Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Nisam citao zitije, sto ne znaci da necu kad dodje vreme. Prvo moram da krenem od Isusa, posto se njemu molimo, jel tako ?

Znaci, za spaljivanje vestica imaju odgovornost, samo oni sto su ih direktno spalili ? Koliko mi je poznato vrsili su u Isusovo ime. Da li im je on odobrio, nije mi poznato. Moje pitanje je, da li moze neko Isusa da istera iz Raja, posto je ocigledno, da je on najgresnija osoba na planeti, posto je najvise ljudi (za najkrace vreme), stradalo u njegovo ime. Mozda je on te silne "vestice" primio u Raj, ali im je neko oduzeo pravo na zivot u njegovo ime.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ja tebe ubijem da ti ukradem pare, i onda kazhem da sam te ubio jer si vredjao Isusa, i onda svi misle kako sam te ubio "u ime Isusa", da li je za tvoju smrt kriv Isus, ili kinta?

 

Bog je Pravda, u Paklu su oni koji zasluzhuju da budu tamo, kao i Raju, i tako cje zavrshavati ljudi- onako kako su zasluzhili- do kraja sveta.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ja tebe ubijem da ti ukradem pare, i onda kazhem da sam te ubio jer si vredjao Isusa, i onda svi misle kako sam te ubio "u ime Isusa", da li je za tvoju smrt kriv Isus, ili kinta?

 

Bog je Pravda, u Paklu su oni koji zasluzhuju da budu tamo, kao i Raju, i tako cje zavrshavati ljudi- onako kako su zasluzhili- do kraja sveta.

 

 

interesantno...

a sta ces sa onih koji nisu uradili nista lose u zivotu, a pod tim LOSE podrazumijevam da nisu nikog ubili, silovali i ostala sranja, a ipak su ateisti, jel i oni idu u pakao, samo zato sto ne vjeruju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ja tebe ubijem da ti ukradem pare, i onda kazhem da sam te ubio jer si vredjao Isusa, i onda svi misle kako sam te ubio "u ime Isusa", da li je za tvoju smrt kriv Isus, ili kinta?

 

Bog je Pravda, u Paklu su oni koji zasluzhuju da budu tamo, kao i Raju, i tako cje zavrshavati ljudi- onako kako su zasluzhili- do kraja sveta.

 

Aha, a zasto su onda oni koji su spaljivali, ratovali, punili se para, a sve to u ime Isusa i boga, evo vise od 1000 godina i dalje tu gdje jesu? I imaju ogromnu moc, postovanje sirokih narodnih masa, koji bi oci izvadili ako ko digne glas na crkvu.. Isprani mozgovi, eto o cemu se radi.

 

Pakao i raj ne postoje, bar ne u onakvom obliku kakvim ga predstavljaju religije. Moje misljenje jeste da je ovaj svijet u kome zivimo i raj i pakao u jednom, a sto je poslije smrti - mozda prelazak na neki veci nivo svijesti, gdje sve ovo sto pricamo i mislimo vise ne vazi.

Kontradiktorno bi bilo, da postoji mjesto(pakao) gdje ce da zavrse svi losi ljudi posle smrti, i tu ce da pate kroz citavu beskonacnost. Jer, zapamtite, bog vas voli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao zitije, sto ne znaci da necu kad dodje vreme. Prvo moram da krenem od Isusa, posto se njemu molimo, jel tako ?

Znaci, za spaljivanje vestica imaju odgovornost, samo oni sto su ih direktno spalili ? Koliko mi je poznato vrsili su u Isusovo ime. Da li im je on odobrio, nije mi poznato. Moje pitanje je, da li moze neko Isusa da istera iz Raja, posto je ocigledno, da je on najgresnija osoba na planeti, posto je najvise ljudi (za najkrace vreme), stradalo u njegovo ime. Mozda je on te silne "vestice" primio u Raj, ali im je neko oduzeo pravo na zivot u njegovo ime.

 

Vec sam ti odgovorio na ovo.Ako ti ubijes nekog a pri tome kazes da te pesma metallice na to naterala,jesi kriv ti ili hetfild ? znaci vesati hetfilda ? pa ljudi nisu roboti,ne vidim uopste tu dilemu.Odgovoran si za svoje postupke i to je to.

