Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

:haha: Preskocio sam one sporedne postove u kojima se komentarise film i naravno,Hefestove,u kojima se nervira zbog toliko preporuka.

 

 

Znaci,vrijedi? :haha:

 

 

Dobro, dobro, pored toliko preporuka, jedna manje ili više neće smetati :bigblue: Još ako nervira Hefesta, utoliko bolje :mhihi: Nadžvrljao sam nešto i na blogu o tome, pa ako ste mazohisti-izvol'te: http://bluboks.blogspot.com/2009/10/ako-ste-mislili-da-je-ilas-izvrsio.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, dobro, pored toliko preporuka, jedna manje ili više neće smetati :bigblue: Još ako nervira Hefesta, utoliko bolje :mhihi: Nadžvrljao sam nešto i na blogu o tome, pa ako ste mazohisti-izvol'te: http://bluboks.blogspot.com/2009/10/ako-ste-mislili-da-je-ilas-izvrsio.html

ako vam hefest porucuje da ne gledate D9, to je siguran znak da film treba pogledati. :D

 

p.s

za inat hefestu, jos malo review-a o D9.

http://www.youtube.com/watch?v=VdYpQgSG3GA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki Tr00 metalac mora da pogleda ovaj film!!!

 

MV5BMTIzNjIwNjI3MF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTc5MTEyMQ@@._V1._SX267_SY400_.jpg

 

"Kull The Conqueror" is cinematic cheese, and knows it. The actors know it. The director knows it. Certainly the person responsible for the inclusion of the constant heavy metal guitar solos know it! Which is the best part of the film, the constant screams "waaaa-wa-wa-wa-wa!!!" of that heavy metal guitar, briefly punctuated by your standard grade-Z fantasy film dialogue. I laughed my arse off throughout the entire film and had a great time. Anyone who takes this film, or themselves, too seriously, will hate it. Anyone who knows how to kick back and enjoy fluff, will have a grand old time.

 

 

Za sve one kojima je ocena na IMDB-u presudna u oceni filma neka zna da ovaj film ima ocenu 4.4 sto je jednostavno smesno. Naravoucenije - Razmisljajte svojom glavom!!!

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0070643/

 

scarecrow.jpg

 

Ima bar 3-4 godine da sam ga gledao na TV-u,stvarno odlican film i rijetko dobar tandem glumaca.

 

 

 

A evo i jedan film koji je bas ostavio onaj "SE7EN-ovski" utisak na mene,iako u blazoj varijanti.  Glavna uloga Jack Nickolson,najveci car Holivuda posije Brando-a. :mrgreen: Rezija Sean Penn.

 

Po meni jedno od najboljih Pennovih ostvarenja,iako se mnogi ne bi slozili sa mnom.

 

 

B00005BCKG.01.LZZZZZZZ.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0237572/

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

370581140_8cf061fb69.jpg

 

Kultni američki film iz 1998.

 

1957. bačena je atomska bomba na SAD. Jedini bastion slobode je Lost Vegas, a Elvis je okrunjen za Kralja. Nakon 40 godina rockanja Kralj je mrtav. 

Svaki gitarist/mačeovac upućuje se ka Lost Vegasu, među njima i sama Smrt. Vegas treba novoga kralja.

 

 

 

B-film do srži, ali kakav! Film je zapravo alegorija za vječnu rock vs. metal borbu, u kojoj Smrt nakon odlaska Elvisa želi jednom zauvijek uništiti rock i napraviti mjesta za metal. Posljednja nada za rock je naš junak Buddy (Holly?), samuraj gitarist, u podrapanom odijelu i pepeljarkama.

 

"Six-String Samurai" vrišti kult iz svake svoje pore. Čudan i otkačen, sa dobrim soundtrackom (by Brian Tyler) koji podsjeća na onaj iz "Bubba Ho-Tepa", također Tylerov. Za svaku preporuku.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rescue Dawn (2007)

 

Rescue_Dawn_poster.jpg

 

Dieter Dengler, a U.S. Navy pilot, is shot down in his A-1 Skyraider over Laos in 1965, while on a combat mission. He survives the crash only to be pursued, and ultimately captured, by a local militia of the Pathet Lao. Dieter is given the chance for leniency if he signs a document condemning America, but he refuses. He is tortured and taken to a prison camp. There he meets fellow American military members and Air America pilots, some of whom have been captive for years. Dieter begins planning an escape, much to the disbelief of his fellow captives, who have been downtrodden through physical and psychological torture from the camp guards.

 

Ovo je Werner Herzog-ov rimejk njegovog dokumentarca Little Dieter Needs To Fly. Film sam prvobitno skinuo da pogledam zbog Bale, i iznenadio se da ovo uopste nije akcioni film o ratu u Vijetnamu, ne ovo je jedna dirljiva prica o nemackom pilotu Dieter-u (Bale) koji je se pridruzio Americkoj vazdusnoj jedinici samo da bi mogao da leti, ali njegovo ostvarenje sna nije islo kao sto je trebalo, i ubrzo posle rusenja doticnog aviona zavrsava kao zarobljenik Vijetnamskih gerilaca/vojnika.

Da odmah naglasim ovo vam nije klasicna dramaticna prica o ratnim zarobljenicima, to je sve zbog Dieter-ovog lika, koji je jako pozitivan i prirodan, pa mozda cak pomalo i naivana, jer je samouveren da ce bez problema uspeti da pobegne iz kampa. Zanimljiva je njegovo zdruzivanje sa ostalim ratnim zarobljenicima, koji su cista suprotnost, ljudi koji su tu vec dve godine u zarobljenistvu izgubili su svaku nadu da ce ikada izaci zivi iz zarobljenistva...

Jos jedna razlika od ostalih filmova takve vrste je humor koji Dieter-ov lik unosi, i daje nadu kako i zarobljenicima, tako i publici.

Herzog je odlicno odradio fotografiju i mogu se videti predivni krajolici prausma i planina, vijetnamska sela itd.

Bale se i ovde zrtvovao telssno kao u Mashinist filmu, stvarno ne znam odakle ima tolike snage i volje da to uradi, no ovo mu je mozda bila jedna od boljih uloga sa kojom je zasigurno zasluzio oskara...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve vam ga Samuraj!!!

 

 

 

 

Nema pasvord.

 

 

 

Odgledah juce ovaj film sa Erolom Flinom i odusevio sam se. Pokazao covek u svom prvom filmu kako se glumi. Kada bi danas postojao jedan glumac koji mu je do kolena bilo bi to super.

 

 

 

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...