Jump to content

mesto YUmetal scene u svetu!


King Diamond

Recommended Posts

znam da nasi bendovi nisu toliko poznati u svetu ni preterano nesto u evropi ali sta mislite da li mi zasluzujemo da se nalazimo na visoj rang lestvici po muzici?? Ja definitivno mislim da imamo bendove koji mogu dobro (odlicno!) da prodju u svetu! i nadam se da ce se to desiti u sledecih par godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slazem se, posebno kad su u pitanju Black bendovi. Cini mi se da ni Simargal ni May Result ne ***u true-false razgranicenja i to je jako dobro. Da su samo Amon Din malo ambiciozniji, gde bi im bio kraj? Glupo je nabrajati sad sve bendove, ali mnogo ocekujem od novih izdanja Abonosa, Alogie i Psychoparadoxa.

E sad, kada bi jedni druge podrzavali, bez obzira na sitne razlike, scena bi bila bar 2 puta jaca. Nazalost, izgleda da nije tako. I ovde smo imali prilike da vidimo teme kao sto su "Simargal ili Stone to Flesh". Bas to je ono najgore sto moze da se desi ovoj sceni. Podela u okviru jedne ionako male scene - ima li nesto pogubnije? Nesloga i malodusnost su prve barijere koje treba probiti da bi scena imala relativno jaku osnovu. A potencijala i svezih ideja ima itekako...

Optimista sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ambicija ima, ideja ima, ali nema najbitnijeg - para.

Ne mozes bez toga nista, Zna se da se parama kupuju bolji instrumenti, bolja studija, samim tim imas i bolji zvuk.

Evo, u subotu sam prisustvovao jednoj svirci lokalnih bendova kod "komsija" u Zagrebu". Au, brate, gde su oni, a gde smo mi?

Primera radi, jedan od najjacih njihovih black metal bendova Deaf Auditorium, za snimanje svojih triju pesama u studiju oni placaju 1000 DM. Koji nas bend ce to ikada moci?

Ali potencijala ima, to je vise nego sigurno... Moramo se boriti, a dokle, to cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nikada necemo imati dobru scenu, kad neki od vas podrzavaju samo beogradske bendove, koji se prave face kao da su neki carevi! To je stvarno istina! Treba podrzavati i ostale bendove npr. kikindski Amentes, koji je sigurno najoriginalniji bend na ovim prostorima! Kada su svirali u Novom Sadu sa Stone to Flesh-om, bukvalno su ih razduvali svojim zvukom. To vam svako moze reci. Ne treba imitirati bendove sa Skandinavije, mozemo mi i bolje u to sam uveren, zar ne? Support underground!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apeiron icon_biggrin.gifa, da, ambicija ima, ideja ima, ali nema najbitnijeg - para.

 

 

Nema ni fanova, medija(?), svirki,izdavaca (osim REX-a),i opet ono najpogubnije nema F A N O V A !!!Metalci uvek nasto mudruju te ne svidja mi se ovo te ne svidja mi se ono...

I kako onda ocekivati od nekoga da ulozi nesto u metal...Ja bih PRVI sve sto imam prodao (za dobar snimak npr.) kada bih znao da ce neko da me u tome podrzi, ovako...priznajem nemam m*da za tako nesto!Ali cu podrzati svakoga ko ih ima!!!Mislim da bi smo svi trebali tako!!!

Znaci,podrzimo domace bendove bez izuzetka i bez predrasuda!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pare, izdavacke kuce, vise mjesta u medijima, to nam fali najvise...

i pored toga, znam koliko je bilo dobrih bendova koji su svirali jedno vrijeme i odjednom se raspali... cesto se raspadaju bendovi i propadaju zaista dobri, mislim nikad ne uspiju se probiti sire od svog grada gdje sviraju i niko ne cuje za njih...

ah, doci ce valjda jednom neko bolje vrijeme za muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se slazemo da kvalitetnih bendova ima, i to vise nego ikada ranije. Kad sam ja pocinjo da slusam metal, postojali su samo bloodbath , anathema i jos neki smesni bendovi... Danasnja scena je dosta dobra, svira se koliko se moze, a za probleme sa lovom nisu krivi bendovi... Jos jedna bitna stvar: Heavy bend ne moze da zivi od prodaje i koncerata samo na trzistu Srbije...ipak je to premalo trziste...ako se ne probiju na strani nikad nece snimiti vise od 2 albuma, a kamo li zaraditi vecu lovu. najbitnije je da se stvorila scena koj eranije nije bilo, i da stvarno mnogi bendovi imaju strasan potencijal...ostalo je u rukama politicara i Boga icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Недостаје нам све! Паре, интересовање металаца (већ размишљам да себе не зовем металцем више, јер ме је срамота ко све данас слуша моју омиљену музику), подршка медија (уз пар светлих изузетака), итд... Мислим да је домаћа сцена доста добро повезана међусобно и на томе се и зановао њен опстанак до сада. Да нисмо најсналаљивији народ на свету, не би било ништа од свега тога. Да је овде Slayer постојао током 80-их, не би се никада чуло за њих.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Pa da nema para ali to nije najgore.

Nema volje.

Losa smo ekipa i to treba priznati da bi nesto promenili.

Bendovi nemaju dovoljno jaku podrsku.

Dodje lepo ekipica na koncert(festival), plati kartu pa onda lepo izadje na pivo zato sto zele da slusaju samo svoje drugare koji su recimo 3. po redu.

A sta sa prva dva benda? Ma ko ih jebe, taj fazon.