 

@morbid god: ovaj svet u zlu lezi.Sto se ono kaze.Nema sad da su ovde svi fini,ili da mi tumacimo Boga da je njegova pravda samo dobra kad pobije one koji su cinili zla odmah,to su ljudski stavovi ne Bozji.

 

i dodao bih na to sto si ti rekao,postoji mesto privremene nagrade - raj i kazne - pakao,do Vecnog suda tada ce se odluciti zauvek gde ce ko ici.

 

S obzirom da ne mogu oni koji vole Boga i oni koji ga se odricu sa svojom slobodnom voljom biti na istom mestu,mora pored raja postojati i neko drugo mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, vrlo je moguce da su sve te price o bogu, raju, paklu i slicno, jedna obicna bajka. Ljudi ne mogu sa sigurnoscu da tvrde za dogadjaje od prije 50 godina, kako onda da se vjeruje necemu sto je bilo prije 2000 godina. Ako uzmemo u obzir insinuacije da je Biblija nekompletna (gdje su pojedini djelovi ispravljani ili izbaceni), stvara se jedna poprilicno mutna situacija.

 

Vjera se ne moze dokazati, i na tu 'kvaku' se hvataju mnogi. Neko ce reci - sveti oganj, bozja cuda u manastirima? U redu, moguce je da dolaze od boga. Ali mozda i ne, mozda je (za sveti oganj) u pitanju prevara, mozda su cuda placebo efekat? Mozda je djavo, ili neki drugi duhovni entitet, koji nije ni apslolutno dobro nit zlo, iza toga.. previse je te rijeci 'mozda', i u tome je problem. Covjek kad zeli u nesto da vjeruje, potrudice se na sve moguce nacine da nadje neke znakove koji ce to opravdati. Isto kao kad neki numerolog, koji utripuje da je broj 23 poseban, nastoji da u svakom datumu, rijeci ili necemu slicnom iskopa taj broj. Isto tako, vjernici u svemu vise boga, iako je mozda u pitanju slucajnost/placebo/trip/neki drugi entitet.

 

Ne volim previse da diskutujem sa vjernicima, obzirom da oni svoje klimave tvrdnje iznose kao apsolutne istine. I naravno, potpuno su iskljucivi - ili si sa nama, ili protiv nas. To je klasican sistem 'podijeli, pa vladaj", sto mi ponekad govori da je iznad svih ovih religija neko/nesto, kome je za cilj da vjekovima dijeli narode po rasi i vjeri, kako bi nesmetano mogao da ostvaruje svoje ciljeve. Hriscanstvo u ovom obliku kakvom ga znamo, samo je jedan od nacina za to..

 

I da, svijet nije zao, al nije ni dobar. On je u sustini bipolaran, sa tim da je odrzavanje ravnoteze izmedju pozitivnog i negativnog neuskladjeno. Duh i materija bi trebali da funkcionisu zajedno, a to sto nas ove mass religije uce drugacije, je glavni problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

morbid, ajde smaraj negdje drugdje...

 

Vjera se ne moze dokazati

 

a ni nevjera se ne može dokazati. Pa?

 

Ako uzmemo u obzir insinuacije da je Biblija nekompletna (gdje su pojedini djelovi ispravljani ili izbaceni), stvara se jedna poprilicno mutna situacija.

 

ne postoje nikakve insinuacije.

 

Novi Zavjet ima 4 od tridest i kusur postojećih Jevanđelja. Za ta 4 se smatra da su najbolji, ostali su većinom skriveni u Vatikanu, malo ih je iznijeto u javnost.

Ali Stari Zavjet je kompletan. Sve što u njemu piše nije niti ispravljano niti je nešto iz njega izbačeno.

 

Ne volim previse da diskutujem sa vjernicima, obzirom da oni svoje klimave tvrdnje iznose kao apsolutne istine.

 

kao npr. beskonačni svemir?

 

I da, svijet nije zao, al nije ni dobar. On je u sustini bipolaran, sa tim da je odrzavanje ravnoteze izmedju pozitivnog i negativnog neuskladjeno.

