Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

  • 1 month later...

17.04. sam prisustvovao koncertu Evergrey-a u Budimpesti, i mogu reci da su skoro 90 minuta svirali bez greske. Svirali su pjesme sa svih albuma, izuzev sa "The Dark Discovery"-a. Tom S. Englund ima savrsen glas, sto je potvrdio i te veceri. Nazalost, jedan ovakav bend je u klubu "Wigwam" imao prilicno losu posjetu, od svega 200 ljudi, gdje je, cini mi se, bilo vise stranaca, nego li Madjara. Nakon koncerta, uspio sam da se slikam sa svim clanovima benda, kao i da mi se potpisu na booklet albuma "The Inner Circle". 23.05. izlazi dvd, pa svakom preporucujem da ga nabave, i uvjere se u kvalitet ovog Svedskog benda. Za one koje interesuje, evo i kompletnog spiska pjesama, koje su izveli te nezaboravne noci:

 

"Solitude Within"

"Nosferatu"

"She Speaks To The Dead"

"Masterplan" ( sa ovom pjesmom je zavrsen koncert)

"Rulers Of The Mind"

"Watching The Skies"

"Misled"

"As I Lie Here Bleeding"

"Recreation Day"

"I'm Sorry"

"Blinded" (sa ovom pjesmom je poceo koncert)

"A Touch Of Blessing"

"In The Wake Of The Weary"

"More Than Ever"

"When The Walls Go Down"

 

(For)Evergrey!!!

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

citao sam recenzije da je los zvuk na live CDu, tako da nisam imao zelju da nabavim.

 

svi znamo da su prva dva albuma najveci kvlt.

Ma, ne citaj recenzije nego otmi to od Vanje. Sirov zvuk, i odlicna izvedba.

 

Prva dva, kvlt.

 

RAT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je inače Recreation Day najbolji..

 

 

Jest, i meni je sad taj album za nijansu bolji od ostalih .......(dodushe, skoro sam ga nabavio...mada..)

Nekako mi je kao celina najkompletniji .....

 

da nema neko neke live snimke osim Mark of the triangle i Rulers of the mind ?

 

poz!

Edited by Santorini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ste je to u ovom bendu ali jebu keve! Vec sam se bio zasitio cele heavy/power scene, onda sam cuo Evergrey i skontao da ima jos nade. Nisu uradili nista revolucionarno, nista ekstra, a ipak zarobljavaju muzikom. Kad pustim neki album jednostavno ne mogu da ga prekinem dok se ne zavrsi. Evergrey rules!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrey su stvarno carevi.Imaju neki svoj fazon,nisam cuo bend koji svira nesto slicno njima. icon_rockdevil.gif Imaju odlicne albume,jedina mana je sto im svi albumi zvuce isto.Najbolji mi je "Recreation day" a i ovaj poslednji je odlican.

Meni i ne zvuce toliko, a sto se tice produkcije zadnji je daleko najbolji! icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest, i meni je sad taj album za nijansu bolji od ostalih .......(dodushe, skoro sam ga nabavio...mada..)

Nekako mi je kao celina najkompletniji .....

 

da nema neko neke live snimke osim Mark of the triangle i Rulers of the mind ?

 

poz!

e SNele...jesi ti meni dao Solitude, Dominance, Tragedy???

mnogo su dobri pivopije.gif ...daj josh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je receno, mislim da je posebnost ovog benda upravo u tome sto jedinstven i meni osobno definitivno jako malo vuce na progresivu. bend koji svakako stvara ovisnost, osobno kada sam ih prvi put cula nisam ih mjesecima skidala sa playliste - a i danas mi nisu dosadili!

 

jako velik broj ljudi ce se slozit da je recreation day najbolji njihov album, no definitivno mislim je i ostatak diskografije izrazito kvalitetan.. ja bi rekla: postoji dobar i jako dobar album sto se tice evergreya - loseg nema!

 

od laganica najbolje sjele: I'm sorry i For every tear that falls.. icon_redface.gificon_biggrin.gif

 

ma bend je kompletno fenomenalan, u mojem top 10 su definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam DVD dva puta i zasigurno je jedan od najboljih do sada izdatih metal izdanja te vrste. Koncert je fenomenalan, u nekom matorom pozoristu. Rezija je svetka (Patric Ulleus), a izbor pesama vec znate ako ste slusali live CD. Drugi DVD ima 6 i po sati materijala, razni intervjui, backstage zajebancije, svi spotovi... Nikada kraja icon_smile.gif

 

ovaj DVD zapravo pokazuje koliko je Evergrey veliki bend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam DVD dva puta i zasigurno je jedan od najboljih do sada izdatih metal izdanja te vrste. Koncert je fenomenalan, u nekom matorom pozoristu. Rezija je svetka (Patric Ulleus), a izbor pesama vec znate ako ste slusali live CD. Drugi DVD ima 6 i po sati materijala, razni intervjui, backstage zajebancije, svi spotovi... Nikada kraja icon_smile.gif

 

ovaj DVD zapravo pokazuje koliko je Evergrey veliki bend...

uf, znala sam da sam nesto zaboravila trazit da mi doneses icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...