Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Toliko ljudi je preporucilo District 9, da sam ja ocekivala ko zna sta, i stvarno ne razumem sta se svima toliko svidja? Ja sam ostala nekako potpuno ravnodusna.

Je l moze neko da mi objasni sta tacno je toliko dobro u tom filmu? Jasno mi je da sam nesto propustila, a volela bih da znam sta (zaista ne mogu ponovo da gledam, ima suvise krvavih scena za moj ukus)

mogu ja da ti objasnim, nema problema. :pivopije:

- dosla si na temu "filmovi, preporuke", gde ljudi pisu o tome koji filmovi im se svidjaju i napisala si poruku u stilu "ovaj film se svidja svima, ali ja sam ravnodusna - jer sam tolika faca da me je mnogo tesko oduseviti za razliku od glupe vecine koja se odusevljava ovim filmom. ja nisam kao svi ostali, ja sam posebna! gledajte mene!". :haha::haha::haha:

 

u prevodu - oftopikujes na temi na kojoj bi trebalo da das neku preporuku za film koji ti se svidja. :udri: :udri:

 

------------------------------------------

 

preporuka:

 

gomorra - http://www.imdb.com/title/tt0929425/

pomalo lici na "bozji grad", ali se desava u italiji. tema je "camorra", njihova mafijaska organizacija...

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se ne svidja. ali ni malo. mislim, ok je uradjen, ali radnja i to.. ne, hvala. kao, kuca vanzemaljcu na vrata da mu potpise peticiju ili sta vec bese. :)

 

upravo zbog toga sam i batalio film posle 15-ak minuta i izbrisao ga. a pre neko vece mi je drugar pola sata objasnjavao koliko je film u stvari dobar kad se prezivi prvih pola sata...mozda ga nekad i odgledam celog

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha...nemoj imaginose biti bash tolko oshtar...ne verujem da je to htela da kaze...to shto je toliko ljudi preporuchilo film joj je previshe podiglo ochekivanja...pa tako i kad je odgledala tako dobar film nije bio dovoljno dobar kolko smo ga mi nahvalili ovde... i ne mora svaki film svima da se svidi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

mogu ja da ti objasnim, nema problema. :pivopije:

- dosla si na temu "filmovi, preporuke", gde ljudi pisu o tome koji filmovi im se svidjaju i napisala si poruku u stilu "ovaj film se svidja svima, ali ja sam ravnodusna - jer sam tolika faca da me je mnogo tesko oduseviti za razliku od glupe vecine koja se odusevljava ovim filmom. ja nisam kao svi ostali, ja sam posebna! gledajte mene!". :haha:  :haha:  :haha:

 

u prevodu - oftopikujes na temi na kojoj bi trebalo da das neku preporuku za film koji ti se svidja. :udri: :udri:

 

------------------------------------------

 

preporuka:

 

gomorra - http://www.imdb.com/title/tt0929425/

pomalo lici na "bozji grad", ali se desava u italiji. tema je "camorra", njihova mafijaska organizacija...

 

Po obicaju mnogo seres!!! Lepo je rekla i to treba da bude upozorenje ljudima da malo zaobidju ovaj film(ako se ovo uopste moze nazvati filmom). Da das najgoroj propalici na svetu kes i kazes mu napravi film verujem da bi bio bolji od ovog. Film Snj klase u svakom pogledu. Mora neko i da reaguje zbog obmanjivanja clanova foruma. Evo na primer i ja sam ovde prevaren tim preporukama. Pogledao sam film i smorio se do bola. Jebes ti ova sranja koja bi mongoloidna osoba mogla bez problema da snimi. Mislim jeb te bog da li ste vi nekad prosli pored dobrog filma? Ovo je ubedljivo jedan od 10 najgorih filmova koje sam pogledao u zivotu. Posebna je prica da je jedno 50 ljudi do sad preporucilo ovaj film pa se Imaginos ne zali na poplavu!!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko ljudi je preporucilo District 9, da sam ja ocekivala ko zna sta, i stvarno ne razumem sta se svima toliko svidja? Ja sam ostala nekako potpuno ravnodusna.

Je l moze neko da mi objasni sta tacno je toliko dobro u tom filmu? Jasno mi je da sam nesto propustila, a volela bih da znam sta (zaista ne mogu ponovo da gledam, ima suvise krvavih scena za moj ukus)

Hvala unapredpivopije.gif

 

Procitaj recenziju na imdbu-u i bice ti jasnije neke stvari

 

http://www.imdb.com/title/tt1136608/

 

Film je totalni obrt u SF kliseu-dakle ocigledno su ljudi bad guys,vanzemaljci i pored sve tehnologije koju poseduju i sa kojom,kao sto kasnije film pokazuje,mogu da pregaze ljude kao bube ne pruzaju nikakav znacajniji otpor i samo zele da odu kuci,svemirski brod se ne pojavljuje iznad Amerike vec na skroz neocekivanom mestu tj Juznoafricka republika,zaista pravo osvezenje lokacije posle gomile ustaljenih i budjavih "ala Independence day" sablona-dakle film po meni izvrce skoro sve SF sablone naopacke,a i prica je prilicno interesantna