 

A ko je rekao da zli ljudi idu u pakao? Mnogo veći problem su indiferentni ljudi. Oni se smatraju najvećim grešnicima. Zli ljudi su najmanji problem.

 

Duh i materija bi trebali da funkcionisu zajedno, a to sto nas ove mass religije uce drugacije, je glavni problem.

 

Znaš kako, ja sam mislio da će tvoja usijana glavudža barem porasti do Nikšića, ali izgleda da ne može ni da se usija kako treba...

 

Duh i materija funkcionišu zajedno, i zovu se sveti Vasilije.

Hram Sv. Save je sagrađen na njegovim moštima.

Kosovo?

Isus Hrist?

 

ajde ne brukaj se više.

Uopšte ne postoji ta debilna distinkcija na duh i materiju o kojoj ti govoriš.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

<<A ko je rekao da zli ljudi idu u pakao? Mnogo veći problem su indiferentni ljudi. Oni se smatraju najvećim grešnicima. Zli ljudi su najmanji problem>>

 

da,da.. veci problem od ubice je neko ko to posmatra sa strane indiferentno :)

 

Potpuno si u pravu za sve sto si napisao. Priznajem ti. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobro,da ne detaljišemo,nisam neki ekspert za Bibliju,samo da naglasim da postoje apokrifni spisi koji se tumače kao poučni recimo,ne moraju biti jeretički mada ih ima i onih koje je crkva odbacila.Novi Zavet nam je malo bolje poznat,ne samo zbog skorijeg pisanja,već što je skoro ceo pisan na jednom jeziku,u originalu.

 

Stari Zavet obično ima više slojeva onih koji su to prerađivali,no postoje spisi iz Kumranskih pećina koji čuvaju fragmente Starog Zaveta,inače sačuvano je tamo toliko materijala,da se još uvek nije isti obradio.

 

 

I naravno, potpuno su iskljucivi - ili si sa nama, ili protiv nas

Naravno.To ti je ono,ili je neko trudan ili nije,nema između,ne može se biti "pomalo" trudan.

 

Ali mozda i ne, mozda je (za sveti oganj) u pitanju prevara

E nije,evo ti link pa pročitaj sam.Mnogi ljudi jedva čekaju da dokažu da je to prevara,al im nikako ne ide.

 

http://forum.subotica.com/viewtopic.php?f=146&p=405605

 

The best arguments against a fraud, however, are not the testimonies of the shifting Patriarchs. The biggest challenges confronting the critics are the thousands of independent testimonies by pilgrims whose candles were lit spontaneously in front of their eyes without any possible explanation. According to our investigations, it has never been possible to film any of the candles or oil lamps igniting by themselves. However, I am in the possession of a video filmed by a young engineer from Bethlehem, Souhel Nabdiel. Mr. Nabdiel has been present at the ceremony of the Holy Fire since his early childhood. In 1996 he was asked to film the ceremony from the balcony of the dome of the Church. Present with him on the balcony were a nun and four other believers. The nun stood at the right hand of Nabdiel. On the video one can see how he films down on the crowds. At a certain point all lights are turned off - it is time for the Patriarch to enter the tomb and receive the Holy Fire. While he is still inside the tomb one suddenly hears a scream of surprise and wonder originating from the nun standing next to Nabdiel. The camera begins to shake, as one hears the excited voices of the other people present on the balcony. The camera now turns to the right, whereby it is possible to contemplate the cause of the commotion. A big candle, held in the hand of the Russian nun, takes fire in front of all the people present before the patriarch comes out of the tomb. She holds the candle with shaking hands while making the sign of the Cross over and over again in awe of the miracle she has witnessed. This video appears to be the closest one gets to an actual filming of the miracle.

 

http://www.holyfire.org/eng/velich.htm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta ces sa onih koji nisu uradili nista lose u zivotu, a pod tim LOSE podrazumijevam da nisu nikog ubili, silovali i ostala sranja, a ipak su ateisti, jel i oni idu u pakao, samo zato sto ne vjeruju

nemorash chitati Bibliju, nemorash ni chitati ceo Novi Zavet, samo chetiri Jevandjelja (koji otshtampani nemaju 100 strana) i eto ti ceo kriterijum za ulazak u raj. a ja mogu glavu da dam da niti je postojao, niti postoji, niti cje postojati ateista koji zhivi onako kako Hristos trazhi od svojih sledbenika pa samo u Besedi na Gori, znachi chak da se ne obaziremo ni na ostatak chetiri Jevandjelja.

