Jump to content

Paul Gilbert


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Dakle, nakon Mr. Big mladić se bacio na iskorištavanje onoga što mu je ostalo od mladosti.

 

Izbacio je par albuma sa reoformljenim Racer X kao i niz solo albuma.

E, ovo drugo.

Ti solo albumi pate od nedostatka usmjerenja jer se na njima može sresti sve u rangu od power pop zvuka do obrada klasičnih djela za električnu gitaru. Pa kome se to svidi. Na jednom od njih se čak nalazi obrada Spice Girls. Tekstovi su mu često i pretjerano legendarni, spomenuo bih neke, ali ne smijem, pa ću spomenuti neke druge:

 

I'm not afraid of the police today

They'll never catch me now

I'm celebrating my release today

They finally let me out

I've become real good at pretending I've changed

But my heart is full of heavy metal rage

Yeah, yeah

 

ili:

 

She's a suicide lover

You could say her love's the bomb

Suicide lover

She's in a crowded street

Doesn't need a gun

She won't stop

'till she's makin' love to everyone

 

A ne bih da navodim stihove njegovog najvećeg hita, numere "I Am Satan"...

Samo ću reći da, jeste.

ph34r.gif

 

S obzirom da je lakše kupiti džoint u crkvi nego naći nešto od njegovih radova, preporučujem za početak potragu za kompilacijom "Paul the Young Dude" koja bi trebala da posluži kao ispit ima li smisla upuštati se u soničnu avanturu zvanu "Radost mladosti na samo jedno uho"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probudim se ovog jutra i neociekivano ugledam temu o mom omiljenom shredderu...Ta Spice Girls obrada 2 Become One mi zvuci bolje od originalne verzije,cak ima i gitarski solo,za neocekivati :-) ..Tek sam ustao,ne mogu sad bas mnogo da pisem ,cujemo se kasnije,oceukujem dobar odziv na ovu temu..Jeli neko slusao onaj ... projekat uradjen zajedno sa njegovim ujakom,nesto u blues Fazonu?

Da,imam par albuma i gitarskih skola od njega od albuma ALLIGATOR FARM..KING OF CLUBS,BEEHIVE LIVE...i sve Racer X albume..Rado bi se menjao ako neko ima nesto od njega

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta obrada Spice Girls, teška borba oko odluke da li je bolja od originala... icon_smile.gif

Taj album sa ujakom sam skinuo noćas i sad baš slušam. Nije to baš blues, više blues rock, dobar album sa dovoljno Gilbertovskog humora kao i drugom (ujakovom) gitarom za fin kontrast...

 

Inače, ja imam sve, pa ako kome bude trebalo šta, samo neka ponudi nešto zanimljivo za razmjenu.

 

Edit:

Krenuo sam kucati poruku pa se isključio da odradim nešto.

A u međuvremenu darijus. Pa ga skontah.

Pa dobro ćelo, hoćeš li ti otkucati koju riječ da ima ikakve veze?

Mislim, postoji tema Velvet Revolver, a postoje i ostale.

Postoji i Night Shift tema.

icon_smile.gif

Edited by Boro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, solo diskografija:

 

1998 King of Clubs

1999 Flying Dog

1999 Beehive Live

2000 Alligator Farm

2001 Raw Blues Power (with Jimi Kidd)

2002 Burning Organ

2003 Paul the Young Dude

2003 Gilbert Hotel

2003 Acoustic Samurai (live)

2005 Space Ship One

 

Neki od ovih albuma izdati samo u Japanu, ali ne znam koji. icon_smile.gif

Paul the Young Dude je kompilacija najboljih radova koja ukljuchuje 6 dosad neobjavljenih pjesama (tri nove, jednu demo i dve uzhivo), a Gilbert Hotel je bonus akustichni album koji je ishao uz prvi tirazh te kompilacije...

 

Ako kome shta treba, neka javi (shto se razmjene tiche ja sam najvise zainteresovan za divx/dvd koncerte), a ja cu potraziti ako ima gdje na netu kakav mp3 okachen, pa ako ne bude, postavicu na rapidshare.de 1-2 pjesme da se moze chuti shta on to zapravo radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

yeah gilbert najbolje su njegove skole gitare gdje u pozadini neko kuva ili pravi salatu.on i buckethead su najludji u svetu gitare

Da,Gilbrert stvarno ima gomilu skola,mada mislim da su Vinnie Moore skole najsvrsishodnije...Tog Buckethead-a nikad nisam slusao,a znam da je svirao u Lost Action Hero-u.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gilbert je Kralj...imam par albuma od njega i ok su...ali ja ga mnogo vise gotivim kao coveka nego kao kompozitora icon_smile.gif ...sajt mu je urnebesan icon_smile.gif ...i da njegove video skole su mi svojevremeno dosta pomogle oko nekih stvari...skoro sa nabavio neki Racer X koncert i odusevio sam se...

