Jump to content

mesto YUmetal scene u svetu!


King Diamond

Recommended Posts

Imamo mi bendova kojih se ne bi postidela ni jedna drzava sa daleko razvijenijom scenom, samo sto nasi bendovi nemaju nikakv proboj u inostranstvu. Pored ovih par black metal bendova koji su stvarno dobri i u rangu sa svetskim [meni se ne svidjaju [preterano ni domaci ni svetski, jer ne volim old shool, ali realno su slicnog kvaliteta], ima tu jos ponekih koji bi mogli da nadju svoje mesto. Abonos na prvom mestu, zatim Tales Of Dark, Diluvium, Draconic, Hetera i verovatno jos nekoliko bendova koje nisam licno cuo, ali sam cuo da su jako dobri. Alogia je nacinila neki konkretniji korak pa cemo videti sta ce da se desi. Problem je promocije i novca .. kvalitet postoji. Ipak, konstatacija je da nasa scena za svet nazalost ne postoji icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kinta je problem ..nishta vishe ..

alogija se probila ali ni ona kakva takva je nema kesha ...bar ne priblizno onoliko koliko bi imala da je u americi ..

 

Amerika = 250 miliona ljudi ..tu se nadje bar 30 000 koji ce da dodju na neki osrednje posecen thrash metal bend .

a da ne kazem oko 300 000 do miliona za neki ql rock sastav tipa RHCP..

Srbija (Beograd) = 4 miliona ljudi ..tu se nadje mozda 3-4 hiljade ljudi na nekim od vecih koncerata domacih grupa...to je NISHTA.. a i upravo sam naveo PLAFON cifru..

 

 

Istina je da je trenutno i u nashoj maloj shugavoj zajednici velika ekspanzija..mi uvek gledamo u tudje dvorishte...polako i mi cemo biti sila na polju metala ako nichega drugog ...a da ne kazem da nismo imali loshe punk i Oi bendove dok su se slovenci muckali u jajima na tom polju....

rnr nam bar isto tako nikad nije nedostajao ..ali i ova grana je sasushila..

 

chinjenica je da je NEGATIV medijski najbolje propracen rnr bend kod nas jedva zivi ...

nemaju kesha ni da sastave kraj sa krajem ..a jedino dobro koje su izvukli iz cele priche (oko benda) je njihov studio koji su kako sam od Goce obaveshten dobili od caleta nekog od tih klinaca iz benda..

 

Sve u svemu ..sa ovoliko kesha koliko se trenutno ulaze 00000 u promovisanje metala kod nas i ovoliko energije koja je utroshena ..(dosta)

dosta se i ostvarilo ...dokle god ima dobrih ljudi koji su spremni da pomognu jedni drugima chak i ovoj osiromashenoj Srbiji ima nade za nashe mlade nade icon_smile.gif

Edited by Orbituated

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

 

Tvrdim da je Mr. Howling Wind u pravu kada je rec o ovoj temi!

 

U prevodu neka rezultati budu vidljivi i uspesni a ne neka puka retorika

od strane nekih. Neka dela govore za sebe a rezultati i recenzije za dela! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinta je problem ..nishta vishe ..

alogija se probila ali ni ona kakva takva je nema kesha ...bar ne priblizno onoliko koliko bi imala da je u americi ..

 

Amerika = 250 miliona ljudi ..tu se nadje bar 30 000 koji ce da dodju na neki osrednje posecen thrash metal bend .

a da ne kazem oko 300 000 do miliona za neki ql rock sastav tipa RHCP..

Srbija (Beograd) = 4 miliona ljudi ..tu se nadje mozda 3-4 hiljade ljudi na nekim od vecih koncerata domacih grupa...to je NISHTA.. a i upravo sam naveo PLAFON cifru..

 

 

Istina je da je trenutno i u nashoj maloj shugavoj zajednici velika ekspanzija..mi uvek gledamo u tudje dvorishte...polako i mi cemo biti sila na polju metala ako nichega drugog ...a da ne kazem da nismo imali loshe punk i Oi bendove dok su se slovenci muckali u jajima na tom polju....

rnr nam bar isto tako nikad nije nedostajao ..ali i ova grana je sasushila..

 

chinjenica je da je NEGATIV medijski najbolje propracen rnr bend kod nas jedva zivi ...

nemaju kesha ni da sastave kraj sa krajem ..a jedino dobro koje su izvukli iz cele priche (oko benda) je njihov studio koji su kako sam od Goce obaveshten dobili od caleta nekog od tih klinaca iz benda..

