Jump to content

Vampire: The Masquerade


Sinstrel

Recommended Posts

Ako nekoga zanima, ovo bi trebao biti spisak pesama iz ove igre.

 

Aerial - "Pound"

 

Chiasm - "Isolated"

 

Daniel Ash - "Come Alive"

 

Darling Violetta - "Smaller God"

 

Die My Darling - "Needles Eye"

 

Genitortures - "Lecher Bitch"

 

Lacuna Coil - "Swamped"

 

Ministry - "Bloodlines"

 

Tiamat - "Cain"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ispao Malkavian icon_smile.gif

True... So true biggrin.gif

 

Dijalozi za njih su najgenijalniji, u sledecem FRPu definitivno igram Malka, proseravaju se, zajebavaju sve i ludi su, sta mozes pozeleti vise? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Btw. Jel neko resio drugu zagonetku sa svecama u kuci Malkavianskog Primogena?

 

 

Samo, ponovicu, nervira me sto ne mogu da se biraju najbolji klanovi, odnosno Lasombre i Tzimisce... A i Assamiti...

 

E da, inace za sve ljubitelje maskarade imam neke mnogo gotivne price o antediluvianima (comic fan fiction), pa koga zanima nek kaze mail na koji da saljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ispao Malkavian icon_smile.gif

True... So true biggrin.gif

 

Dijalozi za njih su najgenijalniji, u sledecem FRPu definitivno igram Malka, proseravaju se, zajebavaju sve i ludi su, sta mozes pozeleti vise? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Btw. Jel neko resio drugu zagonetku sa svecama u kuci Malkavianskog Primogena?

 

 

Samo, ponovicu, nervira me sto ne mogu da se biraju najbolji klanovi, odnosno Lasombre i Tzimisce... A i Assamiti...

 

E da, inace za sve ljubitelje maskarade imam neke mnogo gotivne price o antediluvianima (comic fan fiction), pa koga zanima nek kaze mail na koji da saljem.

Derangementi nisu tu zarad zabave vecj horora, al' nema veze...

 

Mislish kad' trebash d povuchesh svecje redom 3, 2, 2, 2 i otvori se ona biblioteka?

 

Zato chekm neki expansion pack...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao problema oko nivoa Society Of Leopold? Na kraju kada se prelazi u sledeci meni igra puca. Potrazio sam na netu neki patch 1.2 koji navodno treba da resi ovaj problem, ali i dalje se resava isto. Evo sta mi pise u logu:

 

* * * Vampire Crash Data Log, Generated From Exe Built On: Oct 6 2004 * * *

 

vampire caused an Access Violation (0xc0000005)

in module vampire.exe at 001b:00000001.

 

Read from location 00000001 caused an access violation.

 

Context:

EDI: 0x00000001 ESI: 0x00000000 EAX: 0x00000001

EBX: 0x00000000 ECX: 0x0012e9f8 EDX: 0x20b42e18

EIP: 0x00000001 EBP: 0x2009acb6 SegCs: 0x0000001b

EFlags: 0x00010202 ESP: 0x0012e784 SegSs: 0x00000023

 

Bytes at CS:EIP:

?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

 

-----[ SysInfo ]-----

Error occurred at 2/15/2005 00:45:20.

1 processor(s), type 586.

99% memory in use.

512 MBytes physical memory.

5 MBytes physical memory free.

883 MBytes paging file.

71 MBytes paging file free.

2048 MBytes user address space.

901 MBytes user address space free.

 

-----[ StackTrace ]-----

0x20D5E0B8 : ?F@@YAXPAPAVIEngineAPI@@@Z in D:\Games\Vampire - Bloodlines\bin\engine.dll

0xCE8B5501 : <unknown symbol> in <unknown module>

 

-----[ ScopeTrace ]-----

SCOPE_TRACE data, stack depth = 3

02. RunListenServer ()

01. CEngineAPI::Run ()

00. LauncherMain ()

 

Ako neko zna kako ovo da resim, dobro bi mi dosla pomoc. Da li je uopste neko imao ovakvih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i tako ali nije htelo, mada sam resio problem na drugi nacin. Evo na koji nacin se moze resiti:

 

This fix involves using some console commands. Be careful to enter the console commands exactly as they appear, capitalization is important.

