Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

@Voivod

 

 

http://rapidshare.com/files/308197402/Persepolis.2007.m-HD.x264-PDESD.part1.rar
http://rapidshare.com/files/308201971/Persepolis.2007.m-HD.x264-PDESD.part2.rar
http://rapidshare.com/files/308206291/Persepolis.2007.m-HD.x264-PDESD.part3.rar

 

Pass: PDESD

 

Ocisti inbox. ;)

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

2012 :pivopije:

 

I could talk about this movie all day, but it already consumed too much of my time. They should have burned the money, and film it, the fire would be a much better show... I really do not want to believe that it is allowed to call this a movie. Shame on all the great actors who participated in this... I wouldn't even say that the effects are stunning, because they are just expensive and they do not serve any purpose. Everything is so pointless. All the "emotional" scenes made me wanna throw up. The lines are... don't know how to describe them. I think that you can hear the "Mister president" line, about a hundred times which is present in every single one of Mr Roland's movies. Music is so cheesy, every now and then the sad strings come up to pump up the heroics of brave individuals, or to make you cry or at least to make you realize the importance of the situation , and all they do is making it even more disgusting and eventually you end up actually wanting the world to end. The box offices keep telling us that this is the way to make a "good" movie and that, my friends, won't be the end of the world, but it will surely be the end of 7th art!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đe mi je ono uže? :P

 

Tesko da neki nije bio. Moguce da je "8 1/2" preporucivan najmanje puta :haha: E da,i Bergman...mada ja nijesam njegov fan.

 

A Lost Highway...zar nije Linc izjavio za njega da ga ni on ne razumije? Ili nesto u tom fazonu da je nerazumljiv (vise nego inace,kad su njegovi filmovi u pitanju). Morao bih ga odgledati opet,ali se sjecam da je kraj filma najveca nebuloza u istoriji.

 

U svakom slucaju,bravo za preporuke. )Sem za DeadMan...najgori Jarmushov film)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fright+Night.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0089175/

 

jebeni kult. ne volim ovakve filmove, al ovaj sabija.

 

E po tvojoj preporuci sam ga skinuo i upravo ogledao

Odlican film,dosta vecu ocenu zasluzuje na imdb,i bogami moram priznati-za '85 godinu sjajni specijalni efekti :mrgreen:

Preporuka ko hoce da odgleda dobar horor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Синоћ смо по ко зна који пут гледали Кикбоксера (Ван Дам) и Мртав 'Ладан.

Ово прво сам гледао зато што ме је мрзело да се померим, а ово друго бих могао да гледам сваког дана.

 

Препорука за гледање у великом друштву:

 

balcancan.jpg

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@poor twisted - Pa ono, probacu jos jednom :P Sto se Darmusa tice, mozda jeste najslabiji, ali mi nije los.

Sto se Lost Highway-a tice, imam neku viziju tog filma, deluje besmisleno mozda i nije dovoljno pitko, ali su likovi izvedeni aristotelovski dosledno, preplitanje moguceg i nemoguceg.

 

 

Evo jos necega onda :P

 

EUROPA_Lars-von-Trier.jpg

 

 

Lars Von Trier

 

2009-09-26-22-54-41.jpg

 

Kieslowski

 

olvidadosmz6.jpg

 

Bunjuel

 

BLOWUP.JPG

 

Antonioni

 

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veronika, odlicne preporuke, sem Jarmuscha i Lynch-a (svaki hipster i ka su gledali te filmice), nisam do sada sreo nekog, a da nije gledao ta dva pomenut filma. Videcu da skinem spanjolce, njihovu kinematografiju nikada nisam pratio. :redface:

@Kuruz, e taj Balcancan, je jako pozitivna komedija, isprepletena sa nekim nerealnim momentima koji je dodaju epitet balkanske bajke, ali zbog toga je film jos bolji, inace ima dosta nasih domacih faca u filmu, cak iako je makedonske produkcije.

Pronadjite Zbogom 20. vek, to je prvi film rezisera balcancan-a, izvanredan low-budget koji pocinje kao sci-fi i ima uplive raznih legendi iz makedonske mitologije. Film je pun scena, ali najzabavniji mi je kraj kada se omrazeni Lazar Ristovski pojavljuje kao Deda Mrza na sahrani, tj. simbolicnom prikazu smenjivanja stare godine za novom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz, e taj Balcancan, je jako pozitivna komedija, isprepletena sa nekim nerealnim momentima koji je dodaju epitet balkanske bajke, ali zbog toga je film jos bolji, inace ima dosta nasih domacih faca u filmu, cak iako je makedonske produkcije.

Сцене са Којом. :lol:

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veronika, odlicne preporuke, sem Jarmuscha i Lynch-a (svaki hipster i ka su gledali te filmice), nisam do sada sreo nekog, a da nije gledao ta dva pomenut filma. Videcu da skinem spanjolce, njihovu kinematografiju nikada nisam pratio. :redface:

 

 

Hvala :D

 

Sto se spanskih filmova tice(Svakako gledaj Almodovara i Bunjuela, ako nista drugo zbog opste filmske kulture, mislim ako nisi gledao nista, mozes da mi posaljes pp pa da ti otprlike kazem za pocetak koje filmove da gledas i to :D )

 

A gledaj obavezno ova dva filma:

 

Abre los ojos- Amenabar; ovaj film je bio kao preporuka, Vanilla sky je holivudska, losija verzija ovoga.

 

I na primer:

 

Te doy mis ojos - Bollain

 

 

Inaritu je meksicki reziser, pretpostavljam da si njega gledao, noviji, ali stvarno dobar i perspektivan, njegovi su Babel, Amores peros, 21 gram, Rudo y cursi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz, dobar je Koja bio tu, mada mene je prijatno iznenadio onaj stariji glumac, sto glumi Beogradskog mafijasa (glumio je i u vratice se rode) ne znam coveku ime. :/

Sve u svemu zanimljivo ostvarenje i muzika je super, bas opustajuca i vesela.

 

@Veronika od Almodovara sam samo gledao Kiku, za Bunjuela prvi put cujem ali eto otvoren sam za preporuke ka istom pa mi posalji na pp listu.

Abre los ojos nisam gledao, jer mi se nije dopao Vanilla sky, ne volim rimejke (koje rade ameri) generalno jer retko koji ispadne dobar kao i originalni film.

 

Gledao sam 21 gram, odlicna je drama, jako tezak film za gledanje, a Babel mi je bio jako dosadnjikav, morao sam da ga gledam iz nekoliko navrata koliko mi je radnja bila rastegnuta i neprimamvljiva. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...