Jump to content

In Flames


Recommended Posts

ali niko (ili makar mali broj) ne slusa IF-ove nove albume zbog melodeatha...

Ne slušam ih zbog melodeatha, slušam ih zbog toga što su do jaja icon_da.gif

 

Praktično sam i ceo žanr zavoleo kroz In Flames. Pustim ja ponekad i nešto staro od njih, ali sam se zasitio tim. Čovek se svime zasiti. Mentolski je slušati stalno jedno te isto - to zaglupljije, o koliko god kvalitetnoj muzici da je reč. Kad bih svaki dan jeo samo sarmu, smučila bi mi se sarma pa ne bih mogao nikad više ni da je pogledam.

 

pis

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

@prdonja: sta prosipas gnev? nije kao da ti je gradjanska duznost da se pojavis na flames certu na exitu. ako ti se ne svidja njihov nov' fazon, go climb a rope. a ako ne mozes da ih slusas radi toga sto se svidjaju nekom drugom koga licno ne gotivis, onda si, avaj, uskracen za nesto ph34r.gif ali, wtf, ko sam ja uopste da ti popujem. slusas sta ti prija...

 

nego ovo leto ce biti bas ultra. znaci: sistersi musik20.gif tool orangelistening.gif flames musik19.gif

Edited by [MechanicalAnimaL]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jul 8 2006 8:00P

The Plain Dealer Pavilion Cleveland, OH

Jul 9 2006 8:00P

Midwest Bank Parking Lot Tinley Park, IL

Jul 11 2006 8:00P

Molson Amphitheatre Toronto, ON

pa da, postoji rupa, ali nesto ne verujem da ce doletati iz amerika da bi svirali na Exitu, pa ce ponovo da se vrate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi ja stvarno nisam nikoga hteo da uvredim onim postom ali hoću da kažem da SVAKI umetnik treba da zna svoje granice...

 

ovo što flamesi sada rade je "dodvoravanje" (da ne kažem uvlačenje u bulju icon_mrgreen.gif ) nekim klincima i izdavačkim kućama...i sada je samo lova u pitanju rekao bih...

 

 

i nemoj da mi neko kaže da nisam open-minded i otvoren za nove stvari i pravce kada ja VOLIM da slušam brdo stvari, od Hammerfalla i Rhapsody-a pa do Perfect Circle-a,Gordian Knota,Isis-a i ostalih...tako da musik20.gif

 

 

 

da se IF raspao posle claymana ostao bi upamćen kao kultni melodeth bend od strane SVIH koji to slušaju...ovako samo sve više dele fanove na dva tabora

jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slušam ih zbog melodeatha, slušam ih zbog toga što su do jaja icon_da.gif

 

Praktično sam i ceo žanr zavoleo kroz In Flames. Pustim ja ponekad i nešto staro od njih, ali sam se zasitio tim. Čovek se svime zasiti. Mentolski je slušati stalno jedno te isto - to zaglupljije, o koliko god kvalitetnoj muzici da je reč. Kad bih svaki dan jeo samo sarmu, smučila bi mi se sarma pa ne bih mogao nikad više ni da je pogledam.

 

pis

Sve je ovim recheno... icon_da.gif

 

Da su se raspali posle Clayman-a, shto hvala Bogu nisu, ostali bi upamceni ali ni posle ovog novog albuma nece ostati zaboravljeni...pogledaj njihov dvd Used and abused...sve ce ti biti jasno... icon_da.gif

 

glupo je ne evoluirati u muzici...oni su to uradili i nadam se da ce sledeci album biti josh razlichitiji od njihovih prvih albuma... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o Soundtrack-u? (zanimaju me misljenja ljudi koji slusaju nove albume In Flamesa, vi koji ste ih otpisali posle Claymana iskulirajte)

 

Northwind je npr pre izvesnog vremena rekao (ne na ovoj temi) da je to najbolji album In Flamesa. Po meni to je naslabiji album, objasnicu i zasto ali prvo da cujem vasa misljenja.

 

Dakle Nortwinde zasto je Soundtrack najbolji, a ostali sta mislite o Soundtracku u odnosu na ostale albume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li, jel' ti to mene kao hoces da uvlacis u neku raspravu sad?Odjednom je moje misljenje jako bitno, mada se osecam kao da sam na nekom ispitivanju zbog gresne izjave, a sobzirom na to da ne volim da me iko ispituje, a pogotovo ne pametnjakovic kao ti,ne svidja mi se u kom ovo pravcu krece, ali 'ajde, odgovoricu...

Zasto je Soundtrack najbolji? Zato sto se meni najvise svidja.Evo ti novost:to se zove sloboda misljenja.