Dokle god se ljudi budu precutno napushavali medjusobno u svakom pogledu i dokle god budu minirali i saplitali jedne druge nece biti jake ekipe i medjusobnog postovanja.

A te dve stvari su esencijalne za jaku scenu i gvozdenu volju za probijanjem.

 

Na kraju napominjem da sve ovo govorim iz sopstvenog iskustva i sa velikom zeljom da ljudi malo promene sami sebe ne bi li imali malo vise postovanja za njihove drugare koji sviraju tu miziku i samim tim ih sve predstavljajui govore u njihovo ime.

 

Cast izuzecima,naravno ali ako neko misli da gresim neka me ispravi

Ali neka me ispravi pametno u suprotnom dobice GOLEME BATINE!!! :evil:

 

NAZDRAVLJE I BUDITE ODLICNI JEDNI PREMA DRUGIMA! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ambicija ima, ideja ima, ali nema najbitnijeg - para.

Ne mozes bez toga nista, Zna se da se parama kupuju bolji instrumenti, bolja studija, samim tim imas i bolji zvuk.

Evo, u subotu sam prisustvovao jednoj svirci lokalnih bendova kod \"komsija\" u Zagrebu\". Au, brate, gde su oni, a gde smo mi?

Primera radi, jedan od najjacih njihovih black metal bendova Deaf Auditorium, za snimanje svojih triju pesama u studiju oni placaju 1000 DM. Koji nas bend ce to ikada moci?

Ali potencijala ima, to je vise nego sigurno... Moramo se boriti, a dokle, to cemo videti.

Doci ce valjda vreme kada ce i nasi bandovi imati malo vishe para i moci ce da snimaju...

Nadam se da ce nasi bendovi i u EVropi uspeti,mislim na Psychoparadox koji je po meni nash najbolji death bend,onda Alogia idr da ih ne nabrajam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mislim da May Result i Stone to Flesh definitivno imaju sta da pokazu, mada Ameri padaju na Tornado, koji, bar po meni, i nisu bas nesto. May Result mogu da naprave nevjerovatnu atmosferu i da pokazu sta je black metal mnogim bendovima u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima kod nas dosta dobrih bendova koji mogu da probiju nasu scenu u svijet, a sto je najvaznije polako to i cine... Tornado, Alogia, May Result, Stone To Flesh su probili led i bilo bi dobro kada bi i ostali bendovi posli tim koracima.

do nedavno je bio veliki minus nasim bendovima sto zanemaruju internet kao jedno od jacih oruzja za marketing i promociju benda, ali sreca to se polako popravlja... Tornado je to pokazao u najboljem svjetlu - na MP3.com su dosli u Top20 listu u svom zanru. a i ja znam iz licnog iskustva kako mogu mp3 servisi i stranice zaduzene za promocije, pomoci bendovima. a opet i preko interneta se mogu ostvariti i mnogobrojni kontakti... izdavacke kuce, fanzini, casopisi... ali sve to treba raditi studiozno i polako...

sto se tice para, to je jedini problem, ali opet kao sto sam rekao... snimanje se moze izvrsiti u kucnom studiju (uz dobar comp i opremu), a preko interneta moze se steci i te kako dobra popularnost...

 

ja i Nebojsa iz Tornada smo napravili sajt Hard 'n' Heavy udruzenja ( www.hard-heavy.tk )i jedan mini-forum koji posjeduje velike spiskove izdavackih kuca, domacih i stranih casopisa, tako da je bendovima ovo odlican izvor informacija i kontakt adresa...

 

toliko od mene biggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Trenutno se po meni na svjetskoj sceni mogu probiti samo Alogia i Tornado(koji se vec probio manje vise :mrgreen: )A stone to flesh je dobar kao i the stone ali takvih bendova na ovom svjetu ima i previse dok recimo Alogia i Tornado imaju svoju unikatnost.A bice valjda jednog dana i para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, mnogima ce ovo verovatno smetati, li mislim da mnogi nasi bendovi ipak nisu dovoljno dobri da uspeju u svetu. Fali im originalnosti i ozbiljnog rada, a kod vecine fanova ovde mogu da dobiju velike pohvale i sa manje truda (ko tvrdi suprotno, neka pogleda malo prethodne poruke ovde). Sad, znam da sam malo previse kritican prema nasim bendovima, sto npr. Tornado uspesno dokazuje, ali ipak stojim iza svojih reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema jos kod nas toliko dobrih bendova,koliko se neki mediji trude da prikazu...nasa tri najbolja benda su Tornado,May Result i Psychoparadox (govorim cisto muzicki)...Da bismo se probili dalje treba nesto autenticno,nesto svoje da ubacimo u metal...To nijedan bend (osim Tornada) ne radi...Zasto bi Srbi svirali norvesku varijantu Blacka ili floridsku varijantu Death metala? Zasto ne bi bili svoji,a opet da pratimo i svetske tokove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Da, da, sve je to lepo samo sto ste zaboravili da je nas bend Diluvium osvojio sedmo mesto na rangiranju bendova sa zenskim vokalima u svetu na jednom svetskom popularnom sajtu i nedavno sam nasao scriptu na netu za njih gde su ih stavili rame uz rame sa Lacunom Coil i Evanescensom. To mozda niste znali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam neke od ovih postova i samo bih da kažem da ne mogu da verujem šta vi pričate! Tornado i Diluvium su bili izglasani za najbolje ili su imali najviše downloada na nekom šta-ti-ja-znam sajtu i vi to kapirate kao neko veliko dostignuće i PROBOJ na svetsku scenu?!? 8O :?

 

Nemam reči, HEJ!!! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...