 

Sve u svemu ..sa ovoliko kesha koliko se trenutno ulaze 00000 u promovisanje metala kod nas i ovoliko energije koja je utroshena ..(dosta)

dosta se i ostvarilo ...dokle god ima dobrih ljudi koji su spremni da pomognu jedni drugima chak i ovoj osiromashenoj Srbiji ima nade za nashe mlade nade icon_smile.gif

ovako....

ne prilici tvojim godinama da tako nesto pricas, u americi niko ne bi ni chuo za alogiju s obzirom na velichinu trzista, ukoliko mislis da je alogija toliko dobra, onda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam sve postove...zakljuchak je sledeci...

Nasoj sceni fali svega(para,medija,povezanost bendova...)...jedino sto ne fali je dobrih bendova...kako im pomoci???...to je pravo pitanje...

 

Takodje treba videti sta je primarno sto mora da se menja na nasoj sceni...sve u svemu...nasa scena se nece probiti u svetu dok god mi ne shvatimo da prvo mi moramo da se promenimo i da damo sve od sebe da je popravimo...bitno je da se trudimo...pare ce kad-tad doci,a sa njima i ostalo...

 

poz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je ipak da mi ne posedujemo 'nasu' metal scenu, neznam stvarno koji bih bend odavde izdvojio kao originalan, svaki je kopija necega, sve je vec odsvirano, a nista nije sto se moze reci da je sa naseg prosotra, kao neki srpski metal, osim sto ovi spominju slovenski black, nisam slusao pa nemogu da sudim. Jedini bend koji bi izdvojio da je originalan na neki nacin a nije metal je eyesburn te i malim narkosima i dalja podrska od mene icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

consecration. to nije nigde odsvirano, ali je toliko tesko slusljivo da ima prolaz u jako uskom krugu publike, kako u scg, tako i u svetu. pustah nekim fincima i dobih krajnje podeljene reakcije. ali prva je: WTF?! samo oni imaju all out support sto se mene tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je ipak da mi ne posedujemo 'nasu' metal scenu, neznam stvarno koji bih bend odavde izdvojio kao originalan, svaki je kopija necega, sve je vec odsvirano, a nista nije sto se moze reci da je sa naseg prosotra, kao neki srpski metal, osim sto ovi spominju slovenski black, nisam slusao pa nemogu da sudim. Jedini bend koji bi izdvojio da je originalan na neki nacin a nije metal je eyesburn te i malim narkosima i dalja podrska od mene icon_mrgreen.gif

Upravo to icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je ipak da mi ne posedujemo 'nasu' metal scenu, neznam stvarno koji bih bend odavde izdvojio kao originalan, svaki je kopija necega, sve je vec odsvirano, a nista nije sto se moze reci da je sa naseg prosotra, kao neki srpski metal, osim sto ovi spominju slovenski black, nisam slusao pa nemogu da sudim. Jedini bend koji bi izdvojio da je originalan na neki nacin a nije metal je eyesburn te i malim narkosima i dalja podrska od mene 

 

potpuno na mestu...

svi su kao u nekom svojstvenom fazonu a opet impresioniraju druge ...

...neki ni to ne rade kako treba al boze moj ...oni jedini rade i sad svi treba da ih hvalimo...

 

icon_smile.gif

Bice nasha scena bolja ....josh nemamo dovoljno kukolja da bi videli zito ..icon_smile.gif

to je fora ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

consecration. to nije nigde odsvirano, ali je toliko tesko slusljivo da ima prolaz u jako uskom krugu publike, kako u scg, tako i u svetu. pustah nekim fincima i dobih krajnje podeljene reakcije. ali prva je: WTF?! samo oni imaju all out support sto se mene tice.

to je subjektivan utisak, nema to bliskog kontakta sa realnoscu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima par originalnih bendova za mene (The Stone, May Result, Tornado, Interfector,Abonos, pa mozda i Draconic), pa dobro oni su u ovom momentu na neki nacin headlineri, ako izuzmemo Alogiu!!!

 

Interfector je dosta slican Meleches-u, ali momci dok su stvarali pjesme nisu slusali takvu muziku, niti iko od njih sluca black i slicno, pretezno je tu heavy i prog!!!

 

Tornado i Abonos su za mene bar originani!!!

 

Ne znam sta drugi misle!!!

