Jump to content

mesto YUmetal scene u svetu!


King Diamond

Recommended Posts

nevezano za A(gro)logiU,

 

koji kurac se svi bune kad je karta preko 100 din? nista mi nije jasno... budimo realni, 100 din. je 1.25 eura, 200 din. je 2.5 eura. apsolvirano. ulaznica za jedan festival (pet bandova, 4 domaca + gosti iz zagreba, koji pritom postoje nekih 15-ak godina i poznati su medju matorim gothicarima) je bila 300 dinara, znaci 3.75 eura. ljudi su se zalili da je karta bila brutalno skupa. u pitanju je bio celonocni program.

ne moze sve da se dobije na gotovo i za dzabe.

 

ovde nema ozbiljne publike koja ide samo na ono sto voli, pa koliko god to kostalo, ovde svako ide na sve, i svako ce pre ostaviti 3 puta po 100 dinara za neku demo svirku, nego da ode na phantasmagoriu. problem je sto smo zatrpani svirkama nepoznatih i neoprobanih bandova sumnjivog kvaliteta i talenta, koji moraju jos mnogo da vezbaju... i svako od njih ce naplatiti svoj 100 din. za sat vremena povrsne svirke.

 

ovde ima previse svega, previse svirki, previse zine-ova, previse bandova, a problem konkurencije je sto se svi trude da budu sto pristupacniji i da eventualno otpiljare neku kintu, umesto da znaju svoje granice i rade na sebi dok ne bude vreme da se pokazu. i da kao profesionalci drze cenu karte od 5 eura. (400 din)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK, hajde vas dvoje, nemojte da ste lesinari, vec dajte raspravljati na konstruktivan nacin...

 

Koliko se secam (a to je prilicno lako proveriti skrolovanjem na gore), ovde je bila prica o rezultatu u pomenutom magazinu i ja sam se na to samo nadovezao. Apsolutno nista drugo nisam pominjao i odmah sam napadnut, ne vidim bas sa kojim razlogom. Alicia, veoma je nisko govoriti kako me je taj prosek obradovao, kada je to laz. Prvo, licno veoma gotivim prog/power metal, koliko u retro, toliko i u modernoj formi. U slucaju Alogije imam dodatni razlog, mada on na mene (posto bi trebalo da budem objektivan i nepristrasan, mada ti tvrdis da nisam icon_confused.gif ) ne bi trebalo da utice. Ne znam kako si mogla da zakljucis o tome, kada sam iskljucio iznosio cinjenice. Malo je suludo to izvlaciti iz price koja nikako ne ukljucuje moj stav. Ali, OK, navikao sam da budem pogresno tumacen, makar se trudio da budem sto razgovetniji. Elem, laz je da me je obradovalo, zato sto smatram da zasluzuju veci i licno bih dao ocenu koja je visa od prosecne da sam bio u stanju da glasam.

 

Reci da je meni Alogia knedla u grlu je vec glupost. Nikada nisam imao nista protiv njih, stavise njihov rad dosta postujem i smatram da su kljucan bend za dalji razvoj nase scene i proboj na strano trziste. Drugi album mi se dosta vise svidja od debija i to ne krijem. Mislim da je prvi bio previse kompilacijski, mozda zbog vise pevaca, i da su na drugom stvari dosle na svoje mesto, prezentujuci jedan fin sklop power i prog metala. Eto vam misljenje, pa sada vec mozete izvlaciti neke zakljucke, a ne iz nekog imaginarnog. Ovo sam vec rekao negde na njihovoj temi, ali Alicia, to ti je ocigledno promaklo cim mozes da tvrdis kako prikazujem samo jednu stranu medalje. Big Mama, reci da su "najveci u nas" je konvencija i to nema potrebe ponavljati. Naravno da se slazem i da mislim da to nije diskutabilno, kao sto nema razloga da ti ne verujem kada iznosis te podatke. No, podvlacim po ko zna koji put, prica je bila o Hammeru i tu sam rekao sta sam imao, sto ne znaci ni da se s tim slazem ni da ne zelim da pricam o pozitivnom. Implikacija ne povlaci ekvivalenciju, to je trebalo da naucite u skoli, u predmetu zvanom logika.

