Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Upravo to.

 

Ne kazem da nema promasaja i da se ne slazem sa nekim ocjenama,ili su previsoke ili preniske,ali ako 100 000 ljudi ocijeni film sa 8...onda ne moze da ne valja,da ne vrijedi sa umjetnicke strane,pa makar i one laicke. Oce li se meni svidjeti to je druga prica. A sto je najjace,u 90% slucajeva mi se svidi.

 

A za ovo drugo,hvala ti sto si objasnio momku,ukoliko mu je i dalje nejasno,sta sam ja komentarisao.

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PTM Pametan si mi ti :

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Country

 

The Dark Country is an upcoming mystery-thriller film directed by actor Thomas Jane in his directorial debut. It stars Jane, Lauren German, and Ron Perlman. The film was shot in both 3-D high definition and 2-D high-def and will be released in both 3-D and 2-D theaters.

 

Cisto sumljam da je puno njih gledalo ovaj film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh...necu.

 

Nemoj, bolje je :D

 

Ja taj film baš i nisam nešto skontao :D

 

Tj nema tu šta da se skonta al' ne shvatam zašto je baš toliko dobar... U zadnje vreme sam pustio i Charlie And The Chocolate Factory i baš nisam mogao da ga gledam jer je totalno za decu.

Jeste family movie, ali ne slažem se da je totalno za djecu, meni je bio skroz fantastičan, volim elemente fantazije i uporedo komično-ozbiljne dijaloge. Možda zbog boja i muzike ti se dojmi kao skroz dječiji... Djeca će shvatiti na svoj, odrasli na svoj način.

 

A Ed Wood, meni je to jedan od boljih Bartonovih :da: Dobar je dodatno i zbog izbora glumaca, gdje god je Bill Murray ne može da bude loše... Kako ne shvataš zašto je toliko dobar? Pa jedan od najboljih režisera svijeta pravi film o najgorem :bigblue: Šminka, kostimografija, gluma, dobra povezanost uvoda, razrade i kraja, i ono što je najbitnije - sama priča, priča o režiseru koji je vjerovao u sebe i smatrao sebe kvalitetnim umjetnikom, priča o čovjeku koji se petnim žilama trudio da napravi remek djelo i na kraju ostao nezapažen. Što reče neko, u totalno neholivudskom maniru najbolji holivudski film 90-ih jer odaje ono što Amerika nikako nije željela da se sazna - da se trud i rad ne isplate baš uvijek i da jedinu nagradu koju možeš dobiti nakon svega je - smrt.

 

Evo,sve ti pise na coveru. Odlican svedski film. Nijesam siguran da li je najbolji,ali meni bolji od Drakule u svakom slucaju.

Odgledaj OBAVEZNO Ondskan.

Inače, taman sam htjela da ga preporučim kad vidim da si me preduhitrio. Mislim da je to jedan od boljih filmova koje sam odgledala ove godine. :da:

 

10d7ip0.jpg

 

Skoro sam gledala ovaj film po ko zna koji put i uvek se iznova oduševim.

Sine, pa čine mi si se ovdje oduševljavala?

 

Ako ima neko ko nije gledao ovo...

 

http://www.imdb.com/title/tt0395169/

 

AM_WS_HotelRwanda_1.jpg

 

Volimo slične filmove :D

 

Ovo je jedan od potresnijih koje sam odgledala, a da se radi o filmu zasnovanom po istinitom događaju. Kakav je to čovjek bio!!!!

 

 

 

Da preporučim i ja par poznatijih :D :

 

MONSTER

BLACK SNAKE MOAN

BlackSnakeMoanMoviePoster_000.jpg

GHOST WORLD

HOUSE OF SAND AND FOG - jezivo emotivan

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus- odličan na toliko načina...

Cidade de Deus

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da nadjem neki dobar titl,moj švedski is a bit rusty. :)

 

Nadam se da ce Inarituov Biutiful biti po drugacijem kalupu nego prethodna 3,ma koliko ih ja volio.

 

Vidjecemo.

 

 

HOUSE OF SAND AND FOG - jezivo emotivan

Cidade de Deus

Ah,pa tek sad vidim ovo...Kakvi filmovi. Kome se svidja Cidade de Deus,moze da pogleda i drugi dio te ...duologije(?) Tropa De Elite.

 

 

 

 

 

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

lik koji glumi onog nacistu "lovca na jevreje" je bukvalno genije. bez preterivanja, ono nije normalno koliko je dobro.

 

:da: Dakle, 100x :da:

 

IMHO, da nije onako "spusten" na kraju, bio bi mi mozda i najbolji filmski zlikovac ever. Ili bi ovo mozda samo Irons odradio bolje, kako god, ovaj prijatelj je ras-pi-chi-o! Hats off.

 

Film, odlichan, nisam preveliki fan Tarantina, ali uglavnom sve sto odgledah mi je bilo odlicno, i kao i ovo, neke sitnice mi se ne svidjaju, ali u globalu do jaja ostvarenje... I da, ona Bowie pesma jebe keve :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manipulacijom ljudi, tj. realnim predstavljanjem iste. Dobar deo filma je totalno patetičan, ali kraj je dobar, iako ne verujem u "sve se vraća kad-tad" filozofiju.

 

Pa dobro, ajde, neću da kažem da je film sranje jer sam gledala i lošije, ali meni tu ništa realno nije... Toliko su naduvali odnose među ljudima da o realnim, meni, nema ni riječi... Da ne govorim o tome koliko je film bio predvidljiv, u stvari, film je tako i rađen, da bude jezivo predvidljiv sa pompeznim tinejdž glumama... Recimo da bi moja ocjena bila 5/10 samo zbog toga što tehnički ispunjava uslove dobro rađenog filma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...