Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Meni je jednom pukao REMO kljuc za bubanj, a ovaj sa Cobre uglavnom i ne koristim,posto imam Pearl-ov.

 

Da, ja sam stvarno nesto prolupao, ne znam odakle mi ideja da je oznaka HP900PW, verovatno od Power Glide. U svakom slucaju, izvinjavam se svim pristunima na ovom forumu sto su pretrpeli psihicki bol nastao mojim sirenjem dezinformacija. Stidim se. Nadam se da cete mi oprostiti.

 

Ne znam za falsifikat pedale, moja je stigla iz Beca iz prodavnice, ali je sasvim moguce da ovamo distribuiraju pedale za trziste zemalja treceg sveta... ko zna, kao sto ni Milka cokolade kod nas nemaju veze s onim koje se prodaju u Nemackoj. To pouzdano znam.

 

ph34r.gif

U redu je, nisam imao nameru da te napadam, samo da ti dam sugestiju da ispravis svoju gresku u buduce. Bez zajebancije, meni i jos dvojici se desilo da ti zavrtnji popucaju. Ovaj jedan ima i jos defekata, ali su ti defekti tipa "pogresna upotreba" posto je lik uopste ne pazi. Pedala mu je novija od moje, a izgleda kao da ju je nasao na otpadu, uopste ne vodi racuna o njoj.

 

I nije ta boljka sa losim kvalitetom kod nas samo kod Kobre, i Yamahine pedale imaju sitne defekte, tipa pukne bat cim je prvi put isprobas na bubnju. Jbg, i to je pokazatelj u kakvoj drzavi zivimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene pitas... no.gif

 

Jesam svirao na kojekakvim cinelama po studijima, ali nisam cesto gledao sta su i koje su, a svojih nemam jos uvek, tako da moj sud stvarno nista ne znaci.

 

Ovako, generalno, od svega sto sam svirao, najvise mi se dopala neka Paiste Power Crash 16" (mislim 302, ali ne garantujem, mozda je bila i 502), bezimena Ping Ride 20" (samo to je pisalo na njoj; dobar ride zvuk i strasna za crashovanje) i Stagg Brilliant 13" Hi-Hats ili tako nesto. To su samo cinele koje su se nekom prilikom istakle, tako da nista ne znam o trajnosti i kvalitetu, niti kako bi se sve te ciniele uklopile zajedno, ali tad kad sam ih svirao, dopale su mi se.

A, kada bih imao dovoljno para da mogu da biram, prvo bih se uhvatio da probam neke Sabian, ali to je samo na osnovu slusanja drugih bubnjara.

 

I, posle sve ove price, najbolje je sacekati ipak iskusnije ovde da daju preporuke (mada je vec o tome vec pisano na prethodnim stranama). icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ako mogu ja da se umesam za cinele. Stagg ima jako dobar zvuk, cak bolji od Paiste cinela losije serije, ali jako kratko traju. Tako da ako biras zvuk i imas para da kupujes cinele svaka 2 meseca, onda idi na Stagg, ako, opet, trazis dugotrajnost kupuj Paiste. A, ako imas kinte na pretek, moj savet je Paiste 2002, oko 18000 din.

Sto se tice ride cinela ja imam neku HLX, nikad nisam ni cuo za njih, kupio sam od jednog drugara polovnu i ima preteran zvuk.

Najbolji savet koji mozes dobiti je da odes u prodavnicu, sagledas svoje platezne mogucnosti, spram njih odaberes par cinela, probas ih i odlucis se koja ti se najvise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, sve prodavnice imaju najbolje cene, samo je pitanje sta trazis. Sky je extra povoljan sto Zildjiana tice i oni su generalni uvoznici za SCG. Paiste imas u Mitrosu, kao i Stagg. Sabian imas kod Marica. Lyra Stile od Sky-a preuzima Zildjian. Mislim da Mega music uvozi Meinl... Ostali verovatno imaju po neki usamljeni komad.

 

Tek kad pocnes da sviras na Z Custom, A Custom, K, Avedis, Paiste 2002 i sl uocis zasto toliko kostaju i koja je njihova prednost u odnosu na Stagg, Meinl i sl sranja.

 

Zildjian i Sabian drzi ista porodica - Zildjian, i kompatibilne su. Koliko znam, obe fabrike se nalaze u Kanadi i to jedna preko puta druge, jer valjda Kanada ima neke nize poreze za proizvodnju, onda ih bacaju u USA i distribuiraju. Sad se trude da afirmisu ponovo Sabian, jer su propali na trzistu i od kad ih je Zildjian preuzeo platili su gomili poznatih likova da ih reklamiraju. Npr, za Dave Weckl-a je specijalno napravljena HHX Evolution serija, a ranije je svirao K kontru 13", K ride, i uglavnom je to bila kombinacija K i A Custom Zildjian.

 

PAISTE su jako dobre cinele, mada im ja nisam bas neki fan preterani. Proizvode se u Svajcarskoj i Nemackoj. Posebno Signature modeli su cool.

 

Istambul cinele su takodje kvalitetne, to je neka struja koja se odvojila od Zildjana.

 

Ostale cinele ne bi nikome preporucio. Radje bi se strpio jedan period, skupljao pare i kupio super ride npr i dobar crash, nego da za isti period uzmem 10 Meinl i Stagg plehova... blah

 

Najskuplje je ipak najjeftinije!

 

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ GROHL

 

Nisu Meinl cinele bas tako lose da bi ih svrstavao u istu klasu sa Stagg! Ne znam zasto imas toliku averziju prema njima, mozda si jednostavno naleteo na losu seriju (jebiga, sve marke imaju lose serije).

Sto se tice Stagg-a, kao sto je i Drobikus rekao, imaju (uglavnom) jako dobar zvuk, ali kratko traju. Mada i unutar iste serije imas razlicite zvukove (kvalitete), da ne kazem da bukvalno svaki komad zvuci drugacije, zato pri kupovini treba probati sto vise komada iz iste serije. Inace, poslednji put kada sam uzimao Stagg cajnu u Mitrosu probao sam vise komada, cak i paiste-ove i ispalo je da imaju losiji zvuk od Staggovih, jedino je neka Zildjian bila bolja (mnogo bolja i skuplja naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se vratis da ispricas utiske. Detaljno.  icon_mrgreen.gif

Pa lose vesti su da sam pogresno drzala palice i pogresno gazila pedale,pa sad moram sve ispocetka....... icon_smile.gif

 

Dobre vesti su da je moj novi profesor super,mnogo zna.......a i ima strpljenja....sto je jako vazno.... icon_mrgreen.gif

 

E da i rekao je "Nagazi tu pedalu MUSKI" icon_smile.gif

 

Sve cu sad da naucim....... icon_da.gif

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lose vesti su da sam pogresno drzala palice i pogresno gazila pedale,pa sad moram sve ispocetka....... icon_smile.gif

 

Dobre vesti su da je moj novi profesor super,mnogo zna.......a i ima strpljenja....sto je jako vazno.... icon_mrgreen.gif

 

E da i rekao je "Nagazi tu pedalu MUSKI" icon_smile.gif

 

Sve cu sad da naucim....... icon_da.gif

Lijepo bogami. A tko je taj profesor, ako nije tajna. icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...