A povrh svega provlaci se i vizija mracne buducnosti koju kroje mega korporacije sa svojim privatnim placenickim vojskama i prica o coveku iz njihovih redova kome se desava jedan neocekivani obrt

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj "District 9" me je smorio posle 15min,nisam vise mogao da ga gledam. Btw, na ovoj temi svi komentarisu filmove vise nego sto daju preporuke i ne vidim razlog da se neko napada ako iznese svoj stav. Ja sam video dosta preporuka za neke filmove koji su po meni sranje i sto da ne kazem ako mi se ne svidja,jer i to spada u neku vrstu preporuke da se film preskoci ili ne skida,cisto da se ne gubi vreme.

 

^^Taj Papillon je jedan od mojih omiljenih

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj "District 9" me je smorio posle 15min,nisam vise mogao da ga gledam.

 

Znaci nisi ni odgledao ceo film i kazes da je los-ma vazi :haha:

Neko moje iskustvo je da treba sam da pogledas film i doneses svoj sud-ako je tebi film dobar ili los boli te briga sta pricaju drugi

Recimo svi iz moje okoline nisu bilo nesto preterano odusevljeni prvim Wolverinom a meni licno je film prilicno dobar,da ne kazem odlican ;)

Isto tako famozni Sixth Sense i Talentovani gospodin Ripli su za mene neverovatno losi i neinteresantni filmovi,opet dosta ljudi ih dize u nebesa

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po obicaju mnogo seres!!! Lepo je rekla i to treba da bude upozorenje ljudima da malo zaobidju ovaj film(ako se ovo uopste moze nazvati filmom).

hefeste, ti si dragocen za ovaj forum. :D svaki put kad procitam bilo koju tvoju poruku osetim se nekako pametnije. hehehe ;-) necu da te sad spustam jer mi te nekako zao, uvek kad ti vidim poruke setim se jednog klinca u osnovnoj u razredu koga su svi maltretirali, on mislio da je faca, a uvek ga nalupaju. :haha: :haha:

 

---

 

haha...nemoj imaginose biti bash tolko oshtar...ne verujem da je to htela da kaze...to shto je toliko ljudi preporuchilo film joj je previshe podiglo ochekivanja...pa tako i kad je odgledala tako dobar film nije bio dovoljno dobar kolko smo ga mi nahvalili ovde... i ne mora svaki film svima da se svidi:)

u pravu si. ali ako se nekom ne svidja film, onda moze tako i da napise: "meni se ne svidja zbog toga i toga", a ne da potencira pricu kako eto "svima se svidja i svi hvale film, ali ja nisam impresioniran (bas sam faca)". ocigledna je poenta. :udri:

 

---

 

film po meni izvrce skoro sve SF sablone naopacke

to je to. objasnio yakuza u jednoj recenici. :da:

 

 

btw, ako nekome i dalje nije jasno zasto je film tako dobar, mozda ovo pomogne da se aktiviraju male sive celije:

- TRIVIA: All the shacks in District 9 were actual shacks that exists in a section of Johannesburg which were to be evacuated and the residents moved to better government housing, paralleling the events in the film. Also paralleling, the residents had not actually been moved out before filming began. The only shack that was created solely for filming was Christopher Johnson's shack.

:udri: :udri: :udri:

 

-----------------------

 

sto neko rece, samo komentarisete, a malo preporuka dajete...

 

changeling ( http://www.imdb.com/title/tt0824747/ )

- angelina jolie u netipicnoj ulozi za nju (bez ikakvih seksi momenata, cista drama). po istinitom dogadjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto D9 nije sranje film. Moze da ti se ne svidi, da ti je dosadan ili sta vec, ali ne mozes da kazes da je film amaterski uradjen kao sto ovaj HEFEST kenja ovde, jer to jednostavno nije.

Uostalom da je toliko bedan kao sto neki govore ne bi mu 75000 ljudi dalo ocenu 8.5

 

HEFESTE tebi bi preporucio filmove Big Momma's House, Norbit, Daddy Day Camp verujem da ces se pronaci u tim filmovima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Koje objasnjenje majko moja!!! Definicija recept za dobar film znaci glasi - Izvrnuti sve sablone u pravljenju tog zanra filma. Znaci nije bitna gluma, scenografija, radnja i sveopsta atmosfera u filmu. Bitno je izvrnuti sablone. Opisali ste to kao da je to neki revolucionarni pristup u pravljenju filmova. Da je film iole normalan to bi cak bila pozitivna stvar. Ovako cela zamisao ostavlja utisak nemoci i impotencije. Ako gledate filmove samo radi takvih stvari i mozda zbog kinematografskog pristupa onda to i naznacite lepo. Zabole mene stojko da li je neko koristio kameru od 8mm ili 12mm!!! Ljudi kojima za to puca kurac ima da se smore ko Carli Braun dok je ceskao Snupija!!!  :mhihi:  :mhihi:  :mhihi::mhihi:

 

@ Fake City

 

Nista ti ne kapiras. Ovo nije SF film nego obicno djubre. Te filmove ti gledas, a dokaz je da znas da su losi. Filmovi tog tipa me ne zanimaju ni 5 posto. Volim dobar SF sto Distrikt 9 sigurno nije.

