Jump to content

Stormwarrior


Recommended Posts

Novi album je dobar, mada je za nijasu slabiji od svojih predhodnika.

Pa meni se isto tako bas svideo nekako album, fino mi lego.

Izgleda da će maj i jun biti Power Metal meseci! Rhapsody + Stormwarrior !

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stranu što novi album vuče na Gamma ray, ali ovo sad već opasno vuče i na Iron Savior čak u nekim mometima i više. Zapravo struktura pesama je slična Savior-u. A, ako napomenem d aim je i jedna čan iz Iron Savior-a eto lepe paralele.

Obratite pažnju na pesmu ''Wolven Nights''!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nastavili su dve stvari sa proslog, melodisanje i losa produkcija. Ovo prvo nekome se svidi, neko me ne, IMHO mislim da su preterali nivo koji je njima potreban u zvuku, tj. meni ne prija ovoliko melodic Stormwarrior. Nisam mislio da cu nekada nesto ovako reci, ali...more RW, less GR please.

 

Produkcija je bila slabija na proslom, ali i ovde su uspeli da predju neku granicu i odu u mracnije predele. Bas, bas ruzan zvuk gitare. I to se najbolj cuje na prvoj/naslovnoj, tj. mene bar tu najvise 'pogadja', a to mi odma' na pocetku spusta stimung pred ostatak pesama...

Prepizdast, bezmudan zvuk.

 

A najgore je sto i nemam nekog konkretnog favorita/e, recimo da "Heirs To The Fighte" ima finih delova (ali uvek mi zaigra zivac kada krene ono "We're northern warriors..."), bolje i "Bloode To Bloode" (ova vrca od nekog "rivalry" smeka) i "Wolven Nights", koja mi je primer da, ako ce vec da ga melodisu, da to rade kako valja.

 

"The Ride Of Asgård" je isto fina, ali me refren uvek podseti na "Back To Back" od Pretty Maids...

Kad pomenu gore PMaids, onaj bonus track "City Light" sam hteo da proglasim za jednom od boljih pesama, no onda videh da je ona bas PM obrada :] Kako bilo, bolje da je ona usla u regularni tok nego one dve poslednje....

 

...E mogao bi konacno sa tim Pretty Maidsom da se upoznam.

 

A da, 7/10, a i to na 'ime', u globalu mi se granici sa razocarenjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavili su dve stvari sa proslog, melodisanje i losa produkcija. Ovo prvo nekome se svidi, neko me ne, IMHO mislim da su preterali nivo koji je njima potreban u zvuku, tj. meni ne prija ovoliko melodic Stormwarrior. Nisam mislio da cu nekada nesto ovako reci, ali...more RW, less GR please.

 

Produkcija je bila slabija na proslom, ali i ovde su uspeli da predju neku granicu i odu u mracnije predele. Bas, bas ruzan zvuk gitare. I to se najbolj cuje na prvoj/naslovnoj, tj. mene bar tu najvise 'pogadja', a to mi odma' na pocetku spusta stimung pred ostatak pesama...

Prepizdast, bezmudan zvuk.

 

A najgore je sto i nemam nekog konkretnog favorita/e, recimo da "Heirs To The Fighte" ima finih delova (ali uvek mi zaigra zivac kada krene ono "We're northern warriors..."), bolje i "Bloode To Bloode" (ova vrca od nekog "rivalry" smeka) i "Wolven Nights", koja mi je primer da, ako ce vec da ga melodisu, da to rade kako valja.

 

"The Ride Of Asgård" je isto fina, ali me refren uvek podseti na "Back To Back" od Pretty Maids...

Kad pomenu gore PMaids, onaj bonus track "City Light" sam hteo da proglasim za jednom od boljih pesama, no onda videh da je ona bas PM obrada :] Kako bilo, bolje da je ona usla u regularni tok nego one dve poslednje....

 

...E mogao bi konacno sa tim Pretty Maidsom da se upoznam.

 

 

A da, 7/10, a i to na 'ime', u globalu mi se granici sa razocarenjem...

Ipak, izgleda da se meni ovaj album nekako više dopao, zvuči zapravo kao kompilacija mnogih Nemačkih Power i Speed Metal bendova. Ja imam dosta favorita kada je reč pojedinačno o pesmama. Moj rating 8/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zvucali su oni od starta kao kompilacija...pa aman prva pesma na prvom albumu je jebeni "Ride The Sky"! Onda su malo nekako nasli 'sebe' na "Northern Rage", jebiga, opet tu imao ociglednih hamburskih uticaja, ali to se osecao kao Stormwarrior album. I onda su nekako krenuli da padaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zvucali su oni od starta kao kompilacija...pa aman prva pesma na prvom albumu je jebeni "Ride The Sky"! Onda su malo nekako nasli 'sebe' na "Northern Rage", jebiga, opet tu imao ociglednih hamburskih uticaja, ali to se osecao kao Stormwarrior album. I onda su nekako krenuli da padaju...

Ne znam, mene novi album dosta asocira čak i na Iron Savior možda zbog gostujućih vokala.

Sve u svemu, oni su mi ostali sad jedini od cele te škole, a da snimaju bar ok albume. Od IS i GR već odavno ne očekujem ništa posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne IS? Za njih je steta sto ne rade cesce, inace su poslednja dva album sasvim, sasvim dobra. GR, mene dobar poslednji album...

 

Helloween, osim uzasnog singla, izdao dva vrlo jaka albuma za redom, no 'ajde, oni su tu najvise ispali iz speedy price...ali bolje od toga nema trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Šta mi najviše fali na novom Stormwarrioru - prljavština i žestina! Gitare imaju stvarno loš zvuk za ovu svirku, ako su već umelodočili priču trebali su bar da ostave resku produkciju da pravi balans, ovako mi sve nekako mnogo wimpy za Stormwarrior.

Slušam album već neko vreme i mada nije loš, mislim da je ovo najslabiji SW uradak.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...