Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Zavisi koje znanje i kakvo, gde se upotrebljava i za sta. Vera je individualna stvar, i ona je veoma mocna sa strane svojih aspekta, ali npr. danas organizovane religije imaju ogromnu moc i znanje.

 

Vatikan ima najjace pravnike, politicare, doktore, istoricare, filozofe itd.

 

Mislis li da vatikan i naucnici (evolucionisti ) ne saradjuju. Saradjuju i to mnogo. Vatikan ima i njih pod svojim novcem, placa ih.

Primer: Desi se neko cudo, vatikan salje experta da preispita to. Ali cak i oni u svojim redovima i imaju takve exsperte. (Vatikan)

 

Eto kako se iz jedne vere moze izroditi, moc i znanje.

 

Mada po meni je to pogresan sistem jer katolici time dovode u sumnju svoju veru.

 

toliko.

Hehe, bas tako!

Ne znam da li si citao ali Vatikan je odskoro priznao evoluciju samo kao teoriju.Tvrdnje koje evolucionisti iznose su netacne i neproverene nesto u tom fazonu, iskreno nisam bas najbolje razumeo sta papa hoce da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak mislim da je moj potpis tacan, a vi verujte u kojesta i dalje icon_da.gif

Интересују ме твоја сазнања, подели их са нама. На овој теми ја не видех неки твој коментар који би ме могао навести да помислим да ти знаш било шта о овој материји.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axeanosilas, primjer za oca, majku i komsiju nije na mjestu, neko bi se cak i uvrijedio na ovo. Mogao si naci 100 drugih nacina da objasnis tvoj zakljucak. Al ko zna, mozda si bio ponesen licnim iskustvom.

Зашто није био на месту? Изведен је из твоје поставке. Очекујем одговор на сва питања која сам ти поставио, ако већ тврдиш да си озбиљан саговорник. Немам ја потребу да објашњавам мој закључак, ја сам ти само показао да када у нешто верујеш, ту нема места сумњи. Наравно, то мишљење је продукт мог искуства, хвала на питању.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

znate li za prakse neke vrste meditacije kod nekih pravoslavnih monaha? ... podvrgnu se odredjenom podvizavanju, naporima molitve... i chekaju i dobiju prisustvo svetog duha

ako im se ovo ospori, mogu se nazvati samo ludacima

У питању је исихазам, а "добија" се Таворска светлост. Наравно, сви знамо шта се десило на гори Тавор.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, bas tako!

Ne znam da li si citao ali Vatikan je odskoro priznao evoluciju samo kao teoriju.Tvrdnje koje evolucionisti iznose su netacne i neproverene nesto u tom fazonu, iskreno nisam bas najbolje razumeo sta papa hoce da kaze.

Nemam pojma, ali znam da katolici (jeres) sumnjaju u veru, takodje mi poznato da se vezuju da bog ima evolicionisticku ulogu. TJ. stoji Bog iza simpanze icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif a odatle ljudi.

Ma pukli su katolici. (Spadaju u lazne proroke)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja zivce ali ih cuvam za nesto bolje, a i da se ne bi smarao saljuci mi pp-ove

 

Nesto bolje ? Posto si spominjala Njegosa, mislio sam da imas neko vise misljenje o njemu. my mistake

Ne znam sto stalno spominjes PP-ove, poslao sam ti jedan prosli put jer je ona tema zakljucana. Rekla si sto si rekla, i zavrsili smo sa tim. Nakon toga stvarno vise nemam namjeru da ti saljem ijedan PP... tako se nadam da ces prestati da smaras ovuda po forumu povodom toga.

 

ima izuzetno pametnih ljudi medju ateistima, to niko nije osporio. ovdje se radi vise o poznavanju umjetnosti zivljenja a ne samoj religiji. a kad kazem `zivljenje` ne mislim na izigravanje zidova i principa

 

wtf

Kakva sad umjetnost zivota, pricali smo o postovanju religije i postovanju tvorca.

 

ja sam bog ako imam pare i slicne nebuloze

 

objasni mi sta ovo treba da znaci. Ako je adresirano na nekog drugog, ok

 

predji na brzu vezu

 

Sa ovakvim cijenama u krv, bas sam o tome razmisljao icon_smile.gif

 

Зашто није био на месту? Изведен је из твоје поставке. Очекујем одговор на сва питања која сам ти поставио, ако већ тврдиш да си озбиљан саговорник. Немам ја потребу да објашњавам мој закључак, ја сам ти само показао да када у нешто верујеш, ту нема места сумњи. Наравно, то мишљење је продукт мог искуства, хвала на питању

 

Ti si dakle na osnovu svoje price, potpuno siguran da si sin svog oca i majke, i ne sumnjas da te mozda napravio poshtar ???

