Jump to content

Flush


RNA

Recommended Posts

Аха, је л' тако? Добро...

Сем тога, сувише сам ја матор да се мењам сада. Ако 10 година пратим ову музику, а нисам рекао ни пола онога што имам музички, онда знаш колико је сати. Уосталом, не обраћајте много пажњу на мене. Ја сам само један задрт металац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лагао бих када бих рекао да ми није жао што ће се Space Eater и Flush музички поприлично удаљити. Damn shame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da tuguješ jer mislim da to neće biti nikakvo dramatično udaljavanje. Ja valjda znam kakve su nam nove pesme i već sam rekao da je fazon sličan, to je i dalje thrash, samo planiramo produkcijski da se modernizujemo. Mislim, i vi ćete na vašem albumu morati da odradite moderniju produkciju, jer nema svrhe da vam album zvuči kao da je izašao iz 80-ih 20 godina kasnije... No, tema je jako široka i mislim da nema više svrhe o tome ovde pričati... pivopije.gif

 

PS: Vidimo se večeras, pa na probi! icon_wink.gif

Edited by Bane_FlusH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ниси узео Rock Express издање? Оно је стварно бедно урађено, просто ми дође драго што ми тад нисмо били у финалу и нисмо победили ако је диск требао онако да изгледа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć smo svirali drugi pred ostalim muzičarima i 10-ak ljudi i smorili smo se ko dupeta pa smo svirali 4 pesme umesto 5. No, ko god želi da nas čuje, a nije uspeo sinoć, ima priliku već sutra veče u Kugli na zadnjoj flaši otrova. Očekujemo vas, biće ludilo, kao i uvek... icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebaga, propustio sam Flushu sinotj, nadam se da je svirka bila ok! Album je sasvim dobar, a to sto kazes za moderniju produkciju - ne znam za druge ljude, ali ja najvise volim kad je old school odradjeno! Dobro razmislite! P0ZZ!!! icon_twisted.gif

Ја мислим да не треба враћати време уназад. Треба ићи ка новом јер ће и ну метал и хардкор једног дана бити олд скул. Кад тога не би било, олд скул треш би за 20 година био третиран као данас Битлси - СМОР!

Edited by Manja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hajde... modifikovati zvuk samo i samo da bi bio moderan? Glupo je snimati sa takvim motivom, ali nisam nikome ni keva ni producent materijala da obrazlažem zašto - to je priča koja ima veze sa vanvremenskom vrednošću muzike i ignorisanjem trendova.

 

Sa druge strane - forsirati oldschool samo zato što rulja traži je idiotizam.

 

Subjektivno - zvuk i duh osamdesetih ne može zameniti ništa, pogotovo ne nu metal trendovi. Kao poklonik tog, starog thrasha, ne mogu reći da je pravac kojim nameravate da krenete prava stvar.

 

Pozdrav...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subjektivno - zvuk i duh osamdesetih ne može zameniti ništa, pogotovo ne nu metal trendovi. Kao poklonik tog, starog thrasha, ne mogu reći da je pravac kojim nameravate da krenete prava stvar.

 

Pozdrav...

 

 

 

Aman zenska glavo, ne radi se o zvuku '80-tih nego o kvalitetu vishe pomenutog (koji je btw za danashnjicu sranje)! Zashto bi pored svih novih izuma za "ulepshavanje" zvuka tezili ka krsh produkciji '80-tih samo da bi postigli oldschool efekat? wallbash.gif

 

Btw jebite se..Block out ima najbolju i najprofesionalniju produkciju u ovoj zemlji pa vi vidite sta cete!! evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o kopiji stare škole. Radi se o izbegavanju suvišne šminke. Ta šminka i gluposti nikada nisu imali veze sa thrashom, ali izgleda da ovde niko ne kapira poentu... ma nebitno, uživajte...

 

Btw to se ne zove oldschool efekat. Zove se ili "krš produkcija", ili je u pitanju snimanje na diktafonu.

 

 

@Tinea

Koliko si thrash albuma preslušala? Iz osamdesetih i novije produkcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пошто сам ја започео целу расправу, а видим да се отргла контроли, осећам потребу да је ја и окончам. Ради се само о перспективи, а ја излажем своју. Неизмерно жао би ми било да један бенд који сам заволео управо због одличне музике, какве нема много, оде негде где ЈА не бих волео. У том погледу ћу учинити све да до тога не дође, најпре вербално, убеђивањем и едукацијом, потом финансијски, а ако ни то не помогне применићу и ригорознија средства. icon_wink.gif Шалим се, али ово је пре свега један егоцентрични поглед на целу ситуацију. Момци су ми неизмерно драги.

Свако звучи онако како хоће. Лично ми је смор да слушам новије бендове са крш продукцијом само зато што је то олд скул. Маните ме тога, свако треба да се потруди да звучи најбоље што може, то је све. Друга ствар је ако финансије то не допуштају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ihhh... pa dosta, mada slaba je to vajda kod mene kad sam roker u dusi icon_smile.gificon_smile.gif

 

evo dacu random primer: Destruction- Infernal Overkill

 

da sam se ja rodila 68. godine i da sam docekala taj album te neke 84-85. onako na sveze i zeleno, verovatno bi se odusevila i rekla "Hej, pa ovo je nesto novo i kul i dopada mi se" (ovo ne mora da bude bas ovaj album, ali ajde kad sam ga sad napisala)...