Drugo, to je njihova najoriginalnija produkcija: sve vreme ide taj prasnjavi zvuk gitare, izvukli su kristalno cist zvuk iz noisea...ideje su im promenjene pogotovo na polju samplinga. I dalje je sve to isti rif, u sustini, ali mnogo bolje zapakovan u tu "prasinu".Samo, kako ja to da objasnim takvom expertu, koji je, cini mi se, svojevremeno izjavio da je Vermilion mediokritet...

Nijedan album koji sam slusao od njih nije me vukao da ga slusam toliko puta iznova i nijedan njihov album mi se nije toliko dopao na prvo slusanje kao Soundtrack...

Ovo je njihov najveci muzicki prelaz, po meni...Cak veci od prelaza Clayman-RTR. A ja volim promene...

Imaju sjajan balans u tempu pesama. Pre su se oslanjali na malo brze stvari, a sad su do kraja otkrili tajnu "kako da sviras sporo, a da zvucis tesko u bozju mater".

Postali su veliki bend na internacionalnom nivou.Tu pre svega, mislim na americko trziste. Potiskuju NU metal bendove na njihovoj teritoriji.Odgledas Used&Abused DVD, pa ti mnogo toga bude jasnije. Znas, ja nemam problem sa tom komercijala pricom i drago mi je kad vidim da bend koji volim dostize takvu visinu...

Tu je i rec kritike. Uzmimo da kriticari(oni ozbiljni) znaju vise o muzici od nas...

 

Ukratko, to je moj omiljeni album, boli me kurac sta ti mislis o tome, kao sto me boli kurac za bilo cije misljenje po tom pitanju...i vise nemoj da si mi se obratio tim ispitivackim tonom, jel' to jasno?

Edited by NorthWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

talking about modern metal poslusajte sybreed, raunchy, mnemic, mercenary ili bilo koji syl album...sve je bolje od novih albuma flames-a... icon_rockdevil.gif

Ono što sam čuo od ovoga je jako dobro, skakutavi Raunchy pogotovo, ali opet ne tako kao novi in flames.

 

Ljudi In flames ima neku teritoriju koja je jednostavo van konkurencije, džabe ih upoređujete sa drugim modernim bendovima i melodeath bendovima...

 

Mene Soundtrack nije strefio nešto naročito, mada ima i tu jako dobrih pesama ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, to je moj omiljeni album, boli me kurac sta ti mislis o tome, kao sto me boli kurac za bilo cije misljenje po tom pitanju...i vise nemoj da si mi se obratio tim ispitivackim tonom, jel' to jasno?

Je li, jel' ti to mene kao hoces da uvlacis u neku raspravu sad?Odjednom je moje misljenje jako bitno, mada se osecam kao da sam na nekom ispitivanju zbog gresne izjave, a sobzirom na to da ne volim da me iko ispituje, a pogotovo ne pametnjakovic kao ti,ne svidja mi se u kom ovo pravcu krece, ali 'ajde, odgovoricu...

 

 

Znaci umirem od smeha, sta ti zamisljas da si? Ako neces da odgovoris ok, ali ja pitam koga i sta hocu, dok nije uvredljivo. A nije bilo. Ako ti se ne svidja smer u kome ide rasprava, nije mi jasno zasto si mi odgovorio, i to tako opsirno. Ako si dao 'gresnu izjavu', onda jebiga, priznaj da si pogresio. Ako stojis iza te izjave trebalo bi da umes da je objasnis.

 

Ukratko, mene interesuje misljenje ljudi o tom albumu. Tvoje misljenje mi nije nista bitnije od misljenja ostalih, nego si ti svoje vec izrazio a oni nisu. Nisam te prozivao nego sam te pitao da objasnis.

 

peace

 

 

 

Meni je Soundtrack najgori zato sto nije melodican (bar ne na onaj nacin na koji ostali albumi manje ili vise jesu, i koji mi se dopada), a nije ni brutalan, meni to nije sporo ali tesko, nego sporo i pomalo dosadno. Nema jakih riffova, sve jeste tecno, ali mi je album pomalo ravan i neprepoznatljiv (ovo sve u odnosu na ostale IF albume).

 

Imam Used And Abused, ali kolko ja znam oni su imali svetske turneje i pre Soundtracka, pise na sajtu.

 

Koliko sam ja vido sva kritika je popljuvala Soundtrack, ocene su bile oko 4 od 10.