Znas kako, tvoj izvod iz "moje" postavke je icon_smile.gificon_rolleyes.gif

Jesi tako dosao i do zakljucka da ne licis na poshtara, sto iskljucuje mogucnost da te je on napravio icon_smile.gif Pure briliance.

Vidi, sad bez zajebancije - iz svake se price moze izvuci neki zakljucak, pametan ili glup. To sto si ti izvukao ovaj drugi nije moj problem i ne moram ti objasnjavat zasto i kako...

 

A sto se tvojih pitanja tice, ako vec hoces odgovore - potrudi se da pitanja postavis direktnije i ukratko, ne mogu tumachit sad svaki tvoj post i recenicu zasebno da bi vidio sta je pjesnik htio da kaze.

 

Black_Totem, ne odgovori mi zasto Vatikan saradjuje sa naucnicima. Na koji to nacin njima odgovara da se dokaze npr. teorija evolucije ili neki slican proces koji obara Bibliju. Cijenio bih da odgovor ne bude sad u vidu neke teorije zavjere kako je vatikan djavolova tvorevina (sto i jeste, al o tome drugi put icon_mrgreen.gif )

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li obrnuto? Prirodna selekcija je nesto sto se ne moze poreci i sto se moze jednostano i eksperimentalno dokazati.

Prirodna selekcija se apsolutno ne uklapa u hriscansko ucenje o pasivnosti i mnogo je, za njiih, veci neprijatelj od ideje da je covek nastao od majmuna. Ako ima selekcije, nema Bozijeg plana, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako bog stoji iza prirodnih uslova, selekcija se odvija po njegovom planu, po mom shvatanju (koje se ocigledno razlikuje od njihovog, jelte). Ovo mi lici na sukobljavanje slobodne volje i Plana icon_wink.gif

 

Ok, hvala na objasnjenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

PUNO HVALA!!!!!!! skupljam dobre animacije icon_smile.gif genijalno!! biggrin.gif

 

 

1. deadsy.. ko kaze nemam VISOKO misljenje o Njegosu??? sta sam rekla o njemu do sada, nisi mogao skoro nijedan zakljucak izvesti. pomenula sam ga u kontekstu velikih ljudi.. pa ne vidim sto sad trazis razlog za raspravu. icon_smile.gif

 

2.. pp - ajde vazi, ne pominjem vise icon_redface.giflaugh.gif

 

 

3. ostalo, zao mi je ako nisi shvatio pricu.. o poimanju zivota, umjetnosti zivljenja i sl. doduse nisam ni ja bila opsirna, ali nema veze. zaboravi.

 

 

4. sto se tice vatikana, za mene su oni jeres teski, ali da ne idemo u krajnosti, istina je da ima jako pametnih ljudi medju fratrima i nisu svi pederi ni pedofili.. i da ima takodje jako mnogo obrazovanih medju njima, koje crkva finansira u cilju daljeg obrazovanja itd itd.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black_Totem, ne odgovori mi zasto Vatikan saradjuje sa naucnicima. Na koji to nacin njima odgovara da se dokaze npr. teorija evolucije ili neki slican proces koji obara Bibliju. Cijenio bih da odgovor ne bude sad u vidu neke teorije zavjere kako je vatikan djavolova tvorevina (sto i jeste, al o tome drugi put  icon_mrgreen.gif )

Ma ne bre, nego vrbuju naucnike samo da nose mantiju i nista vise, za velike pare.

Ti naucnici u odorama ne veruju u Boga, oni samo ispitaju odredjeno cudo, i daju naucni dokaz ako ga ima.

Znaci evolucionisti samo nose odoru za veliku kintu.

Jednostavno zar ne?

Jos da dodam, ne salju oni evolucioniste da bi im sjebali crkvu, oni ih salju da bi im zastitili crkvu. Alo sto rece necu u tu dubinu, jer nije to zavera nego realnost.

 

PS: Katolici su davno odbacili izvorno hriscanstvo, mislim na sam vatikan i sve njihove galvesine, osnovni im je cilj sacuvati crkvu, retko ces tamo naci iskrenog vernika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si dakle na osnovu svoje price, potpuno siguran da si sin svog oca i majke, i ne sumnjas da te mozda napravio poshtar ???

