Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

mozda zato sto je film ekstra, sto je Mann bog...

Izmedju ostalog icon_da.gif

Ali dijalozi u filmu su savrsheni....

 

Vincent: Someday my dream will come. One night you'll wake up and you'll discover it never happened. It's all turned around on you and it never will. Suddenly you are old, didn't happened and it never will, 'cause you were never going to do it anyway.

 

Ili:

 

 

Vincent: You're alive. I saved you. Do I get any thanks? No. All you can do is clam up. You wanna talk? Tell me to fuck off?

 

Max: Fuck off.

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

karta za bioskop - 10 dolara, plus taksa.. povedes nekoga da ne ides sam, i puknes jos 10 dolara. gledas rizican film, nit smrdi nit mirise.

 

iz tih razloga - ovo se stvarno isplati, za one koji nemaju para za rizike 233.gif

 

http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=5036524

Share this post


Link to post
Share on other sites

by the way ako neko ima verziju Ocean's Twelve od 1.27 GB (znaci nisu dva CDa) i srpski prevod za isti neka mi ostavi link gde ga je nasao posto nema teorije da nadjem titl koji "radi posao"...fala!

Uzmi instaliraj Subtitle Workshop i u njemu edituj vreme prikazivanja titlova

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zivim u pizdicima gdje nema mnogo tih desavanja, osim ukoliko nisu iskljucivo za studente. karte se krecu oko 40 dolara, plus taksa - mada, moze u dnevnim novinama da se uzme kupon, pa mozda nekad i u pola cijene da se upadne. ja licno nisam isla (obicno radim do kasno pa ne stizem).

poredjenja radi - na cuvenom Brodveju moras mjesecima unaprijed da stanes u red za karte koje kostaju minimum 150 dolara za neki `osrednji` sou/mjuzikl/predstavu, za poznatiji, tipa High Fidelity ili Chicago - i preko 200 dolara, zavisi od pozicije sjedista. a to je ipak kad se sve sabere, MALO previse.

 

licno, nisam fan ni bioskopa ukoliko nije bas film za bioskop - zbog specijalnih efekata i sl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie,

Da ne zivis u Aiowa? icon_smile.gif Skoro sam gledao film "sidewalks of NY" pa mi ostalo u secanju...ima jedan dijalog kada je jedna devojka rekla da zivi u Aiowa, lik rekao, da znam bio sam u Atlanti icon_smile.gif

Pa mislim da sam se ogradio u postu za te predstave od $150 >. Mislio sam na ta obicna pozorista. Nekako mi dizbalans u poredjenju bioskop/pozoriste ovde i u Americi. Ovde je recimo pozoriste oko 2-2.5 puta skuplje od bioskopa, dok vidis tamo je 4 puta skuplje. Mada verujem da u nekom vecem gradu gde ima puno pozorista, moze da se nadje i za manje (samo razmisljam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa karta za bioskop je 10 dolara, plus taksa - jebala ih ona.

e sad.. karte za pozoriste su, kazem ti - po ovim selima, oko 40 dolara, ali na Brodvej ne mozes koraknuti bez bar 100 dolara (preko dana je nesto jeftinije). San Francisco je u Kaliforniji poznat po kulturnim desavanjima, i nije da ne moze da se nadje nesto za manje pare - ali konkretno Palace of Fine Arts je nekako po baksuzu uvijek davao neke stvari od po 100 dolara, kad sam ja bila zainteresovana/u prilici da odem. tamo je interesantno sto cesto u parkovima, na ulicama, i sl. pozorisne zvijezde naprave neki sou, za raju koja nema previse para..

 

ja sam u Sacramentu inace - manijaci s istocne obale kontaju da je Sacramento marka dzinsa, rijeka kod Los Andjelesa, a neki cak i da je u pitanju sekta icon_smile.gif

 

 

 

 

inace, ima li neko ovdje da mu se ne svidja Tears Of The Sun, pa da podijelimo pljuvacinu? laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tears Of The Sun je po mom "skromnom" subjektivnom mishljenju odlichan film icon_da.gif

objektivno, NIJE los, ali svo ono tresanje sisa monike beluci me izbacilo iz takta u jednom momentu. gine se, bjezi se, a ona se sjetila da uzme push-up bra, i da raskopca kosulju, i da nabaci jako puno maskare i uzasno upadljiv karmin... da ne pominjem nepotrebne dijaloge u sred krljanja u dzungli.

i nije mi jasno kako specijalna jedinica kao sto su oni, moze da SPAVA u sred sume, u sred zadatka, kad se zna da je neprijatelj za PETAMA?! i tek pored cijele opreme, lokatora i sl. skontaju da su im ovi sat vremena za ledjima?! alo?

 

to su stvari koje su od ovog zamalo savrsenog filma, napravile neko stereotipno razmazivanje radnje u cijela dva sata.

 

 

znaci, muzika je stvarno odlicna, akcija, cak i realnost svega je prilicno surovo prikazano (i svidjelo mi se sto nema peglanja pucacine), vilis je pokazao da ZNA da glumi (osim sto zna da umre muski), mali afrikanci su se cak pokazali kao dobri, blabla - ima jako puno toga dobrog.. ali neke im stvari u svemu nisu trebale i to je ono sto ovaj film ne cini savrsenim, kao sto je originalno trebao da bude.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kristina rici ima sise?

to je neki fazon da riba koja je zapravo daskara (ili ima nesto poprsja) hoda okolo gola, ili s nekim super podizacima s parolom - vidite me, imam sise. ove koje imaju para, ugrade silikone pa opet nose tu parolu. ove koje imaju stvarno ovece poprsje, pun im je kurac da pored svog moraju trpiti i tudje.

ja stvarno ne znam kako je mel gibson pustio moniku beluci da bude marija magdalena kojoj nigdje sisa nije ispala.. cudi me da je ona prihvatila tu ulogu, ili da bar jednom nije olizala neku slucajnu jagodu, ili stavila jezik sebi u nos ili tako neki fazon.

 

previse stereotipa.. za film koji nije morao da ih ima..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi jasno kako specijalna jedinica kao sto su oni, moze da SPAVA u sred sume, u sred zadatka, kad se zna da je neprijatelj za PETAMA?! i tek pored cijele opreme, lokatora i sl. skontaju da su im ovi sat vremena za ledjima?! alo?

 

 

Nijedna spec. jedinica u svetu vojna ili policijska ne mozhe da bude non stop pod naporom zato i mogu da spavaju u shumi i to najvishe sat vremenai zato uvek ostavljaju strazhu dvoje ljudi nekad i jednog zavisi od velichine jedinice i zadatka mada u TOS-u je to malo traljavo odradjeno jer se zna da kada se rade extraction operacije kao shto je sluchaj u TOS-u nema zaustavljanja mada su oni vishe zastali zbog izbeglica koje su vukli za sobom...... icon_rolleyes.gif a mislim i kakav je Brus Wilis vojnik kad slusha Moniku i njene zahteve i prenemaganje? icon_rolleyes.gif

 

U realnom svetu Monika bi dobila shamar i dok bi se osvestila vec bi bila na pola puta do Amerike icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to sto kazes.. ali ajde, zaplet je bas u tome sto je on nju poslusao - i to moze da se progleda kroz prste.

 

i nema veze, nek su oni zastali i odmorili, ALI - onaj lik nije ni ukljucio kompjuter da vidi koliko su ovi za petama?! nisu ih ovi u sat vremena stigli, nego su cijelu noc trcali, suludo.

opasna je bitka na kraju.. previse surovo... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...