Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

to tame a land, sun and steel nikako

Бјеж' тамо, немој Лаки да те види. Уосталом, 'To Tame A Lаnd' је супер песма, само другачија од осталих. Мислим да је 'Quest For Fire' ипак лошија.

А 'Gangland' ни у ком облику не може бити лоша песма.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to tame a land, sun and steel nikako

Ne diraj me! To tame a land je zakon! :rockdevil:

 

A što se tiče najslabijih stvari u periodu 82-88, verovatno sledeće: Invaders, Gangland, Quest for fire, Only the good die young. Takođe nisam ni neki fan Clairvoyanta.

 

Sun and steel mi je super, jako zarazna stvarčica, jedino je solaža bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče najslabijih stvari u periodu 82-88, verovatno sledeće: Invaders, Gangland, Quest for fire, Only the good die young.

Због прве и последње бих био у стању да те обесим за јаја на оближње дрво. То су често превиђани Мејден класици које ја обожавам. Проклетство, 'Only The Good Die Young' је уз 'Sevetnh Son Of A Seventh Son' најбоља песма на албуму!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bre.........................

The Clairvoyant je zakon bre.....................

sta je vama................

 

a slaba je i Quest for fire............................

inace ostale su dobre.....................

 

Gangland je sjajna...........................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta im je to trebalo. Mogao je lepo album da traje 40-45 minuta (kao svi prethodni), da izbace "The Apparition", "Weekend Warrior" i "From Here To Eternity" i album bi bio skoro pa odličan. Ovako nije potpuno loš, ali mu ove tri stvari toliko kvare prosek da je na listi najgorih albuma na drugom mestu, odmah ispod "Virtual XI".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije čak ni hard rock, više neki AOR. Ipak, najgora pesma Maidena je Hooks in You.

To me je uvek zanimalo - od čega je skraćenica AOR? Znam da je ovako početničko pitanje ali eto...

 

Kakva je da je, sigurno je bolja od "The Apparition" i "Weekend Warrior" (najlošija Maiden stvar ikad), a bogami i od "From Here To Eternity" (precenjena u pičku materinu).

From here to eternity je meni jako zabavna pesmica, obožavam refren. Dobra za zezanje.

 

Quest For Fire ima najgori tekst od pesama Maidena.

Da, zaista. Dinosaurusi? Trljanje kamenja i drveća? Mogao sam i ja da napišem to pre deset godina. Da mi je znati o čemu je Steve razmišljao kad je napisao tekst. Ali solaže nisu baš toliko loše u toj pesmi.

 

Ne razumem kako neko ne voli The Clairvoyant ili Only The Good Young? The Prophecy je daleko slabija od te dve.

The Prophecy je zakon. Mračan uvod, zarazan solo, Bruce pokazuje zašto je jedan od najboljih metal pevača, a tekst je tako istinit i poučan, mnogo moćno. I da, poslednji minut... Prelepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta im je to trebalo. Mogao je lepo album da traje 40-45 minuta (kao svi prethodni), da izbace "The Apparition", "Weekend Warrior" i "From Here To Eternity" i album bi bio skoro pa odličan. Ovako nije potpuno loš, ali mu ove tri stvari toliko kvare prosek da je na listi najgorih albuma na drugom mestu, odmah ispod "Virtual XI".
ček ček, što brate ''From Here to Eternity'', meni je to opasna stvar...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me je uvek zanimalo - od čega je skraćenica AOR? Znam da je ovako početničko pitanje ali eto...

 

AOR je "Adult Oriented Rock". U vreme kad su se klinci navlačili na žešći zvuk, neki bendovi su svirali mekšu, retro varijantu rock-a, koji navodno lakše mogu da slušaju odrasli. Primeri su bendovi tipa Journey, Foreigner, Status Quo, TOTO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...