 

Nego Boro sta ti treba...mislim za razmenu...pricaj! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li Marinko kakvih zanimljivih koncerata divx/dvd? Trzni na PP spisak, pa ćemo ugovoriti neku razmjenu, ja sam zbavio masu nekog beslovesnog shreda, naći će se još nešto...

 

Usput, poskidao sam dosad neobjavljene stvari sa ove kompilacije Paul the Young Dude, i noćas ću još dovršiti ovaj njegov Tribute to Jimi Hendrix, i to je onda apsolutno sve. Jedino da nađem pjesme koje je on odradio po raznim kompilacijama, ali, to bi bilo previše... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, s obzirom na komercijalni dio teme, osjećam neku dužnost da otkucam koju riječ u drugom smjeru. U tradiciji besmislenog kucanja dugih poruka...

 

Čitam ti ja recenzije po internetu, i na Amazonu. Na Amazonu stvarno se može naći briljantnih recenzija. Najgore mi je bilo nakon što sam otkucao recenziju za novi Dream Theater a onda uhvatio čitati šta sve tamo piše. Loše je kad vidiš da kulturni pismeni ljudi imaju totalno loše neke kontove. Što se Gilberta tiče, nisam našao nešto posebno, nema ni nešto puno recenzija (za sve njegove albume ima manje recenzija nego za poslednji DT), samo sam našao jedan dobar dio kad neki lik počinje recenziju sa (citiram, stoga velika slova):

THIS PAUL GILBERT CHARACTER...

U fazonu uspio je da pomiri sve moguće stilove i žanrove i tipove i šta-sve-ne a da pravi muziku koja se da slušati.

 

Inače, mislim da je to recenzija za Burning Organ album, koji mi se nekako čini najbolji, za dlaku. Ostale i nisam stigao baš poslušati od početka do kraja, ali na BO se nalazi najviše hitova (a jebo muziku bez hita).

 

Tribute to Jimi Hendrix je slab. Relativno slab. Obrnuto proporcionalan patnji koju sam doživio skidajući ga.

 

E da, šta htjedoh reći - statistike: Amazon. Dakle, stoji da su ljudi koji su kupili neke PG artikle još tražili i Vinnie Moora, Tony MacAlpinea i ostale shred umjetnike, ništa van tog svijeta. I sad kontam nešto, a vidim tako je fakat i na ovoj temi, slabo ko van tog svijeta je svjestan genija koji PG jeste. Ali opet kontam kako je toj omladini (koja najčešće ne može da shvati najobičnije hard rock pjesme a muziku više sluša zbog pojedinačnih dijelova a ne zbog sume) slušati albume PG gdje se smjenjuju j-pop, power pop, hard rock, neo-klasika i šta-sve-ne (š-s-n mi postaje jako draga fraza) - sve to začinjeno PG humorom koji je zapravo najbitniji od svega, i da li će iko od njih učiniti korak dalje ka istraživanju uticaja koje PG spojio u svom zvuku... A vrijeme prolazi. PG svakog dana postaje sve stariji i stariji momak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to jeste... Onaj u stvari imao prilinu sreću da je završio u Mr. Big-u koji nije metal- neoklasični bend, i da je stvorio neko mainstream ime, i u principu čak i da je samo japan njegovo utočište, opet su to ok tiraži, peva, što je takođe ispalo zgodno, i ima sve to neku dušu. Svi shred svirači koji su se 80-ih samo oslanjali na svoja gitarska umeća su bedno završili.

 

Pretpostavljam da njega tamo posmatraju drugačije nego što ga mi gledamo, japanci imaju specifičan odnos prema zanatlijskoj veštini, a sa druge strane njegova muzika je i pitka i imelodična, moguće je da za njih to nije tako čudnovata mešavina kao za nas belce na uslovno, zapadu.