 

Secret Spheres Of Art ne zasluzuje hvalospeve, ali zasluzuje postovanje kao prvi album sa naseg prostora o kome se ozbiljno prica u inostranstvu. Bas zbog toga morate biti spremni i na pozitivne (kojih ima dosta, narocito od strane nemackih zinova, sto je super buduci da je to najjace evropsko trziste) i na negativne kritike. Ja se, kao novinar, trudim da budem realan i iznesem pravo stanje o tom albumu u evropskoj javnosti, jer je ovde i previse preterivanja i nipodistavanja, a to moze da bude samo kontraproduktivno jer je pozeljno znati gde smo, tj.gde su. Desilo se (potpuno slucajno, kolio god vi zlonamernici predstavili to suprotnim) da se zateknem na temi/ama gde se potenciralo na prvom, pa sam reagovao. Ako se dogodi suprotno, reagovacu sa, ne manje losijim, nego dobrim informacijama. Slobodno mi ukazite na to. OK?

 

Peace out. pivopije.gif

 

V.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, ako hocete moje vidjenje tako loseg skora u Hammeru, mislim da je to vise produkcijske nego muzicke prirode. Objektivno je i Secret Spheres Of Art (a kamoli novi) kvalitetniji rad od vecine koje sam nabrojao, ali svi oni imaju nemerljivo ubedljiviju produkciju, prilagodjenu modernim standardima power/prog metala. Moguce je da nijedan nas bend ne bi tu prosao adekvatno dok ne snimi album u inostranstvu, mada to ne bih mogao da tvrdim, kao sto ne bih mogao da tvrdim ni da bi Price o Zivotu u engleskoj verziji prosle dosta bolje, mada sam tog misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto ste napali decka kad nista lose nije rekao o bendu? icon_confused.gif

 

Nije ni cudo sto nam je scena u kurcu kad se tako reaguje cim neko iznese neki los podatak. Pa to ne znaci da se on slaze s tim, i sam je rekao!! I cini mi se, ako ne gresim, da je intervju odradio veoma profesionalno i korektno, najbolji intervju sa domacim bendom koji sam citao! Zasto se to ne pominje?

 

I u pravu je za realnost, mnogo smo odvojili noge od Zemlje i to nam moze samo skoditi! no.gif

 

Nabavio sam Englesku verziju i svidja mi se! Naglasak pevaca je odlican, nikada ne bih rekao da mu nije maternji jezik, a to je za nase ljude skoro bilo nemoguce. Svidja mi se promena aranzmana u nekim pesmama, dve nove pesme su stvarno dobre. Slazem se sa Kentom da je produkcija losija i steta je sto se nije dodatno na njoj poradilo. Bas sam citao neke recenzije gde su to zamerali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da rezimiramo:

Prvo je Lestat govorio o losem prolasku Alogie u Metal Hammeru.

Sledeci je moj komentar gde ukazujem da je los rezultat (2.25) ustvari prosek u soundcheku a da je album "Secret Spheres of Art" ocenjen sa 4/7 u istom tom MH.

Nastupas ti sa objasnjenjem kako je jedna ocena misljenje jednog novinara. Istina. A da li to znaci da je ona samim tim sto je misljenje jednog novinara manje vazna ili cak nebitna? Meni nije, razlog zbog cega nije sam navela.

Dalje, govoris o Robertu Mulleru koji je zavalio keca Alogii, kao i jos neki jako tolerantni novinari tamo, ali u to neces da ulazis... ali bi i mogao, kako si sam rekao. Zasto nisi? Verovatno ti je palo na pamet da bi mogao neko "pogresno" da te protumaci, kao sto je to bio slucaj sa mnom.

Slede dokazi i najgori proseci bendova za koje bi se moglo reci da su u rangu sa Alogiom i konstatacija da je ipak Alogia najlosije prosla.

A jesam li ja posumnjala u te rezultate? Jesam li dovela u pitanje istinitost onoga o cemu pises, pa si morao i tim podacima da se posluzis? Da li je iko?

Ali ne, ti si se svojski potrudio i izneo cinjenice koje niko nikada nije ni osporio i jos jednom naglasio i sa nama podelio cinjenicu da je Alogiin album najlosije prosao.

Iz svega sto sam do tog trenutka citala drugo misljenje nisam ni mogla da stvorim, pa je kao posledica toga s moje strane napisan i onaj post nakon cijeg si se citanja osetio napadnutim i pogresno protumacenim, na sta si se, kako sam i kazes, navikao.

