Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest LadyCorpse
Nema razloga da se izvinjavas.

 

 

To niko nije rekao. Sto tako agresivno napadate devojku?

 

Onako kako ja vidim stvari,Amfilohije i Filaret su mnogo blizi satanizmu nego pravoslavlju. O Pahomiju necu trositi reci.

 

Hvala, yup....toliko o tome... i da, moj subjektivni stav o hrishcanstvu nema veze sa opijanjem, i GUBLJENJEM vremena na muzici, muzika je neshto shto je najchistije, i najiskrenije na ovome svetu, i ona je shirok pojam, a kreativnost i stvaranje nije gubljenje vremana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je majka priroda stvorila ženi dugu suknju?

 

Lepa opaska,pokušaču da odgovorim na to.Žene nekoliko stotina godina nose dugačku suknju,a pedesetak pantalone,pa procenite sami šta je normalno a šta moderno.

 

Onako kako ja vidim stvari,Amfilohije i Filaret su mnogo blizi satanizmu nego pravoslavlju. O Pahomiju necu trositi reci.

 

Ovo meni već zvuču uvredljivo.Odprilike kao kada nešto ne voliš u paketu,ali u celloj toj masi nešto ti se baš posebno ne dopada.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo meni već zvuču uvredljivo.Odprilike kao kada nešto ne voliš u paketu,ali u celloj toj masi nešto ti se baš posebno ne dopada.

Ne,nisam tako mislio. Nije mi namera da ovde vredjam religijska osecanja clanova foruma.

 

Bagra koju sam nabrojao vredja moja religijska osecanja i unizava SPC.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

e bash to, nije ni meni bila namera nikoga da vredjam...:( .. ali da ste me napljuvali, jeste, svaka chast...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, imaš 16 godina. Ko god nije postavljao takva pitanja je u najmanju ruku čudan, tako da je to sasvim razumljivo. Samo trebaš da čitaš i ono što drugi pišu. Ne treba se odma' osjetiti uvređenim ako ti se neko suprotstavi mišljenjem. Eto, ja ti rekoh da religija nije jedina koja izaziva ratove, a povodi se mogu naći u bilo čemu. Danas najviše ratova izazivaju ljudska prava, pa ne bi bilo zgoreg i njih da ukinemo ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žene nekoliko stotina godina nose dugačku suknju,a pedesetak pantalone,pa procenite sami šta je normalno a šta moderno.

A nekoliko hiljada godina su šetale ogrnute medveđom kožom. Pa sad ti proceni šta je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nisam tako mislio. Nije mi namera da ovde vredjam religijska osecanja clanova foruma.

 

Bagra koju sam nabrojao vredja moja religijska osecanja i unizava SPC.

 

Hm,okej ipak to ostavljam kao tvoje mišljenje.Ja ne dajem takve konstatacije,jer ko zna,da li ja svojim ponašanjem unižavam SPC,pa nemam prava da sad analiziram da li i drugi tako rade.I ne vidim čemu vladika Filaret i Amfilohije u istom paketu.Čisto kao pitanje,ne sećam se nikakvih skandala u vezi Amfilohija,dok su bile neke stvari koje ne bih nazvao toliko tragičnim kada je vladika Filaret u pitanju.

 

@LadyCorpse: lepo da postiš,mlada si i to je pohvalno,ne treba sad ići na silu ceo post ako ne možeš.

Možda najbolje da se posavetuješ sa svojim duhovnim ocem odnosno sveštenikom kod koga se ispovedaš.U tome je i cela nauka.Da čovek ne bi lutao,čitao ovde ili onde,gledao televiziju ili tako nešto.Može tu i da se čuje korisnog,ne kažem ja,ali često je čovek u nekoj zabludi i zbunjen je različitim stavovima i količinama informacija.Uostalom to mu je u opisu posla da daje savete i preporuke.

 

A nekoliko hiljada godina su šetale ogrnute medveđom kožom. Pa sad ti proceni šta je normalno.

 

Pa sad idemo previše u širinu,ali čini mi se da smo se generalno razumeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje trazim te odgovore koji hriscani spominju, ali search nista ne pokazuje. Nego, svaka cast na najjacem argumentu do sada - odgovori su vec dati, al su ljudi glupi il nesposobni pa ih ne umiju nac.

Genijalno..nije ni cudo da se crkva odrzala toliko vjekova, a uz ovakve 'argumente' i vjernike ce jos 2x toliko.

 

Inace, vidim prosao post, vjernici opet mogu da psuju. Alal vera kawasaki

 

LadyCorspe, volis li lesheve? Sweet sixteen necrophile :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja razumijem jedne, ljudi pričaju već 140 strana, sigurno je da se većina stvari već raspravljala više nego jednom, i razumijem da ih smara da svaki put pričaju istu priču kada se neko novi pojavi. A razumijem i ove druge koje mrzi da čitaju 140 strana raznih budalaština, spama i nešto kvalitetnih postova ne bi li pronašli odgovore na pitanja koja planiraju da postave.

