Jump to content

Knights Of Honor


militant

Recommended Posts

Skoro se (valjda) pojavila ova igra. Za sad je odlicna (real-time strategy), mozete birati drzave, pokrajine, banovine itd., biti Duke, Despot, Tzar, Earl itd.( uzeo sam Novgorod icon_cool.gif ) i razvijati se, osvajati i kontrolisati politiku i ekonomiju svoje drzave do detalja....Trenutno ucim na tutorialu jer sam slab sa ovakvim igrama. Igrao neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost, da. Ovakve igre tipa, Crusader Kings, Europa Univerzalis i slicne apsloutno ne volim, tj nisam pokupio taj njihov smek, koji se nalazi ispod grafike koju cu ja tesko prihvatiti. Da je izasla pre neku deceniju ok, ovako...hm. Ima ok tematiku i ideju ali sto bre u 2005 godini da se prave igre sa takvom grafikom, pa zar su producenti bili tolika socijala ili je ovo iskrenije? Lose, lose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrao sam. I igram bash sa Novgorodom. biggrin.gif Igra je mooogo dobra. I dobro je sto je bas takva. Bez 3D grafike i ostalih gluposti. Cemu? To je strategija a ne CS. Uostalom nistam video ni jednu jedinu dobru 3D strategiju do sada. Sta ce mi likovi od 9,5 poligona koji se setkaju po ekranu i predstavljaju kao mog heroja? A jedina mana igre je nenormalna zahtevnost za grafiku koju nudi. To mi jedino nije jasno. Posle Age of Empires i Neverwinter Nights ovo je jedina igra koja mi je oduzela toliko sadi zivota... Otkud znam... valjda je vredelo... icon_rolleyes.gif

 

Pozdrav Stribogu od Simargla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е ти старче к`о шта ради само пљујеш добре игре и њихов концепт,нема смисла.

 

Чит`о сам о овој игрици у СК,али кад сам видео захтевност одуст`о сам,јер исто то имам у Crusader Kings.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece od sumu, ima smisla posto je to moj ukus, a ono sto nema smisla je ono sto si ti ucinio - a to je cinjenica da si pljunuo starcraft. Toliko...

Да видиш ту си у праву,како од човека(па макар он био и са врха најврлетније планине) очекивати да види прави закон,кад му је онај ... хибрид једна од најјачих игрица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrica je fenomenalna!

Igrala sam je, dosad, 2-3 puta i bas ne mogu da se pohvalim da sam bila mnogo mocna (nisam pola stvari jos ni provalila) icon_redface.gif

Volim da igram strategije i mogu slobodno da kazem da je najbolja koju sam igrala. Eventualno bih kao negativnu stavku spomenula jako sporu izgradnju i napredovanje, ali, uostalom, to je prava strategija (igranje satima i satima... danima i danima) pa ko voli nek' izvoli.

Odlicno je to sto je dat veliki izbor titula i sto, fala bogu da se neko setio, ima Zete u izboru zemalja. Igrica je realna, samim tim jos zanimljivija, sa solidnom grafikom a i solidnim zahtevima (bese mi zauze 1.15GB)

Sve u svemu - super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Доста добра игра, и јако битно је правилно коришћење шпијуна icon_wink.gif.

Јер када ти у некој тамо огромној Мађарској узму шпијуна за трговца, а ти са њима заратиш, па им узмеш провинцију, двије, па их начиниш вазалима, па их онда на крају анексираш путем истог тог шпијуна. А ни надали се нису icon_smile.gif. Мислили он им зарађује паре, кад оно... icon_smile.gif

Или кад ти шпијун, стицајем јако компликованих околности постане краљ неке дванаесте државе. То је тек много добро icon_smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Za ranije nisam znala ali sad si, eto, postao poznat i siroj publici icon_smile.gif

Inace, meni spijun nikada nije postao kralj.

Slabo igram Knights Of Honor jerbo sam se zarazila sa Age Of Mytholgy i ne mogu da se nakanim da igram bilo sta drugo, pogotovu ne igricu koja se razvija mnogooo sporije (kao, na primer, data igrica).

E sad, cuveno pitanje, ja jos nisam prokljuvila kako da dobijem neku egzoticnu robu (ili sto bi drugovi rekli "egzotic goods"), koja mi treba za napredovanje u raznoraznim oblastima. Help?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Уф.Значи након вишемесечног играња и поновног покретања овог чуда могу рећи да је врх.(Руку на срце то још увек није Crusader Kings,али ту је.)

 

Једна од најјачих акција у игри је обнова царстава или краљевстава.Значи кренеш са Зетом,освојиш/ослободиш Рашку,Босну,Македонију и можеш се прогласити/преименовати у краљевина Србија.Аналогно исто важи и за Византију(у другом сценарију).Нажалост,ту се историјска аутентичност игрице завршава.Но добро је и тако,ако се има у виду да су је радила браћа из источних провинција(мислим Стефан Немања вазал Бугарске).

 

Оно што јебе игрицу да сржи је лакоћа.Једноставно немогуће је не освојити свет.О AI-ију нећу ни трошити речи,скоро и да га нема.

 

Но игрица,свеједно има шмека и то великог.Поготово кад срушиш папску државу,па цео запад као испизди на тебе,по објављују ти ратове и не пристају на мир док им не дођеш на кућни праг,још кад покрстиш пола јевропе и стално им убијаш заробљенике(јер си проклето пун кинте).Све у свему,морху,поготово ако треба спремати испите.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Ја сам ово играо давно!

 

Колико знам, неки мађари су издали игрицу, зар не?

 

Има и нека шифра бскинти као и блажих облика политичких ратовања...јако пуно подсећа на Total War с тим што је Real Time. Е, ја напао папску државу хахахаха, али увек се враћају бедници...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико знам, неки мађари су издали игрицу, зар не?

bugari...

 

igrao sam ovo skoro, i to bas nesto dugo, razvio srbiju mnogo, nekih tridesetak provincija, e onda mi umro kralj a naslednik bio tek rodjen tako da mi drzavu rasturila vlastela, iznervirao se i batalio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...