 

Secret Spheres Of Art ne zasluzuje hvalospeve, ali zasluzuje postovanje kao prvi album sa naseg prostora o kome se ozbiljno prica u inostranstvu. Bas zbog toga morate biti spremni i na pozitivne (kojih ima dosta, narocito od strane nemackih zinova, sto je super buduci da je to najjace evropsko trziste) i na negativne kritike. Ja se, kao novinar, trudim da budem realan i iznesem pravo stanje o tom albumu u evropskoj javnosti

 

Ja sam i bila spremana i ocekivala da cujem sve kritike ali ti si iznosio samo te negativne a o onim pozitivnim nisirekao ni a, cak ni onda kada sam ih ja pominjala.

Pa nije ni cudo sto sam stekla utisak da se ti samo trudis da budes realan.

 

Nije ni cudo sto nam je scena u kurcu kad se tako reaguje cim neko iznese neki los podatak.

 

Problem je bio sto su se ovde iznosili samo losi podaci (time se mogla steci i neka pogresna slika svega toga) i gde niko nije nasao za shodno da se osvrne i na one druge, pozitivne, za koje Kent tvrdi da ih ima dosta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK.

 

Onda si, valjda, sada stekla pravu sliku, kad sam vec resio da iznesem stav. Rekao sam da je album najlosije prosao i da meni nije pravo zbog toga, ali je tako. I nisam iznosio negativne kritike, vec jednu (1) negativnu kritiku, i to, cudno, onu u casopisu o kojem se trenutno pricalo kada sam uleteo u raspravu. Istinitost toga nisi dovodila u pitanje jer nisi ni mogla, ali si nastavila da to opravdavas nekim, meni nedovoljno ubedljivim argumentima koje sam pobio, da bih ja na kraju izneo misljenje zbog cega se to desilo. Razlikuju nam se misljenja, so what? Da ste pricali o recenziji u Bright Eyesu, na primer, ja bih rekao da je to bas lepo i da mi je drago, cak bih i pomogao oko prevoda, ako je potrebno, da sam se u tom trenutku nasao na tom mestu. Zasto se trazi losa namera u svemu, pa cak i kada kazem da je nema?

 

A to da niko ne nalazi sa shodno da se osvrne na pozitivne kritike nije tacno jer je dosta pozitivnih recenzija postovano na njihovoj temi, stavise, ovo je jedina negativna (iako nije bas recenzija) i odmah ste napravili skandal oko nje. Imao sam prilike da razgovaram sa gomilom muzicara i novinara i to je sasvim normalna stvar, a ne nesto oko cega se treba tako ostrascivati i odmah dovoditi u pitanje objektivnost i profesionalnost. Tesko da je tebi prvi od ova dva parametara poznat, ako mozes tako da zakljucujes stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hajde vas dvoje, nemojte da ste lesinari, vec dajte raspravljati na konstruktivan nacin...

 

Koliko se secam (a to je prilicno lako proveriti skrolovanjem na gore), ovde je bila prica o rezultatu u pomenutom magazinu i ja sam se na to samo nadovezao. Apsolutno nista drugo nisam pominjao i odmah sam napadnut, ne vidim bas sa kojim razlogom. Alicia, veoma je nisko govoriti kako me je taj prosek obradovao, kada je to laz. Prvo, licno veoma gotivim prog/power metal, koliko u retro, toliko i u modernoj formi. U slucaju Alogije imam dodatni razlog, mada on na mene (posto bi trebalo da budem objektivan i nepristrasan, mada ti tvrdis da nisam icon_confused.gif ) ne bi trebalo da utice. Ne znam kako si mogla da zakljucis o tome, kada sam iskljucio iznosio cinjenice. Malo je suludo to izvlaciti iz price koja nikako ne ukljucuje moj stav. Ali, OK, navikao sam da budem pogresno tumacen, makar se trudio da budem sto razgovetniji. Elem, laz je da me je obradovalo, zato sto smatram da zasluzuju veci i licno bih dao ocenu koja je visa od prosecne da sam bio u stanju da glasam.

 

Reci da je meni Alogia knedla u grlu je vec glupost. Nikada nisam imao nista protiv njih, stavise njihov rad dosta postujem i smatram da su kljucan bend za dalji razvoj nase scene i proboj na strano trziste. Drugi album mi se dosta vise svidja od debija i to ne krijem. Mislim da je prvi bio previse kompilacijski, mozda zbog vise pevaca, i da su na drugom stvari dosle na svoje mesto, prezentujuci jedan fin sklop power i prog metala. Eto vam misljenje, pa sada vec mozete izvlaciti neke zakljucke, a ne iz nekog imaginarnog. Ovo sam vec rekao negde na njihovoj temi, ali Alicia, to ti je ocigledno promaklo cim mozes da tvrdis kako prikazujem samo jednu stranu medalje. Big Mama, reci da su "najveci u nas" je konvencija i to nema potrebe ponavljati. Naravno da se slazem i da mislim da to nije diskutabilno, kao sto nema razloga da ti ne verujem kada iznosis te podatke. No, podvlacim po ko zna koji put, prica je bila o Hammeru i tu sam rekao sta sam imao, sto ne znaci ni da se s tim slazem ni da ne zelim da pricam o pozitivnom. Implikacija ne povlaci ekvivalenciju, to je trebalo da naucite u skoli, u predmetu zvanom logika.