Inače, nisam znao da je vjernicima zabranjeno da psuju za vreme posta, a inače nije. Znam da ima neka fora da se za vreme posta ne psuje, ali sam mislio da to važi za inače...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa odprilike stvari stoje ovako,loše je imati bilo kakve beskorisne navike,tipa psovanje ili recimo kad je čovek vezan za cigarete.

Ako sam ja sve dobro shvatio,nema nekog posebnog pravila oko toga za post,već po principu ako već ne možeš da ukineš psovke,bar pazi dok je post.Mada i tu je najbolje ne psovati uopšte da ne bi čovek na kraju došao u neku veštačku situaciju da može da radi neke stvari van posta koje ne može u postu,npr da psuje.

To mu dođe kao neka prelazna faza u odvikavanju od psovki,makar ja to tako shvatam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
LadyCorspe, volis li lesheve? Sweet sixteen necrophile :)

 

heh, ovde ima vishe paganizma nego 'rishcanstva...hm..ne, hvala, vishe preferiram svezhe meso! ha,.. ha,...zatucani maloumnici!

 

Pa odprilike stvari stoje ovako,loše je imati bilo kakve beskorisne navike,tipa psovanje ili recimo kad je čovek vezan za cigarete.

Ako sam ja sve dobro shvatio,nema nekog posebnog pravila oko toga za post,već po principu ako već ne možeš da ukineš psovke,bar pazi dok je post.Mada i tu je najbolje ne psovati uopšte da ne bi čovek na kraju došao u neku veštačku situaciju da može da radi neke stvari van posta koje ne može u postu,npr da psuje.

To mu dođe kao neka prelazna faza u odvikavanju od psovki,makar ja to tako shvatam.

 

 

shto se posta tiche, kako sam ja shvatila, sluzhi kao prochishcenje, najbitnije je postiti mislima, ne chiniti zlodela, a shto se hrane tiche, to mu dodje chishcenje tela...zato je psovanje ''zabranjeno''....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post je priprema za pricesce.

Dzaba vam izgrizeni nokti od manjka cigara, zalihe piva iza kreveta (za dan kad prodje post), i suzdrzavanje od j*banja rodbine nekome ko te opali kolima na pesackom prelazu, ako na kraju te patnje ne odete kod pope da se pricestite. ;]

Edited by brain_damaged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad idemo previše u širinu,ali čini mi se da smo se generalno razumeli.

Generalno jesmo. Ali tvrditi da pantalone nisu "prirodna odeća žene" je malo sumanuto. Mislim, i muškarci su nosili haljine pre 2000 godina. Da li to znači da treba smatrati da pantalone nisu ni za muškarca?

 

A da ne pominjem da je Bog ljude stvorio gole, te je samim tim to jedina "prirodna odeća" oba pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
Generalno jesmo. Ali tvrditi da pantalone nisu "prirodna odeća žene" je malo sumanuto. Mislim, i muškarci su nosili haljine pre 2000 godina. Da li to znači da treba smatrati da pantalone nisu ni za muškarca?

 

A da ne pominjem da je Bog ljude stvorio gole, te je samim tim to jedina "prirodna odeća" oba pola.

 

hehehe, na tu golotinju sam i ja mislila!XD, ali opet gle, suknja je neshto shto je najlakshe sashiti, povezhesh 2 kraja, i eto ti...mozhda i to ima neke veze-..... :razz:

 

:zeleni: :mrgreen. :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хајде, без зезања, престаните са спамовањем. Мислим, мени треба секунд да обришем неки пост, вама знатно дуже да га напишете. Да не помињем остало...

 

Такође, ако неко мисли да је неки пост спам, може га пријавити (као што то учини Худини) и сходно процени исти ће бити обрисан. Ко буде пријављивао из зезања, добиће банчић.

 

Љубав ће спасити свет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

da li to znachi da se sada (napokon) smatram pristojnom? i da nisam sweet sixten necrophil?! :/ ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li to znachi da se sada (napokon) smatram pristojnom? i da nisam sweet sixten necrophil?! :/ ..

 

То за тебе је била шала, алузија на непромишљеност тинејџерског доба (при чему мислим на моменте "језик бржи од памети", "рекох, а не размислих" и "ја сам најпаметнији". Нити сам мислио да те увредим/повредим, нити било шта друго што је негативно.

 

Да не помињем да не бих могао нешто лоше урадити/помислити/рећи некоме ко има тако љупко лице (лиШце - што би рекао Алан Форд).

 

А сада је стварно крај спаму. Ко (спам) писне, говно стисне.

Сад. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako kako ja vidim stvari,Amfilohije i Filaret su mnogo blizi satanizmu nego pravoslavlju. O Pahomiju necu trositi reci.

Amfilohije i Filaret su pravi Hrishcjani. Pahomije je potpuno nevin, to su ti likovi placjeni da lazhu da bi se crkva klevetala. ne trebaju mi argumenti jer nema nikakvih argumenata da je kriv. sem rechi tih likovi koji su i ranije pravili probleme.