 

Aha, a zasto su onda oni koji su spaljivali, ratovali, punili se para, a sve to u ime Isusa i boga, evo vise od 1000 godina i dalje tu gdje jesu? I imaju ogromnu moc, postovanje sirokih narodnih masa, koji bi oci izvadili ako ko digne glas na crkvu.. Isprani mozgovi, eto o cemu se radi.

upravo ti rekoh zashto su to radili. tachnije, rekao sam ti zashto to nisu radili (Isus/ Biblija), a zashto jesu, to samo oni znaju.

 

Kontradiktorno bi bilo, da postoji mjesto(pakao) gdje ce da zavrse svi losi ljudi posle smrti, i tu ce da pate kroz citavu beskonacnost. Jer, zapamtite, bog vas voli

ovo je knjiga hiper-kalvinista, koji imaju teologiju koja previshe podsecja na islamsku, ali ipak, lepo su sklopili knjigu, potrudili se da ubace gomilu citata iz Biblije.

knjiga se zove "God loves everyone - the greatest lie ever told", evo je ovde:

http://www.godhatesfags.com/written/report...veryone-lie.pdf

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

@-Diamond-

 

Ne znam bas koliko ide to uporedjivanje sa trudnocom. Naravno, neko ne moze biti pomalo trudan :) Ali cemu tolika potreba za nekim podijelama, zauzimanjem strana i slicno? Za neki armagedon, koji mozda nece ni doc? Znas, ljudi se evo toliko vjekova komataju izmedju sebe zato sto su zauzeli potpuno suprotne strane, a sve to u ime neke religije ili ideje.

Zavadi, pa vladaj.

 

Sto se tice spustanja svetog ognja, ne tvrdim ni jedno ni drugo. Niti da potice od vise sile, niti da je prevara. Samo izrazavam sumnju, pa cak i da zaista u pitanju ovo prvo - kako neko sa sigurnoscu moze da to dolazi od boga, a ne od neke druge sile?

 

@Rogozub

 

Vrlo moguce da je laz da bog voli sve ljude. U Kuranu, tu su stvari jasne. I u Starom zavjetu, poprilicno.. jedino u Novom zavjetu imamo odudaranje od slike pomanitalog boga koji unistava sto mu se cefne, isto kao sto naredjuje izabranom narodu da zari i pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@-Diamond-

 

Ne znam bas koliko ide to uporedjivanje sa trudnocom. Naravno, neko ne moze biti pomalo trudan :) Ali cemu tolika potreba za nekim podijelama, zauzimanjem strana i slicno? Za neki armagedon, koji mozda nece ni doc? Znas, ljudi se evo toliko vjekova komataju izmedju sebe zato sto su zauzeli potpuno suprotne strane, a sve to u ime neke religije ili ideje.

Zavadi, pa vladaj.

 

Lepo,nekima je nejasno kako to da si samo za ili protiv Boga a ne i neutralan,primer je objasnio možeš biti ili samo za ili protiv.Možda nesvesno protiv ali ipak protiv.

Pošto imam utisak da nisi pročitao link,sveti oganj se spušta na priziv SAMO pravoslavnog patrijarha iz Jerusalima,pa sad nije teško zaključiti šta je to.Da ne govorimo o tome što oganj u prvo vreme ne peče i što se niko još nije opekao o njega.