 

Secret Spheres Of Art ne zasluzuje hvalospeve, ali zasluzuje postovanje kao prvi album sa naseg prostora o kome se ozbiljno prica u inostranstvu. Bas zbog toga morate biti spremni i na pozitivne (kojih ima dosta, narocito od strane nemackih zinova, sto je super buduci da je to najjace evropsko trziste) i na negativne kritike. Ja se, kao novinar, trudim da budem realan i iznesem pravo stanje o tom albumu u evropskoj javnosti, jer je ovde i previse preterivanja i nipodistavanja, a to moze da bude samo kontraproduktivno jer je pozeljno znati gde smo, tj.gde su. Desilo se (potpuno slucajno, kolio god vi zlonamernici predstavili to suprotnim) da se zateknem na temi/ama gde se potenciralo na prvom, pa sam reagovao. Ako se dogodi suprotno, reagovacu sa, ne manje losijim, nego dobrim informacijama. Slobodno mi ukazite na to. OK?

 

Peace out. pivopije.gif

 

V.

Izvinjavam se iskreno i totalno bez cinizma! Ucinilo mi se da poput gomile manijaka ni ti nisi dovoljno porastao da mozes da nekome oprostis uspeh. Izgleda da sam pogresio. Friends? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Nije tacno da kod nas ne eksperimentisu... nego je stvar u tome sto kod nas ni bendovi sa oprobanim receptima nisu prosli zapazeno, podvlacim 'kod nas' a kamo li neki eksperiment bendovi za koje domaca publika po definiciji kazu da su idioti... cast izuzetcima.Niko od prethodnika nije napravio nesto u inostranstvu pa da se sad neko odjednom zainteresuje za nas koji nismo imali ni jedan bend koji je tamo iole bio slusan(Alogia i Tornado nije lose ali moze se mnogo vise a i oni nisu krivi sto ih drzava sputava i ne da im neku kinticu da odu kod jacih izdavaca,a arci pare na Gucu), a kamo li za bendove podmlatke.Mislim da su tek sad poceli da malo vise obracaju paznju na nas videci po dolasku veceg broja grupa, ali mi smo se u sustini pre 15 god samoizolovali i sad preko veceri ne mozemo da budemo scena broj jedan pored Skandinavaca i Svaba i Engleza koji je prave godinama kao i njen imidz koji su pomenuti odavno postavili kao obrzac. Ljudi polako bice bolje ali prvo nase snage trebamo mi da podrzimo adekvatno pre svega finansijski pa onda da se guramo na stranu.Kod nas se ne zaboravite pare vrte samo u tehno haus folku na Grand paradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dex je donekle u pravu. Pogledaj Madjare Ektomorf. Likovi se probili sa 100% kradenim zvukom, produkcijom, pa cak i vokalima (Soulfly, naravno), mada su tehnicki dobro potpkovani. Kod nas takav bend ne bi imao prodju, a mozda je i bolje tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto bi po recima nekih trebalo da podrzimo lokalnu scenu koja ima lokalni (ne)kvalitet, a u stvari slusamo muziku globalno: ja slusam, ne znam, recimo, Gardijane zato sto su super, boli mene qrac sto se neki klinci iz, recimo, Valjeva trude da naprave album koji lici na Gardijane ako je losije komponovan (a jeste), tekstovi su debilni (a obicno jesu), pevac nema glas (a nema), losije produciran (uvek), neiskusno odsviran (cesto) i neoriginalan (neizostavno). Jebiga, ja kad slusam muziku, ja hocu da slusam kvalitetnu muziku, jebe mi se da li je iz Koreje, Nemacke ili domaci bend. Ako mogu da pustim i poslusam Edguy kad pozelim, onda me totalno ne interesuje trstenicki bend koji imitira Edguy i to radi mnogo losije. Kad domaci bendovi (cast izuzecima, a ima ih, onih ostalih nazalost ima mnogo vise) dostignu kvalitet strane scene, dostici ce i njihovu slavu. To podrazumeva da ipak nesto o muzickoj teoriji mora da se nauci, a ne da se pristupa "imam prste, imam gitaru, imam tablature crnog albuma, sad mogu da pravim pesme za Metallicu". Sonata Arctica je bend iz Rovaniemi-ja. To je vukojebina u Laponiji sa 5 hiljada stanovnika, ali su ljudi uspeli da se probiju u Evropu po kvalitetu, a ne da kukaju kako ih publika ne podrzava. I Sentenced, Amorphis, Nightwish, Children of Bodom, Finntroll, Moonsorrow itd...,da pomenemo mainstream finske scene, su bili mali bendovi, ali su doneli nesto novo u zanr i sad vise izdavacke kuce nece vise da potpisuju bendove koji ih kopiraju. Dodajte nesto novo u svoj zvuk i podrska nece izostati.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bash da se mesham u sve ovo vidim da se bash zakuvava.