A sto se tice postojanja scene, sve vise je bendova, scena je jos uvijek u razvoju, ali ima ljudi koji rade na tome da se scena polako uzdize!!!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Vladanom oko svega sto je napisao! Zaboravio je samo da pomene da najpre mi sami moramo da podrzavamo SVE metal bendove iz Srbije a ne pola hvali a pola pljuje jer je tako demokratija!! Ovo je stvar gde nema demokratije- podrzi sve i svakoga nije bitno da li je power, black ili thrash u pitanju!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Vladanom oko svega sto je napisao! Zaboravio je samo da pomene da najpre mi sami moramo da podrzavamo SVE metal bendove iz Srbije a ne pola hvali a pola pljuje jer je tako demokratija!! Ovo je stvar gde nema demokratije- podrzi sve i svakoga nije bitno da li je power, black ili thrash u pitanju!

pivopije.gif

Glupost, zasto bi ja podrzavao nesto sto mi se ne svidja? Zato sto je Srpsko? Ako je lose, lose je, cije god da je. Svaki bend ima svoju publiku i armiju obozavatelja, ali takodje i one koji taj bend ne vole.

Bendovi od nase podrske nemaju nista, ako je njihova muzika neinventivna i ako podsecaju na 1000 drugih bendova, izdaju albume koji koje kad slusas dobijes onaj izraz lica "ovo sam vec cuo negde" ili jednostavno sviraju losu i dosadnu muziku, pa iako je ona veoma originalna. Da se zaradi neka kinta za bolju opremu moze, samo treba se malo potruditi, a ne cekati da kinta sama kapne. Isto tako niko nece da dodje i stavi ti ugovor za album pred nos, ako se sam ne potrudis da se tvoja muzika cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Vladanom oko svega sto je napisao! Zaboravio je samo da pomene da najpre mi sami moramo da podrzavamo SVE metal bendove iz Srbije a ne pola hvali a pola pljuje jer je tako demokratija!! Ovo je stvar gde nema demokratije- podrzi sve i svakoga nije bitno da li je power, black ili thrash u pitanju!

pivopije.gif

jesi li ti normalan?

 

sta ko ima od moje nominalne podrske u domu omladine? suv kurac, ako i toliko. da li ja licim na nekog ko ce da se blamira u inostranstvu i uvaljuje promo disk nekog supackog banda nekom zaista bitnom faktoru? budi ozbiljan bar malo. scena se ne gradi na osnovu "podrske", nego na osnovu kritike. a svaki band mora da radi na sebi i svojoj muzici.

sta ja sad u helsinkiju pustim nekome neki srpski "perspektivan" band, taj neko se nasmeje i kaze * wannabes.

 

* se menja kao npr. dimmu borgir, sonata arctica, mayheim, kreator, my dying bride, nightwish...

 

LJUDI, BUDIMO OZBILJNI!

nemamo bandove koji mogu svetu da ponude nesto novo. mislim nesto sto vec nisu culi. osim eto sto je tornado popularniji negde drugde nego kod nas. i sto may result i dilluvium imaju svoja izdanja u nekoj svetskoj 4. ligi. koga jos boli kurac za alzirske MDB, zaboravih ime, makar oni zvucali krajnje pristojno? ili za madjarski slayer?

 

1. ne lozite se da je srbija bilo kome egzoticnza, jer NIJE.

2. ne lozite se da sa kopijom necega mozete nesto da uradite, jer ce vam se smejati, kao sto se finci mahom smeju sonati i moonsorrow

3. ne lozite se da je losa produkcija jedina tr00, jer to kurcu ne vredi.

4. ne lozite se da cete oziveti nesto sto je mrtvo.

5. bacite se na artizam. mozda imate srece pa nesto od toga napravite.

6. odradite pop varijantu. pronadjite ono sto se trazi u svetu, iskoristite sustinu bez trunke kradje, napravite sopstveno pakovanje i molite se luciferu da vam uspe.

 

pozeleo bih vam srecu ako biste znali sta sa njom da uradite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li ti normalan?

 

sta ko ima od moje nominalne podrske u domu omladine? suv kurac, ako i toliko. da li ja licim na nekog ko ce da se blamira u inostranstvu i uvaljuje promo disk nekog supackog banda nekom zaista bitnom faktoru? budi ozbiljan bar malo. scena se ne gradi na osnovu "podrske", nego na osnovu kritike. a svaki band mora da radi na sebi i svojoj muzici.

sta ja sad u helsinkiju pustim nekome neki srpski "perspektivan" band, taj neko se nasmeje i kaze * wannabes.

 

* se menja kao npr. dimmu borgir, sonata arctica, mayheim, kreator, my dying bride, nightwish...