Cudesna pojava Sv. Ognja desava se iskljucivo kada u Crkvu Groba Gospodnjeg udje Pravoslavni Patrijarh. Da je to tako svedoce brojni primjeri iz proslosti, kada su inoslavni, uzurpiravsi pravo pravoslavnih, pokusavali da "izazovu" ovo cudo. Mozda je najbolji primjer slucaj iz 1549. godine kada su jermenski monofiziti potplatili sultana Murata IV da njima povjeri "priziv" Sv. Ognja. Bilo je to u vreme pravovernog Patrijarha Jerusalimskog Sofronija II. Jermenski patrijarh je usao u Crkvu Sv. Groba i bezuspesno ocekivao pojavu Sv.Ognja. Za to vreme Patrijarh Sofronije se nalazio van Crkve pored stuba, koji se u jednom trenutku razdvojio po vertikali i iz napukline se pojavio Sv.Oganj pripalivsi svecu koju je suznih ociju drzao Patrijarh. Ovaj stub se i danas moze videti pored Crkve Sv.Groba i predmet je postovanja i celiva pravoslavnih. Muslimanski mujezin Tunum je sa minareta obliznje dzamije video cudesni dogadjaj i javno ispovedio: "Velika je vera Hriscana. Jedan je pravi Bog, Bog Hriscana. Verujem u Hrista vasrkslog iz mrtvih i kolenopreklono ispovedam da je On moj Bog." Nakon ovoga su ga muslimani mucili ne bi li se odrekao svog Boga, sto ovaj blagocestivi neofit nije ucinio. Njegove mosti se cuvaju u pravoslavnom Manastiru Bogorodice Marije u Jerusalimu

Stari Zavet i Novi su povezani,ma kako to čudno zvučalo.U starom zavetu je bilo "ne vrši preljube" i "ne poželi ništa što je tuđe",a u Novom Zavetu "ko pogleda na ženu sa željom za njom već je učino greh u srcu svom",takođe imamo i pozivanje na starozavetne proroke u kontekstu dolaska novog Mesije tj Isusa Hristosa.

"Не доцни Господ с обећањем, као што неки мисле да доцни; него нас дуго трпи, јер неће да ико пропадне но да се сви покају" (druga poslanica sv apostola Petra,3:9)

"Али не гледајући Бог на времена незнања, сад заповиједа свима људима свуда да се покају;Јер је установио дан у који ће судити васељени по правди преко Човјека којега одреди и даде свима вјеру васкрснувши га из мртвих",(Dela Apostolska 17:30-31)

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

@

nemorash chitati Bibliju, nemorash ni chitati ceo Novi Zavet, samo chetiri Jevandjelja (koji otshtampani nemaju 100 strana) i eto ti ceo kriterijum za ulazak u raj. a ja mogu glavu da dam da niti je postojao, niti postoji, niti cje postojati ateista koji zhivi onako kako Hristos trazhi od svojih sledbenika pa samo u Besedi na Gori, znachi chak da se ne obaziremo ni na ostatak chetiri Jevandjelja.

 

znaci postoji kriterijum za ulazak u raj, pa onda je super, ja cu grijesiti i kasnije se samo pokajem, iskreno,naravno i ja sam u raju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам зашто се уопште осврћеш кад видиш да карикира ствари.

Грешити намерно и много, уз постојање свести да ћеш ти бити опроштено кад (при чему је суштина АКО, а не кад, мада је то компликовано јер је пут до покајања стално размишљање о греху итд, не могу да се понављам) се искрено покајеш је размишљање о прављењу ражња за зеца док се налазиш у пустињи. Нигде ни дрвета за ражањ, а тек о зекану да не говорим...

 

Мада, ако Душко поново скрене десно код Албукеркија, све је могуће.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci postoji kriterijum za ulazak u raj, pa onda je super, ja cu grijesiti i kasnije se samo pokajem, iskreno,naravno i ja sam u raju

 

Ako misliš da je lepo grešiti,i da je pokajanje samo jedan običan čin,onda to nikako nije dobro.Kad služiš grehu svojom voljom,pa kad poželiš da se izmakneš,on te ne pušta tako lako.

Ili ako pokušavaš da nadmudriš Boga,bojim se da u toj priči uvek gubiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vi se ljudi previse palite na te grijehove, naravno da nije pametno ici i ubijati ljude ili nesto slicno, ali ne mogu razmisljati o tome kad sam ja danas zgrijesio i zasto, to je apsurdno

 

i naravno zavisi sta vi podrazumijevate pod pojmom GRIJEH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijeh je prema sebi ako ne sprovodis svoju slobodnu volju. A prema drugima, ako sprovodjenjem sopstvene volje krsis njihovu slobodnu volju.

