kurton za Musavog.A to je neuporedivo bitnije od tehnikalija i sibanja solaza.I zbog toga je povratak i Elefsona u principu potpuno nebitan sa te neke kreativne strane.Sa marketinske je pun pogodak,ali to je vec neka druga prica.

A ovdje već ne. :)

Friedman nikada nije ni trebao da bude lider, zna se ko je gazda u tom bendu uvijek bio. Ali nemoj potcijenjivati Friedmanovu kreativnost, jer on nikako nije drkadžija kao Broderick da stavlja tehniku ispred svega. Friedman je, prije svega, bio majstor da uklopi solažu u pjesmu, i njegovo soliranje se savršeno uklapalo u Mustainove pjesme, i zbog toga su bili jedan od najjačih muzičkih parova ikad. Samo to hoću da kažem. ;)

Edited by Andrija Smith
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok,ali ponavljam,ja to nikada nisam ni sporio...samo hocu reci da Musavom ne treba niko od starih clanova,sto je i dokazao sa prethodna tri albuma,koji su realno jebacki dobri i cak i bolji od nekoliko albuma koji su radjeni sa starom ili delimicno starom postavom.Sto se tice Elefsona,on je svoju kreativnost dokazao u post Megadeth fazi,nista od toga kurcu ne valja ili je teski prosek.Njemu povratak u bend itekako odgovara...i Musavom odgovara,ali cisto zbog marketinga,sa kreativne strane nista to nece znaciti i njemu niko ne treba.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok,ali ponavljam,ja to nikada nisam ni sporio...samo hocu reci da Musavom ne treba niko od starih clanova,sto je i dokazao sa prethodna tri albuma,koji su realno jebacki dobri i cak i bolji od nekoliko albuma koji su radjeni sa starom ili delimicno starom postavom.Sto se tice Elefsona,on je svoju kreativnost dokazao u post Megadeth fazi,nista od toga kurcu ne valja ili je teski prosek.Njemu povratak u bend itekako odgovara...i Musavom odgovara,ali cisto zbog marketinga,sa kreativne strane nista to nece znaciti i njemu niko ne treba.

 

Naravno da mu ne treba,svako je zamenljiv,ali bitna je ta veza medju njima,i trag koji su ostavili.

Isto tako je dokazao da je bez njih ipak prosek,pa nek se neko slozi ili ne.Najkreativniji preiod i najjaca hemija je bila u postavi Elefson-Menca-Fridman-Mastejn,i to je cinjenica(koju potkrepljuje mnogo veci broj onih koji je pominju kao najbolju,ali i vrhunske pesme,nastupi i naveci profit na kraju,to se ne sme zanemariti),i tu se osecala kreativnost sve cetvorice,sta god danas Dejv srao i pricao,kako je on sve maltene sam osmislio i uradio(mozda mu i poveruju oni poceli da slusaju djede skoro ili pre pet-deset godina),ko je iole malo pratio ranije radove i Mence i Fridmana(Dzejson Beker i Kakofonija,a cisto da se zna taj "japanski trip" i orijentalni prizvuk su oduvek bili u njegovim prstima,sto je i dalo pecat djedama,klasican primer-Tornado of Souls solo) van deda,i ko malo bolje poznaje njihove stilove,uocice sta su sve uneli u Megadeth(i sta to fali danas kada ih nema)

Ta hemija na poslednja tri albuma se ne oseca(vreme je pokazalo da i po broju hitova i po kvalitetu zaostaju i za Rast in pisom,i za Kauntadunom,i za Jutanazijom,ali cak i za Kriptikom) a gubila se na Risku i Worldu,i vidi se da je danas Dejv one man band,i da su mu ostali klasicno orudje(poput Eksla i njegovih mu danasnjih Gansa).