 

ali kako muzika, tao i thrash mora da se razvija... kao i sve ostalo... u to spada i produkcija. nista ja ne kazem, old school nije los, bas suprotno tome... oni su po uzoru na njih napravili nesto novije i zanimljivije... ni ti ni ja nismo iz tog vremena i ne mozes da mi tupis da ce vracanje u doba kad se nismo ni rodili pospesiti ocuvanju neke tamo muzike... da je tako, postojao bi samo heavy metal, on je nastao 60ih i iz njega je krenulo sve ostalo (sto se metala tice)... da ni ja sad ne tupim... svaki put treba uraditi jedan refresh u muzici da ne bi doslo do jednolicnosti i plagijata, kako u akordima i riffovima, tako i u produkciji... zato kazem, neka Flush ocuva svoju ideju i sigurno ce ti se dopasti kad je sprovedu u delo...

 

i tacno je da ne treba usminkavati i urnisati tu kulturu... ali nju jedino moze urnisati preterana melodicnost i eventualno ubacivanje nekih elektro-semplova... a produkcija moze samo da je ucini jos boljom..

 

mozda nisam bas toliko extremno recita i detaljna u svojim iskazima, ali posto je pola dva ujutro, a ja treba za koji sat da idem preko grane... shvatite da je do umora i slicno... icon_spava.gif

 

nemoj da me pogresno shvatis, nisam se ovako izjasnila iz nekog prozivackog nagona, vec iz razloga sto smo zapoceli neku temu i bilo bi ok da je razresimo... pozz pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вероватно су многи од вас МОДЕРНО схватили као КОМПЈУТЕРИЗОВАНО. Дакле:

- Општепознато је да се данас продукција ради на компјутерима, тако да ћемо то мање-више ПРЕСКОЧИТИ!

- Порадићемо на звуку; олешићемо се од вежбања - имаћемо бољи звук, неће бити брљања

- На наредном албуму неће бити извршног продуцента

- Промена штима мења ствар, али не шкоди. Чак напротив!

- Било би лепо (за неке) да то остане олд скул треш са суперпродукцијом, али желимо да убацимо и нечег новог да би ми били задовољни, а не да би се удаљавали од Итера (сачувај Боже!)

- Опет кажем: И ТО ЋЕ ЈЕДНОГ ДАНА БИТИ ОЛД СКУЛ!

Замислите да технологија није напредовала, да, пре свега, човек није еволуирао!

 

Увек треба тежити ка новом уз очување традиције. То је то о чему ја причам.

 

Поврх свега, ја нисам трешер. Слушам шта ми се свиди: од хип - хоп - а, преко електронике, до метала and beyond... Тако да ме не занима хоће ли то бити треш, хардкор или ну - метал.

Ја сам Спејс Итер зготивио пре свега као људе, јер су момци КЕВА! Човек може с њима на фудбал, журке, свирке, сто чуда! Њихова музика је много јака и сваки пут се најежим кад је чујем. Кад би Флаш био сличан, не би било то толико оригинално. Један је Спејс Итер.

 

Хвала свима на примедбама, али... остаћемо тврдоглави! icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nisam hteo da upadam u raspravu ali cu malkice morati. Elem, znajuc' Boska, a i sadasnje/buduce tendencije dragog mi benda Flush, moram konstatovati da je doslo do nesporazuma. Naime, verujem da Bosko hoce da kaze da mu je zao sto ce se bend KOMPOZITORSKI modernizovati, a ne produkcijski(to se podrazumeva), i jos hoce da kaze da je takvih Fear Factory/(moderna)Pantera bendova koliko 'oces, i da mu je zbog toga zao sto ce Flush kao old school thrash(koga je sve manje i jedva ga ima) otici u te vode. Dakle, izvinjavam se sto se postavljam kao advokat i izvinjavam se Bosku ako sam nesto pograsno protumacio. A sad malo ja! NAJBOLJI PRIMER ZA SJAJNI THRASH BEND ZA FANTASTICNOM MODERNOM PRODUKCIJOM JE NEMACKI DEW SCENTED, ko razume shvatice. Fantasticna ("delimicno" old school)muzika uz fantasticnu produkciju daje rezultat koji svima preporucujem! Licno bih voleo onakvu produkciju old school muzike Space Eater-a.

I da, za Bitlse se slazem s Boskom.

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

My 2 cents:

Prvi album Flusha mi se poprilično sviđa, iako mi je oldskul thrash odavno dosadio. Realno, jedino na čemu tu treba poraditi je vokal, koji je na tom albumu previše sirov (u smislu neobrađen, kao da je usnimljen iz prve) i visok (tako da katkad zvuči preterano mladalački). Ostalo je OK.

Dalje, lepo je što bend teži evoluciji zvuka, međutim mislim da se okrećete pogrešnom toku. Ajde za hardkor, ali nu zvuk bi svakako trebalo izbeći. Tu nema mnogo mesta za razmahivanje, upašćete u kolotečinu, sve ćete izbaciti na sledećem albumu, i šta onda? Lično bih voleo kada bi se okrenuli ka deathu i zaustavili na death/thrashu, recimo između Kreator i Vader zvuka, ali cenim da će od toga slabo šta da bude i zbog toga mi je jako žao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...