Не, већ сам, на основу твоје приче, сигуран да ти сумњаш у твоју мајку, те ти предлажем да је питаш чији си, не би ли се уверио.

 

A sto se tvojih pitanja tice, ako vec hoces odgovore - potrudi se da pitanja postavis direktnije i ukratko, ne mogu tumachit sad svaki tvoj post i recenicu zasebno da bi vidio sta je pjesnik htio da kaze.

Моја питања су била сасвим јасна и директна.

 

@Gwidion & Fiery

 

Бог стоји иза природних услова, наравно, али зашто мислите да постоји неки Његов план? Такође, учење о пасивности ми није познато. Сам Христ је рекао да доноси мач, то јест, борбу (па и за живот) на унутрашњем и спољашњем плану. Управо је пасивност (лењост) велики грех.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deadsy.. ko kaze nemam VISOKO misljenje o Njegosu??? sta sam rekla o njemu do sada, nisi mogao skoro nijedan zakljucak izvesti. pomenula sam ga u kontekstu velikih ljudi.. pa ne vidim sto sad trazis razlog za raspravu

 

Ne trazim ja sad raspravu pod nekim moranjem. Samo sam mislio da bi bilo zanimljivo razgovarati o Njegosevom vidjenju hriscanstva i religije kroz prizmu Luce Mikrokozma... jos bi ta tema bila u skladu sa ovim topicom, that's all

 

pp - ajde vazi, ne pominjem vise

 

slazem se  laugh.gif

 

ostalo, zao mi je ako nisi shvatio pricu.. o poimanju zivota, umjetnosti zivljenja i sl. doduse nisam ni ja bila opsirna, ali nema veze. zaboravi

 

ne ne, shvatio sam ja tvoju pricu, ali je ne kapiram u kontekstu price koju smo vodili. Razgovarali smo o postovanju religije i tvorca, a ti odjednom upadas sa temom umjetnosti zivljenja... evo zaboravio sam

 

 

Black Totem -

Znaci po vatikancima - Bog je odredio da prirodni zakoni vaze za sve, cak i za njega. Stoga svaki dogadjaj/chudo mogu biti objasnjeni na osnovu prirodnih zakona (nacuno, materijalno itd itd.). Nadam se da sam se dobro izrazio (terminoloski)

Inace, vatikan po meni znatno odudara od hriscanske vjere na dosta nacina, a samo jedan (oprost grijehova za novac) je dovoljan da ga kao takvog okarakterise.

 

 

Axeanosilas

 

Не, већ сам, на основу твоје приче, сигуран да ти сумњаш у твоју мајку, те ти предлажем да је питаш чији си, не би ли се уверио

 

Vec sam ti objasnio zasto ja ne sumnjam. A tebi preporucujem da sledeci put sacekas postara i trazis mu sliku kad je bio tvojih godina. Pa ako nije on, idi sistemom eliminacije

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black Totem -

Znaci po vatikancima - Bog je odredio da prirodni zakoni vaze za sve, cak i za njega. Stoga svaki dogadjaj/chudo mogu biti objasnjeni na osnovu prirodnih zakona (nacuno, materijalno itd itd.). Nadam se da sam se dobro izrazio (terminoloski)

Inace, vatikan po meni znatno odudara od hriscanske vjere na dosta nacina, a samo jedan (oprost grijehova za novac) je dovoljan da ga kao takvog okarakterise.

 

Ne, icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif vatikance bas briga za Boga, njima je jedino bitna crkva, zbog moci, novca, masi idt. Njihova vera u boga je samo maska. (Mada kao sto rekoh, nadje se tamo poneki iskreni hriscanin)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

У питању је исихазам, а "добија" се Таворска светлост. Наравно, сви знамо шта се десило на гори Тавор.

e, hvala, zaboravio sam kako se zove

 

to su chini mi se buduci katolici (pre 1054) opovrgavali kao deo hrishcanstva

 

 

i mashi se tema

ona je Isus... a ne razlike izmedju u mnogo chemu istih frakcija hrishcanstva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif vatikance bas briga za Boga, njima je jedino bitna crkva, zbog moci, novca, masi idt. Njihova vera u boga je samo maska. (Mada kao sto rekoh, nadje se tamo poneki iskreni hriscanin)

ljudske religiozne potrebe nisu rezervisane za pravoslavce

 

 

 

zeleo bih da vas chujem shta mislite o bicu Hristovom

ideji bogochoveka

 

shta je to zapravo itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam ti objasnio zasto ja ne sumnjam. A tebi preporucujem da sledeci put sacekas postara i trazis mu sliku kad je bio tvojih godina. Pa ako nije on, idi sistemom eliminacije

Нема потребе. Ја сам, по том питању, чист. Ти си тај који кад верује мора и да сумња. Ја ти препоручујем да ипак питаш мајку, будеш ли ишао системом елиминације, испитивање пола Подгорице ти не гине...