 

Ni ja nemam problem sa komercijalom, i mislim da je novi album komercijalniji od Sountracka, ali i bolji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Znaci umirem od smeha, sta ti zamisljas da si? Ako neces da odgovoris ok, ali ja pitam koga i sta hocu, dok nije uvredljivo. A nije bilo. Ako ti se ne svidja smer u kome ide rasprava, nije mi jasno zasto si mi odgovorio, i to tako opsirno. Ako si dao 'gresnu izjavu', onda jebiga, priznaj da si pogresio. Ako stojis iza te izjave trebalo bi da umes da je objasnis.

 

Gresno i pogresno nije isto. A ta cinjenica prilicno oduzima smisao tvom reply-u...

Sledeci put razmisljaj kako ces da srocis recenicu.

E, i zak? Znas vec, ne moram ni da ti kazem... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ne oduzima mu mnogo, samo bi umesto pogresio trebalo da stoji 'zgresio'. Poenta je slicna - ako dajes po forumu izjave iza kojih ne stojis, kriv si ti a ne onaj koji te drzi za iste. Svejedno, ne zelim da se svadjam, i ne mogu verujem da si od celog posta nasao za shodno da odogovoris samo na to. no.gif

 

 

Ljudi, sta mislite o Soundtracku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slushao Raunchy i josh shto shta...po meni najjachi albumi ove godine...

Come clarity-In flames

Ghost reveries-Opeth

 

Soundtrack je do jaja jer je noshto novo...pokarali su sve nwoahm i nu metal bendove...zadrzali su i melodiju i agresivnost ali ne u obliku na koji smo mi navikli da oni to rade...morali smo malo da se navikavamo shto je dobro...

i tako... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ne oduzima mu mnogo, samo bi umesto pogresio trebalo da stoji 'zgresio'. Poenta je slicna - ako dajes po forumu izjave iza kojih ne stojis, kriv si ti a ne onaj koji te drzi za iste. Svejedno, ne zelim da se svadjam, i ne mogu verujem da si od celog posta nasao za shodno da odogovoris samo na to. no.gif

 

 

Ljudi, sta mislite o Soundtracku?

Mnogo si pametan decko, al' to sam ti vec rekao...

O Soundtracku sve objasnjeno. A onda malo pazljivije citaj postove ljudi na ovoj temi, i to onih koji malo progresivnije razmisljaju od tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govno bend? Jesi ti normalan? Ja mislim da ne postoji NIJEDAN normalan metalac na svetu kome se ne bi dopao BAR NEKI album In Flamesa, koliko su oni fazona furali... A opet uvek prepoznas "da, to su In Flames". Jedino ako kao moje ortakinje uzmes cd, odslusas 3 prva takta, ne svidi ti se rif i zdravo dovidjenja. Ali onda nemoj trositi svoje i nase vreme dajuci ovakve izjave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, sto se Soundtracka tice, to je prvi njihov cd koji sam cuo, kupio sam original u Grckoj u oktobru prosle godine, a koliko mi se dopao? Paaa, recimo da sam do sadasnjeg momenta nabavio SVE njihove original albume! Soundtrack mi se posebno svideo zbog produkcije bubnjeva, pa i gitara, uopste snimljen je tako da ti razvali zvucnike, sto mnogim metal bendovima fali. Pesme su OK, mada mi nakon jednog Lord Hypnosa zvuce malo naivno, no dobro, bolje nego da stancuju albume jedan za drugim na isti fazon. orangelistening.gif

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad malo korisnih stvari: IF svira u Loebnitzu(gdegod to koji kurac bilo), na festivalu "With Full Force"1. jula, a onda kao sto je receno 8. jula u Klivlendu. Jos postoji nada. Ako ne dodju neko ce gadno da najebe...neko koga poznajem...

Edited by NorthWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je tu novo? Kad se samo setim kako su srali za prethodne Exite, rekao bi čovek da kompletan Nuclear Blast dolazi... Ako ne dođu, jebi tom NEKOM kevu i za mene icon_smile.gif

 

Jel' zna neko kojim slučajem koji je najstariji spot koji su Flamesi snimili? Ne live-snimak, nego baš spot. Ja mislim da je Food For The Gods, ali nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li medju vama persona koje sviraju gitaru/bas a zeleli bi da ucestvuju u nesto "ala" deathcore projektu?Bolje receno,malo jace od Still Remains,a malo slabije od All Shall Perish.Ko je zainteresovan,neka mi posalje pm,pa cu ga podobnije uputiti...Isto vazi i za one koji bi svirali metalcore,pod uticajem Bleeding Through,Shadows Fall,xMaroonx,raniji Throwdown,ranija Chimaira,Bleed The Sky,Black Dahlia Murder...itd.Sem sto bi ovde bio potreban i bubnjar...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...