 

Naravno, kljuc zdravog tijela i uma lezi u tome da covjek bude umjeren u svemu, i naravno da postuje sopstvenu savjest. Definicija grijehova koja je proizasla iz hriscanstva, po meni je tu cisto radi odredjene vrste kontrole i ispiranja mozga. Kazu npr. "Ne ubij", a onda imamo krstaske ratove, inkvizicije, popove koji osvestavaju tenkove i mitraljeze itd. Ma sigurno, sad ce jos neko da kaze da mi ne bi ni postojali da postujemo tu zapovjest, kao i onu "o okretanju drugog obraza". Da se posluzim 'argumentom' tih istih hirscana - ili jesi, ili nisi. Kako da ne..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ubij, ne kradi i ostali na tu foru savjeti su se oduvijek poštovali, to nikakve veze sa hrišćanstvom nema. To nije hrišćanski moral, to su neke ljudske vrednosti. I nekdašnji Sloveni su protjerivali lopove i ubice. Deset popova je osveštalo tenkove, a deset hiljada nije. Pa šta? Zašto nije loše osveštati Karađorđevu kuburu, a loše je osveštati mitraljez mog djeda? Deset božjih zapovjesti je prije svega židovska stvar, "date" su im da ih oni između sebe tako sprovode, a ne u odnosu sa Egipćanima. SPC je narodna crkva, a ne internacionalna. Važi za Srbe, popovi u njoj su Srbi i propovjedaju za Srbe. Ende.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danasnja drustvena situacija se preslikava i na crkvu. Politicari govore kako je to uradila neka druga vlast, a za grehove crkvene, to su neki drugi ljudi. Najtragicnije je sto su velika vecina vernika parcijalni vernici. Uzmu od crkvenog ponasanja, ono sto im se svidja, ono sto im se ne svidja odbace. Odbacivanje toga svesno idu u greh, ali ipak imaju nade jer to pripisuju necistim silama, protiv kojih se bore molitvama, pokajanjima itd, ne prihvatajuci da su u stvari oni uzrok tome. Fakticki se ceo zivot bore sa demonima, koje su oni stvorili da bi ulepsali sebi zivot. Takvi ljudi prilaze pravoslavlju (vazi i za katolike), krajnje sebicno, jedina im je zelja da nekako doguraju do raja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ubij, ne kradi i ostali na tu foru savjeti su se oduvijek poštovali, to nikakve veze sa hrišćanstvom nema. To nije hrišćanski moral, to su neke ljudske vrednosti. I nekdašnji Sloveni su protjerivali lopove i ubice. Deset popova je osveštalo tenkove, a deset hiljada nije. Pa šta? Zašto nije loše osveštati Karađorđevu kuburu, a loše je osveštati mitraljez mog djeda? Deset božjih zapovjesti je prije svega židovska stvar, "date" su im da ih oni između sebe tako sprovode, a ne u odnosu sa Egipćanima. SPC je narodna crkva, a ne internacionalna. Važi za Srbe, popovi u njoj su Srbi i propovjedaju za Srbe. Ende.

 

Stani malo. Postovalo se to da ne ubijas iz objesti, koristi ili neceg slicnog.. ali si u samoodbrani ili odbrani porodice imao moralno pravo da u krajnjoj opasnosti i ubijes nekog.

Tih 10.000 popova sto nije osvestavalo tenkove, da se koji javno nije usprotivio tom cinu mozda? Ne bih rekao.. Ovamo 'kao' pozivaju na mir, a sa druge strane blagosiljaju vojnike, tenkove, mitraljeze. SPC je crkva koja gleda strogo nacionalni interes, i ja to postujem. Ali onda bez prosipanja neke univerzalne hriscanske ljubavi i morala, gdje su pred bogom svi isti. Brat je mio, bilo koje vjere bio, samo da je srbin :)

 

Dalje, u starom zavjetu ne pise da se zapovjesti odnose samo na jevreje? Da ne ide mozda prva zavjest "Ne ubij jevreja, ali mozes nekog ko nije jevrej"? To o cemu ti pricas imamo u Talmudu, dok u starom zavjetu pise samo "ne ubij" sto bi trebalo da se odnosi na sve ljude. Ili ja grijesim, pa trazim da me neko ispravi sa prigodnim citatima iz starog zavjeta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...