 

Necu sad ovo reci zato sto sviram u jednom od domacih autorskih bendova,nego iz principa.

 

Znaci svako udara po domacim bendovima.Nema to veze da li je neko kopija ili ne.Stanje u drzavi se mora uzeti u obzir,ako zelite da nam valjaju medije toliko da jedan bend moze da se cuje i van nashe zemlje,ali kontam da ce se to popraviti i sve,ljudima u skupshtini nije bash do muzike,ali oprosticemo im icon_smile.gif.Ima toliko zakona o muzici,koji kod nas skoro da ne postoje.dakle toga kad bude bilo poboljshace se situacija i sa domacom scenom,znaci to je samo jedan deo.Mnogo toga zavisi samo od te jedne sitnice !

 

Nemojte mi reci da samo kod nas ima kopija bendova.Norther je kopija Bodoma zar ne ? Tako svi kazu,ja ne,ali ajde uzecemo uobzir.Pogledajte gde su sada,i koliko izdatih albuma imaju.Nemojte pricati gluposti,koliko ima samo power bendova koji su skoro svi na isti fazon pa opet se vuku po evropi sa svirkama i albumima.

 

HowlingWind to sto si rekao za sonatu i sve ostale mainstream Finland bendove nije tacno.Mislis da bi svi oni uspeli da im neko nije kupovao albume?Ne kukaju kako ih publika ne podrzava(ne dolazi na certove).Zasto bi Century Media poslala neki bend van svoje drzave,ako niko ne dolazi na njihove svirke u Finskoj.Razmisli,znaci videli su da su dobro prosli u domovini,zasto ne probati malo dalje.A sada ih vec boli i kurac za publiku jer imaju dosta kesha i da vishe ne sviraju.O HammerFallu da ne govorim.Sve te bendove ja slusham i bash me briga da li su kopija nekog drugog benda,jednog dana cu umreti i sve to ce biti ne bitno,tako da ono,gledam da radim i slusham ono sto mi zivot ulepshava

Demether je podpisao ugovor za Meksicku kucu,nije bash poznata ali je opet inostrana.I to je neki uspeh.

Tales of Dark za Rusiju

Izmedju ostalog jedan od razloga zbog kojeg nema ljudi na svirkama je mentalitet ovog naroda,dokle god se ne budemo delili na "fensere","Sataniste",Sektashe" i sl,nista nece biti od nas.

 

Opet posle svega nashi bendovi imaju prava da kukaju zasto im neko ne dodje na svirke,jer nismo mi Finska,pa da nalazimo pare na ulici,sve to koshta sto se iznajmi za tu jednu svirku,a od cega cemo to da platimo?Od jednog piva ?

 

Toliko....

 

Nemojte se svadjati pivopije.gif

 

Poz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek podrzavao domacu scenu, ima to veze i sa mojim patriotizmom, pa ja sam sve domace kasete narucivao preko Polzovica na nevidjeno! Dovoljno da cujem da je srpski bend, nema veze da li je metal ili hc, sve sam narucivao. Nije mi smetala ni losa produkcija, samo da iskreno prase...

 

Originalnost nema veze sa parama, shvatite to! Bend treba da vezba i da ponudi kvalitetnu svirku! A ne da ispadaju tri puta po pesmi na koncertu i da posle dve svirke pred 50 ljudi umisle da su zvezde.

 

O publici ne vredi govoriti, ja zivim 200 km od Bg a budem na vise svirki od 90% Bg metalaca. Jer njima je hladno, pada kisa, nemaju s kim da dodju na svirku(ja jbt isao sam u Budimpestu na mnoge koncerte, upoznas ljude...)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...