 

i da, moj subjektivni stav o hrishcanstvu nema veze sa opijanjem, i GUBLJENJEM vremena na muzici, muzika je neshto shto je najchistije, i najiskrenije na ovome svetu, i ona je shirok pojam, a kreativnost i stvaranje nije gubljenje vremana!

tvoj subjektivni stav je pogreshan, a to da li si ga formirala pijana ili u pauzi izmedju napijanja je nebitno. besmisleno stvaranje i besmislena "kreativnost" jesu gubljenje vremena. sve shto nije korisno za spas dushe i zdravlje tela je besmisleno. muzika je neshto shto nastaje pod uticajem demona. jeste, muzika je shirok pojam, podrazumeva sve melodije i ritnome sem crkvenog pojanja.

 

odgovori su vec dati, al su ljudi glupi il nesposobni pa ih ne umiju nac.

to shto si ti glup, pa neznash da koristish srch treba da bude nash problem? chovek odgovore nalazi proporcionalno svojoj zhelji za njima. o ratu se na ovom forumu prichalo, ZNAM, jer sam ja o tome pisao! ako nekoga zanima, nacjicje, u sv sl imate linkove u mom potpisu na kojima je bukvalno SVE shto choveka koji nije teolog mozhe zanimati o Hrishcjanstvu.

 

Ali tvrditi da pantalone nisu "prirodna odeća žene" je malo sumanuto.

pantalone su mushka odecja jer je Bog tako rekao. 'Majka Priroda' ne postoji. kraj.

 

A da ne pominjem da je Bog ljude stvorio gole, te je samim tim to jedina "prirodna odeća" oba pola.

kako poznavanje Biblije puca samo. i onda je chovek zgreshio, i onda je isteran iz raja, i onda mu je naredjeno da se obuche. to ide posle stvaranja.

 

da li to znachi da se sada (napokon) smatram pristojnom?

ne od strane mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

Jbm mu mater Rogozube, slushaj sebe shta govorish, majku mu, nije choveku naredjeno da se obuche! Adam je pojeo jabuku, zgreshio, osetio je stid! da otada nishta nije ni primecivao, nije osecao potrebu da sakrije ni jedan deo svoga tela!, u tebi je mrzhnje vishe nego ne znam chega, ti razmisli o tome da li si pristojan, i koliko si spreman da pomerish granice. Hrishcanstvo, i religija, sama vera u Boga, je vera u sve shto je lepo, i chisto....a ti si, dragi, previshe prljav!

 

То за тебе је била шала, алузија на непромишљеност тинејџерског доба (при чему мислим на моменте "језик бржи од памети", "рекох, а не размислих" и "ја сам најпаметнији". Нити сам мислио да те увредим/повредим, нити било шта друго што је негативно.

 

Да не помињем да не бих могао нешто лоше урадити/помислити/рећи некоме ко има тако љупко лице (лиШце - што би рекао Алан Форд).

 

А сада је стварно крај спаму. Ко (спам) писне, говно стисне.

Сад. :)

 

hvala lepo!

Edited by LadyCorpse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
pantalone su mushka odecja jer je Bog tako rekao. 'Majka Priroda' ne postoji. kraj.

 

Samo mi kazi gde to pise da i ovaj pagan/budista/taoista/hrishcanin/ateista/fsm-ovac nauci neshto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rogozub

Kazes placeni ljudi da klevetaju crkvu. To je sasvim moguce, ali ko je onda platio tuzilastvu da krivicna prijava zastari ?

Da, svi ritmovi nastaju usled dejstva demona, jos kada ih komponuje neko ko ima najvecu okultisticku biblioteku na svetu, pa kada pustis traku unazad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Amfilohije i Filaret su pravi Hrishcjani.

 

2. pantalone su mushka odecja jer je Bog tako rekao.

 

3. kako poznavanje Biblije puca samo. i onda je chovek zgreshio, i onda je isteran iz raja, i onda mu je naredjeno da se obuche. to ide posle stvaranja.

1. Naravno da jesu. Zato se i bave više politikom nego religijom.

 

2. Izvoli citiraj Bibliju pa reci gde tačno piše da je Bog rekao da su pantalone koje su nastale 1000 godina nakon pisanja Biblije isključivo muška odeća.

 

3. Puca, puca. Posebno sa tvoje strane. Nije čoveku naređeno da se obuče, nego je sam poželeo da sakrije svoju nagost nakon kušanja ploda sa drveta mudrosti. Ako se već pozivaš na Bibliju, makar je pročitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, kad vidim koliko pedofila ima u katolickoj crkvi, a jos obzirom da je pravoslavna vjera rigoroznija po pitanju uzdrzavanja od tjelesnih uzivanja - moguce je da pedera i pedofila ima i u njihovim redovima.

A? Kao da si upravo pao s Marsa. Pa svi znaju da se katolički popovi zavjetuju na celibat, a da se pravoslavni imaju pravo ženiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хајде, без зезања, престаните са спамовањем. Мислим, мени треба секунд да обришем неки пост, вама знатно дуже да га напишете. Да не помињем остало...

 

 

Хајде да видим ко ће написати следећи квази-шаљиви коментар или какво друго празнословије...

Одмах следи +20% + 3 дана бана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...