Jump to content

mesto YUmetal scene u svetu!


King Diamond

Recommended Posts

slabo sam ja nanjusio originalne ideje. jebaga. mozda sam idealista, ali mislim da kvalitet i originalnost ideje stoje iznad bilo kakvog studia. ne bih se slozio da svaka zemlja ima do 10 kvalitetnih bandova, a da su ostali kopije. nadju se originalni i kvalitetni u zemljama gde se primio metal. mozda je ovde najveci problem sto se metal niti svira, niti slusa ozbiljno, i sto ovde nema dovoljno interesovanja za to. nije ga bilo ni 80-ih, ni 90-ih, mislim da ga nema ni sad. to je jedan od razloga. sto ne mora da znaci da ne moze da se radi za stranu publiku, ako se neko vec ozbiljno i profesionalno bavi muzikom, a ne svira po malo u slobodno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U pravu si, evo pogledaj Alogiu, koja je mozda jedan od 2-3 domaca benda koja se ozbiljno bave tim sto rade, oni sigurno mogu traziti za svaku svoju svirku u zemlji 500 ili cak 1000 eura, iako taj kont nije originalan, ali takvi nam bendovi trebaju za evropu, znaci posvetiti se muzici 100%, a malo je takvih koji su na to spremni!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih se za njih slozio, osim da su profesionalni. oni nemaju ideju. prvi problem. oni pevaju na srpskom. drugi problem. album im je prilicno lose prosao u metal hammeru. treci problem.

zasto bi iko slusao alogiu pored zive sonate, na primer. mada je i sonata postala tesko sranje. svaka njima cast za trud, ali to opet nije dovoljno dobro. takvih bandova ima pun kurac po nemackoj, italiji, finskoj, svedskoj... i oni koji su ikada valjali, sada se jedva batrgaju. treba nesto novo otkriti u poweru. ali alogia ide na sigurnu varijantu i zavrsava sa prosecnom ocenom 2.25

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, evo pogledaj Alogiu, koja je mozda jedan od 2-3 domaca benda koja se ozbiljno bave tim sto rade, oni sigurno mogu traziti za svaku svoju svirku u zemlji 500 ili cak 1000 eura, iako taj kont nije originalan, ali takvi nam bendovi trebaju za evropu, znaci posvetiti se muzici 100%, a malo je takvih koji su na to spremni!

 

Poz

malo je koji mogu ziveti od muzike!

to je jos jedan od osknovnih problema!

nemozes se posvetiti 100% muzici kada nemas lovu , a ni vreme!

ali eto mislim da nasi bendovi prave kvalitetnu muziku u odnosu na kakve uslove imaju!

a bas da mogu traziti toliko para , neznam , to su VELIKE pare veruj mi!

pogotovo za 1 koncert!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i da traze,ne bi dobili,jer NIKO nije spreman da plati toliko za metal svirku,pogotovu zato sto je opste poznato da kod nas svi postuju neki bend,ali na kraju,kada taj isti bend svira,niko ne dodje na njihovu svirku,a pravdaju se time kako nisu imali kintu.

Pa umesto da puse 4 paklice cigara dnevno,fanovi mogu da skupe pare da berem jednom mesecno odu na neki koncert,a karta je ionako u proseku 100-150 din....

Edited by SlavoniC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koliko god bili posveceni i pozrtvovani, nista bez para..Ide donekle dok neko iz benda ne kaze: " E, jebi ga, ja nemam vise.." i to nema nikakve veze sa njegovom profesionalnoscu ili bilo cim. Sve je sjebano...Moj bend, Demether, uspeva da se izbori sa time, ni sam ne znam kako vise. Dva clana nam zive u NS, troje su u ZR, jedan u KI, a jedan je iz BG. Kako li je nama da sastavimo za probu?? Zamislite kako se mi osecamo kad nam, pored tolikog truda, neko nesto iskenja kao komentar za svirku? Pa sta!!?? Svako ima pravo da prica sta hoce.

 

Zato glavu gore, muzicari, bice bolje!!!