 

To enable the console for the game:

1) Right-click on the shortcut you use the launch the game

2) Select properties

3) Make sure you are on the shortcut tab

4) At the end of the target line add -console, add this outside of the quotes

5) The finished line should look like this if you have the game installed to the default directory

"C:\Program Files\Activision\Vampire - Bloodlines\vampire.exe" -console

6) Hit ok, make sure you launch the game using this shortcut

 

Once you have enabled the console load the saved game from this level and do the following

1) Get to the boat and approach it, do not get into the boat, but get as close as you can

2) Open the console using the tilde "~" key

3) Type the following commands in:

 

If you saved Johansen:

SaveJohansen()

 

Then to level transition if you're anybody but a Nosferatu:

changelevel2 la_hub_1 taxi_landmark

 

And if you're a Nosferatu, instead use:

changelevel2 la_hub_1 sewer_map_landmark

 

4) If you get to the next level and you do not have any items in your inventory reload your previous save (make sure you have a discreet save and are not just using the autosave) and try it again, but stand closer to the boat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scratch, izlazi mi stalno iz igre,svakih 5-10 min.Odlicna je igra. Dosao sam do onog drugog grada i nemam zivaca vise da igram,stalno mi izbacuje. Jel postoji neka normalna verzija gde ne mora da se pokrece iz deamon toolsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scratch, izlazi mi stalno iz igre,svakih 5-10 min.Odlicna je igra. Dosao sam do onog drugog grada i nemam zivaca vise da igram,stalno mi izbacuje. Jel postoji neka normalna verzija gde ne mora da se pokrece iz deamon toolsa?

E vidish meni ne ravi probleme zbog Daemon toolsa... Mislim, mom ortaku...

Ima Melka ako se ne varam "normalnu" instalaciju... Sikini oficialni i neoficialni patch - pomocjicje ti kasnije ako nishta drugo...

Slazhem se da je igra fenomenalna... icon_mrgreen.gif

Vrati mi Bloodlines po mogucjstvu vecheras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehem, problemi, eve vam reshenja:

 

1. Treba da imate bar 1.7GB praznog na C disku zbog swapovanja windoze. Ako mozhete (tj imate veliki hard), virtual memory proshirite na oko 800MB. To treba da reshi iskakanje iz igre.

2. NE PACHUJTE IGRU!!! Patch je ono shto zbaguje sve zhivo. Ja sam je obrnuo dva puta bez patcha i bez problema. Kad sam dodao patch (jebem li ga koja verzija), igra je pucala na goreopisanom mestu. Fora je neki shugavi floating script error koji ne uchitava model igracha kakav je u trenutku kad se vrnete od witch hunter-a, vec ga uchitava sa pochetka igre. Eto kapitalnog baga.

3. Koristite SAMO Daemon Tools ako nemate original. Iz Virtual Drive-a ili Alkohol-a igra jebe pa rastura u zdrav mozak.

 

Btw, za neshto shto je Troika Games napravio, igra je chak mlakashna. Arcanum im i dalje ostaje jedina zvezda, osim ako stvarno ne otkupe prava na Fallout...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma taman sto sam sam porpravio sinoc society of leopold (bez patcha) sad me jebe drugo!

 

 

kad pobijem one Sabbate u Hallowbrook Hotelu i javim princu i on mi kaze da idem u The Last Round da sklopim pakt sa Anarchs i kod raskrsnice mi Beckett vikne da cekam i tu se paralisem i ne ogu nista da radim osim da stisnem 'z' (kameru da menjam). pise mi u gornjem levom uglu Beckett says: Wait...! i to je to. wallbash.gif

 

na netu nisam nasao nista konkretno. samo da save and reload ali nece ni tako. jedan kaze:

oh that happened to me, too.

I couldn't move but Beckett didn't catch up.

Try to reload and walk on the middle of the main street.

Once you have to turn right to the in start walking slowly.

That worked out for me.

i ispustio je neku rec posle once you tur right to the i kurac. to moram da probam sad, nisam jer me mrzi svaki put da palim i gasim i loadujem jer je sporo mnogo!

 

kako je kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanima, ovo bi trebao biti spisak pesama iz ove igre.

 

Aerial - "Pound"

 

Chiasm - "Isolated"

 

Daniel Ash - "Come Alive"

 

Darling Violetta - "Smaller God"

 

Die My Darling - "Needles Eye"

 

Genitortures - "Lecher Bitch"

 

Lacuna Coil - "Swamped"

 

Ministry - "Bloodlines"

 

Tiamat - "Cain"

imas i Moonspell. svira pre Lacune Coil u Asp Hole, samo ne znam koja pesma. Ja mislim da je sa Darkness and Hope al nisma siguran.

 

 

e aj recite mi hronoloski koji sve delovi maskarade potoje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma taman sto sam sam porpravio sinoc society of leopold (bez patcha) sad me jebe drugo!

 

 

kad pobijem one Sabbate u Hallowbrook Hotelu i javim princu i on mi kaze da idem u The Last Round da sklopim pakt sa Anarchs i kod raskrsnice mi Beckett vikne da cekam i tu se paralisem i ne ogu nista da radim osim da stisnem 'z' (kameru da menjam). pise mi u gornjem levom uglu Beckett says: Wait...! i to je to.  wallbash.gif

 

na netu nisam nasao nista konkretno. samo da save and reload ali nece ni tako. jedan kaze:

 

i ispustio je neku rec posle once you tur right to the i kurac. to moram da probam sad,  nisam jer me mrzi svaki put da palim i gasim i loadujem jer je sporo mnogo!

 

kako je kod vas?