 

LJUDI, BUDIMO OZBILJNI!

nemamo bandove koji mogu svetu da ponude nesto novo. mislim nesto sto vec nisu culi. osim eto sto je tornado popularniji negde drugde nego kod nas. i sto may result i dilluvium imaju svoja izdanja u nekoj svetskoj 4. ligi. koga jos boli kurac za alzirske MDB, zaboravih ime, makar oni zvucali krajnje pristojno? ili za madjarski slayer?

 

Where do you want me to sign? hehehe...

 

Vaistinu je tako, bez preterivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno sam u zemlji sa najvecom metal produkcijom po glavi stanovnika, upoznao sam ljude koji su bitni faktori u celoj toj produkciji i oni su mi rekli kakva su iskustva imali sa "egzoticnim" zemljama.

 

dakle trazi se nesto potpuno novo, ili potpuni sablon sa novim pakovanjem.

 

ne treba da potpisujes, samo me upozori da ne zveknem prvog koji sledeci kaze kako treba podrzati sve i svakog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nema veze sa realnoscu kada kazem tako nesto ja ili ti, ali kada kaze producent 69 eyes ili menadzer amorphisa, to je vec validna potvrda.

producent shesetdevet ochiju gleda shta bi moglo da se proda, i on saM verovatno zna da ni shestedevet ochiju nema neki kvalitet....ukoliko je rekao za konsekrejsn da ne znam koliko valja, zeza, veruj mi....

btw. mozda se nismo razumeli jerbo sam ja mislio iskljucivo na nivo kvaliteta svi8ranja i muzike....da je marty chuo onog gitaristu bilo bi jako interesantno slusati elaboracije na temu kako covek ne zna da svira.... icon_smile.gif

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li ti normalan?

 

sta ko ima od moje nominalne podrske u domu omladine? suv kurac, ako i toliko. da li ja licim na nekog ko ce da se blamira u inostranstvu i uvaljuje promo disk nekog supackog banda nekom zaista bitnom faktoru? budi ozbiljan bar malo. scena se ne gradi na osnovu "podrske", nego na osnovu kritike. a svaki band mora da radi na sebi i svojoj muzici.

sta ja sad u helsinkiju pustim nekome neki srpski "perspektivan" band, taj neko se nasmeje i kaze * wannabes.

 

* se menja kao npr. dimmu borgir, sonata arctica, mayheim, kreator, my dying bride, nightwish...

 

LJUDI, BUDIMO OZBILJNI!

nemamo bandove koji mogu svetu da ponude nesto novo. mislim nesto sto vec nisu culi. osim eto sto je tornado popularniji negde drugde nego kod nas. i sto may result i dilluvium imaju svoja izdanja u nekoj svetskoj 4. ligi. koga jos boli kurac za alzirske MDB, zaboravih ime, makar oni zvucali krajnje pristojno? ili za madjarski slayer?

 

1. ne lozite se da je srbija bilo kome egzoticnza, jer NIJE.

2. ne lozite se da sa kopijom necega mozete nesto da uradite, jer ce vam se smejati, kao sto se finci mahom smeju sonati i moonsorrow

3. ne lozite se da je losa produkcija jedina tr00, jer to kurcu ne vredi.

4. ne lozite se da cete oziveti nesto sto je mrtvo.

5. bacite se na artizam. mozda imate srece pa nesto od toga napravite.

6. odradite pop varijantu. pronadjite ono sto se trazi u svetu, iskoristite sustinu bez trunke kradje, napravite sopstveno pakovanje i molite se luciferu da vam uspe.

 

pozeleo bih vam srecu ako biste znali sta sa njom da uradite.

u, gadno je kada smo se ti i ja slozili.... icon_smile.gif

sonata i jeste kopija u velikoj meri, pricam ja....

maY result i diluvium jesu izdali neke albume u insotranstvu k'o shto za rex izdaju stranibednovi, mozda za nijansu ozbiljnije.... icon_da.gif

u artizmu ce se mnogi pogubiti i ispasce prepotentna kich varijanta pa se ovo ne preporucuje, osim ukoliko niste vrhunski muzicari i fokusirate se striktno na muziciranje, a ne na neke propratne estetske ispraznosti....

veoma je tanka linija koju povucemo izmedju pakovanja popularnog i kopiranja popularnog, i btw. pogresno je igrati na kartu trenda i pop foru, zato shto cete vrlo verovatno ispushiti, a i nije posten pristup muzici, treba gledati da se napravi shto bolja muzika bez razmisljanja o tome koliko hoce il' nece da se isplati, a pravi kvalitet se u 98,98% slucajeva isplati....barem na mikro planu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...