Pozdrav iz Vojvodine pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

album im je prilicno lose prosao u metal hammeru. treci problem.

 

ali alogia ide na sigurnu varijantu i zavrsava sa prosecnom ocenom 2.25

Nisi u pravu. Ocena recenzije u Metal hammer-u je 4/7 i to je iznad proseka i najveca ocena koju je neki srpski bend u tom magazinu dobio.

To je odlicno obzirom da je Metal hammer poznat po najostrijim kritikama.

Ta ocena koju si ti naveo je verovatno iz Soundcheck-a.

U Metal heartu su dobili 7/10, tako da im je prosecna ocena visa od te koju si ti naveo.

 

Ima vremena i za nas, docice vreme kad ce yumetal biti cenjen, ne samo kod nas, nego i u svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna ocena je misljenje jednog novinara.

 

Prosek u soundchecku je vec stav. I to stav najveceg metal casopisa na svetu.

 

Nisam odavno video da je jedan power album imao tako los prosek u soundchecku. Posto imam sve Hammere od oktobra 1991., mogu to i dokumentovati.

 

Fakat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja znam, meni je mnogo bitnija sama racenzija albuma, koju pise covek koji slusa taj pravac koji ocenjuje, od soundchek-a gde ocenjuju novinari sa razlicitim ukusima i gde je normalno i za ocekivati da oni koji slusaju black, death, thrash i sl. jedan power album okarakterisu kao los.

Iz tog razloga se ne obazirem posebno na soundchek.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali kako objasnjavas da je desetine power albuma iz 2004. dobilo daleko vece proseke? Postoji objektivnost... Tipa, kultni Robert Muller, koji prezire power, je svojevremeno davao petice Guardianima, Avantasiji i ostalim power albumima za koje je smatrao da imaju objektivan kvalitet, iako mu se licno nisu previse dojmili. To je odlika nepristrasnog novinara koji se trudi da svoje licne muzicke afinitete stavi u drugi plan. E, sad, sto je zavalio keca Alogiji (i jos neki jako tolerantni novinari tamo), u to vec necu da ulazim, ali bih i mogao icon_smile.gif ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi u pravu. Ocena recenzije u Metal hammer-u je 4/7 i to je iznad proseka i najveca ocena koju je neki srpski bend u tom magazinu dobio.

To je odlicno obzirom da je Metal hammer poznat po najostrijim kritikama.

Ta ocena koju si ti naveo je verovatno iz Soundcheck-a.

U Metal heartu su dobili 7/10, tako da im je prosecna ocena visa od te koju si ti naveo.

 

Ima vremena i za nas, docice vreme kad ce yumetal biti cenjen, ne samo kod nas, nego i u svetu.

kent has spoken.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali kako objasnjavas da je desetine power albuma iz 2004. dobilo daleko vece proseke? Postoji objektivnost... Tipa, kultni Robert Muller, koji prezire power, je svojevremeno davao petice Guardianima, Avantasiji i ostalim power albumima za koje je smatrao da imaju objektivan kvalitet, iako mu se licno nisu previse dojmili. To je odlika nepristrasnog novinara koji se trudi da svoje licne muzicke afinitete stavi u drugi plan. E, sad, sto je zavalio keca Alogiji (i jos neki jako tolerantni novinari tamo), u to vec necu da ulazim, ali bih i mogao icon_smile.gif ...

Ako si ocekivao da ce Alogia, kao bend iz Srbije sa albumom iz 2000-te godine, da startuje kao Guadriani i Avantasia, koji su pritom u najvecim svetskim kucama, to bi bila naucna fantastika.

 

Usli su i na chart nemackog (i jedinog validnog  ) Metal Hammera i isto zauzeli poslednje mesto. Problem je u tome sto se na te chartove ne ulazi zato sto je bend dobar ili los, vec zato sto izdavacka kuca plati da album udje u glasanje, a posle je stvar novinara kako ce proci. Zato neki vrhunski albumi ne ulaze uopste na glasanje, jer nema ko da pljune kintu za njih, a mozda je to i bolje jer se desi da album zauzme losu poziciju sto zna da utice na ljude. Hocu reci da tvoja konstantacija ne stoji da je uspeh sto su barem usli, jer je to bilo zagarantovano

 

Vidis, i sam kazes da i neki vrhunski albumi mogu da zauzmu losu poziciju.