 

A i što je najvažnije, kad pogledam neke njegove intervjue ili kad priča na guitar clinic-ima, on mi izgleda kao srećan čovek, što je valjda i logično. Svira gitaru za život, izdaje albume koji prolaze dovoljno dobro da bi ih izdavao i dalje, svirao je u jednom od najjačih hard bendova u USA na kraju 80-ih, šta bi još trebalo da uradi? Njemu je super.

 

Inače, bilo mi je fest smešno, pomene to u jednoj video školi, njega je valjda Varney spojio sa Sheehanom, kaže Pol da je otišao kod Billy-ja da razgovaraju o angažmanu, zgotivili se i proveli su ceo dan svirajući pesme od Accept icon_smile.gif Ispostavilo se da su obojca slušali evropski metal u svojim ranijim danima icon_mrgreen.gif

 

Druga interesantna fora je da je Sheehan u intervjuu nedavno pomenuo da je pevač Mr Biga (Martin valjda, pamćenje otkazuje?) bio tako iritabilna osoba da ga je svako, čak i Pol bar jedan put tukao, i da je bio oduran, podjebavao bi i onda plakao kad dobije batine. icon_smile.gificon_mrgreen.gif O bože. Svašta se sazna.

 

I ona fora kad je sebi uhvatio bušilicom kosu i počupao se naskroz, to je priceless icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najzalosnije kod svih trenutno dobrih gitarista, ili makar onih koji su u 80tima bili dobri, da veoma malo zaradjuju u poredi sa drugim garibima iako su destet puta bolji muzicari!!zato se uvek trudim kada kupujem neki album ot takvih gitarista da album bude orginal izadnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni neo-klasika apsolutno nema smisla, ni za slušanje ni za sviranje, ali opet se ljudi (određeni) hvataju isključivo za to. Zato i ovaj mudro ubacuje pjesme sa ekstenzijom R.O.

 

Inače, imam kasetu (!), jedna od poslednjih stranih kaseta - kupih je na rasprodaji za pola eura, Mr. Big - At the Hard Rock Live, to je vjerovatno poslednji PG izdanje sa grupom, 1996. nakon Hey Man albuma. Inače, akustika. Nego, zašto to spominjem - čini mi se da u jednom trenutku EM kaže - "Hello Syngapore!"

Znači, nije samo Japan u pitanju.

laugh.gif

A čini mi se da sam to rekao na Extreme temi, Japan je održao u životu neke bendove/pojedince, i svaka im čast na tome.

 

Što se tiče original diskova, vidim da stoji da ih izdaje Mascot (to je za Evropu kako mi se čini, a u Americi valjda Shrapnel), a opet nešto kroz maglu mi se čini kako Mascot diskovi mogu da se nađu REX distribuciji... A bilo bi lijepo imati recimo, Burning Organ, za početak.

 

Nego, ta situacija sa bušilicom, postoji ili kakav video, ili barem audio snimak? icon_smile.gif

 

P.S. Je li on bio oženjen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, jako mi se sviđaju mogućnosti koje nudi http://rapidshare.de/, pa da ih i iskoristim u cilju promocije PG:

 

http://rapidshare.de/files/2782330/gilbert-3.rar.html - 3.93 MB, mp3 56 kbps

 

RAR arhiva sa tri pjesme Paula Gilberta, ako neko želi da posluša...

Numere su sledeće:

 

Older Guy - akustična samoironična stvar

I'm Not Afraid of the Police - melodična rok stvar

Whole Lotta Sonata - J.S. Bah u aranžmanu za el. gitaru

 

U id3_v2 tagove je upisano još nešto detalja... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jest istina za gilberta da gotovo nikad ne pravi gresku,mada ja ipak imam jedan video sa koncerta od mr.biga,gde se on sjebe.uvek mi je drago kada vidim da se neki super gitarista sjebe,jer tada vidim da su i oni ljudi a ne masine,mada martya nisam nikad video kako pravi gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jest istina za gilberta da gotovo nikad ne pravi gresku,mada ja ipak imam jedan video sa koncerta od mr.biga,gde se on sjebe.uvek mi je drago kada vidim da se neki super gitarista sjebe,jer tada vidim da su i oni ljudi a ne masine,mada martya nisam nikad video kako pravi gresku

Marty je bog,on i kada slucajno napravi gresku zna da prilagodi tonove koji slede u jednu kompaktnu harmoniju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...