Prosto...

Zaobidji Beketa kroz kanalizaciju...

ps. Koji patch koristish?

 

Kako me mrzzzi da postujem...

Edited by Ol' Scratch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto...

Zaobidji Beketa kroz kanalizaciju...

ps. Koji patch koristish?

 

Kako me mrzzzi da postujem...

znam provalio sam to posto sam postovao, ali posle sam bas hteo da vidim u povratku dal ce opet i opet zeza. e sad. nisam ga patchovao, i ne znam dal da ga patchujem. skinuo sam 1.2 sa sajta i sad cu da skinem crack za njega. ali ne znam dal taj patch resava problem.

 

i ne bih samo da ga zaobidjem jer je beckett jedini kome mogu da verujem (rekla mi prorocica) i sigurno ce da mi pomogne i li da me posvetuje i sl. i zato bi da popravim to. al kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam provalio sam to posto sam postovao, ali posle sam bas hteo da vidim u povratku dal ce opet i opet zeza. e sad. nisam ga patchovao, i ne znam dal da ga patchujem. skinuo sam 1.2 sa sajta i sad cu da skinem crack za njega. ali ne znam dal taj patch resava problem.

 

i ne bih samo da ga zaobidjem jer je beckett jedini kome mogu da verujem (rekla mi prorocica) i sigurno ce da mi pomogne i li da me posvetuje i sl. i zato bi da popravim to. al kako?

Pazi imash oficielni i neoficielni patch...

Za neoficijelni ti ne treba poseban crack 100%...

Mada, opet ne znam kakav rip ti imash...

Ja se najbolje snalazim sa onim na tri diska koji se "crackuje" pomocju Daemon Tools-a...

 

A ti verujesh prorochicama (?) ... I to josh u World of Darkness-u (setting Vampire: The Masquerade-a, Werewolf: The Apocalypse-a, itd...) (?) ...

Ne ozbiljno - pa probaj sa patchom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne bih samo da ga zaobidjem jer je beckett jedini kome mogu da verujem (rekla mi prorocica) i sigurno ce da mi pomogne i li da me posvetuje i sl.

Grhm, prorochica je mislila na Merkucia, njemu jedino mozhesh vreovati, Beket je pederchina koja samo kenja a nishta konkretno ne kazhe.

Ahem, kvarim ti iznenadjenje, ali stvarno nemoj da otvorish kovcheg. Ima tonu explosiva u sebi (courtesy of Jack the Anarch).

Sam kraj igre (animacija) je takva bedna prevara da je to strashno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ama bre zavrsio sam igru odmah posle onog kad sam pitao za becketta. znam nisam ga otvorio jer mi je prorocica rekla da ne otvatan nikako.

 

 

The crimson ship..he's not who he says she is and it's going to burn...dinosaurs?...dinosaurs?...he's furious...the man with the crest...the voice in the darknes, boss...Chinese brothers...follow the light to the end of the tunnel...where do you want to go

 

e sad uglavnom znam na sta misli. na elizabet dejn..e sad dal je ming zao...muzej sa dinosaurusima...man with the crest ne znam ko je (mislim da nije bruno giovanni jer to ide posle gerija...nosferatu geri...ona dva kuei-jina kod sarkofaga u djovani vili...ne znam na sta se ovo follow the light i tunnel odnosi?...i biram savez.

 

i rekla mi na pitanje kome mogu da verujem, da mogu da verujem the wolf man i jos nekom zaboravio sam kom (valjda je to mercurio?).

 

e aj mi kazite posto sam obvrisao da se ne bi navukao opet na igru: ja nisam skapirao da mora da se ceka kod giovanni mansion da bruno zavrsi sa sastankom i da prica ono za izbore clana bla bla. e pa sta se tu desava ocu opis (ja izudaro one badze i knjega ubio ko macku i otiso dole).

 

ko je taj man with the crest?

sta oce beckett kad me izbaguje sa 'wait...!'

 

i sta se desava kad odem za kuei-jin/regenta/ili onog pedera lacroix?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste svesni ali ima 5 krajeva, zavisi sta ste radili u igrici.

Na primer, pomagao sam svima i na kranju sam imo najveci izbor u razgovoru s taksistom.

Krajevi su:

 

Za Camarilla - Ostanete s Lacroix-om all the way

Za Camarilla - Nemojte odati tajnu onog Regenta

Za Anarhiste - Jednostavno, pomazite stalno njima i budite udobro s Ninesom, kad zagusti obratite se njima

Za Kinesku kuju - Budite ljubazni prema njoj...

Za sebe - Kad dodje vreme pobite ih sve

 

Necu odavati krajeve...

 

I jos jedna stvar, verovatno vas je vecina zavrsila u onoj rupi u Santa Monici, e pa ako slusate svoga princa bez pogovora dobicete komforan stan downtown.

 

Verovati mozete svakome, ali najbolje je ono sa svima udobro ali ipak za sebe. DTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...