Sto to ne bi bio slucaj i sa Alogiom?

 

Zato, evo ti objasnjenja koje si trazio a i ujedno ga i sam sebi dao: I VRHUNSKI ALBUMI MOGU DA ZAUZMU LOSU POZICIJU.

Zadovoljan?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da se stekne utisak da pljujem Alogiju, jer nije tako. To da rascistimo u startu. Iznosim iskljucivo cinjenice, bez ikakvog subjektivnog stava.

 

1.) Nisam rekao da vrhunski albumi mogu da zauzmu losu poziciju. Necemo da se igramo demagogije i izvrtanja reci ovde ili vise necu da ti odgovaram na postove. OK? "Zato neki vrhunski albumi ne ulaze uopste na glasanje". To stoji. Istina, stoji i "a mozda je to i bolje jer se desi da album zauzme losu poziciju sto zna da utice na ljude", ali to se ne odnosi na te vrhunske albume, vec ne albume velikih bendova koji nisu dobri i bolje im je da ne ulaze u check kako se ne bi njihov (ocekivan) los rezultat odrazio na, recimo, prodaju. Mislim da je to vise nego jasno. Da se ne tumacimo pogresno vise.... "Vrhunski albumi" svakako nece da zauzmu tako losu poziciju.

 

2.) Pomenuo sam Avantasiju kao vrhunsku u svom zanru i kao album koji je zauzeo veoma visoko mesto. Izasao je za AFM, koji u to vreme nije bio velika kuca, gotovo na nivou danasnjeg Locomotivea.

 

3.) Ali, evo drugih, da kazem poredljivih, primera iz prosle godine, posto sam preterao sa ova prva dva, iako nisam imao nameru da poredim. Dakle, bez Edguya, Angre, Sonate i ostalih velicina...

 

Maj: Warrior - The Wars Of Gods And Men (Reality - jesi li cula za tu kucu?) 3.55, najgori prosek u mesecu Chaosbreed - Brutal 3.09

Septembar: najgori prosek u mesecu, shokantno Time Machine - Reviviscence 3.09

Avgust: Steel Prophet - Beware 3.18

Jul: Stormwarrior - Northern Rage (Remedy, bre) 3.55

Mart: Debase - Unleashed 4.00

Novembar: Manticora - 8 Deadly Sins 3.45, Chinchilla - Take No Prisoners 3.27

Oktobar: Guardians Of Time - Machines Of Mental Design 3.00

------------

mrzi me vise. Poenta je da ne mogu da nadjem nijedan heavy/power/prog album koji je losije prosao u glasanju u 2004. Nijedan od navedenih albuma nije vrhunski, daleko od toga i mnogi ce se sloziti da je Alogija u ligi sa ovim bendovima.

 

Jeste li?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogotovu zato sto je opste poznato da kod nas svi postuju neki bend,ali na kraju,kada taj isti bend svira,niko ne dodje na njihovu svirku,a pravdaju se time kako nisu imali kintu.

Pa umesto da puse 4 paklice cigara dnevno,fanovi mogu da skupe pare da berem jednom mesecno odu na neki koncert,a karta je ionako u proseku 100-150 din....

slazem se.

 

kad bend stavi cenu karte 100 din - komentar publike je "ok."

kad stavi 120 - "paaaa......ok."

ako stavi 150 - "eeeee, a zasto tako skupa karta??"

 

to je samo 30 dinara razlike. sta je sa ljudima? bendu znaci svaki dinar od karata. ne smem ni da zamislim koji bi komentari pali ako bi cena bila 200..

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... Plus kakvu podrsku pruzaju "metalci" u poslednje vreme bendovima,organizatorima,zinovima itd.