Tacno,ovo nista sa kreativne strane nece znaciti sto se vratio Elefson,u pitanju je cist marketing i dobar biznis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 "Elefson-Menca-Fridman-Mastejn" ja ne znam realno ali ozbiljno sta ima posebno u toj postavi osim nekih nostalgicnih momenata i cinjenice da je megadet tada bio na kreativnom vrhuncu, i ne samo megadeth, bila je to i talika i slejer i antrax i mnogi drugi, jednostavno bila takva vremena, i tres je tada bio na vrhuncu popularnosti, i pun mi je kurac kako je to najbolja postava i kako ovi ne valjaju, a slusam megadeth odavno,-bio je to najbolji period za megadeth jer je dejv bio u najboljim godinama za stvaralastvo, i tres je tada bio na vrhuncu. a sta je sa pis sels postavom, meni je ona mozda najbolja. jednostavno sve zavisi od dejva i njegove trenutne inspiracije-moje subjektivno misljenje  

 

 

 

 

:srbija:

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog smisla porediti nesto sto je bilo pre 20 godina sa ovim danas...i bendovi koji nisu menjali postave danas rade slabije albume od onih pre 20 godina.

Hemija,fizika,biologija,matematika...cinjenica je da su poslednja tri albuma odlicna.Poredjenja sa ostalim su subjektivna stvar,meni licno su sva tri za klasu bolji i od World,i od Kriptika,a o Risku da ne pricamo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao, drover mu je poslao poruku koja glasi "if ever there was a time for you and Dave to talk, now is it."

 

 

 

Hemija,fizika,biologija,matematika...cinjenicaje da su poslednja tri albuma odlicna.Poredjenja sa ostalim susubjektivna stvar,meni licno su sva tri za klasu bolji i od World,i odKriptika,a o Risku da ne pricamo.

 

ziva istina :rockdevil::pivopije:

Edited by LukaHM

Share this post


Link to post
Share on other sites

069a24eb-0f6c-4cfb-923e-eddecb630635.jpg

 

 

 

 

dzaba sto je sada "christian", i sto se stalno moli, ipak je onaj stari seronja, s obzirom na nacin kako se rijesio lomenza:

 

"Was James Lomenzo getting ready to leave Megadeth when you asked Ellefson to join?

 

James had given us several years of faithful quality service in the bass and backup vocal position, and when this presented itself, it was hard to make the decision to tell him that we were going to do what was right for all of us, because I care so much about James. From a business point of view, Dave's my bassist. Always has been, always will be. Everybody that's been in the bass position for me, they've been brothers and I love them for it, but it's Dave's gig.

 

With James, he's a super-talented guy, he's a wonderful person and I know he's gonna do great at whatever he does next. He's played with some of the greatest players in the world -- excluding me. You look at his repertoire with Ozzy and Zakk Wylde, and what he did with David Lee Roth and White Lion. Those guys were enormous back in the day. So James has had a very illustrious career, and I don't think by any means the world has seen the last of James. And frankly, if I have any side projects coming up in the future, I want to be able to call up James and say, "You know what, dude? I need killer bass player with a great sense of humor to come do a couple of bass parts for me. Are you game?" And have him not say, "F--- you."

 

Was he understanding about the decision or was he hurt?

 

Well, I can't tell how he feels, but I believe he understood, and I know that he's gonna benefit from the records that are gonna be sold from the catalog. I think a lot of people are scratching their heads right now, thinking, "What's up with this Mustaine guy? We would never have believed he would ever do anything like this." And I think a lot of people that hated me because me and Dave parted, maybe they're gonna scratch their heads, too, and say, "We need to revisit this thing." And maybe they'll go back and look at the catalog. But one thing I do know is that interest in Megadeth just ratcheted up several degrees, and I like it. I'm glad Dave's here. It's a great time for him to be here. I missed him for a long time, and we got a lot of great things on the horizon, and I couldn't think of a better person to share it with."

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo shta ce svirati na Rust In Peace turneji:

 

Just so you know, we are playing 10 songs from over our 25+ year careers, as well as all 9 songs off of RIP.

 

We are playing:

Set The World Afire

Wake Up Dead

In My Darkest Hour

Sweating Bullets

Skin O' My Teeth

Head Crusher

A Tout Le Monde

Symphony Of Destruction

Trust

Peace Sells, But Who's Buying?

(and all of RIP)

 

http://www.megadeth.com/home_popup.php?news_id=1298

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna setlista :rockdevil: Kad bih nesto menjao, zamenio bih Set The World Afire i Sweating Bullets sa Mechanix i She-Wolf, i neku drugu pesmu sa Endgame, smorio je Headcrusher. Na ovo ostalo stvarno nemam zamerke, svi hitovi su tu.

 

EDIT: 9 songs off of RIP? Do jaja, znaci i Dawn Patrol :rockdevil:

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...