 

 

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nisi ni odgledao ceo film i kazes da je los-ma vazi :haha:

Neko moje iskustvo je da treba sam da pogledas film i doneses svoj sud-ako je tebi film dobar ili los boli te briga sta pricaju drugi

Recimo svi iz moje okoline nisu bilo nesto preterano odusevljeni prvim Wolverinom a meni licno je film prilicno dobar,da ne kazem odlican ;)

Isto tako famozni Sixth Sense i Talentovani gospodin Ripli su za mene neverovatno losi i neinteresantni filmovi,opet dosta ljudi ih dize u nebesa

 

A gde si ti to video da sam napisao da je film los?

 

Moj komentar se odnosio pre svega na ono sto je Imaginos rekao za onu devojku sto je prokomentarisala isti film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Fake City

 

Nista ti ne kapiras. Ovo nije SF film nego obicno djubre.

 

Kapiram ja da ti ni jednu cinjenicu nisi rekao zasto je film "amaterski". Znaci ako je tebe smorio, automatski je djubre i najgori film svih vremena?

Dobro je sto nisi filmski kriticar, ili mozda jesi ali te nisam prepoznao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Problem je sto D9 nije sranje film. Moze da ti se ne svidi, da ti je dosadan ili sta vec, ali ne mozes da kazes da je film amaterski uradjen kao sto ovaj HEFEST kenja ovde, jer to jednostavno nije.

Uostalom da je toliko bedan kao sto neki govore ne bi mu 75000 ljudi dalo ocenu 8.5

 

HEFESTE tebi bi preporucio filmove Big Momma's House, Norbit, Daddy Day Camp verujem da ces se pronaci u tim filmovima.

 

Najgore od svega koliko sam vas skapirao je to sto vi mislite da je ovo umetnicki film jer SF standarde ne zadovoljava. Ako neko zeli da vidi pravi umetnicki film neka mi se javi. To sto je 75000 ljudi dalo tu ocenu filmu nista ne znaci. Kada bi ljudi iz Srbije ocenjivali filmove Zoni Zamfirovoj bi od 8000000 ljudi 6000000 dalo ocenu preko 9. Statistike nista ne znace. Na IMDB-u sam gledao filmove koji su ocenjeni sa ocenama izmedju 3 i 5 i bili daleeeeeko bolji od Distrikta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pojasnim svoj prethodni post: da sam htela da se pravim pametna, ne bih pitala da mi se bilo sta objasni, zar ne?

 

Iskreno receno, ja se zaista ne razumem u filmove, nisam ih odgledala milion da bih mogla da budem dobar kriticar. Ali sada pokusavam da se malo uputim i u tu vrstu umetnosti, i iz tog razloga je i bilo pitanje: na sta je trebalo da obratim paznju?

Takodje, ja i nisam rekla da to sto se meni film nije nista posebno svideo znaci da je film los.

 

U svakom slucaju, hvala svima koji su mi odgovorili na pitanjepivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Opet jedes govna, a nikakvu poentu nema to sto govoris. Sa tobom je neka dublja diskusija nemoguca, posto si umobolan. Dovidjenja.

 

Umobolna ti je keva sto te nije bacila u potok kad si se rodio!!! Daj neki argument zasto je film dobar pa onda pricaj. Mada to se nece desiti jer ti si jedini pozvan da kazes koji je film dobar, a koji ne. Da se prepirem sa tobom oko nekog iole boljeg filma pa da kazem mozda gresim. Ovako Fuck Off!!!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pojasnim svoj prethodni post: da sam htela da se pravim pametna, ne bih pitala da mi se bilo sta objasni, zar ne?

 

Iskreno receno, ja se zaista ne razumem u filmove, nisam ih odgledala milion da bih mogla da budem dobar kriticar. Ali sada pokusavam da se malo uputim i u tu vrstu umetnosti, i iz tog razloga je i bilo pitanje: na sta je trebalo da obratim paznju?

Takodje, ja i nisam rekla da to sto se meni film nije nista posebno svideo znaci da je film los.

 

U svakom slucaju, hvala svima koji su mi odgovorili na pitanjepivopije.gif

 

ja mislim da si dobila i vise od pukog objasnjenja. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...