Valjda ce konacno poceti da razmisljaju i da pruze preko potrebnu podrsku svima koji rade nesto za ovu jebenu scenu...

e to bas pokusavam reci!

ali eto kada nebude vise nista opet ce mo svi zajedno kukati kako nema nista!

balkanska posla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da se stekne utisak da pljujem Alogiju, jer nije tako. To da rascistimo u startu. Iznosim iskljucivo cinjenice, bez ikakvog subjektivnog stava.

 

1.) Nisam rekao da vrhunski albumi mogu da zauzmu losu poziciju. Necemo da se igramo demagogije i izvrtanja reci ovde ili vise necu da ti odgovaram na postove. OK? "Zato neki vrhunski albumi ne ulaze uopste na glasanje". To stoji. Istina, stoji i "a mozda je to i bolje jer se desi da album zauzme losu poziciju sto zna da utice na ljude", ali to se ne odnosi na te vrhunske albume, vec ne albume velikih bendova koji nisu dobri i bolje im je da ne ulaze u check kako se ne bi njihov (ocekivan) los rezultat odrazio na, recimo, prodaju. Mislim da je to vise nego jasno. Da se ne tumacimo pogresno vise.... "Vrhunski albumi" svakako nece da zauzmu tako losu poziciju.

 

2.) Pomenuo sam Avantasiju kao vrhunsku u svom zanru i kao album koji je zauzeo veoma visoko mesto. Izasao je za AFM, koji u to vreme nije bio velika kuca, gotovo na nivou danasnjeg Locomotivea.

 

3.) Ali, evo drugih, da kazem poredljivih, primera iz prosle godine, posto sam preterao sa ova prva dva, iako nisam imao nameru da poredim. Dakle, bez Edguya, Angre, Sonate i ostalih velicina...

 

Maj: Warrior - The Wars Of Gods And Men (Reality - jesi li cula za tu kucu?) 3.55, najgori prosek u mesecu Chaosbreed - Brutal 3.09

Septembar: najgori prosek u mesecu, shokantno Time Machine - Reviviscence 3.09

Avgust: Steel Prophet - Beware 3.18

Jul: Stormwarrior - Northern Rage (Remedy, bre) 3.55

Mart: Debase - Unleashed 4.00

Novembar: Manticora - 8 Deadly Sins 3.45, Chinchilla - Take No Prisoners 3.27

Oktobar: Guardians Of Time - Machines Of Mental Design 3.00

------------

mrzi me vise. Poenta je da ne mogu da nadjem nijedan heavy/power/prog album koji je losije prosao u glasanju u 2004. Nijedan od navedenih albuma nije vrhunski, daleko od toga i mnogi ce se sloziti da je Alogija u ligi sa ovim bendovima.

 

Jeste li?

Par informacija koje ces verovatno "na prvu" okarakterisati kao neistinu, no to me nece spreciti da ih iznesem. Iz prve ruke (naravno da necu navesti koje, tj. cije) AlogiA je od 24-og na ovamo prodata sirom Evrope u preko 3.000 primeraka i koliko sam ja skapirao, LOKOMOTIVE je potpisao (ili treba da potpise) licencni ugovor sa dve vodece zemlje EU. Nije mi jasno zbog cega ti je prof. Kente AlogiA tolika knedla u grlu. Sta bi po tebi trebalo da uradi NAS bend preko da bi ga ti nazvao VELIKIM, ili neskromno NAJVECIM bendom u nas??!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da se stekne utisak da pljujem Alogiju, jer nije tako. To da rascistimo u startu. Iznosim iskljucivo cinjenice, bez ikakvog subjektivnog stava.