 

e, hvala, zaboravio sam kako se zove.

to su chini mi se buduci katolici (pre 1054) opovrgavali kao deo hrishcanstva

Оснивач исихазма је Свети Јован Лествичник (7. век), а покрет је настао на Светој Гори у 12. веку. Најједноставније речено, то је вид медитације уз "мантрање" имена Исусовог. Данас се највише упражњава управо на Светој Гори. Не би ме чудило да су католици нападали исахасте, иако немам те информације.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

da znam, a moj izvor za napadanje je oksfordska istorija hrishcanstva icon_smile.gif

samo jedno poglavlje posve'eno pravoslavlju ali veoma nadahnuto

anglikanska crkva, kako pisac i istiche ima odlichne odnose sa pravoslavnom jer po strukturri i teologiji zapravo i nije protestantska u pravom smislu

Share this post


Link to post
Share on other sites

da znam, a moj izvor za napadanje je oksfordska istorija hrishcanstva icon_smile.gif

samo jedno poglavlje posve'eno pravoslavlju ali veoma nadahnuto

anglikanska crkva, kako pisac i istiche ima odlichne odnose sa pravoslavnom jer po strukturri i teologiji zapravo i nije protestantska u pravom smislu

Електронско издање?

 

Да, то је истина, увек смо имали дличне односе. Баш због тога је онај инцидент са англиканцима, кад им је дозвољено да служе у Саборној, који је направила једна фракција тадашњег Образа, имао озбиљан одјек у медијима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trazim ja sad raspravu pod nekim moranjem. Samo sam mislio da bi bilo zanimljivo razgovarati o Njegosevom vidjenju hriscanstva i religije kroz prizmu Luce Mikrokozma... jos bi ta tema bila u skladu sa ovim topicom, that's all

ajd ti pricaj a ja cu slusati. laugh.gif prekinucu te ako se ne budem slagala. icon_smile.gif

 

 

 

izvini, hvata me san a nesto radim na kompu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бог стоји иза природних услова, наравно, али зашто мислите да постоји неки Његов план? Такође, учење о пасивности ми није познато. Сам Христ је рекао да доноси мач, то јест, борбу (па и за живот) на унутрашњем и спољашњем плану. Управо је пасивност (лењост) велики грех.

Pricali smo o katolickim ubedjenjima, a, koliko znam, jedno od njih je i to o Planu, kao i to o pasivnosti naspram njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересују ме твоја сазнања, подели их са нама. На овој теми ја не видех неки твој коментар који би ме могао навести да помислим да ти знаш било шта о овој материји.

zaboravih da odgovorim... jebiga, ne svracam cesto u ovu sobu no.gif

 

 

znas kako, ja svoja saznanja baziram na posmatranju drugih. Gledam da ne pravim njihove greske. Takodje verujem samo u ono sto mogu da vidim, dodirnem, osetim, ili sam uradim. Ovo zadnje pogotovo.

 

Ja ne mislim da mi neko kroji sudbinu ili da bilo sta, osim dogadjaja, koji su nista drugo do prosta interakcija zivih bica (da se ogranicimo na to). A dogadjaji se desavaju i ti ih mozes iskoristiti sebi u korist, mozes se sjebati, mozes zaraditi, mozes se rastuziti, usreciti. To ima veze samo sa postupcima i onime sto odredis da ces uraditi. smatram da sam u najvecoj meri JA odgovoran za sve sto se desava u vezi mene, pa posle ljudi koji su deo moje okoline i zivota.

 

 

u tome nema mesta ni za kakvog boga... eventualno neku visu silu (izvesne slucajnosti) za koju smatram da jednostavom nisam neko ko treba to da shvati, pa se i ne trudim.

 

 

 

dakle ja moja saznanja sticem ziveci i skupljajuci znanje od ljudi, prirode, cega vec ne. Ne sticem ih verujuci i neke imaginacije, koje ti nikada nisu bile dokazane dalje od "casne pionirske" sake ljudi koji to propovedaju, ili su propovedali...

 

 

 

a to sto nisi procitao nista sto bi te navelo da znam nesto o ovome je zato sto stvarno imam pametnijih stvari na koje cu da trosim svoje vreme, od drobljenja o religiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...