 

1.) Nisam rekao da vrhunski albumi mogu da zauzmu losu poziciju. Necemo da se igramo demagogije i izvrtanja reci ovde ili vise necu da ti odgovaram na postove. OK? "Zato neki vrhunski albumi ne ulaze uopste na glasanje". To stoji. Istina, stoji i "a mozda je to i bolje jer se desi da album zauzme losu poziciju sto zna da utice na ljude", ali to se ne odnosi na te vrhunske albume, vec ne albume velikih bendova koji nisu dobri i bolje im je da ne ulaze u check kako se ne bi njihov (ocekivan) los rezultat odrazio na, recimo, prodaju. Mislim da je to vise nego jasno. Da se ne tumacimo pogresno vise.... "Vrhunski albumi" svakako nece da zauzmu tako losu poziciju.

 

2.) Pomenuo sam Avantasiju kao vrhunsku u svom zanru i kao album koji je zauzeo veoma visoko mesto. Izasao je za AFM, koji u to vreme nije bio velika kuca, gotovo na nivou danasnjeg Locomotivea.

 

3.) Ali, evo drugih, da kazem poredljivih, primera iz prosle godine, posto sam preterao sa ova prva dva, iako nisam imao nameru da poredim. Dakle, bez Edguya, Angre, Sonate i ostalih velicina...

 

Maj: Warrior - The Wars Of Gods And Men (Reality - jesi li cula za tu kucu?) 3.55, najgori prosek u mesecu Chaosbreed - Brutal 3.09

Septembar: najgori prosek u mesecu, shokantno Time Machine - Reviviscence 3.09

Avgust: Steel Prophet - Beware 3.18

Jul: Stormwarrior - Northern Rage (Remedy, bre) 3.55

Mart: Debase - Unleashed 4.00

Novembar: Manticora - 8 Deadly Sins 3.45, Chinchilla - Take No Prisoners 3.27

Oktobar: Guardians Of Time - Machines Of Mental Design 3.00

------------

mrzi me vise. Poenta je da ne mogu da nadjem nijedan heavy/power/prog album koji je losije prosao u glasanju u 2004. Nijedan od navedenih albuma nije vrhunski, daleko od toga i mnogi ce se sloziti da je Alogija u ligi sa ovim bendovima.

 

Jeste li?

Par informacija koje ces verovatno "na prvu" okarakterisati kao neistinu, no to me nece spreciti da ih iznesem. Iz prve ruke (naravno da necu navesti koje, tj. cije) AlogiA je od 24-og na ovamo prodata sirom Evrope u preko 3.000 primeraka i koliko sam ja skapirao, LOKOMOTIVE je potpisao (ili treba da potpise) licencni ugovor sa dve vodece zemlje EU. Nije mi jasno zbog cega ti je prof. Kente AlogiA tolika knedla u grlu. Sta bi po tebi trebalo da uradi NAS bend preko da bi ga ti nazvao VELIKIM, ili neskromno NAJVECIM bendom u nas??!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali alogia je dosta DOBAR, ali ne vrhunski bend....

 

Nista drugo ja nisam ni tvrdila. Konstatovala sam sledece: ako vrhunski bendovi mogu da zauzmu losu poziciju sto bi onda bilo cudno ako se na istoj nadje i jedna Alogia sa albumom koji, svi smo se najzad slozili, nije vrhunski.

Nadam se da sam bila jasnija.

 

Kente, kao novinar, koji je na mene u globalu ostavio odlican utisak citajuci intervjue u Butcherian Vibe-u, bi trebao malo objektivniji i nepristrasniji da budes i da u slucaju Alogie prikazes obe strane medalje a ne iskljucivo onu losiju na kojoj insistiras, jer, iskreno, ni ja ne mogu da se otmem utisku da ti je Alogia knedla u grlu.

Koliko primecujem tebe je jedino ta recenzija tj. losa pozicija Alogie u sounchek-u obradovala jer ne vidim da se na ostale osvrces i pridajes im paznju.Skroz neprofesionalno. Dobar novinar to sebi ne bi trebao da dozvoli.

Posto si upucen i adekvatno informisan sto sa ostalima ne podelis i losije (u koje si nas vec uputio) i one manje losije informacije, kojim sam se ja morala baviti jer koliko vidim ti ni ne nameravas.

 

Bojim se da ne zavrsis kao kolega Lakic u poslednjem Rok ekspresu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...